מאת:

ביום 14.10.2015 דחה בג"ץ את העתירה בתיק בג"ץ 3820/10 זאב אייזקס נ' מנהל האוכלוסין -משרד הפנים, בה טען העותר לזכאות לתעודת עלייה ולאזרחות מכוח יהדותו של אביו, וזאת על פי סעיף 4א(א) לחוק השבות, התש"י-1950. סעיף זה מקנה את הזכויות המוקנות ליהודי מכוח חוק זה גם לבניו ונכדיו, למעט אדם שהיה יהודי, אך המיר דתו מרצון.

התכליות לסעיף זה, כפי שתוארו בידי השופטת ארבל בבג"ץ 6247/07, הן עידוד עלייה, מניעת התבוללות, איזון בין ההגדרות השונות למונח "יהודי" בחוק השבות, עשיית צדק ושמירה על שלמות התא המשפחתי. המשיב טען כי אין העותר זכאי לאזרחות מכוח חוק השבות, מכיוון שהמיר דת מרצון בבגרותו, אינו מגדיר את עצמו כיהודי ואף מתפרנס מהפצת כתבי קודש משיחיים נוצריים. על כן, לטענת המשיב, חל על המקרה הסיפא של סעיף 4א(א): "להוציא אדם שהיה יהודי והמיר דתו מרצון". בפסק דינו, קבע בג"ץ כי ההכרעה בעניין מתן מעמד מכוח חוק השבות צריכה להיעשות לאור תכליתו של חוק זה. תכלית זו אינה מתקיימת במקרה בו מדובר באדם אשר עיסוקו בהפצת כתבי קודש נוצריים  וכי אינו טוען כי הוא יהודי במשמעות המקובלת. לאור כל זאת, דחה בית המשפט את העתירה ואף ביטל את הצו הזמני האוסר להרחיק את העותר מישראל.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תשלום היטל עובדים זרים

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, דור שיוביץ, משפטן

ביום 12.9.17 ניתן פסק דינו של בית המשפט העליון בעשרה ערעורים שבגדרם התעוררו שאלות משפטיות דומות, על שורה של פסקי הדין אשר ניתנו בבתי משפט מחוזיים שונים ועסקו בסוגיה משותפת - חיובם של הנישומים בהיטל בגין העסקת עובדים זרים יוצאי אריתריאה וסודן מכוח חוק תוכנית להבראת כלכלת ישראל.

קבלת מעמד תושב קבע בישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו ידע למצוא עבורך את הפרצה החוקית המאפשרת את הבאת אותו בן משפחה ארצה - משרדנו ידע לפעול מול הגורמים המוסמכים, לרבות מול משרד הפנים ולהביא לידי מציאת פתרון חוקי, ללא צורך בהליך משפטי והיה ובכל זאת יידרש הליך משפטי, ידע משרדנו להביא עבורך את המענה.

אשרת שהייה בישראל לבן/בת זוג

מאת: צוות האתר

על ייצוג משפטי וליווי מקצועי של ישראלים המבקשים להעלות לישראל מחו"ל את בן או בת זוגם ולהקנות לאלה אשרות שהייה חוקיות, תושבות קבועה ומעמד של תושב קבע בישראל.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.