משרדנו בעל ניסיון עשיר וייחודי בייצוג תובעים בתביעות נזיקין בפני כל הערכאות המשפטיות ובמסגרת בוררויות. מאחורינו ניסיון של טיפול משפטי במאות תיקי נזיקין, שנסגרו בהצלחה מבחינת לקוחותינו.

מחלקת הנזיקין במשרדנו עוסקת בכל תחומי הנזיקין החל מתביעות נזקי רכוש, גוף ורכוש, תאונות עבודה, תאונות דרכים, תאונות ספורט, תביעות למוסד לביטוח לאומי, תביעות מול משרד הביטחון, תביעות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, תביעות פנסיה, אחריות מקצועית, ליקויי בנייה, תביעות שיבוב ועוד. בנוסף, אנו מטפלים בתביעות רשלנות רפואית ובעלי היכרות מעמיקה עם המוסדות הרפואיים וחברות הביטוח.

 

עורכי דין נזיקין

עורכי הדין במשרדנו מלווים את הלקוח במסגרת תביעות ביטוח ונזיקין החל משלב קביעת אסטרטגית ניהול התיק במטרה להגיע לתוצאה האופטימלית ביותר מבחינת הלקוח. אנו מטפלים בכל השלבים החל משלב כתבי הטעות וחוות הדעת, ניהול שלב ההוכחות, הופעה בבתי המשפט ובמסגרת הליכי גישור וערעור. אנו פועלים בשיתוף פעולה הדוק עם שורה ארוכה של רופאים בכירים ומומחי ביטוח.

 

דיני נזיקין

מומחי משפט הנדרשים לסוגיית דיני נזיקין נדרשים לעמוד על שתי סוגיות עיקריות - האם גרימת הנזק אכן מוטלת על כתפיו של הפוגע ומהו הוא היקף הפיצוי המשקף את הנזק שנגרם. לכאורה סוגיה פשוטה, אולם בפועל הערכת הפיצויים והוכחת האחריות על הנזק היא מלאכה מסובכת המושפעת מדינים, פסיקות ותקדימים משפטיים הדורשת את טיפולו של עורך דין נזיקין, עם רקורד מרשים של הצלחות בתחום.

 

את המחלקה מובילים עורכי הדין גיל מור ושייקה רקובסקי. עורך דין גיל מור, הינו בעל רקורד משפטי עשיר בטיפול בתיקי נזיקין וביטוח והוא מעניק ליווי אישי ללקוחות המשרד במסגרת ההליכים המשפטיים המורכבים. עורך דין שייקה רקובסקי, הגיע מעולם הביטוח והינו בעל ניסיון עשיר בניהול תביעות בכל ענפי הביטוח, במימוש זכויות עובדים כנגד קרנות פנסיה ובבניית הסכמים מיוחדים בין סוכנים, סוכנויות ביטוח וחברות ביטוח. 

משרדנו דורג על ידי חברת הדירוג הישראלית בי.די.איי כמשרד מוביל בתחום הנזיקין לשנת 2023.

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

משאית זבל דרסה אישה, האישה תפוצה בסכום תקדימי

ההבדל בין תביעה נזיקית רגילה לבין תביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא בכך כי במקרה של תאונת דרכים קיימת הגבלה על הסכום אותו ניתן לפסוק בגין ראש נזק של כאב וסבל. כל הפרטים במאמר>>

הכרה בפגיעה נפשית בפעולות איבה

כל אזרח או תושב ישראל אשר נפגע פיזית או נפשית מפעולה של מדינה או ארגון עוין לישראל וודאי שנפגעי מלחמת חרבות ברזל נחשבים ככאלה, זכאי לפיצויים לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה תש"ל 1970. כאמור גם פגועי נפש נפגעי חרדה ופוסט טראומה וכדומה נכנסים לקטגוריה זו.

תאונת דרכים כפעולת איבה

מה דינה של תאונת דרכים שנגרמה כתוצאה או במהלך פעולת איבה. מי יכסה את הנזק לנפגע? כל הפרטים המאמר

שיעור תגמולים לפי חוק נפגעי פעולות איבה

מי שהוכר כנפגע פעולות איבה זכאי לתגמולים ע"פ החוק. נפגע בפעולת איבה שהגיש תביעה לתגמול נכות, יוזמן להופיע לפני ועדה רפואית, שבסמכותה לקבוע את דרגת נכותו לתקופה זמנית או קבועה, לפי חומרת הפגיעה.

דרכי פיצויי לנפגעי גוף ונפש מפעולות טרור ומלחמה

בימים אלו, כאשר מדינת ישראל נלחמת להשגת ביטחון אזרחיה אל מול זוועות הטרור יש לזכור כי פגועי גוף ונפש יכולים לתבוע על פי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה.

פיצויים לנפגעי הלם וחרדה מפעולות איבה

כל אזרח או תושב ישראל אשר נפגע פיזית או נפשית בפעולת איבה, זכאי לפיצויים לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה. כך גם פגועי נפש, נפגעי חרדה ופוסט טראומה.

פיצויים בגין נזקים עקיפים שנגרמו לעסקים במבצע "מגן וחץ"

בעלי עסקים אשר ניזוקו מפעולות מלחמה ואיבה במבצע "מגן וחץ" והמצויים "באיזור המיוחד" זכאים להגיש תביעה לפיצויים בגין נזקים עקיפים שנגרמו להם בין ה- 9.5.2023 ל- 15.5.2023 לפי אחד מהמסלולים הרלוונטיים בעניינם.

פיצויים לבעלי עסקים ביישובי ספר

בעלי עסקים ביישובי ספר, הפועלים בתחום אולמות השמחה, גני אירועים ומוסדות תרבות ופנאי, זכאים לפיצויים בגין פגיעה בהכנסות ונזקים עקיפים במסגרת קרן הפיצויים של רשות המיסים. התיקונים שהוכנסו לתקנות מאפשרים לעסקים אלו להגיש תביעת פיצויים בשל היותם חשופים לביטולים של אירועים ולהפחתה משמעותית בפעילותם בעת ההסלמה הביטחונית וכן בשל הקושי להתאושש כלכלית נוכח ויתור על שירותיהם.

תאונות אופנוע - נזקי גוף

מה חשוב לדעת כאשר מגישים תביעה בגין נזקי גוף בעקבות תאונת אופנוע? מאחר ומדובר בתאונות דרכים שכיחות, חברות הביטוח אוהבות להקשות.

העליון ביטל הטלת אשם תורם על עובד שנפצע בתאונת עבודה

בית משפט העליון הפך את החלטתו של בימ"ש המחוזי וקבע כי עפ"י המקרה לא ניתן להטיל אשם תורם על עובד בניין אשר נפל מגובה ונותר נכה, וכי צריך להחמיר דווקא עם מעסיקיו.

פיצוי בגין נזקי רכוש בעקבות מבצע עלות השחר

האם ובאיזה אופן ניתן לקבל פיצוי בגין נזקים אלה מהמדינה? - תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף), תשל"ג- 1973 מסדירות את תשלום הפיצוי....

תביעות ביטוח - נזקי הצפה

נזקי הצפה ורטיבות - פיצוי נמוך ובלתי הולם מחברת הביטוח אינו בהכרח סוף דבר

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

תביעת דיני נזיקין

משרדנו יודע לנתח המקרה, לסייע באיתור ראיות ולגבש אסטרטגיה משפטית אמיתית לטובת הגשת תביעת נזיקין ולפעול בכל המרץ לטובת אכיפת זכויתו של הנפגע - לחצו כאן לפרטים.

אובדן רווחים עקב מגפת הקורונה

משרדנו מתמחה בהגשת תביעת נזיקין בגין אובדן רווחים עקב מגפת הקורונה בסיוע צוות עורכי דין ורואי חשבון, יוצאי מס רכוש, מומחים בהגשת תביעות בגין אובדן רווחים, לחצו כאן לפרטים.

תביעת אבדן רווחים בגין נזקי קורונה

אנו מזמינים אותך הנפגע לפנות למשרדנו במיידי ויחדיו לאפשר לנו להעריך עבורך את הנזק ולקדם מהלכים משפטיים בניסיון להשיב לך את הרווח ו/או להביא לידי בלימה של ההפסדים!

עו"ד תאונות עבודה

משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון מומחים בתביעות שעניינן בתאונות עבודה, אנו נדע לקבל פיקוד מהיר על התיק, להבין את מצוקתך ובהתאם לפעול בכל המרץ על מנת להביא לך מקסימום תוצאה והכנסה במינימום סיכון.

החלפת פוליסת ביטוח - השפעות והשלכות

קושי מרכזי לממש את פוליסת אובדן כושר נובע מהחלפת פוליסת הביטוח בין חברות ביטוח שונות, בהמלצת סוכן ביטוח, עליו המבוטח, לעתים קרובות, סומך ומסתמך - קראו כאן בהרבה בנושא.

אובדן כושר עבודה

במשרדנו מחלקת דיני ביטוח ונזיקין גדולה בה מועסקים עו"ד אשר להם גם הכשרת וותק של שנים כסוכני ביטוח - אנו נדע ללוות אותך בין האותיות הקטנות של הפוליסה ועד קבלת הגימלה שמגיעה לך.

מוסך יפצה לקוחה בגין נזק גוף שנגרם בעת טיפול ברכבה

תובעת קיבלה פיצוי בסך 525,000 ₪ בגין נזקי גוף שנגרמו לה בעת ביקורה במוסך בעיר בדרום הארץ שהפר את חובת האחריות כלפיה כמי שביקרה בשטחו וכי הוא התרשל עת לא שמר על כללי הבטיחות במקום.

תביעות לגימלת ביטוח סיעוד

משרדנו מלווה את לקוחותיו לאורך השנים בייצוג בבדיקות רפואיות מטעם חברות הביטוח וערכאות משפטיות שונות ובכלל זה בערכאות הערעור - לחצו כאן לפרטים המלאים.

קצבת אזרח ותיק (קצבת זקנה) למי שעזב את ישראל וחי בחו"ל

אדם שעזב את ישראל וחי בחו"ל ימשיך לקבל את קצבת הזקנה למשך שלושה חודשים נוספים ובתנאים מסוימים ימשיך לקבל הקצבה מעבר לתקופה זו כמפורט להלן.

קצבת תלויים - ביטוח לאומי

קצבת תלויים משולמת לאלמנה כאשר בעלה נפטר כתוצאה מאירוע בעבודה שהוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי, להבדיל מגמלת שאירים לה זכאית כל אלמנה שבעלה נפטר, תהא הסיבה אשר תהא. לרוב, קצבת התלויים תהא גבוהה באופן משמעותי מגמלת השאירים, הואיל וקצבת התלויים משולמת כאחוז ממשכורתו של הבעל שנפטר ומהווה פונקציה של השכר שהשתכר הנפטר, בעוד קצבת השארים קבועה על פי פרמטרים הקבועים בחוק.

קצבת הבטחת הכנסה

המוסד לביטוח לאומי ביישומו את חוק הבטחת הכנסה התשמ"א-1980, מכיר באפשרות להעניק קצבת השלמת הכנסה עבור מבוטחים שהכנסתם מזערית/ מינימלית דיה, ואו שאין בידם כלל מקור לפרנסה.

גמלת ניידות ביטוח לאומי

ילדים ומבוגרים הסובלים מליקוי ברגליים המגביל אותם בניידות עשויים להיות זכאים לגמלת ניידות מהמוסד לביטוח לאומי - פירוט התנאים וההטבות השונות כאן במאמר הבא.

ביטול ועדות הנכות בביטוח לאומי

אנשים רבים ברחבי מדינת ישראל מוצאים עצמם סובלים מבעיות רפואיות כאלה ואחרות אשר בגינן נמצאים הם בהליך להכרה בזכותם כנכה בביטוח הלאומי ומחכים לוועדה רפואית אשר תקבע את אחוזי נכותם.

וועדה רפואית בביטוח הלאומי

כיצד כדאי להתכונן לקראת וועדה רפואית של הביטוח הלאומי, מה חשוב לדעת ומאילו מוקשים יש להיזהר? סיקור מיוחד שיכול לסייע ולהכין אתכם היטב למפגש המורכב.

תשלום דמי תאונה מהמוסד לביטוח לאומי

רבים לא יודעים זאת, אולם תושבי ישראל מבוטחים בביטוח לאומי בגין תאונות שעברו בבית, בטיול בארץ או אף בטיול בחו"ל.

תושב ישראל החי בחו"ל? בדוק שאינך מחויב לשלם דמי ביטוח לאומי

לעתים ישנם מקרים מורכבים בהם תושב עוזב את הארץ לתקופה ממושכת או שלא מדובר במעסיק ישראלי שהוא עובד אצלו. במקרים כגון אלו עולה לא אחת השאלה האם תושב ישראל השוהה בחו"ל מחויב בתשלומי ביטוח לאומי?

ביטוח אובדן כושר השתכרות

ביטוח אובדן כושר השתכרות הינו ביטוח הנרכש לרוב במסגרת פוליסת ביטוח מנהלים המונפקת דרך מקום העבודה או לחילופין באופן עצמאי - להלן סיקור מיוחד נרחב בנושא.

סקירת הוראות חוק חוזה הביטוח

ביטוח הוא מושג רחב המוכר לרבים מאתנו בחיי היום יום. נראה כי ההגדרה הנכונה ביותר למושג זה היא ניסיון להתגונן מראש מפני נזקים הכרוכים בסיכונים שלא על ידי הקטנתם או חיסולם. כיצד אנו מתגוננים מפני סיכונים אלו? אנו (המבוטח) משלמים תשלום לגורם מקצועי (מבטח) אשר ישלם לנו תשלום כספי (תגמולי הביטוח), זאת בקרות האירוע שממנו אנו מתגוננים (אירוע הביטוח). חוזה הביטוח הוא חוזה המגדיר את היחסים שבין המבטח למבוטח.

תביעות אובדן כושר עבודה

משרדנו יודע להעניק את הליווי המשפטי והרפואי המלא מראשית הדרך ועד לקבלת גמלת אובדן כושר העבודה המגיעה לך בצירוף כל הזכויות הנלוות - ניהול תביעה מעין זו לקבלת תגמולי אובדן כושר עבודה דורש בקיאות ומיומנות משפטית רבה.

תאונת עבודה ומחלת מקצוע

מדינת ישראל חרטה על דגלה הענקת זכויות סוציאליות שונות ומגוונות לכלל אזרחיה. אותן זכויות סוציאליות מוענקות לאזרחי המדינה מכוחם של חוקים שונים ובראשם חוק הביטוח הלאומי. בין הזכויות החשובות ביותר שמעניק חוק זה לאזרחי המדינה ניתן למנות את הזכות להכרה ע"י המדינה כאשר פלוני נפגע במקום עבודתו.

קצבת שירותים מיוחדים לנכים

הזכאות לקצבת שירותים מיוחדים מעוגנת בסעיף 206 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] התשנ"ה-1995,הקובע כי שירותים מיוחדים הניתנים לאדם על פי פרק זה הינם "שירותים לטיפול אישי בו ולעזרת בית לשירותו האישי ולמשק ביתו".

ערעור על החלטת וועדה רפואית

סיקור מיוחד בעניין ערעור על החלטת הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי וכיצד למעשה מתקיים הדיון בוועדה הרפואית לערעורים, וכן על החשיבות שבייעוץ וליווי משפטי - כל מה שחשוב לדעת בנושא כאן לפניכם.

אירועים חריגים בעבודה כתאונת עבודה

כדי שתאונה תוכר כתאונת עבודה חייב להיות קשר סיבתי בין התאונה לבין העבודה, הבעיה הקשה יותר להוכחה היא נזק מוחי/לבבי כתאונת עבודה - לפניכם סיקור מיוחד בנושא.

עב"ל (ארצי) 60498-03-14 שלמה חיים וקנין נ' המוסד לביטוח לאומי

המערער הגיש תביעה להכיר באוטם שריר הלב בו לקה כפגיעה בעבודה. המערער ייחס את האוטם בו לקה לאירוע בעבודתו בו התחרש ויכוח סוער וקולני בין המערער לבין אחד העובדים הכפוף לו, אירוע אשר אירע יום לפני כן.

פגיעה כתוצאה מסגירת דלת תא מטען הוכרה כתאונת דרכים לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

בית משפט השלום ברמלה קבע כי פגיעתה של התובעת כתוצאה מסגירת דלת תא מטען של מונית על כף ידה נופלת בגדרו של חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 (להלן: "חוק הפלת"ד").

בעקבות רשלנות רפואית של בית החולים, חולה סרטן לא טופל כראוי

ביום 1/12/16 ניתן פסק דינו של בית המשפט השלום בתל אביב בתביעה בגין רשלנות רפואית שעיקרה הפרת חובות הסבר ע"י הרופא המטפל. בהתאם לנסיבות, קבע בית המשפט כי התובע הציג די ראיות לכאורה כדי להעביר את נטל הבאת הראיות לסתור לבית החולים.

תביעת מס רכוש בשל השריפה בחיפה

סיווג השריפה על ידי רשויות המדינה הוא זה שקובע האם הנפגעים כלכלית הימנה, בפרט אלה שדירותיהם נשרפו, יהיו זכאים, ע"פ חוק מס רכוש, לפיצוי בגין הנזקים הישירים והעקיפים, שנגרמו ויגרמו להם כתוצאה מהשריפה או לא.

הכרה כנכה צה"ל בשל תנאי שירות באיו"ש

לאחר מאבק בן עשור שנים הוכר כנכה צה"ל בעקבות תנאי שירות קשים ומסוכנים ביהודה ושומרון - לקה בחיידק הלייקובקטר שהתפתח לפוסט טראומה וכעת לראשונה מקרה כזה הוכר כנכה צה"ל.

התקף לב הוכר כפגיעה בעבודה עקב ויכוח חריף בין התובע למנהל

התובע, יליד 1964, עובד בבתי הזיקוק (להלן: "התובע"). במהלך עבודתו במשמרת לילה פרץ ויכוח סוער וחריף בין התובע לבין מנהל המשמרת. מדובר בויכוח חריף וסוער שגרם לתובע לסערת רגשות קשה והותירו פגוע נפשית וזאת על לא עוול בכפו. התובע המשיך בעבודתו ואף סיים את אותה משמרת .

התקבלה תביעת נזיקין נגד נהג מונית אשר סרב להעלות כלב נחייה של נוסעת עיוורת לרכבו

הגב' דרשן, עיוורת המתגוררת בגבעת שאול, הזמינה מונית מחברת מוניות גבעת שאול ביום 22.1.12. גב' דרשן המתינה למונית ביחד עם אמה ומלווה נוספת, גב' שוקרון. על פי עדויות, יום זה היה יום גשום וסוער. לאחר שהזמינה גב' דרשן מחברת המונית את ההסעה, המתינה למונית שתגיע לאסוף אותה.

החלטות ועדות רפואיות קודמות אינן החלטות חלוטות

מבוטח שהגיש תביעה לביטוח לאומי בענף נכות כללית ותביעתו נדחה, רשאי, במידה ומצבו מחמיר להגיש תביעה נוספת שהינה תביעה חדשה ולא "דיון מחדש". בערעור שהתקבל ביום 31.1.76 בפס"ד 6017-10-14 קבע בית הדין הארצי לעבודה תביעה חדשה בענף נכות כללית איננה דיון מחדש ועל כך אין חובה להתבסס על ממצאי ועדה קודמת.

ביהמ"ש דחה טענת תושבים הנמצאים בתוואי מסילת הרכבת שבין ת"א לרשל"צ כי ישנו קשר סיבתי בין הרעש והוויברציות הנוצרות מתנועת הרכבת לבין הנזקים הקיימים בדירות ובנייני התושבים

בפס"ד תא (ת"א) 17771-06-14 נדון הקשר שבין תוואי מסילת הרכבת לבין נזקי בניין סמוך. התובעים, הינם דיירים הגרים ברחוב זמיר 3 בתל אביב. תוואי מסילת הרכבת עובר במרחק 56 מטרים מהבניין בו גרים התובעים.

התקבלה תביעה לפיצויי גוף בגין מעידה מחבל סימון תור בבנק

בשנת 2007 הגיע התובע לסניף הבנק הבינלאומי בנתניה, על מנת להוציא כסף מזומן לרכישת רכב. משפנה התובע לצאת, נתקלה רגלו בחבל שסימן את מיקום התור והוא נכשל, נפל ונחבל בגופו. בגין הנזקים אשר נגרמו בתאונה זו, הגיש התובע בשנת 2012 תביעה כנגד הבנק הבינלאומי וכן נגד חברת הראל לביטוח, בבית משפט השלום בנתניה.

ליקוי שמיעה של נהג אוטובוס עשוי להיות מוכר כפגיעת עבודה

בית הדין האזורי לעבודה קבע כי הוכח קיומה של תשתית עובדתית המצדיקה מינוי מומחה רפואי לבחינת הקשר הסיבתי שבין תנאי עבודתו של התובע, נהג אוטובוס, לבין ליקוי השמיעה ממנו סובל.

בית המשפט העליון דחה ערעור על הרשעה בחבלה בכוונה מחמירה

ביום 22.5.16 דחה בית המשפט העליון את ערעורם של המורשעים על הכרעת הדין וכן על גזר הדין בתיק ע"פ 2099/15, 2147/15.

תאונת עבודה – לא רק בעבודה

חוק ביטוח לאומי מזכה עובד אשר נפגע בעבודתו (בין אם בגין תאונת עבודה או בגין מחלת מקצוע) בהטבות סוציאליות שונות, כגון דמי פגיעה לתקופת ההיעדרות מן העבודה (עד 90 יום), פיצוי או קצבת נכות בגין נכות שנגרמה לעובד, קצבת תלויים לשאיריו של עובד שמת עקב פגיעה בעבודה.

תאונה במסגרת פעילות שאינה "פעילות נלווית" לא תוכר כתאונת עבודה

סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], תשנ"ה-1995 מגדיר תאונת עבודה כתאונה שאירעה למבוטח תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעבידו או מטעמו. מה דינה של תאונה שהתרחשה במסגרת טיול אשר התבצע בזיקה למקום העבודה?

חובת הגילוי וגילוי נאות בדיני ביטוח

ככלל במושג גילוי נאות אנו מכוונים לחובתו של אדם או ארגון לגלות עובדות מהותיות שיש בהן כדי להשפיע על תוצאה של פעולה הנוגעת לצד שלישי. בביטוח, חברות הביטוח נדרשות במסגרת הגילוי הנאות לפרט לרוכשי הפוליסה את המידע המפורט בתקנות מיוחדות - מידע הכולל את כל הנדרש למבוטח לפני שיחליט על רכישת הפוליסה.

כללי הזהב לנוהג ברכב

לא אחת אנו מוצאים עצמנו מעורבים בתאונת דרכים, שנגרמת באשמתנו או שלא. לא משנה מה יהיו נסיבות התאונה- חשיבות עליונה בעת התאונה ובהנחה שלא נפגענו בצורה שלא מאפשרת זאת, לתעד את מקום האירוע ואת פרטי המעורבים בו להמשך הטיפול.

הגשת ערר על קביעות מנהל מס רכוש - "צוק איתן"

החלטות מנהל מס רכוש בעניין תביעות לפיצויים מימי מבצע "צוק איתן", מתקבלות בימים אלו ממש. משרדנו אשר ייצג בעניין האמור שורה ארוכה של גורמים תושבי אזור הדרום, עסוק עתה בבחינת אפשרות הגשת ערר בנסיבות בהן החלטת מס רכוש לפיצוי אינה מספקת.

תובענה לפיצוי בגין נזקים מחמת מעשי הונאה

בית משפט השלום בפתח תקווה דחה לאחרונה תביעת נזיקין כספית בגין הפסדים כלכליים שנגרמו למלווה בריבית, כביכול עקב מצג שווא מצד המשיבים (ת"א (פ"ת) 11656-03-10 אלון טובים נ' אפי חיים פרי ואח').

דחיית בקשה להארכת מועד להגשת ערעור, עקב אי עמידה בתנאים המצטברים הנדרשים להתערבות בג"ץ

בית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק, דחה בפסק דין שניתן לאחרונה (בג"ץ 5132/15 ולדימיר קגנוביץ' נ' המוסד לביטוח לאומי) את בקשתו של קגנוביץ' (להלן: "העותר") להאריך את המועד להגשתו של ערעור על החלטתו של בית הדין הארצי לעבודה בגדרה מחק תביעה שהגיש המערער כנגד המוסד לביטוח לאומי .

קופת החולים התרשלה הן בטיפול והן בתיעוד הרפואי

לא אחת נדרשים בתי המשפט לשאלת קיומו של קשר סיבתי בין התרשלות הנתבע לנזק בייחוד כאשר הנזק נגרם בשל גורמים רבים אשר לא ניתן להעריך באופן חד משמעי את תרומתו של כל אחד מהם. על כן, בתביעות שעילתן רשלנות רפואית עולות לעיתים טענות המבוססת על דוקטרינות הנזק הראייתי המובנה והסיבתיות העמומה.

משרד הבריאות יפצה ילדי מנוחה בגין היעדר הסכמה מדעת עבור מתן תרופה ניסיונית

חוק-יסוד: כבוד האדם וחירותו מבטא את ההגנה על ערך האדם על כבודו, קדושת חייו ועל חירותו. בהתאם לכך, גברה ההכרה בזכותו של אדם על האוטונומיה שלו וכן זכותו בדבר קבלת החלטות בנוגע לגופו. על כן, התפתחה בהתאם הדוקטרינה המקובלת כיום בדבר הסכמה מדעת לטיפול רפואי, המוצאת ביטויה בחוק זכויות החולה, תשנ"ו-1996.

בית משפט השלום דחה את טענת הפניקס בדבר מעורבותו לכאורה של מבוטח בפברוק גניבת רכבו שלו

מהו נטל הראיה המוטל על חברת ביטוח אשר טוענת כי המבוטח הוא שגרם למקרה הביטוח? וכן כיצד מושפעת מהימנותה של עדות מפי עד בעל עבר פלילי? אלו הן השאלות אשר עלו לאחרונה בפסק דין של בית משפט השלום בהרצליה (ת"א 1471-04-12) שעסק בתביעת ביטוח בגין גניבת רכב.

מהי פגיעה בעבודה?

פגיעה בעבודה מוגדרת בסעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשנ"א - 1995 כתאונת עבודה או מחלת מקצוע. "תאונת עבודה" מוגדרת כתאונה המתרחשת "תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו" של העובד "אצל מעבידו או מטעמו".

תביעות אובדן רווחים - מבצע צוק איתן

הננו מתכבדים להביא לידיעתכם כי משרדנו המתמחה בדיני המס ובדין האזרחי-מסחרי, הקים בימים אלו ממש מטה משפטי / כלכלי ייחודי לטובת ייצוג ניזוקים אשר נפגעו כלכלית כתוצאה ממבצע צוק איתן והגשת תביעות מס רכוש בשמם – מסלולים ירוק/ אדום.

פיצויים בשל מבצע צוק איתן - עדכון

נבקש לעדכן בזאת כי רשות המסים פרסמה את ההנחיות והטפסים הדרושים לקבלת פיצוי בגין נזק עקיף (שכר עבודה, ירידת מחזורים, הוצאות שוטפות וחקלאות), שנגרם לענפי המסחר, התעשייה, השירותים, החקלאות והתיירות.

קידום תוכנית פיצויים בשל מבצע צוק איתן והטבות לתושבים ולעסקי הדרום

בעקבות הערכת מצב במשרד האוצר, הוחלט שאף על פי שהוראות פיקוד העורף ליישובים הנמצאים בטווח 0-7 קילומטר הנה להתנהל כרגיל כי הם ממוגנים, ישובים האלו יהיו זכאים למתווה פיצויים כפי שהיה במבצע ב"עמוד ענן" כאשר לא היו ממוגנים. התקנות שעברו בוועדה כוללות את השינוי. כמו כן, כל ניזוק הנמצא בתוך הטווח המוכרז יהיה רשאי להגיש תביעה בגין נזק עקיף לקרן הפיצויים ברשות המסים באחד מתוך שלושה מסלולים "ירוקים" – (מסלולי מענה מהיר) : מסלול שכר עבודה, מסלול מחזורים ומסלול הוצאות שוטפות.

תביעות מס רכוש - מבצע "צוק איתן"

מבצע צוק איתן טומן בחובו השלכות כלכליות מידיות, החל מנזקים כספיים ניכרים לבתי עסק וכלה בנזקים ישירים למבנים וכיו"ב. בגין הראשונים כמו האחרונים, מחויבת המדינה לפצות את אזרחיה בכפוף לחוק מס רכוש וקרן פיצויים, התשכ"א 1961, ובכפוף לתקנות ייחודיות שהותקנו מתוכו במרוצת השנים.

סוכם מתווה הפיצויים על נזקים עקיפים ממבצע "צוק איתן"

הרינו לבשר בזאת כי שר האוצר, מר יאיר לפיד, חתם הבוקר על המתווה שהושג לטובת תשלום פיצויים בשל נזקים עקיפים לתושבי הדרום הנמצאים בטווחים של עד 40 ק"מ מגבול רצועת עזה, וזאת בדומה לנוהל שיושם במבצעי הלחימה הקודמים, עופרת יצוקה ועמוד ענן.

ילדה בת 7 ששמלתה נדלקה בעקבות נרות שדלקו במתחם קדוש לעדה הדרוזית - תפוצה בלמעלה מ-3 מיליון ₪

המדובר בילדה בת 7, שיצאה לשחק עם חברות בסמוך לביתה. באותה העת התקיימה בשכונת מגוריה חתונה גדולה ואנשים ונשים רבים יצאו ונכנסו ממתחם המקום הקדוש, בעקבות כך, נכנסו הילדה וחברותיה אל המתחם הקדוש שבמרכזו מתחם עם נרות דולקים, אשר בו לא קיים שער ו/או שומר. הילדה מעדה פנימה, אל תוך מתחם הנרות, נפלה על מספר גדול של נרות, אש מיד אחזה את שמלתה והחלה משתלטת על כל פלג גופה התחתון.

הצעת חוק זכויות למשפחות של אנשים עם מוגבלות

כיום, חיים בישראל כמיליון וחצי אנשים עם מוגבלות. בעולם המערבי כולו, אנשים עם מוגבלות הם חלק אינטגרלי מהאוכלוסייה והקהילה כולה. בישראל, קיימת ומתרחבת חקיקה המגנה על זכויותיהם (ראה מאמרנו בעבר על הצעת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות).

תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות)

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2008, כחמישה עשר אחוזים מכלל האוכלוסייה הם אנשים עם מוגבלות. בחודש מרץ 2006 הוגשה לשולחן הכנסת "הצעת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות".

פיצוי כספי בגין תאונת דרכים

לאחר קיומו של משא ומתן ארוך ומייגע, שנוהל מחוץ לכותלי בית המשפט עם המאגר הישראלי לביטוחי רכב, הושג הסכם פשרה לפיו תשלם הפול פיצוי כספי בסך 56,000 ₪ מעבר לתגמולי המל"ל לנפגע תאונת דרכים, שהינה גם תאונת עבודה.

תביעה לפיצוי בגין נזקי גוף במקרה של תאונת עבודה

בת"א 49083/05 דואני יוסף נ' אילמו עבודות שיש ואח' מפי כבוד השופטת יעל הניג, בבית המשפט המחוזי בת"א, שקבעה כי על המעסיקה לשלם פיצוי של מעל 600,00 ₪ לעובד בגין תאונת עבודה.

הצעת חוק לתיקון חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

מטרתו של חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 (להלן: חוק הפלת"ד) היא להבטיח פיצוי לנפגעי תאונות דרכים על פי הגדרתו של החוק. בחודש יולי האחרון פורסמה הצעת חוק לתיקון חוק הפלת"ד שמטרתה להבטיח כי החוק אכן יקיים את מטרתו העיקרית. תיקון זה בא בעקבות התיקון האחרון אשר, בניגוד למטרתו, גרם להתדיינויות ארוכות ורבות בבתי משפט באשר להגדרת אירוע מסוים כתאונת דרכים.

פיצוי למטופל בשל פגיעה בראייתו כתוצאה מניתוח לייזר – בעקבות הסכמה שלא מדעת

בית המשפט השלום בקרית גת דחה באופן חלקי את תביעתו של תובע לפיצוי בגין התרשלות מצד הצוות הרפואי של מכון רפואי לייזר לשיפור הראייה בע"מ (להלן: המכון) בשל החלטה לבצע ניתוח לייזר מסוג "לאסיק" בעינו של התובע.

מטופל שראייתו נפגעה בעקבות ניתוח להסרת משקפיים- זכאי לפיצויים

מדי שנה עוברים בישראל כ-15 אלף אנשים ניתוח לייזר בעיניהם על מנת להסיר את משקפיהם לצמיתות. כמו בכל ניתוח, גם ניתוח זה, כרוך בסיכונים רבים אשר עשויים להוביל להשתלת קרנית ולעיוורון חלקי או מלא אצל המנותח. בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק לאחרונה פיצויים בגובה מיליון וחצי שקל! למנותח שאיבד את ראייתו לאחר ניתוח לייזר להסרת משקפיו אשר ביצע אצל הנתבעת, רואים 6/6 לייזר רפואי ומדעי בע"מ. (ת"א 2079/04 רוני פרץ נ' רואים 6/6 לייזר רפואי ומדעי בע"מ).

פיצוי למטופל בשל פגיעה בראייתו כתוצאה מניתוח לייזר – בעקבות הסכמה שלא מדעת

בית המשפט השלום בקרית גת דחה באופן חלקי את תביעתו של תובע לפיצוי בגין התרשלות מצד הצוות הרפואי של מכון רפואי לייזר לשיפור הראייה בע"מ (להלן: המכון) בשל החלטה לבצע ניתוח לייזר מסוג "לאסיק" בעינו של התובע.

הבן שלי ננשך ברחוב על ידי כלב של השכן, האם מגיע לו פיצוי?

כמעט כל פגיעה פיזית על ידי כלב מטילה אחריות על בעל הכלב לנזק שנגרם. בעקבות ריבוי מקרי נשיכה על ידי כלבים, החליט המחוקק לקבוע הסדר מיוחד לגבי כלבים בפקודת הנזיקין. ס' 41א מטיל אחריות חמורה על בעלים של כלב הגורם נזקי גוף לאדם.

יש לראות במנוח מבוטח של חברת הביטוח

בני זוג שלקחו משכנתא מחברת הביטוח מגדל והוצג כלפיהם מצג ולפיו צורפו לביטוח חיים כנדרש, גילו לתדהמתם לאחר שנים, ועוד בטרם סיימו לשלם את ההלוואה, כי לטענת חברת הביטוח הבעל כלל אינו מבוטח וכי רק האישה מבוטחת. במהלך בירור התביעה אותה הגיש הבעל נגד חברת הביטוח על מנת שתכיר בו כמבוטח, הוא נפטר, והאלמנה נדרשה לשאת בהחזרים החודשיים לבדה.

תביעת נזיקין נגד עירייה

תביעת נזיקין נגד עירייה בסכום פיצויים בגובה 175,000₪ (ת"א 16053-05-10 פינסקר נ' מועצה מקומית עוספיא ואח')

פיצויים בגין נזקי מבצע עמוד ענן - עדכון נוסף

לפי התקנות, רשאי כל ניזוק בטווח של עד 40 ק"מ מהרצועה, להגיש תביעה בגין נזק עקיף באחד מתוך שלושת המסלולים: מסלול שכר עבודה, מסלול מחזורים ומסלול הוצאות שוטפות - קראו כאן בהרחבה בנושא.

טיפים לשיקום עסקים לאחר מבצע הלחימה "עמוד ענן"

כחלק מהמאמצים ללוחמה בטרור ובסוג הלחימה אותו כופים עלינו אויבינו – מלחמת טילים חסרת אבחנה, יצאה ישראל למבצע "עמוד ענן" במסגרתו, חיסלה ישראל בכירי טרור והשמידה מחסני נשק רבים ואמצעי לחימה רבים אשר היו בידיהם.

פיצוי למטופל בשל שחרור מוקדם וטיפול רפואי רשלני

העבודה הסיזיפית והתובענית בחדרי המיון של בתי החולים השונים, לעיתים גובה קורבנות. האחיות והרופאים במיון עושים עבודת קודש, אך מפאת העומס ייתכנו טעויות אנוש מצערות שניתן למנוע אותן.

יש להכניס את יישובי הדרום לרשימת יישובי הספר

בשנים האחרונות, עסקים רבים בדרום הארץ נקלעו למשבר עסקי לא פשוט הנגרם עקב המצב הביטחוני בדרום הארץ. מדינת ישראל מנסה, בדרכים רבות, להגן על תושביה ולהחזיר את השקט לדרום ועל כן יצאה לאחרונה למבצע הלחימה "עמוד ענן" בו הפציץ חיל האוויר מטרות רבות, מחסני נשק ונקודות שיגור טילים של ארגוני הטרור.

דמי פגיעה

מי זכאי לדמי פגיעה על פי החוק בישראל? בין תאונת עבודה למחלת מקצוע ותורת המיקרוטראומה, קראו בעניין כל סעיפי החוק הרלוונטיים והפסיקות בתחום בשנים האחרונות.

תביעות מס רכוש - פיצויים בגין נזקי מבצע עמוד ענן - עדכון נוסף

לפני כשבועיים, אישרה וועדת הכספים של הכנסת בשיתוף עם משרד האוצר את התקנות הקובעות מיהם הזכאים לפיצוי בגין נזק עקיף הנגרם במהלך מבצע "עמוד ענן" וכמו"כ את דרך הפיצוי וקביעת שיעורו. התקנות טרם פורסמו וכמו"כ הוראת הביצוע של רשות המיסים, אך הן צפויות להתפרסם במהלך החודש הנוכחי.

קבלן ראשי נמצא אחראי בנזיקין כלפי קבלן משנה שהעסיק

בתביעה נזיקית, שהוגשה ע"י קבלן משנה נגד הקבלן הראשי ונגד מזמין העבודה עיריית נהריה, קבע בית המשפט נזקים לתובע שהסתכמו בסך של 449,619 ₪ כשלאחר ניקויים ותשלומים אחרים עמד מתשלום הנזק ביתרה סופית (לתשלום ע"י הנתבע) בסך של כ- 198,000 ₪ .

רעידת אדמה בתחום הביטוח- חברת ביטוח תשלם פיצויים בשל פשיטת רגל

מועדי תשלום שבו חייבת חברת ביטוח לשלם ללקוח, והנשיאה של המבטחת בתוצאות אי התשלום במועד, עומדים במרכזו של פס"ד תקדימי הדר חברה לביטוח נ' אחד העם מזון ומשקאות ואח' מתאריך 18.7.12 שניתן ע"י כבוד השופטים ריבלין, דנציגר וסולברג, כאשר את תוצאות הפסיקה העיקרית הוליך הוביל כבוד השופט דנציגר.

תביעת פיצויים בגין נזקי מבצע "עמוד ענן" - עדכונים

בפעולה מהירה של המדינה, אישרה וועדת הכספים מנגנון לקביעת פיצויים לתושבי הדרום שנפגעו במסגרת מבצע "עמוד ענן" - מנגנון זה, מלבד קביעת דרכי חישוב וגובה הפיצוי, שם דגש רב גם על מהירות תגובתה של המדינה מרגע הגשת התביעה ועד קבלת הפיצוי בפועל, ואולי זהו החידוש הגדול ביותר שבו.

תביעת מס רכוש בגין אבדן רווחים

על מנת לסייע לכל בעל עסק, נבקש במסגרת דברינו אלו, לערוך רשימה קצרה וברורה של הליך קבלת הפיצויים והדרך אותה יש לעבור כדי להשיג פיצויים אלו.

פיצוי עקב נזקי מלחמה ופעולות איבה

נזקים אלו הינם ברי פיצוי, וזאת מכוח חוק מס רכוש וקרן פיצויים המטיל אחריות על המדינה לתשלום פיצוי בגין נזקי מלחמה ופעולות איבה לרכוש, הן בגין נזקים ישירים והן בגין נזקים עקיפים.

תחום האחריות של חברות ביטוח

תא (ת"א) 42976-06 אילנה שולמן לובוצקי נ' יורם הרפז ואח' (פורסם בנבו). סעיף 37 לפקודת הנזיקין מטיל חובות זהירות מושגיות הן על בעל מקרקעין והן על תופש מקרקעין, בשל מצב המקרקעין וכלפי המבקר בהם. חובת הבעלים חיה וקיימת גם כאשר הוא מעביר אותם להחזקתו של אחר. לתופש המקרקעין קמה חובה כזו לאור מידת השליטה והפיקוח שלו על המקרקעין.

פיצויים למי שנפגע בתחומי רכוש המשותף

גרים בבית משותף? יכול ותהיו חייבים לשלם פיצויים למי שנפגע בתחומי הרכוש המשותף כגון המקלט, חדר המדרגות, המעלית וכדומה. לאור החלטה של בית המשפט השלום בת''א עקרונית שקבעה כי בעלי דירות ברכוש משותף בראשון לציון ישלמו פיצויים לאישה שעברה בשטח המבנה ונפצעה ממנורת פלורוסנט אשר ניתקה מהתקרה. עו"ד גיל מור, מומחה לנדל"ן ושותף במשרד דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי ממליץ לנציגות הבית המשותף והדיירים לשמור על תקינות הרכוש המשותף ולבטח בצד שלישי את השטחים הציבוריים.

חוק התקשורת

השימוש באינטרנט הפך למנת חלקם של כל אדם, עסק ומוסד בישראל. קצב התפתחות הטכנולוגיה מרמז כי הרשת האינטרנטית עתידה להפוך לכלי התקשורת העיקרי בחיינו. מרבית המשתמשים באינטרנט אינם מודעים לחסינות הנרחבת שמעניק חוק התקשורת (בזק ושידורים) תשמ"ב-1982 לספקיות השירות בארץ, חסינות בעלת משמעות כלכלית גדולה.

אחריות המדינה בנזיקין

בעבר, הייתה המדינה חסינה מפני תביעות ואולם לאור חקיקת חוק הנזיקים האזרחיים (אחריות המדינה), אחראית המדינה, כמו כל אחד מאזרחיה, על "רשלנות שבמעשה".

ביטוח ונזיקין: האם פגיעה נפשית כתוצאה מפיטורי עובד מהווה תאונת עבודה משמעותה בחוק הביטוח הלאומי?!

בפסק דין שניתן לאחרונה על ידי בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב על ידי כב' השופטת נטע רות, נקבע כי הפגיעה הנפשית שנגרמה לעובד כתוצאה מפיטוריו מעבודתו, הינה תאונת עבודה כמשמעותה בחוק הביטוח הלאומי

רק לאחר 5 שנים הכיר מס רכוש במלוא הנזקים שנגרמו על ידי קסאם והגדיל את הפיצויים ב-50%

ביום 13.6.12 נתנה וועדת הערר לעניין מס רכוש וקרן פיצויים של מחוז הדרום תוקף של החלטה להסכם פשרה אליו הגיעו העוררת, חברה אשר הפעילה חווה אקולוגית, גן אירועים, חנות ומסעדה בקיבוץ הסמוך לעזה, ומנהל מס רכוש, ביחס לנזקי מלחמה שנגרמו לעוררת כתוצאה מפגיעת רקטה שנורתה מעזה .

חברות אינטרנט אינן חבות בפיצוי בגין נזק שנגרם בנפילת רשת האינטרנט

ת"א(תל אביב יפו) 31602/08 דן בסוגיה האם בעקבות תקלה ברשת האינטרנט יחויבו החברות נטוויז'ן, הנתבעת 1, ובזק, הנתבעת 2, בנזקים להם טוען התובע.

אושר סופית: אדם עם מוגבלות לא ימתין בתור במקומות ציבוריים והם יונגשו לנכים

בתאריך 18 בדצמבר 2012, אישרה ועדת העבודה והרווחה של הכנסת תקנות נגישות לנכים במקומות ציבוריים דוגמת: בתי משפט, בתי קולנוע, מוזיאונים וגלריות, ספריות, צימרים ומלונות, מסעדות, חדרי כושר, בריכות ומקוואות ועוד.

הזכות לפיצויים על נזקי פעולות איבה

מדיניותם המוצהרת של אויבינו להעתיק את הלחימה לעורף תוך שימוש בירי רקטי חסר הבחנה, הבאה לידי ביטוי בהמטרת טילים על אזורים שונים ומתרחבים, מחייבת היערכות אזרחית הולמת אשר תבטיח את פיצוי מלא ומהיר של אזרחי המדינה אשר נפגעו מנזקי הלחימה.

ביטוח ונזיקין- הכרת ביטוח לאומי והפסיקה באירוע מוחי והתקף לב כתאונת עבודה

סעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב), תשנ"ה- 1995 (להלן החוק) קובע כי "תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה תוך כדי ועקב עבודתו אצל מעבידו או מטעמו, ובעובד עצמאי- תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו."

חברת קטניות תפוצה ע"י מס רכוש על נזקי מלחמה

ועדת ערר הורתה לרשויות מס רכוש לפצות חברה העוסקת בתחום הקטניות בלמעלה מ-220,000 ₪, בגין נזקים שנגרמו למלאי הבוטנים שלה בזמן מלחמת לבנון השנייה, וזאת בשל היעדר יכולת החברה לבצע פעולות הכרחיות של אוורור והדברת מזיקים במלאי.

החלקה במקום ציבורי

החלקת אדם במקום ציבורי, עשויה לזכותו, בתור ניזוק, בפיצויים .

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.