למחלקת המס הבינלאומי של משרדנו מומחיות ייחודית בכל הקשור למיסוי ישראלי ובינלאומי ומספקת פתרונות חכמים וחדשניים עבור לקוחות מגוונים בארץ וברחבי העולם.
 
המחלקה מעניקה ייעוץ בנושאי מיסוי בינלאומי למגוון רחב של לקוחות ביניהם: אנשי עסקים בינלאומיים, יבואנים, יצואנים, בעלי אתרי אינטרנט, יזמי נדל"ן ישראלים הפועלים בחו"ל, בעלי עסקים בחו"ל ועוד. צוות המחלקה מורכב מעורכי דין ורואי חשבון ישראלים, אמריקאים ואירופאים, הבקיאים בדיני המס הבינלאומי, אמנות למניעת כפל מס, נאמנויות בינלאומיות, ובהתנהלות אל מול רשויות המס בישראל ומול הגורמים הרלוונטיים בחו"ל. המחלקה פועלת ממשרדנו בישראל, ארה"ב, קפריסין ורומניה ובנוסף מפעילה שורה של "דסקים" הפעילים במשרדנו ובכללם: דסק רוסיה, דסק ארה"ב, דסק צרפת, דסק ניגריה, דסק פולין, דסק הונגריה ודסק דרום מזרח אסיה. עורכי הדין בצוות המחלקה שולטים במספר שפות, ביניהן: עברית, אנגלית, ערבית, צרפתית, פולנית, הונגרית, סינית ורומנית.

הצוות פועל  נמרצות לטובת קידום ענייני הלקוח, אם מישראל ואם מחוץ לישראל, באופן אישי ודיסקרטי. 
המחלקה פועלת לטובת קידום מיזמים ורעיונות ישראלים ו/או בינלאומיים של לקוחותינו, תוך הוצאתם אל הפועל באופן מלא.
 

שירותים הניתנים ע"י מחלקת מס בינלאומי: 

 • ייעוץ ראשוני ללקוח.
 • הקמת מבנה בינלאומי.
 • עריכת הסכמים.
 • ייסוד חברות בארץ ובחו"ל.
 • פתיחת חשבונות בנק.
 • מציאת פתרונות לסליקה.
 • מתן חוות דעת משפטיות המבטיחות התנהלות חוקית ושקופה עפ"י דיני מדינת ישראל, תוך מתן הנחיות ניהול, הפעלה ודיווח אם ללקוח ואם למייצג מטעמו (רו"ח או יועץ מס). 
 • חוות דעת לעניין תושבות זרה ו/או אי תושבות ישראלית ו/או חוות דעת בנוגע לניתוק תושבות.
 • חוות דעת באשר לניהול ושליטה של חברות זרות מחוץ לישראל. 
 • ייעוץ ליזמים ומשקיעים ישראלים המבקשים להקים מיזם עסקי בחו"ל אם באופן מלא ואם באופן חלקי, בתחום הנדל"ן, בתחומים טכנולוגיים ובתחום המסחר.  
 • הקמת חברות ומבנים בינלאומיים, לטובת תמיכה בעסקאות או במהלכים אחרים, לרבות פתיחת חשבונות בנק, הנהלת חשבונות, ראיית חשבון והתממשקות עם אנשי מקצוע זרים. 
 • עריכת הסכמים המתיישבים עם מבנה ואסטרטגיית מס בינלאומיים 
 • קבלת רולינגים מרשות המס בנוגע למבנים בינלאומיים, לטובת הבטחת הכרה בחוקיות המבנה ו/או ההתנהלות המשפטית וחבות המס בטרם תתעורר בעיית מס.
 • הכשרת התנהלות בינלאומית לא מדווחות, אם בדרך של גילוי מרצון ואם בדרכים אחרות.
 • עריכת חוות דעת משפטיות המנתחות את המבנה הבינלאומי, כולל התייחסות לחובות הדיווח, שקיפות וחוקיות, במטרה להבטיח התנהלות חוקית ולהקנות ללקוח הגנה מפני עבירות מס.
 • טיפול בכל הקשור במחירי העברה, בחברות משלח יד זר וחברה נשלטת זרה. 
 
השירותים ניתנים, ככול הנדרש, תוך שילובם של מומחים נוספים ממשרדנו מתוך צוות מחלקות ההיי-טק, הנדל"ן, המחלקה המסחרית ועוד. צוות המחלקה מיומן בניתוח מעמיק של המקרה המונח בפניו ומתאים את המענה המשפטי המושלם ללקוח, הכולל שירות אישי, מהיר ומקצועי, המתיישב עם האינטרסים של הלקוח כמו גם עם הוראות החוק. המטרה שלנו היא להעניק ללקוח מענה כולל תחת קורת גג אחת במהירות הבזק, ולקדם את ענייניו תוך שמירה על כללי החוק ובמקסימום רווחיות אחרי מיסוי.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

הקמת עסק תאום בחו"ל בעקבות המלחמה

החלטתם אסטרטגית להקים עסק בחול? עסק אשר ידע לייצר את ההכנסות אותם אתם מבקשים לייצר בימים בהם מדינת ישראל מושבתת כתוצאה ממלחמה ו/או בכלל להקים עסק בחול אשר ידע לעשות את מה שהם יודעים לעשות בישראל, כך תעשו זאת נכון.

העברת כספים מחו"ל בזמן מלחמה

בעת העברת כספים מחול לישראל מומלץ לבדוק תחילה כי הכספים המצויים בחשבון הבנק הזר הם "לבנים" וכי יש בידיכם את כל האישורים המעידים על כך והיה ויש בנמצא בעיה ו/או היה ואין בידך אסמכתאות ו/או היה והכספים "שחורים" אזי נכון לטפל בעניין מבעוד מועד, עוד בטרם תעביר את הכספים לישראל, לטובת הבטחת קליטת הכספים בישראל בחוקיות ובשקיפות וללא מעצורים מצד הרשויות ו/או הבנקים.

רילוקיישן לקפריסין בגיל פרישה

קפריסין הינה אחד היעדים האטרקטיביים לביצוע רילוקיישן בגיל פרישה. יחד עם זאת, כדאי לדעת כי ביצוע רילוקיישן בגיל פרישה הינו מורכב יותר, בעיקר בשל העובדה כי לרוב האנשים בגילאים אלו משולמת פנסיה, ריביות או דיבידנדים שמקורם בישראל וכן רבים מחזיקים בנכסים שונים, בהם נכסי מקרקעין.

שינויים בחברה נשלטת זרה ובחברת משלח יד זרה

משרד האוצר פרסם תיקונים בענין מיסוי חברה נשלטת זרה וחברת משלח זרה, במסגרת המשך הרפורמה במיסוי הבינלאומי. מומלץ להיערך בהתאם, שכן לאחר כניסתם לתוקף של התיקונים עלולה להיווצר חבות מס משמעותית נוספת עבור ישראלים המחזיקים בחברות זרות אשר טרם השינוי היו פטורות ממס בישראל.

ניהול חשבון בנק בחו"ל בספרי החשבונות

חברות רבות אשר מנהלות פעילות עסקית מחוץ לישראל או כאלה שמחפשות נתיב השקעתי נוסף, נזקקות לחשבון בנק בבנקים בחו"ל. רצוי לנהל רישום מדויק של חשבון הבנק במערכת הנהלת חשבונות, על מנת להיות שקופים מול מערכת המס הישראלית.​

תושב ישראל לצרכי ביטוח לאומי

בדומה למס הכנסה, שאלת מקום התושבות של היחיד משמעותית ביותר גם בכל הנוגע לביטוח הלאומי. כיצד מוגדר 'תושב ישראל' לפי החוק ומהם המבחנים האובייקטיבים והסובייקטיביים, הקובעים את מרכז החיים של האדם ותושבותו.

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

תכנית למתן תמריצי מס לעובדי ענף ההייטק שחוזרים לישראל

שר האוצר אביגדור ליברמן ושרת המדע אורית פרקש הכהן הכריזו לאחרונה על כוונתם לקדם תוכנית שמטרתה לעודד עובדים בענף ההיי-טק שעזבו לחו"ל לשוב לישראל באמצעות הענקת הטבות מס שונות באמצעות הוראת שעה שתחול למשך תקופה מתוכננת של שנתיים:

דו"ח הועדה לרפורמה במיסוי בינלאומי

ב- 21.11.21 הוגש למנהל רשות המסים דו"ח הועדה לרפורמה במיסוי בינלאומי אותו יזמה הרשות. מדובר במסמך המתפרס על פני למעלה מ- 100 עמודים והכולל הצעות לעשרות תיקונים בהוראות החוק הנוגעות למיסוי בינלאומי. במאמר זה נסקור חלק מההמלצות המרכזיות של הועדה, אשר צפויות להביא לשינויי חקיקה עתידיים

אמנת מס ישראל אוסטריה - מיסוי יחידים

מטרת האמנה, בדומה לאמנות שנחתמו בין ישראל בין מדינות רבות אחרות בעולם, היא למנוע מצב שבו אדם יחוייב במס מלא על ידי שתי מדינות בגין אותה הכנסה או אותה פעילות עסקית ובפועל להביא לידי הידוק שיתוף הפעולה בין המדינות, עידוד המסחר וההתנהלות המשותפת, כך שישראלים יבקשו להשקיע ו/או לפעול באוסטריה ולהפך, הכל לרווחת שתי המדינות .

עוברים לחו"ל והמשפחה נשארת בארץ - האם אתם עדיין תושבי ישראל?

פסיקת בתי המשפט קובעת בניגוד לעמדת רשות המסים כי בנסיבות המתאימות אדם שעבר להתגורר בחו"ל ומשפחתו בחרה להישאר בישראל יכול להיחשב לתושב חוץ

דוח ניתוק תושבות לצרכי מס

יחיד הטוען לניתוק תושבות לצרכי מס חייב בהגשת דוח לפקיד השומה גם אם אין לו הכנסה חייבת וזאת במידה והיחיד מקיים אחת משתי "חזקות הימים" כאמור בהגדרת "תושב ישראל בסעיף 1 לפקודת מס הכנסה. מלבד העובדה כי אי הגשת הדוח מהווה עבירה פלילית יש לדוח זה השלכות רחבות.

דין הפיצוי כדין הפרצה אותה נועד לכסות

ברצוננו לעדכנכם, כי לאחרונה ניתן פסק דין אשר עסק בערעורו של שחקן כדורגל זר ששיחק בקבוצת הכדורגל מכבי חיפה, אשר במסגרת סיום חוזה העסקתו בקבוצה בטרם עת קיבל פיצוי על סך 150,000 יורו

הצטרפות ישראל למתווה מיסוי הכלכלה הדיגיטלית של ה-OECD

לקראת אישור המתווה בוועדה הייעודית ב-OECD בתאריך 30 ביוני 2021, ממשרד האוצר נמסר על הכוונה לאשר מתווה מיסוי הכלכלה הדיגיטלית מצד ישראל, קראו כאן בהרחבה בנושא.

חבות מס בהשכרת דירת מגורים ברומניה

ישראלים רבים מעדיפים לנתב את השקעתם לעבר מדינות מחוץ לישראל, שם המס בגין עצם רכישת הדירה נמוך מזה החל בארץ, התשואה לא אחת גבוהה יותר והגישה של המדינה כלפי המשקיעים בדירות נוחה יותר - כך לדוגמא ניתן למצוא ישראלים רבים המחליטים להשקיע ברכישת דירות ברומניה.

ערעור על שומה בזיכוי מס בישראל בגין תשלום מס בברזיל

נבקש לעדכנכם, על סוגיה הנידונה בכותלי בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו בעניינו של ערעור על שומת מס וטענה לזכאות לקבלת זיכוי מס בישראל בגין מס זר ששולם בברזיל.

הטבות מס לחוזרים לישראל 2020

על מנת לעודד עלייה לישראל, המדינה מעניקה שורה של הטבות עבור הזכאים לכך, בהן הטבות מס לצורך העברת כספים שמקורם מחוץ לישראל, המשך ניהול עסקים זרים לאחר מועד העלייה ועוד - קראו כאן בהרחבה.

דובאי: מקלט מס וגן עדן לתושבי חוץ

בישראל, גורמים עסקיים רבים נושאים את עיניהם בסקרנות והתרגשות רבה אל דובאי לאור יתרונות המס הרבים הקיימים במערכת המקומית שנועדה למשוך משקיעים זרים אל תוך המדינה - להלן תקציר היבטי המס בדובאי:

העברת כספים מחו"ל לישראל בתקופת הקורונה

מגפת הקורונה פגעה וממשיכה לפגוע בריאותי וכלכלית במשפחות רבות במדינת ישראל. תוצאה מכך ישראלים רבים מוצאים את עצמם ללא מקור פרנסה, אם כשכירים ואם כעצמאים ובמקרים רבים מוצאים הם את עצמם נכנסים לחובות והתחייבויות בהם מתקשים הם לעמוד.

מגורים בארה"ב מעל 5 שנים אינם מהווים ניתוק זיקה

מגורים בארצות הברית לתקופה של מעל 5 שנים אינם מהווים ניתקה זיקה לישראל לצורך ביטוח לאומי - להלן סיקור מיוחד בעניין פסק דין 56483-05-18, גרוס נ' המוסד לביטוח לאומי.

ייצוג ישראלים המבקשים לעלות/לחזור לישראל מארה"ב

אנו נעשה כל שנדרש על מנת להבין את רצונותייך בטרם תגיע לישראל, לבנות תוכנית עבודה ולהוציא הנדרש אל הפועל בהצלחה, כך שבעת הגעתך הכל ימתין עבורך בצורה מושלמת.

גביית עמלה שקטה וזכאות להחזרים

נבקש לעדכנכם בעניין פסק-דין תקדימי שניתן לאחרונה על ידי בית המשפט העליון בשווייץ, במסגרתו נבחנה שאלת חוקיותם של "עמלות שקטות" שנוכו על ידי הבנקים במדינה כחלק מפרקטיקה בנקאית שוטפת.

מיסוי מקרקעין ונדלן בשוויץ

יעד אטרקטיבי אשר קרנו בעלייה בעת האחרונה הוא מדינת השלג, השוקולד והשעונים – שוויץ. עם זאת, להשקעה בנדל"ן בשוויץ עשויות להיות גם השלכות מס בישראל, אשר יש להביאן בחשבון.

יעוץ משפטי לבעלי מניות בחברה זרה

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי מיוחד עבור ישראלים להם מניות בחברות זרות ברחבי העולם יחד עם בעלי מניות זרים - אנו מלווים יזמים ומיזמים רבים, לחצו כאן לפרטים.

העברת כסף מחו"ל והטבות מס לעולה חדש

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס אשר בקיאים בנהלי רשויות המס לקבלת הטבות מס עבור עולים חדשים ויודע ללוות את הלקוח באופן המהיר, הבטוח והדיסקרטי עבורו לקבלת מלוא זכויותיו מאת המדינה בתחום המס כעולה חדש.

אמנת המס ישראל-אוסטרליה

החל מיום 1.1.2020 תכנס לתוקף האמנה החדשה שנחתמה בין ממשלת ישראל לבין ממשלת אוסטרליה בדבר מניעת מסי כפל ומניעת התחמקות והשתמטות ממס - להלן הנקודות העיקריות במסגרת האמנה החדשה.

רווחים ראויים לחלוקה בחברה זרה - פס"ד כור סחר

פסק דין יוצא חוצץ כנגד ההחלטה שנתקבלה בפס"ד בעניין דלק הונגריה, בו נקבע כי רווחים שנצברו בחברה זרה, אפילו אם אלו לא חויבו במס חברות בישראל, מהווים רווחים ראויים לחלוקה בהתאם לסעיף 94ב לפקודה. משכך, יש למסותם כדיבידנד בהתחשב בשיטת הזיכוי העקיף הקבוע בסעיף 126 לפקודה.

ישראלים בעלי חשבון בנק בקנדה נעצרו על ידי מס הכנסה

מבחינת הרשויות והמערכת הבנקאית בקנדה, חובת הדיווח למס הכנסה בישראל חייבת להתבצע באופן אוטומטי, ללא כל שיקול דעת וזאת על כל חשבון בנק אשר המוטבים בו הם ו/או חלקם הם תושבים של מדינת ישראל.

עדכון אמנות המס עם אנגליה וסרביה

החל מיום 1.1.2020 ומהדיווחים לרשויות המס לשנת 2020, תכנס לתוקף האמנה החדשה שנחתמה בין ממשלת מדינת ישראל לבין ממשלת מדינת סרביה בדבר כפל מס ומניעת התחמקות ממסים, וכמו כן ייכנס לתוקף ממועד זה תיקון לאמנת המס עם בריטניה הכולל שינויים מהותיים מן ההלכה שהייתה נהוגה עד כה.

רפורמת המס בהגדרת "תושב ישראל" והשלכותיה

בחודשים האחרונים "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי" החלה לקדם רפורמה בתחום המיסוי הבינלאומי ובמרכזה השפעה מרחיקת לכת על ישראלים, השוהים בחו"ל לתקופות מסוימות, להלן "הרפורמה המוצעת".

חובת הדיווח על תקבולים למס הכנסה ולמע"מ באופן שוטף

חובת הדיווח על תקבולים למס הכנסה ומע"מ באופן שוטף הינה חלק אינטגרלי מחייו של אדם העובד במדינה מתוקנת, בין אם הוא עצמאי ובין אם הוא שכיר, שכן חייב הוא על פי דין לדווח על מלוא הכנסותיו ועל כל העסקאות החייבות במס שביצע.

סיוע משפטי ליזמים החוזרים לישראל

משרדנו מתמחה במתן סיוע וייצוג משפטי עבור ישראלים שירדו מהארץ ועזבו לחו"ל, הרוויחו כספים ממיזמי אינטרנט בעולם ועתה מעוניינים לחזור לישראל - קראו כאן בהרחבה.

בנקים מקפיאים חשבונות בנק של צרפתים

הניסיון מלמד כי שעה בה בנק בישראל מגלה כי בעל חשבון הוא תושב צרפת, עוצר הוא את הפעילות בחשבון, אוסר עליו לעשות פעולות בחשבון עד לקבלת אישור רשמי כי החשבון בישראל והרווחים בגינו מדווחים בצרפת ומהווים חלק מהדו"חות הכספיים של הלקוח.

הרפורמה במדיניות המיסוי הבינלאומי

נבקש לעדכנם, כי בחודשים האחרונים, "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי" החלה לקדם רפורמה בתחום המיסוי הבינלאומי ובמרכזה השפעה מרחיקת לכת על ישראלים, השוהים בחו"ל לתקופות מסוימות, לפיה, המבחן הכמותי ייקבע כחזקה שאינה ניתנת לסתירה.

מסלולי מס בגין הכנסה משכירות בחו"ל

עסקאות נדל"ן נוחות להשקעה מאופיינות ברכישת נכס והפקת הכנסה קבועה מתשלום דמי השכירות. מיקומו של המקרקעין מחוץ לישראל עלול ליצור אי וודאות לגבי המס החל בעסקאות אלו ולכן מומלץ להתייעץ עם גורם מומחה בתחום על מנת להימנע מעבירות מס בשוגג.

ליווי עסקי ופיקוח חשבונאי על עסקים ברומניה

משרדנו יודע לנקוט בכל הפעולות הנדרשות על מנת לסייע לישראלי המבקש להקים עסק ברומניה לקבל את ההחלטה המתאימה ובנוסף יודע הוא לעזור לישראלי אשר כבר הקים עסק ברומניה לנקוט בפעולות הנדרשות על מנת להבטיחה התנהלות חוקית ושקופה.

נפקות שיהוי בדרישת תשלומי ביטוח לאומי

ביום 8/9/19 ניתן פסק דינו של בית הדין הארצי לעבודה אשר התייחס למשמעות שיש ליתן לשיהוי ניכר של מספר שנים בדרישת שיצאה תחת ידו של הביטוח הלאומי לתשלום הפרשי דמי ביטוח ונקבע כי השיהוי אינו מעיין את הדרישה, אלא לכל היותר יש בו כדי להפחית ו/או לבטל את החיוב בריביות, הפרשי הצמדה וקנסות (עב"ל 60937-09-17 עובדיה בן יחזקאל נ' המוסד לביטוח לאומי).

מכירת נכס ברומניה על ידי תושב ישראל

ייחודה של סיטואציה זו נעוץ בכך שלכאורה חלות על עסקת המכירה שתי מערכות מס המסווגות את תשלום המס באופן שונה, וכן בכך שלעתים מדובר בנכסים שהולאמו על ידי הממשלה הרומנית בעבר והושבו לבעליהם לאחר התדיינויות משפטיות.

אמנת מס חריגה בטיבה לרוכשי נדלן ביוון

סעיף 13 לאמנה בין ישראל ליוון מקים כלל חריג אשר יש בו יתרונות משמעותיים עבור ישראלי העוסק ברווחי הון - קראו כאן בהרחבה בנושא.

חובת הדיווח על אזרח ארה"ב הגר בישראל

אדם המחזיק באזרחות אמריקאית (או גרין קארד) ומנהל את שגרת חייו בישראל, מחויב להגיש דוחות מס אמריקאים והצהרות לרשות המס בארצות הברית - קראו כאן בהרחבה בנושא.

עולים מצרפת - קושי בהעברת כספים לישראל

משרדנו מתמחה בייעוץ משפטי לעולים חדשים או תושבים חוזרים מצרפת אשר הבנק בישראל מסרב לקבל לחשבון בארץ העברת כספים מחשבון בנק של שמם בחו"ל - לחצו כאן לפרטים.

עולים מרוסיה - קושי בהעברת כספים לישראל

משרדנו מתמחה בייעוץ משפטי לעולים חדשים או תושבים חוזרים מרוסיה אשר הבנק בישראל מסרב לקבל לחשבון בארץ העברת כספים מחשבון בנק של שמם בחו"ל - לחצו כאן לפרטים.

מיסוי פעילות במסחר אלקטרוני

תופעת המסחר האלקטרוני הבינלאומי (E-commerce), תופסת תאוצה רבה בעולם - בתחום זה ישנן הקלות מס מסוימות שעל כל עוסק בנושא להכיר, לחצו כאן לפרטים.

הכשרת הכנסה של ישראלי החי ומרוויח בחו"ל

משרדנו מתמחה בייצוג ישראלים אשר העתיקו את מרכז חייהם לחו"ל, הרוויחו כסף רב, נמנעו מלדווח על הרווחים או לשלם מס ועתה מבקשים הם להכשיר את הונם - פרטים כאן.

צבירת רווח בחברה זרה המנוהלת מישראל בחשבון בנק בחו"ל

יש לקחת בחשבון כי חברה זרה המתנהלת מישראל חייבת במס חברות ישראלי מלא ובנוסף יש בנמצא סבירות כי אותה חברה תוגדר כחברת משלח יד זרה - הניזונה מהכנסות משירותים בלבד ומשכך, לאור חקיקה אנטי תכנונית, רואים בה כחברה אשר כל רווחיה צריכים להיות ממוסים כדיבידנד וזאת בנוסף על המס חברות.

משיכת רווחים מחברה בחו"ל

ישראלים רבים מקדמים עסקאות ואף מצליחים להגיע למצב בו חברתם מקבלת באחד מחשבונות הבנק שלה בחו"ל כספים בסכומים גדולים, בחלק גדול מהמקרים מדובר בכספים לא מדווחים.

היבטי ביטוח לאומי ברילוקיישן

על תושב ישראל השוהה בחו"ל לתקופה ארוכה (למשל רילוקיישן לצורכי עבודה) או אף לזמן קצר כדוגמת טיול, לימודים או ביקור קרובים, להסדיר את מעמדו במוסד לביטוח לאומי - קראו כאן בהרחבה בנושא.

ייצוג בעל חשבון בנק בחו"ל המוגדר "תושב ישראל"

ייצוג ישראלים בעלי חשבונות בנק בשווייץ, גרמניה, לוקסמבורג ומדינות נוספות בחוץ לארץ אשר מופיעים ברישומי הבנק כתושבי ישראל ומסתכנים בחשיפה פלילית - הפרטים כאן.

סיווג נישום כתושב ישראל בשל פנייתו לקבלת שירות רפואי

ביום 13/11/2018 קיבל בית הדין הארצי לעבודה, באופן חלקי, את ערעורו של פלוני כנגד החלטת בית הדין האזורי לעבודה בנצרת, אשר דחה את תביעתו של המערער כנגד החלטת הביטוח הלאומי לפיה יש לחייבו בתשלום דמי ביטוח במהלך השנים 2005-2010 ו- 2013 על סך 15,432 ₪ - להלן סיקור מיוחד בעניין עב"ל 1293-12-15.

רומניה כמקלט מס לחברות זעירות

בשנת 2018 נערכו מספר שינויים בדיני מס החברות ברומניה - שינויים אלה הופכים את רומניה למדינה אטרקטיבית לקיום פעילות מסחרית, וזאת לאור שיעורי המס הנמוכים החלים על חברות בעלות היקף פעילות נמוך - הן מבחינת מחזור כספי והן מבחינת מספר עובדים, כפי שיפורט להלן.

ייעוץ מס לעולים חדשים ותושבים חוזרים

משרדנו מתמחה בתכנון וייעוץ מס לעולים חדשים ותושבים חוזרים להם נכסים ו/או הכנסות ו/או פעילות בחו"ל או בישראל לטובת הבטחת שקיפות, חוקיות ונטרול כל חשיפה.

העברת כספים מאוקראינה לישראל

משרדנו יודע לסייע ולהביא לידי העברה חוקית של הכספים לישראל - אנו נדע להתנהל מול הבנקים, הלשכות המשפטיות והרשויות האחרות ולהביא לידי כך שהכספים בסופו של יום יגיעו לייעודם.

אי התרת זיכוי מסי חוץ ששולמו על הכנסות שהופקו בחו"ל כנגד המס החל בישראל

ביום 9.8.2018 דחה בית המשפט העליון בקשה לדיון נוסף על פסק דינו של בית המשפט העליון אשר דחה את ערעורה של חברת יונו סימול בע"מ והעומד בראשה, מר יעקב הראל, על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב במסגרתו נקבע כי אין לתן למערער זיכוי בסכום המס ששולם בארצות הברית על הכנסת תאגיד זר כנגד המס החל בישראל (דנ"א 5453-18 יעקב הראל ואח' נ' פקיד שומה גוש דן).

תכנון מס לישראלים המקימים חברה ברומניה

ליווי משפטי ותכנון מס לישראלים המבקשים להקים חברה ברומניה, לטובת רכישת נדל"ן ו/או לטובת כל פעילות עסקית אחרת

רילוקיישן

למשרדנו היכולות והניסיון לפעול בשמו של ישראלי המעוניין לעשות רילוקיישן או לטובת כזה החוזר לישראל לאחר רילוקיישן, לטובת התנהלות חוקית, יסודית ומסודרת להבטחת המהלך כחוק.

האם ה-OECD מעודד שלא במכוון עלייה לישראל?!

בשנים האחרונות עדים אנו למגמה הולכת וגוברת של הגדלת המאבק בהלבנת הון והגברת האכיפה של רשות המסים בישראל ובעולם כולו. כחלק מאותו מאבק, הולכת ומסתמנת ברחבי העולם כולו מגמה כוללת של "חובת דיווח" וביטול החיסיון הבנקאי שהיה קיים על פני שנים רבות.

מיסוי חברות מסוג LLC בארה"ב

תושבים ישראלים המעוניינים לבצע פעילות עסקית בארה"ב יודעים כי אחת ההחלטות החשובות העומדות בפניהם בבואם לפעול בארה"ב היא בחירת היישות המשפטית במסגרתה יפעלו במהלך עסקיהם. אחד הקריטריונים החשובים בהחלטה זו הוא נטל המס אשר יהיה כרוך במבנה המשפטי שייבחרו, הן במהלך פעילותה של החברה והן בהחלטה למכור את פעילותה.

מחירי העברה בעסקאות בינלאומיות

לאחרונה התקבל בבית המשפט המחוזי מרכז, פסק דינו של כבוד השופט ד"ר בורנשטיין אשר התייחס לסוגיית "מחירי העברה" בעסקאות בינלאומיות בין צדדים קשורים (ע"מ 49444-01-13 ג'יטקו נ' פקיד שומה כפר סבא).

יעד חדש ומנצח לעסקים - מקסיקו

מקסיקו, הממוקמת במרכז יבשת אמריקה, הינה פדרציה המאגדת בתוכה 32 מדינות פדרליות. רבים נוטים לחשוב כי מקסיקו היא מדינה נחשלת, אלא שטעות בידם, מאחר ומקסיקו נחשבת כיום למעצמה כלכלית, וזאת בעיקר משום שהיא שותפת הסחר הגדולה ביותר של ארה"ב.

שיטת המס בסינגפור

סיקור מיוחד אודות שיטת המיסוי במדינת סינגפור - בסיס המס והמע"מ, מס חברות, דיבידנד מחברות תושבות סינגפור או זרות, הכנסות מחוץ לסינגפור וכן על אמנת המס עם ישראל.

טרנד המסכות שכובש את אסיה - הזדמנות עסקית להרחיב פעילות מעבר לים

מי שמסתובב לאחרונה בחנויות בסינגפור, כמוני, לא יכול שלא להבחין בטרנד החזק של תעשיית הקוסמטיקה, בהשתלטות השקטה אך המסיבית של טרנד המסכות.

האמנה למניעת כפל מס בין ישראל לסינגפור

האמנה בין ישראל לסינגפור בנויה על מספר נדבכים אשר רובם ככולם מושתתים על הרצון למנוע מאנשי עסקים בשני הצדדים להתחמק ממס ולשלם מס כפול ובשל כך לשבש את חיי העסקים ולגרום למידור עסקאות - להלן סיקור מיוחד בנושא.

ערעור נגד משרד החוץ בדרישה לקבלת פרטים לפי חוק חופש המידע

בית המשפט העליון קיבל בדעת רוב את ערעורם של העיתונאי ברק רביד ושל עיתון הארץ, והורה למשרד החוץ למסור את רשימת המשתתפים בארוחת חג שנערכה בביתו של שגריר ישראל בוושינגטון, זאת לאור קביעת בית המשפט כי המידע אינו חוסה תחת החריג לחוק חופש המידע הנוגע להגנה על יחסי החוץ של מדינת ישראל.

מלטה כיעד מבוקש ליזמים ובעלי אתרי הימורים

המדינה הזעירה, אשר בשנת 2004 התקבלה כחברה מן המניין באיחוד האירופאי, הייתה למדינה האירופית הראשונה שקבעה רגולציה מוסדרת בתחום ההימורים באינטרנט וכפועל יוצא הפכה בית למפעילי אתרי הימורים רבים מכל רחבי העולם המבקשים לפועל באופן חוקי בדרך של הוצאת רישיון.

מיסוי במלטה

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייתה של רפובליקת מלטה כיעד אטרקטיבי ביותר לאנשי עסקים ישראלים הבוחרים לפעול בזירה הבינלאומית, ולאחרונה ניתן לראות מגמה זו גם בתחומי הגיימינג וההימורים המקוונים אשר הפכו לפופולאריים עד מאוד בקרב גולשי האינטרנט. בשורות הבאות נביא סקירה קצרה אודות היתרונות הרבים הטמונים במדינה קטנה זו, אשר הופכים אותה לאטרקציה של ממש לאנשי עסקים ומשקיעים בתחומים אלו.

השלכות מס עם הקמת חברה ברומניה

רומניה אשר מונה כ-22 מיליון תושבים, הצטרפה לאיחוד האירופי בתחילת שנת 2007. המיקום של רומניה, המספר הלא קטן של תושביה והצטרפותה לאיחוד האירופי על כל היתרונות שיש במהלך שכזה מבחינת רומניה, הובילו עסקים ישראלים רבים להקים חברות מקומיות ברומניה ובאמצעותן לבצע בה פעילות עסקית במגוון רב של תחומים.

מלטה כיעד אטרקטיבי לעסקים

בשנים האחרונות, בזכות שיטת מס נוחה ותחרותית במיוחד, מהווה רפובליקת מלטה יעד אידיאלי לניהול פעילות עסקית בינלאומית - איך, כמה ולמה? כל הפרטים בסיקור שלפניכם.

הצעת חוק להגדרת עבירות מס כעבירות הלבנת הון

ביום 4.1.16 נדונה בוועדת החוקה הצעת חוק אשר קבלתה עלולה לשנות באופן דרמטי את פני הענישה והאכיפה בעבירות מס. על פי הצעת החוק, עבירות המס יוגדרו כ"עבירות מקור" על פי חוק הלבנת הון, דהיינו כל רכוש שמקורו בעבירות מס יוגדר כ"רכוש אסור" אשר כמעט כל פעולה בו, תיחשב ל"הלבנת הון" – עבירה פלילית עצמאית חמורה ביותר.

הסדרת מעמד לישראלי באפריקה מול רשות המס

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה משמעותית של ישראלים החיים באפריקה מסדירים מעמדם אל מול רשויות המס בישראל - כל מה שצריך לדעת בכדי לעשות הליך זאת נכון במאמר לפניכם.

מבחנים לקביעת "תושב ישראל" ומיסוי ההגירה מישראל

שיטת המיסוי בישראל הינה שיטת מיסוי על בסיס פרסונאלי, כלומר, כל תושב ישראל ממוסה על כל הכנסותיו, בין אם הופקו במדינת ישראל ובין אם הופקו מחוץ לה. מכאן שלהגדרת התושבות כלפי נישום מסוים יש חשיבות רבה לעניין חישוב המס.

עורך דין בלוקסמבורג

משרדנו ישמח להעניק לכם שירותים משפטיים הנוגעים לדיני המשפטים בלוקסמבורג ולהעמיד לרשותך עו"ד בלוקסמבורג לכל מטרה עיסקית או פרטית כך שתקבל ייעוץ אישי ומותאם אישית לדרישות שלך.

הקמת חברה בשוויץ

מגוון סיבות אשר הופכות הקמת חברה בשוויץ לכדאית ביותר החל ממיסוי החברה ברמה הפדרלית, דרך מיסוי החברה ברמה הקנטונית-קהילתית ועד שיעורי מס החברות הכוללים.

אסטוניה - על המיסוי המקומי והבינלאומי במדינה

רפובליקת אסטוניה ממוקמת בצפון מזרח אירופה, גובלת ממערב בים הבלטי, בצפון במפרץ פינלנד, במזרח ברוסיה ובדרום בלטביה. אסטוניה הינה חברה מן המניין באיחוד האירופי החל מה-1 לינואר 2004.

גן העדן הפיננסי בשווייץ תחת חקירה

לאחרונה היינו עדים להודעה דרמטית של ממשלת שוויץ כי תפתח בחקירה נגד בנק HSBC . יתכן ובעלי חשבונות בסניף השוויצרי של הבנק הבריטי חשים עכשיו היטב את הפתגם כי לא לעולם חוסן.

צאצאים לניצולי שואה מכשירים את הון המשפחה המופקד בחשבונות בנק בחו"ל

יש בנמצא מספר רב של תושבי ישראל המחזיקים מזה עשרות בשנים מיליונים רבים של דולרים בחשבונות בנק בחו"ל. כספים אלה אינם מדווחים לרשויות המס והמס המתחייב בגין הריביות הנצברות מאותם חשבונות לא מדווח ולא משולם. עסקינן בחשבונות בנק אשר עוברים במשפחה לאורך עשרות שנים, מדור לדור.

יתרונות בהקמת חברה בלוקסמבורג

הדוכסות הגדולה של לוקסמבורג היא מדינה השוכנת במערב אירופה וגובלת בגרמניה, בלגיה וצרפת. מדובר במדינה קטנה המונה כ- 530,000 תושבים ובעלת שטח של כ- 2,500 קמ"ר. עם זאת, לוקסמבורג ידועה כאחת מהמדינות העשירות בעולם, בהיותה מדורגת רביעית בדירוג העולמי של תמ"ג לנפש, אחוז האבטלה בה הוא הנמוך באירופה, ולמעשה היא אחת הכלכלות היציבות בעולם.

היבטי מיסוי הנוגעים לישראלים המעתיקים את מקום מושבם לסין

בימינו, ישראלים רבים אשר ראו את חייהם בישראל מבינים כי חלומם הולך ומתרחק מסיבות כלכליות, ביטחוניות, פוליטיות ואחרות, ולכן החליטו לבנות את עתידם מעבר לים.

הטבות המס של לוקסמבורג

חוקי חברות ומס נוחים לצד מערכת בנקאות מפותחת ויציבה מושכים באחרונה מספר הולך וגובר של חברות בבעלות ישראלים להירשם בנסיכות לוקסמבורג - קראו כאן בהרחבה.

עסקים ומיסוי בגאנה

למרות שגאנה יוצרת רושם של מדינה מודרנית, דמוקרטית ומפותחת יחסית לשכנותיה, ואף מעודדת כלכלה ענפה בתחומים רבים, הרי מכיוון שבינה לבין ישראל לא קיימת אמנה למניעת כפל מס, עלולים להיות מצבים בהם חבות המס תוטל גם בישראל וגם בגאנה, ולכן יש להיזהר ולשקול טוב את אפשרות הקמת חברתכם דווקא בגאנה.

בנקאות בשוויץ

סיקור מיוחד אודות מערכת הבנקאות בשוויץ והשינויים המרכזיים שחלו בשנים האחרונות - על חוק הבנקאות, שמירת הסודיות, הונאות המס והאם כדאי כיום לפתוח חשבון בנק בשוויץ?

הקמת חברה בלוקסמבורג - שער לשוק האירופי

הדוכסות הגדולה של לוקסמבורג היא מדינה השוכנת במערב אירופה וגובלת בגרמניה, בלגיה וצרפת. מדובר במדינה קטנה המונה כ- 530,000 תושבים ובעלת שטח של כ- 2,500 קמ"ר. למרות זאת, לוקסמבורג ידועה כאחת מהמדינות העשירות בעולם, כאשר היא מדורגת רביעית בדירוג העולמי של תמ"ג לנפש, אחוז האבטלה בה הוא הנמוך באירופה, ולמעשה היא אחת הכלכלות היציבות בעולם.

אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לפנמה

בשנת 2012, כחלק ממדיניות משרד האוצר להרחיב ולעבות את רשת האמנות למניעת כפל מס של מדינת ישראל, נחתמה האמנה למניעת כפל מס עם מדינת פנמה. פנמה, מדינה קטנה בדרום מרכז אמריקה, החלה בשנים האחרונות לשאוף לקבלת חברות בארגון ה-OECD (הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי), וכחלק ממאמץ זה, החליטה לצרף למניינה אמנות נוספות.

בליז כמדינת מקלט מס

בליז הינה מדינה קטנה מאוד הממוקמת במרכז אמריקה וגובלת בגואטמלה ומקסיקו. הקמת חברת מקלט מס בבליז ותהליך הקמת חברת Offshore בבליז דורש מספר תנאים אופרטיביים המפורטות להלן.

השלכות המס של החזקת חברות בלוקסמבורג

לוקסמבורג, אותה מדינה קטנה היושבת במערב אירופה (בטווח שבין משולש המדינות צרפת, גרמניה ובלגיה) מונה כיום למעלה מחצי מיליון תושבים, 20% מתוכם – זרים, מרביתם משקיעים ואנשי עסקים רבים הבוחרים לרכז את פעילותם העסקית הבינלאומית דווקא במדינה הקטנה.

משרד דורון טיקוצקי מרחיב את הפעילות הבינלאומית ומקים שלוחה בלוקסמבורג

משרד עורכי דין דורון טיקוצקי צדרבוים מרחיב את פעילותו הבינלאומית ופתח שלוחה חדשה בלוקסמבורג אותה תנהל, עו"ד שירן שלו.

ישראל וארה"ב חתמו על הסכם להעברת ידע בענייני מס

בסיומו של מו"מ ארוך אך יעיל, חתמו זה מכבר ישראל וארה"ב על הסכם לשיפור אכיפת הוראות מס ויישום הוראות חוק FATCA. ההסכם דנן מסדיר הן את האופן בו יועבר מידע מרשות המיסים הישראלית לרשויות המס בארה"ב והן את הדרך בו יועבר המידע בכיוון ההפוך.

ישראלים בסין - מבחני קביעת מקום המושב לעניין החבות במס

בשנים האחרונות, עדים אנו למחאה חברתית הולכת וגדלה, אשר הגיעה בשיאה למחאת האוהלים ואף להפגנות של אזרחים רבים ברחובות. המחאה קמה בעקבות יוקר המחיה בארץ, שהפך להיות בלתי נסבל עבור אזרחים רבים במדינה.

גובש הסכם בין ארה"ב לישראל ליישום הוראות דיווח לרשות המיסים האמריקאית על נכסים פיננסיים של ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית ובעלי Green Card

לאחרונה גובש הסכם דו-צדדי בין משרד האוצר לבין משרד האוצר האמריקאי, שבמסגרתו רשות המיסים תדווח לרשות המיסים האמריקאית על כל הכנסה בישראל של אזרח אמריקאי או בעל Green Card. בנוסף, תהיה אפשרות בעתיד שרשות המס האמריקאית תדווח על הכנסות של ישראלים בתחומה.

הסכם חדש בין ארה"ב לישראל לשיתוף פעולה במלחמה במעלימי מס

במה שנראה כמו חור נוסף שננעץ בחגורה המתהדקת סביב צווארם של אזרחי ארה"ב, גובש לאחרונה הסכם בין משרד האוצר הישראלי לבין מקבילו האמריקאי לעניין קידום אכיפת המס בין המדינות.

יישום הוראות פטקא בישראל

ביום 13.3.14 התקבלה החלטה מספר חכ/23 של ועדת השרים לענייני חברה וכלכלה (קבינט חברתי-כלכלי) אשר צורפה לפרוטוקול החלטות הממשלה וקבלה תוקף של החלטת ממשלה מספר 1490 (חכ/23) ביום 21.3.14.

האמנה למניעת כפל מס בין ישראל לבין גרמניה

היחסים הייחודיים בין גרמניה לישראל הם מעמודי התווך של מדיניות החוץ הגרמנית. אחד הסממנים שמאפיינים את היחסים המצוינים בין המדינות, הינו נושא הסחר המשותף. בתוך כך, גרמניה הינה שותפת הסחר הגדולה ביותר של ישראל מכלל מדינות אירופה. דוח נספחות הסחר של ישראל בברלין מהווה אינדיקציה ברורה להיקף הסחר של ישראל וגרמניה.

שבירת החיסיון הבנקאי בשוויץ, תחילתו של סוף גן העדן

ארגון ה-OECD הודיע לאחרונה באופן רשמי על הצטרפותה של שוויץ לכ-60 מדינות נוספות, בחתימתה על הסכם שיתוף מידע למטרות גביית מס וצמצום העלמות מס . מומחים רבים רואים בהצטרפות זו את שבירת החיסיון הבנקאי השוויצרי במתכונתו הנוכחית וחיפוש עבור ישראלים רבים מקומות למקלטי מס חדשים

אמנות למניעת כפל מס - עדכונים

משתדלים אנו לעדכנכם בנוגע לשיעורי המס המתחייבים בניכוי במקור במדינות העולם, תוך מתן דגש על מדינות המעסיקות את משרדנו במסגרת פעילותו השוטפת היומיומית.

שבירת החיסיון הבנקאי בשוויץ - תחילת הסוף

ביום שלישי שעבר הודיע ארגון ה-OECD באופן רשמי על הצטרפותה של שוויץ לכ-60 מדינות נוספות, בחתימתה על הסכם שיתוף מידע למטרות גביית מס. הכללתה של שוויץ בהסכם דנן מסמלת לדעת מומחים רבים את שבירת החיסיון הבנקאי השוויצרי הידוע לשמצה במתכונתו הנוכחית.

בנקים זרים דורשים מישראלים בעלי דרכון אמריקאי לחתום על טפסי דיווח לרשויות המס האמריקאיות (טפסי 9W). פתרון אפשרי – הליך של גילוי מרצון

רשויות המס בארה"ב נוקטות בשנים האחרונות האחרונה בפעולות שונות שמטרתן למנוע את אובדן ההכנסות הנובע מהעלמות המס של אזרחי המדינה המתגוררים מחוץ לגבולות המדינה.

מסמך עבודה חדש מטעם ארגון ה- OECD בעניין מחירי העברה

ב- 30 ביולי 2013, פרסם ארגון ה-OECD מסמך רשמי בן 42 עמודים בנושא מחירי העברה. המסמך עוסק, בין היתר, בנושאים כדלקמן: סקירה מקיפה של המצב הנוהג בתחום, לרבות מתן דגש על ההבדלים המצויים במדינות השונות המציבות סף דרישות משתנה ובכך מקשות על פעילותם הבינלאומית של הגופים העסקיים, בעיקר בכל הקשור עם דוקומנטציה הנדרשת (חוות דעת בעניין מחירי העברה וכוי"ב).

מקלטי מס בעולם

מאמר מיוחד הסוקר את תופעת המדינות השונות ברחבי העולם המשמשות כמקלטי המס, מנקודה מבט שונה ורחבה יותר - על ההשלכות השונות, היתרונות וכיצד זה עובד בדיוק?

האמנה למניעת כפל מס בין ישראל לאוסטריה

מספר שנים לאחר כינון היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות, לפני כיובל שנים, נכרתה אמנה למניעת כפל מס בין ישראל ואוסטריה, אשר נכנסה לתוקפה ביום 1.4.1968. אמנה זו נכרתה במסגרת המאמץ המשותף של המדינות לחזק את היחסים ביניהם באותה עת. מטרתה של האמנה מעצם טבעה כאמנה למניעת כפל מס, היא למנוע הטלת מס כפול, הן בישראל והן באוסטריה, על הנישום בגין אותה הכנסה.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.