משרדנו מתמחה בתכנון וליווי דירקטוריונים והנהלות בעסקאות מיזוגים ורכישות, תוך יצירת מבנים ומסגרות חדשניות ויצירתיות לביצוע העסקה. אנו מעניקים ייעוץ משפטי מקיף החל מיצירת מבנה העסקה ומימונה ותוך תשומת לב לסוגיות של מיסוי, הגבלים עסקיים, שוק הון, קניין רוחני, רגולציה ודיני עבודה.

 
רכישה או מכירת פעילות  (מניות או נכסים), מיזוג ו/או יצירת שותפות אסטרטגית, הינם שלבים מורכבים ומסובכים במהלך חייה של כל חברה. לכן, אנו מלווים באופן שוטף את לקוחותינו בעסקאות של מיזוגים ורכישות, הצעות רכש, פיצולים, מיזמים משותפים, השתלטויות או שינוי מבני וארגון מחדש, תוך מתן ייעוץ יצירתי ליצירת מבנה העסקה המותאם ביותר ללקוח.
 
בין לקוחותינו נמנות חברות ישראליות ובינלאומיות מובילות, פרטיות וציבוריות, להן אנו מעניקים ייעוץ משפטי בכל שלבי העסקה הנתמך בידע בשוק המקומי, החל משלב ביצוע בדיקות נאותות ועד להשלמת העסקה, דרך התמודדות עם שיקולים עסקיים, רגולטוריים ומיסויים. יתרה מכך, אנו עובדים באופן צמוד עם מחלקת שוק ההון, המיסים, דיני העבודה והליטיגציה כדי לכסות את כל הספקטרום של הייעוץ המשפטי ולהבטיח רמת שירות גבוהה.
 
שירותי המחלקה כוללים בין היתר: הכנת מסמכי העסקה, ניהול מו"מ, ביצוע בדיקת נאותות ו/או הכנת מסמכי גילוי, הכנת המסמכים הנדרשים לאישור אספת בעלי המניות , ליווי הדירקטוריון וחברי ההנהלה בנושאי ממשל תאגידי, תגמול עובדים, תכנון מס וקניין רוחני.  כמו כן אנו מטפלים בכל העניינים הנוספים הנדרשים לצורך השלמת העסקה, לרבות קבלת היתרים ורישיונות מהרשויות הרגולטוריות, הסכמי מימון וגיוסי חוב, דיווחים לבורסה או לרשות ניירות ערך וכן תכנון וליווי בנוגע לתוכניות אינטגרציה לאחר השלמת המיזוג.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

תשלום מס עסקאות עודף

חוק מס ערך מוסף מטיל חבות במס על עסקאות בישראל. אלא, שישנם מקרים שבהם משולם מס מבלי חבות לשלמו. באילו מקרים ניתן לפעול על מנת לקבלו בחזרה? מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה טרם העסקה, וכן מיד לאחר כל שינוי שחל בתנאיה.

רישוי עסקים וצו סגירה מנהלי

חוק רישוי עסקים קובע, כי כל עסק שמופיע בצו רישוי עסקים חייב ברישיון עסק להפעלתו. כדי להימנע מסנקציות בעקבות הפעלת עסק ללא רישוי, חשוב להתעמק בדרישות המשפטיות והרישוי המתאימות לכל סוג עסק.

פאנל הערכות לתום שנת המס 2022 ותחילת 2023 - וובינר 05.12.22

ב-05 בדצמבר 2022 קיים משרדנו פאנל של מומחי המשרד בהשתתפות 150 רואי חשבון, עורכי דין, יועצי מס ולקוחות – שעסק בסוגיות של מיסוי, התחדשות עירונית, הקמת עסק והסכם מייסדים וחדלות פירעון. צפו בהרצאות>

עורך דין חברות

משרדנו מלווה חברות ותאגידים, כמו גם נושאי משרה ובעלי מניות, ומייעץ בכל הנושאים המשפטיים והמסחריים הנוגעים לפעילותה של החברה, משלב ההקמה ולאורך כל פעילותה השוטפת.

הטבות מס למפעל מועדף

החוק לעידוד השקעות הון מעניק הטבות מס מפליגות העשויות להביא לחסכון מס בהיקף נרחב עבור מפעלים יצרניים העונים על תנאיו. עם זאת, העמידה בתנאי הזכאות מחייבת הכרה של כ-"מפעל מועדף", וזו כרוכה בעמידה בתנאים מורכבים המחייבים תכנון קפדני של הפעילות. במאמר זה נסקור את הטבות המס המוענקות למפעל מועדף וכן את התנאים שבהם נדרש לעמוד המפעל על מנת לזכות בהטבות אלה.

קיפוח בעלי מניות המיעוט - תביעה נגזרת

במאמר זה נעסוק בהסדר המשפטי הקבוע בפרק השלישי לחוק החברות העוסק בתביעה נגזרת כאמצעי להתמודדות עם מצב של קיפוח בעלי המניות בחברה.

מתן שירותים משפטיים בעניין פירוק חברה מרצון

הליך פירוק חברה מרצון הינו הליך וולנטרי אותו יוזמים בעלי מניות בחברה (להבדיל מפירוק שנגרם עקב היקלעותה של החברה למצב של חדלות פירעון), המעוניינים לסגור את החברה ולחדול מהפעילות העסקית במסגרתה.

קניה, מכירה ומיזוג של משרדי ייעוץ מס

מייצגים רבים כיום מבינים כי משרד גדול יותר יאפשר להם להשקיע יותר בתקציב פרסום, להתפנות לטובת מפגשי שיווק ולנקוט בפעולות נוספות לטובת השבחת פועלם, מה שדוחף אותם לפעול לטובת הגדלת עסקם והגדלת המנגנון באמצעותם הם פועלים, לטובת שמירה על הקיים ו/או הגדלת שורת הרווח ו/או לטובת הקמת סביבת עבודה נוחה ותואמת את המצב.

הסכמי שותפות בין מייצגים

משבר הקורונה משפיע בין השאר גם על עולם המייצגים, רואי חשבון ויועצי מס - ניסיוננו מראה כי מייצגים רבים פועלים בימים אלה לטובת ביצוע עסקאות של מיזוג בין משרדם למשרדי מיצגים אחרים.

מכירת מניות בחברה פרטית

מכירת מניות בחברה פרטית הינה פעולה מקובלת המבוצעת כדבר שבשגרה, גם בימים של פעילות כלכלית רגילה וגם בתקופות של משבר, דוגמת הקורונה - איך עושים זאת נכון? קראו כאן.

ליווי ועריכת הסכמים מרחוק

משרדנו מתמחה בעריכת הסכמים וחוזים באמצעים טכנולוגיים מרחוק בליווי עורכי דין וכלכלנים מומחים, מרכיב קריטי במציאות המסחרית של ימינו ובייתר שאת בתקופת משבר כמו הקורונה - לחצו כאן לפרטים.

ליווי עסקי לעולים חדשים

משרדנו מתמחה בליווי וייעוץ עסקי חכם לטובת הקמה של עסק בריא בישראל, תוך ניצול מרבי של הוראות החוק ושל ההטבות הניתנות לכל עולה חדש.

ייצוג משפטי לחברות ענק גדולות במשק

למשרדנו הניסיון, הידע והיכולת ללוות משפטית חברות ענק, חברות גדולות וחברות מובילות במשק הישראלי, פרטיות או ציבוריות, וזאת בשורה של תחומים משפטיים מובילים.

הבראת עסק/חברה בקושי תזרימי

למשרדנו ידע והתמחות ספציפית בהבראה של חברות, שיפור תוצאתם העסקית, סיוע בהתמודדות עם חייבים, בנקים, ספקים וחובות ובניהול משברים ו/או תהליכים אשר יש בהם כדי להציל את העסק ולהחזיר את המפתחות לבעליו במהירות האפשרית, בבריאות וחוסן כלכלי מרבי.

עסקים ברומניה

לרומניה כללים, מנטליות, שיטות עבודה ומארג עסקי משלה. כל אלה מחייבים התנהלות זהירה ומפוקחת מצד המשקיע הישראלי וזאת על מנת לשמר את ההשקעה, להבטיח קבלת הנדרש במחירים הנכונים ולמנוע גנבות או מהלכים לא תקינים על אדמת רומניה.

רכישה/התמזגות עם פרקטיקה קיימת

מקצוע ראיית החשבון ויעוץ המס אינם נעשים יותר קלים. ההפך הוא הנכון, התחרות גדלה, המחירים יורדים, מוסר התשלומים פגום, לקוחות כיום פחות נאמנים מבעבר, משרדי ראיית חשבון גדולים קולטים עבודה שבעבר הייתה נחלת הקטנים, רשות המס מצפה מהמייצגים לעשות יותר מבעבר, החשיפה המקצועית של המייצגים גדלה, עלויות השכר והשכירות גדלות - בקיצור, לא חיים קלים.

הכנסת שותף לעסק

הכנסת שותף לעסק יכולה להקל את המעמסה ולסייע לעסק שלנו להפוך עסק משגשג ומצליח יותר - קראו כאן בעניין הסכם שותפים, כל מה שכדאי לדעת על הכנסת שותף לעסק.

עלייה בפעילות אנשי עסקים ישראלים באפריקה

בתקופה האחרונה נרשמה עלייה משמעותית בפעילות אנשי עסקים ישראלים ביבשת אפריקה ובמיוחד במדינת אתיופיה, כך עולה מסקירה של דסק אתיופיה-ישראל המשמש כלשכת מסחר בין שתי המדינות במשרדנו המתמחה במיסוי ישראלי ובינלאומי, כמו גם בייצוג אנשים עסקים ובעריכת עסקאות והסכמים בישראל ומחוצה לה.

הסכם שותפות

יש להתייחס לבניית הסכם שיתוף נכון ומוצלח כאל עבודה מורכבת, שדורשת סבלנות ופתרונות יצירתיים. הצדדים נדרשים להשקיע מאמצים בניסוח הסעיפים העסקיים הקשורים להקמת השותפות, על מנת להימנע מיצירת הסכם קלוקל שלא מכסה את הסעיפים הרלוונטיים - קראו כאן בהרחבה.

מיזמים עסקיים באתיופיה

דסק אתיופיה של משרדנו משמש כלשכת מסחר לצורכי קידום עסקים בין ישראל לבין מדינות אתיופיה וישמח לעמוד לרשותך ככל הנדרש לטובת קידום מיזמים עסקיים באתיופיה.

מיזוג עם משרד קרן לוי חפץ ומשרד יורק מהרצליה

משרדנו ממשיך להתרחב וסיים בימים אלה מיזוג נוסף וקליטת שותפים עורכי דין חדשים לפירמה. המשרד מונה 50 עורכי דין, רואי חשבון וכלכלנים, בארבעה סניפים בישראל ועוד שני סניפים פעילים בחו"ל.

עושק / כפייה כעילה לביטול חוזה

סעיפים 17-18 לחוק החוזים (חלק כללי), התשל"ג-1973 מתייחסים לאפשרות של ביטול חוזה שנכרת עקב "כפיה" או "עושק" - להלן סיקור מקצועי מיוחד בנושא.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.