תחום דיני ההגירה הינו תחום מורכב, מאתגר וייחודי. מדובר באחד התחומים המשפטיים הדינמיים ביותר, הנתון תכופות לשינויים בשל חקיקה, נהלים, תקינה, חוזרי מנכ"ל, פסקי דין תקדימיים, עתירות ואירועים ביטחוניים או אוניברסליים.
משרדנו מעניק ליווי משפטי מקיף לחברות המעסיקות עובדים זרים או חברות שזקוקות לסיוע משפטי בתהליכי רילוקיישן לישראל של מומחים מחו"ל. השירות המשפטי מתמקד במציאת פתרונות מותאמים לכל לקוח, תוך התחשבות בצרכים הייחודיים שלו.
עם לקוחות המשרד נמנות מגוון רחב של חברות, חברות תעשייה והיי-טק, אגודות ספורט, חברות בנייה, חברות מענף החקלאות, מסעדות ורשתות מזון מהמובילות בישראל ועוד.
מחלקת דיני ההגירה של משרדנו מספקת ליווי וייעוץ משפטי בשלושה היבטים מרכזיים - הגירה, עובדים זרים ורילוקיישן.
 
שירות מקיף למעסיקי עובדים זרים בישראל
אנו מייעצים ללקוחותינו בכל השלבים הכרוכים בהבאת מומחים זרים לישראל. לאחר הגשת בקשה להיתר העסקה של עובד זר ו/או רילוקיישן לישראל של מומחים מחו"ל, אנו ממשיכים לסייע גם בהגשת בקשות נוספות כגון החלפת עובדים זרים, הארכת היתרי העסקה, בקשות חריגות למתן מעמד בישראל ועוד. כמו כן, המחלקה מלווה מעסיקים בהליכים פליליים במגוון ערכאות, שנתבעו מצד עובדים זרים בגין העסקה שלא כדין, כאשר לצוות המחלקה המיומנות הנדרשת להתמודדות עם תביעות מסוג זה בהצלחה רבה.

רילוקיישן של עובדים זרים לישראל
במחלקה מטפלים בתיקים רבים הקשורים להליך המורכב של רילוקיישן של עובדים זרים לישראל, הכולל בין היתר:
 • הגשת בקשה לקבלת היתר העסקה ואשרות עבודה לעובדים זרים
 • הסדרת היתרים ואשרות למומחי חוץ בכל ענפי המשק
 • בניית תיק עובדים / מומחים למעסיק, המכיל את המסמכים והאישורים הנדרשים להימצא במקום העסקתו של העובד הזר על פי חוק
 • ניסוח חוזה העסקה של העובד או המומחה על ידי עורך דין לדיני עבודה בהתאם לדרישות חוק עובדים זרים, חוקי המגן הרלוונטיים והתנאים בהם יועסק העובד או המומחה במהלך עבודתו אצל המעסיק
 • הנחיית מעסיקים לגבי זכויות סוציאליות, מבנה תלוש השכר והחובות המשפטיות של המעסיק כלפי העובד הזר
 • מתן ייעוץ משפטי שוטף לאורך תהליך העסקת העובד
 
הגירה לישראל
אנו מלווים את לקוחותינו בכל אספקט הקשור להגירה לישראל, בין היתר:
 • ליווי מלא מול כל רשויות השלטון בנושאי הגירה, לרבות משרד הפנים, רשות האוכלוסין ועוד
 • הסדרת מעמד זמני או קבוע בישראל
 • טיפול משפטי בתושבים זרים המנהלים חיים משותפים עם תושב ישראל
 • ייעוץ משפטי למסורבי כניסה לישראל והסדרת האישורים הנדרשים
 • הסדרת אשרות תייר לביקור עסקי, משפחתי או תיירותי בישראל
 • הסדרת אשרות לתושבים זרים שנישאו או עומדים להינשא לתושב ישראל
 • ליווי משפטי מקיף למהגרים לישראל ולעולים חדשים מול משרד הפנים והרשויות
 • ייצוג בוועדה הומניטרית
 • ייצוג בבית הדין לעררים
 
היבטים מנהליים
פעמים רבות במהלך הליווי המשפטי מתעורר הצורך בהגשת עתירות מנהליות ועררים לבתי הדין לעררים, לבתי המשפט המנהליים או בג"ץ. אנו מלווים את לקוחותינו בהתנגדותם להחלטות שלטוניות או החלטות הרשויות בתחומי ההגירה, עובדים זרים והרילוקיישן לישראל, מול משרד הפנים ורשויות נוספות.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-7940700, נייד: 054-4421253

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

תשלום היטל עובדים זרים

ביום 12.9.17 ניתן פסק דינו של בית המשפט העליון בעשרה ערעורים שבגדרם התעוררו שאלות משפטיות דומות, על שורה של פסקי הדין אשר ניתנו בבתי משפט מחוזיים שונים ועסקו בסוגיה משותפת - חיובם של הנישומים בהיטל בגין העסקת עובדים זרים יוצאי אריתריאה וסודן מכוח חוק תוכנית להבראת כלכלת ישראל.

קבלת מעמד תושב קבע בישראל

משרדנו ידע למצוא עבורך את הפרצה החוקית המאפשרת את הבאת אותו בן משפחה ארצה - משרדנו ידע לפעול מול הגורמים המוסמכים, לרבות מול משרד הפנים ולהביא לידי מציאת פתרון חוקי, ללא צורך בהליך משפטי והיה ובכל זאת יידרש הליך משפטי, ידע משרדנו להביא עבורך את המענה.

אשרת שהייה בישראל לבן/בת זוג

על ייצוג משפטי וליווי מקצועי של ישראלים המבקשים להעלות לישראל מחו"ל את בן או בת זוגם ולהקנות לאלה אשרות שהייה חוקיות, תושבות קבועה ומעמד של תושב קבע בישראל.

התקבלה עתירתו של אזרח מולדובה לקבלת מעמד בישראל לפי חוק השבות, אך נדחתה עתירת בת זוגו ובנו המאומץ

ביום 19/4/17 ניתן פסק דינו של בית המשפט העליון בעניין עתירתם של שלושה אזרחים מולדביים אשר ביקשו לקבל מעמד של קבע במדינת ישראל (בג"ץ 7321/12 מיכאל לזרב ואח' נ' רשות האוכלוסין) - להלן סיקור מיוחד בנושא.

זכאות על פי חוק השבות - רק אם לא המיר המבקש דתו

ביום 14.10.2015 דחה בג"ץ את העתירה בתיק בג"ץ 3820/10 זאב אייזקס נ' מנהל האוכלוסין - משרד הפנים, בה טען העותר לזכאות לתעודת עלייה ולאזרחות מכוח יהדותו של אביו, וזאת על פי סעיף 4א(א) לחוק השבות, התש"י-1950.

מיהו עובד זר לצורך חבות מעסיק בהיטל עובדים זרים?

זו השאלה שעלתה שוב לאחרונה בפני בית המשפט העליון בערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד (ע"א 7553/14 רצון ואח' נ' פקיד שומה)

חקלאי זוכה מעבירות אי תשלום שכר מינימום לעובדים זרים

בית הדין האיזורי לעבודה בנצרת זיכה חקלאי מכפר תבור מעבירות של אי תשלום שכר מינימום לעובדים תאילנדים אשר העסיק.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.