מאת:

משרדנו בעל ניסיון עשיר בליווי לקוחות פרטיים וגופים מסחריים בכל הנוגע להיבטי המיסוי הבינלאומי של פעילותם העסקית במטרה למזער את חבות המס. במסגרת זו, אנו מעניקים מתן ייעוץ וחוות דעת מקצועיות בנושאים הנוגעים לתכנון מס בינלאומי, עסקאות בינלאומיות, אמנות מס בינלאומיות, גילוי מרצון, העתקת מקום מגורים ועוד.
 

תחום מיסוי בין לאומי

ככל שהפעילות של אנשים פרטיים, גופים וחברות ישראליות הפכה ליותר ויותר גלובלית, כך נדרשת התייחסות מעמיקה יותר לתכנון מבנה המס הנכון שיתאים למודל העסקי שלהם. לפיכך, נדרש ייעוץ מדויק ואפקטיבי של היבטי המיסוי הישראלי והבינלאומי, תוך מתן תשומת לב לנושא מחירי ההעברה, ניכוי מס במקור, מע"מ ואמנות המס הרלוונטיות שנועדו למנוע תשלום כפל מס בגין ההשקעות והפעילות העסקית שלהם מחוץ לישראל.

 

בשנים האחרונות, חלו התפתחויות רבות בתחום המיסוי הבינלאומי ומעקב ופיקוח הדוק יותר של הגופים הבינלאומיים על הפעילות העסקית הבינלאומית של יחידים וחברות וזרימת הכספים בין המדינות. כך למשל, הסכם Common Reporting Standard (CRS) נועד לאפשר לגופים פיננסים, ביניהם בנקים, חברות ביטוח ובתי השקעות, להעביר ולשתף מידע על הפעילות העסקית המתבצעת דרכם. בצורה זו הגופים הבינלאומיים מונעים העלמות מס של אזרחים. גם הסכם Foreign Accounts Tax Compliance Act (FACTA) נועד לאפשר לרשויות המס בישראל ובארה"ב להעביר ביניהן מידע על חשבונות הבנק השייכים לאזרחי המדינה שלהן ומנוהלים במדינה השנייה.

כך ניתן לראות את החשיבות הרבה של תכנון מיסוי בינלאומי, שנועד למנוע חשיפה של החברות והמשקיעים ולהפחית את חבות המס שלהם.

 

מיסוי בין לאומי כיום

בעבר נהגו בישראל לפעול לפי מדיניות החיובים הטריטוריאלית, לפיה על כל אחד הוטל מיסוי על מקורות ההכנסה שהיו ידועים ברחבי המדינה בלבד, ללא קשר לעובדה אם הינו תושב מקומי או תושב חוץ.

רפורמת המס שנכנסה לתוקף ב-2003, מחייבת במס על כל הכנסה - בין אם מקורה בישראל או בין אם מעבר לים. על כן, תושב ישראלי נדרש כיום לשלם מיסים על בסיס בינלאומי.

 

 

מיסוי בין לאומי - מבחן התושבות

ההחלטה לגבי תשלום המס מתבססת על מבחן התושבות. מי שמכריע בסוגיה זו היא רשות המיסים, המחליטה בפועל איפה מתקיים מרכז החיים של כל אדם. בכדי לקבל החלטה בסוגיה, רשות המיסים בוחנת את קשריו השונים של הנבחן בהיבט המשפחתי, חברתי וכלכלי, כמובן בדגש על מקום המגורים והעבודה, חשבונות הבנק השונים וכו'. לצורך העניין אם בשנת המס הנבדקת הנבחן חי בארץ יותר ממחצית ימות השנה אזי רוב הסיכויים שיוכרז כתושב מקומי.
 

ומה בנוגע לחברה או גוף מסחרי?

גם מעמד התושבות של חברות או גופים מסחריים בסדרי גודל שונים נבחן על ידי רשות המיסים ולרוב נקבע באמצעות מענה על שתי שאלות מרכזיות:
א. היכן רשום אותו הגוף והיכן למעשה מתקיימת מרבית הפעילות שלו
ב. האם מרבית הפעילויות הניהוליות השוטפות מתרחשות בארץ או בחו"ל.

 

אמנות מס בינלאומיות

על מנת למנוע תשלום כפל מס, המדינות השונות חתומות ביניהן על אמנות מס בינלאומיות. ישראל חתומה על כ-50 אמנות מס, ביניהן מדינות באיחוד האירופי, ארה"ב, אוסטרליה ועוד רבות אחרות. אמנות אלו נועדו לשלול תרחיש בו נגבה מס כפול על מקור הכנסה זהה. יחד עם זאת, יש לזכור כי במרבית אמנות אלו ישנה מדיניות העברת מידע. כלומר גם בתסריט של מניעת כפל מס, רשויות המס הישראליות מפקחות למעשה על ההכנסות מהמדינות השונות במטרה למנוע כמובן תרחישים שונים של העלמות מס ו/או עבירות מס נוספות אחרות.

 

שירותי מחלקת מיסוי בינלאומי

למשרדנו, המורכב מעורכי דין ורואי חשבון מיסוי בינלאומי, חלקם יוצאי רשויות מס, בעלי התמחות ייחודית בכל הקשור לתכנון מיסוי בינלאומי. ברשותנו הידע והיכולת להקים מבנה מס בין-לאומי, המבוסס על אמנות מס בינלאומיות אשר יקנה ללקוח יתרון מס באופן בו החברות אשר יפיקו את ההכנסות וינהלו את הפעילות ימצאו במדינות בהן שיעור המס הוא נמוך ואולי גם אפסי, תוך הקטנת החשיפה לסוגיות מס אחרות. כמו כן משרדנו מספק שירותי ייעוץ, ליווי וסיוע בתכנון מיסוי בינלאומי גם ליחידים, לרבות תושבים חוזרים ועולים חדשים.

 

משרד עורכי דין ורואה חשבון מומחה למיסוי בינלאומי

משרדנו מעניק, ליווי וסיוע בענייני מיסוי בינלאומי בכל ההיבטים לחברות ויחידים. לעורכי הדין ורואי החשבון במשרדנו ניסיון מעמיק בפיתוח אסטרטגיות מעשיות להפחתת חשיפות המס של לקוחותינו, המבקשים לבצע פעילות עסקית חוצת גבולות.
במסגרת זו אנו מעניקים שירותי ייעוץ מיסוי בינלאומי בנושאים הבאים:
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.64 ע"י 31 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הקמת עסק תאום בחו"ל בעקבות המלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד

החלטתם אסטרטגית להקים עסק בחול? עסק אשר ידע לייצר את ההכנסות אותם אתם מבקשים לייצר בימים בהם מדינת ישראל מושבתת כתוצאה ממלחמה ו/או בכלל להקים עסק בחול אשר ידע לעשות את מה שהם יודעים לעשות בישראל, כך תעשו זאת נכון.

העברת כספים מחו"ל בזמן מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד

בעת העברת כספים מחול לישראל מומלץ לבדוק תחילה כי הכספים המצויים בחשבון הבנק הזר הם "לבנים" וכי יש בידיכם את כל האישורים המעידים על כך והיה ויש בנמצא בעיה ו/או היה ואין בידך אסמכתאות ו/או היה והכספים "שחורים" אזי נכון לטפל בעניין מבעוד מועד, עוד בטרם תעביר את הכספים לישראל, לטובת הבטחת קליטת הכספים בישראל בחוקיות ובשקיפות וללא מעצורים מצד הרשויות ו/או הבנקים.

רילוקיישן לקפריסין בגיל פרישה

מאת: אלי דורון, עו"ד

קפריסין הינה אחד היעדים האטרקטיביים לביצוע רילוקיישן בגיל פרישה. יחד עם זאת, כדאי לדעת כי ביצוע רילוקיישן בגיל פרישה הינו מורכב יותר, בעיקר בשל העובדה כי לרוב האנשים בגילאים אלו משולמת פנסיה, ריביות או דיבידנדים שמקורם בישראל וכן רבים מחזיקים בנכסים שונים, בהם נכסי מקרקעין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.