בשנים האחרונות קיימת מגמה של הגברת האכיפה והפיקוח על תאגידים הכפופים לפיקוח ורגולציה, הנדרשים לעמוד באחריות תאגידית ובסטנדרטים רגולטורים מחמירים במגוון תחומים, בחוק איסור הלבנת הון וחוק איסור מימון טרור. כמו גם, הרחבת האחריות המוטלת על המנהלים ונושאי המשרה בתאגיד.
 

להיקף הרגולציה יש השפעה ישירה על חוסר הוודאות בה פועלים גופים אלו ועל השוק בכללותו, שכן ניתן להטיל על התאגידים, מנהליו ונושאי המשרה בו סנקציות מנהליות וכלכליות בגין הפרות שונות של התקנות. האחריות הפלילית עשויה אף להוביל להליך פלילי וסנקציות עונשיות כגון כתב אישום פלילי, חילוט, הרשעה, מאסר וקנסות. העונשים הכספיים שמאפשר החוק להטיל הם כבדים ועשויים להגיע למיליוני שקלים לתאגיד וליחיד.  


משכך ועל מנת לצמצם את החשיפה המשפטית ההולכת וגוברת של תאגידים ונושאי המשרה בהם במישור המנהלי, הפלילי והאזרחי ולמזער הפסדים, רצוי לנקוט בפעולות מקדימות כדי להטמיע את הנהלים הנדרשים, תוך גיבוש ויצירה של תכנית ציות ואכיפה בחברה.
 

ניהול סיכונים, אכיפה וציות

 
משרדנו מעניק ייעוץ משפטי בתחומי הרגולציה על כל היבטיה, לרבות בסוגיות של בנקאות ופיננסים, ביטוח, סביבה, תחבורה ותעופה, מזון, תקשורת, אינטרנט, בריאות ומדעי החיים, הגבלים עסקיים, תכנון ובנייה, הגנת הפרטיות ואבטחת המידע.
 
משרדנו מייעץ ללקוחותיו על השפעות הרגולציה, הליכי חקיקה והחלטות ממשלה על פעילותם העסקית ומייצג אותם בפני הרשויות הרגולטוריות הרלוונטיות ובמסגרת הליכים אזרחיים, פליליים ומנהליים. הליווי נעשה החל משלב החקירה והשימוע ועד לדיונים בערכאות המשפטיות השונות, בבוררויות וגישורים.
 
עורכי הדין במשרדנו בעלי ידע ובקיאות בשינויים הרגולטורים המקומיים החלים חדשות לבקרים ובמסגרת זו מכינים חוות דעת משפטיות הממפות את הדרישות הרגולטוריות והסיכונים לצורך הטמעתם בתהליכי העבודה. בנוסף אנו מלווים באימוץ ויישום של נהלים ותוכניות ציות ואכיפה פנימיות, מניעת שוחד ושחיתות ועובדים בצמוד עם קצין הציות בארגון.
 
בין לקוחות המשרד נמנות שורה ארוכה של חברות ציבוריות ופרטיות, חברות מסחריות, גופים פיננסיים, נותני שירותים, עיריות ורשויות כמו גם דירקטורים, נושאי משרה ולקוחות פרטיים.  

 

ליווי רגולטורי במסגרת פעילות בינלאומית

 
ככל שהעסקים הפכו גלובליים יותר והעסקאות חוצות גבולות הפכו מורכבות יותר, היכולת לספק ייעוץ משפטי מתאים בין תחומי השיפוט השונים הופכת לחשובה. כמשרד בינלאומי, אנו יודעים לסייע לכל חברה לנהל את הסיכונים ולהפחית את ההשפעה של הרגולציות השונות על הפעילות העסקית שלהם. במסגרת זו, אנו מלווים במהלך כל שלבי העסקה ובהליכי החדירה לשווקים חדשים. אנו מסייעים גם לחברות זרות המבקשות להיכנס לפעילות בישראל ונדרשות לעמוד ברגולציה המקומית.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.