מאת:


לאחרונה, ולאחר קיומו של משא ומתן ארוך ומייגע, שנוהל מחוץ לכותלי בית המשפט עם המאגר הישראלי לביטוחי רכב ("הפול") (להלן: "הפול") , הושג הסכם פשרה לפיו תשלם הפול פיצוי כספי בסך 56,000 ₪ מעבר לתגמולי המל"ל לנפגע תאונת דרכים, שהינה גם תאונת עבודה. התובע באותו עניין, תושב מרכז הארץ, שהינו בעל חברה אשר עובד גם כשכיר בחברה, היה מעורב בתאונת דרכים במהלך עבודתו בעת שנהג בקטנוע, השייך לו באופן פרטי.

בגין התאונה נגרמו לתובע פגיעות אורטופדיות בגינן הלה נאלץ להעדר מעבודתו משך מספר חודשים, והוא מעולם לא שב לתפקודו כפי שהיה עובר לתאונה. התאונה, כאמור, הוכרה על ידי המל"ל כתאונת עבודה, שולמו לתובע דמי פגיעה בגין ימי המחלה שקיבל, ואף נקבעו לתובע 24% נכות צמיתה על ידי הועדה הרפואית מטעם המל"ל, בגינה זכאי התובע לקבלת קצבת נכות חודשית מהמל"ל. ויצויין, כי בשל העובדה שהנכות שנקבעה לתובע הינה נכות מעבודה, הרי שקביעת הועדה הרפואית בעניינו של התובע, מהווה קביעה על פי דין לעניין תביעת הפיצויים אל מול הפול, כך על פי הוראות חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975, החל על המקרה. באמצעות משרדנו פנה התובע לפול לקבלת הפיצויים להם הוא זכאי בגין נזקיו תוצאת התאונה. הפול, מצדה טענה, כי התובע אינו זכאי לקבלת פיצוי כספי שכן תביעתו נבלעת בתגמולי המל"ל להם הוא זכאי בגין התאונה, ועוד נטען על ידי הפול, כי במקרה זה התובע אף אינו זכאי לקבלת 25% מהפיצוי טרם ניכוי תגמולי המל"ל, וזאת מהסיבה שלטענת הפול, הקטנוע שהיה מעורב בתאונה הינו רכב מעביד, דהיינו, כי זה שייך לחברה, ובמקרה כזה, כך על פי החוק והפסיקה, נפגע התאונה אינו זכאי לקבלת 25% מהפיצוי כאמור במקרה בו עולים תגמולי המל"ל על סכום הפיצוי הכולל לו זכאי הנפגע.

לאחר מו"מ ארוך שנוהל בין באי כוח התובע ממשרדנו לבן הפול, והוכחת העובדה, כי הקטנוע אשר היה מעורב בתאונה לא היה שייך מעולם לחברה, מעסיקתו של התובע, כם אם לתובע עצמו באופן פרטי, וכמוהו כרכב צד ג', הוסכם בין הצדדים, כאמור, על הסכם פשרה לפיו ישולם לתובע פיצוי כספי בסך של 56,000 ₪ מעבר לתגמולי המל"ל.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת רשלנות רפואית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מתי טיפול רפואי כושל הוא בגדר רשלנות המזכה את הנפגע בתשלום פיצויים? ומתי מדובר בהתממשות של סיכון סביר הגלום בעצם קבלת הטיפול הרפואי?

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.