מאת:


החל מיום 1.1.2020 ומהדיווחים לרשויות המס לשנת 2020, תכנס לתוקף האמנה החדשה שנחתמה בין ממשלת מדינת ישראל לבין ממשלת מדינת סרביה בדבר כפל מס ומניעת התחמקות ממיסים, וכמו כן ייכנס לתוקף ממועד זה תיקון לאמנת המס עם בריטניה הכולל שינויים מהותיים מן ההלכה שהייתה נהוגה עד כה. האמנות קובעות את כללי המיסוי ליחידים ולחברות על הכנסות ונכסים אשר שתי המדינות צד להן.

 

עיקרי התיקונים באמנה עם אנגליה

האמנה החדשה שנחתמה עם אנגליה מהווה שינוי מהותי למצב הקיים בעיקר עבור משקיעים, יחידים שמבצעים רילוקיישן או הגירה לאנגליה, חוזרים מאנגליה לישראל וכו'.  להלן עיקרי השינויים:

 1. אמנת המס החדשה שוללת את הטבת המס שניתנה בעבר לכל יחיד העושה רילוקיישן או מהגר לאנגליה. בעבר, מסלול זה אפשר ליחיד להימנע מתשלום מס לגבי הכנסות אשר הופקו מחוץ לבריטניה וזאת בתנאי והכנסות אלו לא הועברו ישירות לאנגליה. מעמד זה יוצר חבות במס רק על הכנסות שנצמחו ו/או התקבלו בבריטניה. בעקבות החתימה על האמנה החדשה ישראלים יצטרכו לוותר על הטבת המס בגין ההכנסות שהופקו מחוץ לבריטניה.
   
 2. תושבות כפולה של חברות – נקבע כי חברות אשר תושבות מס בשתי המדינות, על המדינות לקבוע ביניהן את התושבות לצורך מס של החברה וזאת בהסכמה הדדית, תוך התחשבות באזורי הפעילות והניהול בפועל. ככל ולא תתקבל הסכמה לגבי מקום תושבות יחיד, החברה חשופה לכפל מס וכן לא תהיה זכאית לפטור ו\או הקלה אחרת המנויה במסגרת אמנת המס. 
   
 3. הכנסות מדיבידנד – דיבידנד בין חברתי בין חברה ישראלית לחברה בריטית בעלת שליטה מהותית (ולהפך), יחויב בניכוי מס במקור בשיעור 5%. לגבי מקרים של בעל מניות יחיד או בדיבידנד לחברה שאינה בעלת שליטה מהותית יונהג ניכוי מס במקור בשיעור 15%.
   
 4. ריביות – נקבע שיעור ניכוי מס במקור של 10% במקרה של תשלומי ריבית לתושב של מדינה אחרת, ואילו מדובר בבנק שיעור הניכוי יהיה 5%. וזאת בניגוד לאמנה הקודמת בה שיעור הניכוי עמד על 15%.
   
 5. רווחי הון – האמנה החדשה מותירה את הפטור הקיים על רווחי הון בהתאם לגישת הנכס (לפי מיקום הנכס) שהייתה נהוגה עוד קודם לכן, אך החריגה מתחולת האמנה מכירת מניות בחברה אשר עיקר נכסיה הם נכסי מקרקעין. במקרים אלו ניתן למסות תושב בריטי המוכר מניות בתמהיל כפי שפורט לעיל בתחומי ישראל, ולהפך.    

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.