תחרות והגבלים עסקיים

מחלקת התחרות וההגבלים העסקיים במשרד DTKG&G, מתמחה בייצוג וליווי פרטים ותאגידים בכל ההיבטים הנוגעים לדיני התחרות וההגבלים עסקיים. זו מחלקה רב תחומית הפועלת סביב השעון בשילוב כוחות של משפטנים בכירים, רואי חשבון וכלכלנים בעלי ניסיון מצטבר של עשרות שנים.
 
דיני התחרות וההגבלים העסקיים הם תחומי משפט בעלי השפעה מכריעה על פעילותם והתנהלותם של גופים עסקיים בישראל. בשנים האחרונות, קיימת מגמה ברורה של הרחבת סמכויותיה של רשות התחרות וכן ישנה עליה ברורה במס' החקירות וכתבי האישום שנפתחו והוגשו ע"י רשות התחרות כנגד גופים עסקיים בישראל. כן, לא למותר לציין את העלייה הניכרת בהגשת תביעות נזיקיות וייצוגיות בגין עליית מחירים, טענות להסדרים כובלים, קרטל ומונופולין.
הסוגיות המורכבות בדיני התחרות וההגבלים העסקיים מחייבות התמחות אינטרדיסציפלינרית וכן מחייבות יכולת לספק טיפול ראוי אשר מבוסס על ידע, מקצועיות וניסיון. כל זאת, על מנת להשיג את התוצאה הרצויה והמיטבית עבור לקוחותינו.
למחלקה, ניסיון מהותי בכל הקשור בליווי וייצוג לקוחות ישראליים ובינלאומיים, ומקיימת שיתופי פעולה עם משרדי עוה"ד ויועצים בנוגע לסוגיות שונות בדיני התחרות, לרבות הליכי מיזוגים בינלאומיים ולרבות פעילות והתנהלות תאגידים בישראל ובעולם.
דיני התחרות וההגבלים העסקיים פרוסים בצורה רחבה אשר נוגעת במגוון פעולות עסקיות וכלכליות כאשר מטרתם לשמור על איזונים בשוק המסחר הקיים כיום בישראל ומניעה של גורמים בעלי כוח משמעותי לפגוע בחיי המסחר בין אינספור עסקים, גדולים כקטנים.
למחלקת התחרות והגבלים העסקיים של המשרד היכולות והניסיון לספק פתרונות אופטימליים ויצירתיים לצורך הליווי והייעוץ שניתנים לקהל לקוחות המשרד. כך, המשרד מספק ייעוץ שוטף לקהל לקוחותיו בתחום דיני התחרות וההגבלים העסקיים; מקיים הידברות ותקשורת ישירה  עם רשות התחרות; וכן יש בידו הנכונות, היכולת והניסיון להעמיד את החלטות הממונה ורשות התחרות לביקורת שיפוטית.
בצוות פועלים במשותף עורכי דין וכלכלנים בעלי רקע משפטי, כלכלי וחשבונאי, חלקם יוצאי משרד המשפטים ומשרד האוצר, אשר מספקים ייעוץ שוטף וניהול לתאגידים ולפרטים, ישראלים, בינלאומיים וזרים. הגיוון בצוות עורכי הדין המקצועיים של המשרד מהווה למקשה אחת אשר יודעת לפעול ולתת מענה משפטי עוטף בסוגיות ובהליכים השונים אל מול רשות התחרות והממונה עליה.
מחלקת התחרות של משרדנו מלווה את לקוחותיה באופן מלא ומסור לאורך כל ההליכים אל מול רשות התחרות בין אם מדובר בייצוג ובין אם מדובר במתן ייעוץ מקצועי אשר מושתת על ניסיון ולימוד מעמיק ויסודי של החוק והגבלותיו.


השירותים של מחלקת התחרות וההגבלים העסקיים:

  • ייצוג גופים עסקיים בתלונות ובהליכים שנפתחים מול ו/או ע"י רשות התחרות, לרבות הגשת תלונות, הגשת תגובות לתלונות, אישורי מיזוג, הסדרים כובלים, הכרזה על "מונופולין" וכן הטלת עונשים ועיצומים מינהליים;
  • ייצוג גופים עסקיים בפני ערכאות שיפוטיות שדנות בדיני התחרות וההגבלים העסקיים, לרבות ייצוג בתובענות ייצוגיות, ייצוג בפני בית הדין לתחרות, ייצוג בפני ביהמ"ש לעניינים מינהליים, וכן ייצוג בפני ביהמ"ש המחוזי וביהמ"ש העליון;
  • ייצוג וליווי חברות באישורי מיזוגי חברות;
  • ייעוץ שוטף לגופים עסקיים, הכוללים חוות דעת משפטיות בשלל סוגיות הנוגעות לדיני התחרות. משרדנו גם עוסק בבניית תוכניות אכיפה פנימיות בתחום דיני התחרות וההגבלים העסקיים ובהטמעתם;
  • ייצוג תאגידים, איגודים עסקיים וארגוני עובדים ומעסיקים בפני רשויות המדינה, לרבות: ייצוג בפני ועדות הכנסת, בפני רשות התחרות ועוד., וזאת, בעניין שינויים רגולטוריים ובעניין חקיקה ראשית ומשנית.

 

ליווי וייצוג ממשרד עורכי דין הגבלים עסקיים

מניסיון העבר, על ידי טיפול מקצועי ונכון ניתן לצמצם את החשיפה והסיכונים הכרוכים בהליכים שנפתחים בגין אי עמידה בדיני התחרות וההגבלים העסקיים. במהלך השנים האחרונות, ליווינו וייצגנו בהצלחה גופים עסקיים בכירים, בעניינים הקשורים לדיני התחרות והגבלים עסקיים.
 
 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.