מחלקת חדלות פירעון ושיקום כלכלי במשרדנו מתמחה בשיקום חברות, הסדרי חוב, הקפאות הליכים והסדרי נושים, פירוקים וכינוסי נכסים, וידועה כמובילה והמנוסה בתחום זה בישראל. המחלקה פועלת בשילוב כוחות של עורכי דין, רואי חשבון וכלכלנים בעלי ניסיון מצטבר של עשרות שנים ומטפלת בתיקים הגדולים בישראל.
 
השירותים של מחלקת חדלות פירעון ושיקום כלכלי
בצוות המחלקה פועלים במשותף עורכי דין, רואי חשבון וכלכלנים, המספקים ייעוץ שוטף לחברות בקשיים, להנהלות והדירקטוריונים שלהם ולקבוצות אינטרס אחרות ומלווים אותם בתהליכי ההבראה והשיקום. כמו כן, הם מייצגים ומלווים בנקים, מוסדות פיננסיים ואחרים במסגרת הליכים אלו. העבודה נעשית תוך שיתוף פעולה עם שאר המחלקות במשרד על מנת להבטיח את הפתרונות היצירתיים ביותר ללקוח ולהשגת תוצאות מיטביות. כמו כן, עורכי הדין במחלקה ממונים באופן תדיר על ידי בתי המשפט, הן ביוזמת בתי המשפט והן לבקשת חברות ונושים לרבות בנקים כבעלי תפקיד (מפרקים, כונסי נכסים, נאמנים ומנהלים מיוחדים) לחברות שנקלעו להליכי חדלות פירעון, ביניהן חברות ציבוריות, רשתות קמעונאיות וחברות תשתית, נדל"ן, מסחר, עמותות, מפעלי תעשייה ועוד.
 
ניסיון המחלקה
​למחלקה ניסיון רב בביצוע הסדרי חוב, הסדרי נושים ושיקום חברות, מימוש נכסים וכן ניהול חקירות מיוחדות וביקורות חשבונאיות משפטיות במינוי מיוחד מטעם בית המשפט, וכן בליווי מנהלים ונחקרים בתהליכים אלו. המחלקה הייתה מעורבת במספר רב של תיקי חדלות פירעון מהמוכרים והידועים בישראל, ביניהם רשת קלאבמרקט, רשת קו-אופ ישראל, קבוצת התקשורת מעריב, אגרקסקו חברה לייצוא חקלאי בע"מ, רשת בורגר-ראנץ', קבוצת השמירה אבידר שירותים בטחון, בדוי בניו, קבוצת אריה את עופר, קבוצת אאורה השקעות בע"מ, התחנה המרכזית החדשה בתל אביב בע"מ, המרכז ללימודים אקדמיים אור יהודה, דוראה השקעות ופיתוח, קבוצת לב אופיר, פויכטונגר השקעות, חייל אחזקות (סאמיט), קבוצת ברנוביץ’, קבוצת רובננקו, דיור לעולה, קבוצת צמנטכל, דיגל, צ'יפ.פי.סי, איל מקיאג', סאנדיי אנרג'י ורבים אחרים.
 
דירוגים
משרדנו מדורג באופן קבוע כמשרד מוביל בתחום חדלות הפירעון על ידי מדריכי דירוג ישראליים ובינלאומיים.
 
במהלך השנים האחרונות הגיעו לטיפול המחלקה חברות שניצבו על סף משבר וקריסה והודות לניהול, לייצוג ולטיפול המקצועי שלנו הצליחו להשתקם, להבריא ולצאת לדרך חדשה.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

גביית דמי מזונות בהליך חדלות פירעון

במסגרת החקיקה הקיימת, ישנם מספר מנגנונים, המאפשרים לקבל דמי מזונות גם כאשר החייב מצוי בהליך חדלות פירעון. הן החייב והן הנושה/ זכאי למזונות יכולים לממש את זכותם, הן ביחס לסדר נשייתם והן ביחס לזכאות לקבל בסופו של יום את מלוא הסכום שנפסק, לאור העובדה כי צו ההפטר לא חל על חוב מזונות.

מימוש דירת מגורים במסגרת הליך חדלות פירעון

חוק חדלות פירעון ביטל את ההגנה, שניתנה בעבר לדירת המגורים של פושט הרגל, ובמקביל העניק הגנה הדורשת הפעלת שיקול דעת משפטי קפדני בעת הבחירה לממש דירת מגורים. מה אומרות על כך פסיקות בית המשפט?

צו הפטר לחייב - מחיקת חובות בהוצאה לפועל

בהליך של חדלות פירעון ניתן להגיש בקשה לבית המשפט לקבלת צו הפטר, המעניק פטור לחייב מתשלום חובותיו הקיימים. הצו מגן על החייב מפני הנושים שלו ומונע מהם את האפשרות לנקוט בהליכים משפטיים כלפיו על מנת לקבל בחזרה את החוב שלהם.

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

חוק חדלות פירעון נועד להחליף את הליכי פשיטת הרגל בהליכים, שמטרתם היא להחזיר את החובות אך גם ובעיקר לסייע לחייב לשקם את חייו ולפתוח דף חדש. משרדנו מסייע בגיבוש הסדרי החוב, הגנה מפני נושים וייצוג בבתי משפט לחדלות פירעון מראשית ההליך ועד קבלת ההפטר המיוחל.

תגמול נושה פעיל בהליך חדלות פירעון

בית משפט העליון קבע חריג לעקרון השוויון בין הנושים בהליך חדלות פירעון, כשהכיר באפשרות לתגמל נושה פעיל, מעבר לדיבידנד שזכאי לקבל במסגרת ההליך, כמעין "שכר טרחה". זאת לאחר שאותו נושה, שימש כנושה יעיל ופעל בשיתוף פעולה עם בעל התפקיד, וכתוצאה ממאמציו סייע למקסום קופת הנשייה וליצירת רווח לכלל הנושים בהליך.

מגמות ותהליכים בדיני חדלות פירעון, לרבות בעקבות משבר הקורונה

איזון אינטרסים הוא שם המשחק בעולם המשפט. כך גם בדיני חדלות פירעון נדרש לאזן בין האינטרסים השונים של הגורמים המעורבים בהליך חדלות הפירעון, תוך שמירה על יציבות כלכלית של שוק החברות והעסקים ומטרות ערכיות שחשובות לחברה בכללותה.

הרמת מסך נגד בעל מניות המתקשר בשם חברה חדלת פירעון

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן בתביעה כספית בערעור על פסק דינו של בית משפט השלום במסגרתו נקבע כי יש לחייב את בעל המניות בחברה בחוב של החברה, מאחר וזה התקשר בהסכם בשם החברה לאחר שהחברה הייתה חדלת פירעון וכאשר היה ברור לו כי החברה לא תוכל לעמוד בהסכם.

תביעות נגד נושאי משרה ורואי חשבון במסגרת הליכי חדלות פירעון של תאגידים

בית המשפט העליון קבע לאחרונה כי קיימת אפשרות על פי הדין להכיר בזכויות תביעה נגד רואי חשבון מבקרים של חברה ככאלו שעומדות לבעלי תפקיד מטעם בית המשפט בעת הליכי חדלות פירעון ולא רק לנושי החברה. בכך קבע כי קיימת אפשרות בדין לחייב רואי חשבון מבקרים באחריות ישירה כלפי החברה המבוקרת ובעלי מניותיה.

ועדת החוקה אישרה את החוק להסדרי חוב בזמן הקורונה

ועדת החוקה אישרה אתמול לקריאות שנייה ושלישית את הצעת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי (תיקון מס' 4 - הוראת שעה) (נגיף הקורונה החדש) (עיכוב הליכים לשם גיבוש ואישור הסדר חוב), התשפ"א 2021. החוק ייכנס לתוקפו שבועיים מיום פרסומו וחברות ויחידים יוכלו להיכנס להסדר בשנה הקרובה.

מגפת חדלות הפירעון מאיימת למוטט את כלכלת ישראל

משבר הקורונה מציב את המדינה תחת זעזוע חמור. מעבר למגיפה הבריאותית, ההשלכות הכלכליות מטרידות, אולי אף יותר. משקי בית, עסקים וחברות רבים, אשר דחו תשלומים, לקחו הלוואות, הגדילו חובות והרחיבו מסגרות אשראי – מגיעים לקווים אדומים והסכנה הגדולה ניצבת לפנינו. אם המדינה לא תפעל באופן אקטיבי להצלת המצב הכלכלי, נתעורר לתוך "מגיפה" חדשה – מגפת חדלות הפירעון.

החברה הושפעה מהקורונה? חובת הגילוי על הדירקטור

גם החברה שלכם הושפעה ממשבר הקורונה? חובת הגילוי והאחריות עלייך כדירקטור - קרא כאן המלצות חשובות לגבי גילוי בדו"חות הקרובים ואיך לשרוד בעולם מלא סיכונים?

הקפאת הליכים / חדלות פירעון בשל הקורונה

משרדנו המתמחה בשיקום עסקים ובסיוע לעסקים הנתונים במצוקה תזרימית יודע לבחון במהירות הבזק את הפעילות, לבחון מה הצעדים הנדרשים לטובת הצלת העסק ולנקוט בנדרש ללא דיחוי.

סגירת חברה

למשרדנו הידע והניסיון הנדרשים לטובת סגירה נכונה של חברות. אנו מודעים לסיכונים העלולים להיגרם היה והחברה תיסגר שלא בצורה מסודרת ובכלל זה היווצרות עילות תביעה אזרחיות ו/או חשיפה פלילית מול רשויות המס ו/או חשיפה אל מול עובדים ו/או כל צד שלישי אחר.

העברות מרמה על ידי חייב

משרדנו יודע להתנהל מול הנאמן, בתי המשפט, כונס הנכסים הרשמי ומול כל גורם נדרש אחר לטובת טיפול בטענות של הברחת נכסים או העברות מרמה במסגרת הליך של פשיטת רגל, חדלות פירעון או כל הליך קשור אחר.

מניעת חדלות פירעון - הגנה משפטית

למשרדנו מחלקה ייעודית המתמחה בליווי דירקטורים של חברות ובמתן ליווי כלכלי ו/או חוות דעת נדרשות על מנת להבטיח התנהלות תקינה של החברה, להקטין חשיפה ולשפר את מצב החברה ככל שנדרש ועל מנת לצמצם סיכונים לחדלות פירעון.

פשיטת רגל בימי קורונה

משרדנו מתמחה בהליכי פשיטת רגל, הפטרים וסיוע משפטי בימי מגפת הקורונה עבור החייב על מנת לנקות במהירות את "השולחן" ולחזור להתנהלות כלכלית נקייה, חדשה ונטולת חובות - לחצו כאן לפרטים.

הבראת העסק ויציאה ממשבר הקורונה

בעלי עסק, זה הזמן לקבל יעוץ להבראת העסק ויציאה מהמשבר - כל אחד חייב להיערך, לבנות תכנית ולהתייעץ עם גורמים מקצועיים לקראת היום שאחרי - מאיפה מתחילים? לחצו כאן.

גיבוש הסדרים ופריסת חובות מס

צוות משרדנו יידע לטפל ביעילות ובמהירות מול רשות המס בכל הנוגע לחובות המיוחסים לבעל העסק ו/או לחברתו ולגבש את האסטרטגיה המתאימה לטובת פתרון הבעיה בחוקיות ובאופן המתיישב עם האינטרס של המעורבים.

ייצוג לנפגעי קורונה בהליך פשיטת רגל

משרדנו מתמחה בסיוע לאזרחים הנתונים במצוקה תזרימית, אם כזו שמקורה במגפת הקורונה ואם כזו שמקורה בנסיבות אחרות - המציאות מלמדת כי ככל שאנו נכנס לתמונה מוקדם יותר, כך ייטיב מצבו של האזרח החייב, כך יקטן הסיכוי מצידו לעשות טעויות.

תכנית חירום להצלת המשק לפני קריסה

תוכנית חירום כלכלית הוגשה לממשלת ישראל על ידי ד״ר שלמה נס עו״ד ורו״ח ממשרדנו - ״תכנית נס״ הוגשה בשם התאחדות ארגונים ובעלי עסקים רבים ומציעה פתרונות יצירתיים ומעשיים להתמודד עם משבר הקורונה, לפני קריסה של כל המארג הכלכלי.

כיצד לפעול כשהעסק מתדרדר בגלל הקורונה?

בעקבות משבר הקורונה עסקים סופגים הפסדים רבים - האם עדיף לסגור את העסק ולחסוך את משכורות העובדים?

אחריות אישית של נושא משרה בתאגיד המצוי בחדלות פירעון

בהתאם לפרסומו של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, תשע"ח-2018, שנכנס לתוקפו ביום 15 לספטמבר 2019, נבקש לעדכנכם בשינויי החקיקה כמפורט להלן;

הגדלת רווחיות העסק

המחלקה הכלכלית של משרדנו מתמחה בשיפור ביצועיו של העסק ולחבריה ניסיון של מאות עסקים אשר זכו למענה מקצועי שבסופו של יום העמיד אותם במקום שונה מהותית מזה בו החלו - לחצו כאן לפרטים.

קו חם לרו"ח, יועצי מס ועו"ד להם לקוח הנתון במצוקה תזרימית

קו חם, קולגיאלי ודיסקרטי לרואי חשבון, יועצי מס ועורכי דין להם לקוחות הנתונים במצוקה תזרימית, בסיוע מחלקת שיקום והבראת חברות של משרדנו בראשות ד"ר שלמה נס.

דחיית תביעת חוב שהגיש מע"מ בהליך חדלות פרעון

ביום 7.4.2019 בית המשפט המחוזי בתל אביב הכריע בערעור שהגיש אגף המכס והמע"מ כנגד החלטת הנאמנים, שמונו לטפל בפירוקה של "ספורט ורטהיימר שיווק וסחר (1997) בע"מ), כי יש לכרוך את תשלום הדיבידנד למערער בגין ניכוי ביתר של מס תשומות על ידי החברה, בהחזר מס עסקאות לספקים-נושים שדרשו החזר המס.

איך לצאת מחדלות פירעון?

בעולם של חברות בקשיים וחדלות פירעון ניתן להוביל לתוצאות שונות וטובות ולהשפיע על המצב של כל הגורמים המעורבים - בפני חברה בקשיים ניצבות אלטרנטיבות, וניתן בליווי משפטי ועסקי מושכל ומנוסה להביא לתוצאות שונות.

מי דואג לעובדים כשהחברה מתפרקת?

במאמרינו זה נדון בפרק ח' לחוק הביטוח הלאומי, זאת מתוך תפיסה כי עניין לנו בסוגיה הנוגעת ללב ליבם של דיני חדלות הפירעון וליכולת להציל חברות ועסקים בתקופת משבר. מאמר זה מדגיש את האחריות החברתית של הביטוח הלאומי, במסגרת הליכי חדלות פירעון אליה נקלעת חברה בישראל.

רכשתם נכס? מהרו ורשמו הערת אזהרה במהרה!

במסגרת פסק דין אשר ניתן בבית המשפט המחוזי בחיפה נדונה סוגיית התחרות שבין מתן עיקולים בפועל על קרקע לבין טענה להתחייבות חוזית אשר לא השתכללה לכדי רישום. לאחר חתימת עסקה במקרקעין חשוב מאוד כדבר ראשון לרשום הערת אזהרה ולדווח על העסקה לרשויות המס.

קצבת עובדים בפשיטת רגל ובפירוק תאגיד

פרק ח' לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] עוסק ב-"ביטוח זכויות עובדים בפשיטת רגל ובפירוק תאגיד" ומקנה לעובדים את הזכות הבסיסית לתבוע את שכרם המגיע להם ממעביד שהפך לחדל פירעון, מן המוסד לביטוח לאומי.

הליך פשיטת הרגל בראי הרפורמה

דיני פשיטת הרגל עוסקים במצב בו אדם אינו יכול לשלם את חובותיו. הישות הסטטוטורית המפקחת על פשיטת הרגל הוא הכונס הרשמי. הצורך בפיקוח נובע מהעובדה שבהליכי חדלות פירעון מעורבים צדדים רבים אשר עניינם ההדדי, ולעתים השונה, עשוי להיות מפוקח בצורה הטובה ביותר בידי גורם ניטרלי ונטול פניות.

גישה לתיבת הדוא"ל של חייב בפשיטת רגל שנחשד בהסתרת הכנסות

בפסק דין במסגרת תיק פשיטת רגל שניתן לאחרונה על-ידי בית המשפט העליון (רע"א 129/17 עו"ד ריחני נ' סטריקובסקי) נדון ערעורו של "המנהל המיוחד" אשר ביקש לקבל את תכתובת הדוא"ל של החייב. המנהל המיוחד סבר כי החייב מסתיר הכנסות רבות אשר ניתן לגלותן דרך קבלת תכתובותיו של החייב.

הצעת חוק ההוצאה לפועל - תיקון הפטר לחייב מוגבל באמצעים

מאמר זה עוסק בהצעת חוק שהונחה על שולחן הכנסת על ידי חברי הכנסת חיים אורון, אילן גילאון וניצן הורוביץ, שעיקרה, מתן הפטר לחייב מוגבל באמצעים מעל גיל 67 אשר תיקו מתנהל בהוצאה לפועל במשך חמש שנים לפחות והוכרז עליו כי הוא מוגבל באמצעים.

חוק ההוצאה לפועל - חוק סוציאלי או חוק דרקוני?

מערכת ההוצאה לפועל נתפסת בתודעה הציבורית בכלל ובעיני החייבים בפרט כמערכת דרקונית שמטרתה העיקרית מסתכמת בירידה לנכסיו של החייב לעיתים את המעט אשר מצוי בידיו.

הוצאה לפועל - טענת "פרעתי"

טענת "פרעתי" הקבועה בסעיף 19 לחוק ההוצאה לפועל, תשכ"ז-1967 מאפשרת לחייב, הטוען כי מילא אחר פסק הדין שניתן בעניינו או שאינו חייב עוד למלא אחריו, כולו או מקצתו, להגיש בקשה בעניין זה לרשם ההוצאה לפועל, תוך שהחוק מסמיך את רשם ההוצאה לפועל לקבוע אם ובאיזו מידה מוטל עוד על החייב למלא אחר פסק הדין.

חקירת יכולת על פי חוק ההוצאה לפועל

חקירת היכולת בהליך ההוצאה לפועל היא השלב שלאחר מתן פסק הדין, מטרתה היא לבחון את יכולתו של החייב לעמוד בתשלום בחוב ובהסדר התשלומים עליו הוחלט בפסק הדין. הסמכות לפתיחה בחקירת היכולת ניתנת לרשם ההוצאה לפועל, או על פי בקשת החייב.

עו"ד המתמחה בהוצאה לפועל – תפקידו וחשיבותו

הוצאה לפועל מהווה הליך המשמש אדם לשם מימוש פסק דין או מסמכים המקנים זכויות כספיות כגון שטר משכנתא, שטר חוב או המחאה.

איחוד תיקים - משמעותו וחשיבותו

אדם שנפתחו כנגדו תיקי הוצאה לפועל על ידי גורמים שונים, יכול לבקש לאחדם ולשלם סכום חודשי קבוע לממונה על איחוד התיקים, המחלק אותו בין הזוכים השונים. סכום זה נקבע כך שהחוב ישולם במלואו בתוך זמן קצוב.

התראה על חייב החוזר לארץ

כיום, לאחר שחייב יצא מן הארץ פוחתים האמצעים לעקוב אחריו ולוודא האם חזר ארצה - בעקבות סעד חדש המתאפשר בהוצאה לפועל, כעת המעקב אחרי חייבים החוזרים לארץ יהיה קל יותר, וניתן יהיה למצות עימם את ההליכים.

ערעור בעניין המצאת אזהרה של ההוצאה לפועל

ביום 2.8.16 התקבלה החלטת כב' בית המשפט בע"ר 33456-07-16 לבטל הגבלות שהוטלו על חייב בעקבות חוב שצבר לכאורה לפני 18 שנים. המערער הינו חייב בתיק הוצאה לפועל הנפתח בשנת 1987. על פי רישומים, אזהרה נמסרה למערער ביום 17.5.1998.

פקודת פשיטת הרגל (נוסח חדש)

להבדיל מאיחוד תיקים בהוצאה לפועל, הליך בו ניתנת לחייב אפשרות לסלק חובותיו בתשלומים בשיעורים קבועים, בהליך פשיטת הרגל, משניתן צו כינוס ונוסף על התשלומים העיתיים הנקבעים לחייב, גם נכסיו ורכושו של החייב מנוהלים על ידי כונס הנכסים הרשמי, הממונה על הליך פשיטת הרגל. החייב נעדר שליטה עצמאית על נכסיו, והללו מנוהלים על ידי הכונס הרשמי לצורך מכירתם וחלוקת הפדיון בין הנושים.

הקפאת הליכים

מצב של חדלות פירעון מוגדר לגבי חברה, כמצב שבו אין באפשרותה לשלם את חובותיה לספקים/בנקים/עובדים וכלל הנכסים שלה לא מספיק כדי לכסות חובות אלה.

תיקון מס' 46 לחוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז- 1967 – הגשת תביעה על סכום קצוב בלשכת ההוצאה לפועל בסכום שאינו עולה על 75,000 ₪

סעיף 81א1 לחוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז 1967(להלן: "החוק") נוסף לחוק במסגרת תיקון 24 לחוק (התשס"ג - 2002), ועניינו ביצוע תביעה על סכום קצוב. בהתאם להוראות סעיף זה, ניתן להגיש לביצוע בהוצאה לפועל תביעה בסכום שאינו עולה על 50,000 ₪ שנובעת מכוח חוזה או התחייבות מפורשים ושיש עליהם ראיה בכתב או מכוח חיוב לשלם כסף קצוב בתנאים המפורטים בחוק.

התנאים למתן צו עיכוב יציאה מן הארץ

חירות התנועה הוכרה כזכות חוקתית לאור חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. לעובדה זו השלכות ביחס לפרשנותה של החקיקה המקנה סמכויות להוצאת צווי עיכוב יציאה מן הארץ.

ביהמ"ש: בעלי חברות בפירוק יחויבו בחובותיהן בסך 6,824,235 ש"ח

חברות רבות, אשר נקלעות לחדלות פירעון, מוצאות עצמן בהליכי פירוק, תוך שהן מותירות אחריהן אדמה חרוכה בדמות חובות רבים.

דרישת תום הלב בבקשה לפשיטת רגל

ביהמ"ש העליון דחה את ערעורה של פלונית ב- עא 3083/13 פלונית נ' יפים שיכמן, ערעור אשר נסב על החלטת ביהמ"ש המחוזי בבאר שבע, אשר בגדרה של החלטתו הוכרז הנאשם כפושט רגל, חרף התנגדותה של המערערת.

עיכוב יציאה מהארץ של תושב זר

לאחרונה, התקבלה החלטה על ידי רשמת ההוצאה לפועל, תמי לוי-יטח בתיק הוצאה לפועל 02-15301-01-5 בלשכת ההוצאה לפועל בחיפה בעניינו של חייב, המבקש לבטל את הגבלת יציאתו מהארץ בשל היותו תושב זר שמרכז חייו בחו"ל.

מורה נבוכים בהליכי פשיטת רגל

נוכח יוקר המחיה והמצב הכלכלי המורכב בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מתמדת ומשמעותית בכמות הבקשות לפושטי רגל המוגשות למשרדי הכונס הרשמי ברחבי הארץ, מאנשים אשר נקלעו לחובות ומחפשים הגנה מפני נושיהם. לאור האמור, עו"ד יאיר מסלם ממשרדנו, אשר מתמחה בין היתר בתחום ההוצאה לפועל והסדרי חובות, עונה למספר שאלות בתחום.

"כלים שלובים" בלשכות ההוצאה לפועל

לשכת ההוצאה לפועל היא הזרוע המבצעת של הרשות השופטת אך היא פועלת כמערכת נפרדת ועצמאית. רשות האכיפה והגבייה הוקמה בינואר 2009 כיחידה בתוך משרד המשפטים והופרדה ממערכת בתי המשפט. רשות האכיפה והגבייה מופקדת על אכיפת החלטות שיפוטיות וגביית חובות וקנסות והיא מורכבת משתי יחידות: המרכז לגביית קנסות אגרות והוצאות ומערכת ההוצאה לפועל (להלן: "ההוצל"פ").

ביהמ"ש העליון - תידחה בקשה לסילוק על הסף בשל היעדר תצהיר מטעם המשיב

נקודת המוצא היא שדיון בהליך מזורז של בקשה למתן הוראות בהליכי פירוק יכלול גם הכרעה במחלוקות הנוגעות לעניין ולגבי הליכים כנגד נושאי המשרה במידה וקיימים. יחד עם זאת כאשר המחלוקות בין הצדדים מורכבות מדי עד כדי פגיעה בלתי סבירה במי מבעלי הדין, הבקשה תמחק על הסף, וההכרעה במחלוקות בין הצדדים תידון בתביעה רגילה.

אי חידוש רישיון נהיגה או דרכון - כאמצעי לגביית חובות

חוק ההוצאה לפועל, תשכ"ז-1967, הינו מנגנון אשר נועד לרשות הציבור, שבאמצעותו יוכלו בעלי דין לממש שטרות שחוללו, שטרי חוב, שעבודים או משכונים וכן פסקי דין הניתנים לטובתם על ידי ערכאות שיפוטיות שונות, כנגד מי שחויב בדין, הכל במטרה להשיב לעצמם כספים או נכסים שחבים להם.

כינוס נכסים על דירות המשועבדות לבנק להבטחת חוב עסקי

בעת קבלת אשראי או הלוואה מאת גוף פיננסי דוגמת בנק, דורש נותן האשראי או המלווה בטוחה כנגד האשראי הניתן. הדבר נכון גם לגבי הלוואה לרכישת דירה, לרכישת רכב וכד'. גם כאשר מדובר בהלוואות שאינן מיועדות לרכישה ספציפית דורש הבנק/ בטוחה אחרת בדמות שיעבוד של רכב/ דירה/ ניירות ערך וכד'.

כינוס נכסים על רכבים משועבדים לבנק

למשרדנו ניסיון רב בייצוג ובכינוס נכסים לטובת הבנקים ולטובת מלווים אחרים, כאשר הנכס הממושכן הינו רכב - קראו כאן בהרחבה בנושא.

הקפאת הליכים כפתרון לחדלות פירעון

כאשר אנחנו מגיעים למצב של הקפאת הליכים וחדלות פירעון אנחנו למעשה צריכים להגיע בבית המשפט להסכם עם הנושים באיזה אופן נחזיר את החוב. חדלות פירעון היא מצב בו אנחנו רוצים להחזיר את החובות שלנו אבל אין לנו די כסף בשביל לעשות זאת - עוד מידע בנושא במדריך הקצר שלפניכם.

הסדרי חובות בתיקים פרטניים

יש הסבורים כי הדרך של ניהול התיקים בהוצאה לפועל והסדרת החובות באמצעות צו תשלומים, עדיפה על ניהול משא ומתן מחוץ ללשכת ההוצאה לפועל- טעות מרה בפיהם! לעיתים הסכומים שמשלם החייב אף אינם מכסים את הריביות הרובצות על החוב, דבר שללא כל צל של ספק יכביד על החייב ואף יקשה עליו להסדיר את חובותיו בעתיד. עריכת הסדר עצמאי ונפרד עם נושה, כאשר הסכום בו ידוע וקבוע מראש, היא הדרך היעילה ביותר לסיום התיק.

נפתחו נגדך הרבה תיקי הוצאה לפועל? ניתן להגיע להסדר עם כולם

עצם העובדה כי נגד החייב מתנהלים מספר תיקי הוצאה לפועל במקביל, לאור ריבוי נושים, מרתיעה את החייב מלהתחיל לנהל משא ומתן ולעיתים הדבר נראה לו כמעט בלתי אפשרי. ההיפך הוא הנכון, במצב הדברים הקיים, ניתן יהיה להפחית את החובות ולהשיג תוצאות טובות.

הסדרי חובות במסגרת איחוד תיקים

המוסד של איחוד תיקים נועד להקל על מצוקתו האמיתית של החייב, הנתון ללחצים הנפרדים של כל אחד מנושיו ולאפשר לו לשלם לכל נושיו, באמצעות גבייה קולקטיבית, כאשר גובה התשלום נקבע באופן אינדיווידואלי לפי יכולותיו הכלכליות של החייב.

הליך חקירת יכולת

מערכת ההוצאה לפועל – היא הזרוע המבצעת האזרחית של הרשות השופטת ומטרתה לאכוף חיובים שמופיעים בפסקי דין, בשטרי חוב, צ'קים, משכונות, משכנתאות. פעילות האכיפה מוסדרת בחוק ההוצאה לפועל, כאשר מטרת החוק כפולה: מצד אחד לסייע לזוכה לגבות את החוב במהירות ומן הצד השני לאפשר לחייב לשלם את חיוביו, בהתאם ליכולותו הכלכלית.

מסלול גביית מזונות מקוצר בהוצאה לפועל

ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת אישרה ביום 2.12.2012 לקריאה שנייה ושלישית תיקון לחוק ההוצאה לפועל. עפ"י הצעת החוק, זוכים בדמי מזונות, יוכלו לבחור במסלול מיוחד שיחסוך זמן ובירוקרטיה שיפוטית.

אושר הסדר נושים לחברת נעאמנה פאוזי בע"מ

חמישה חודשים בלבד לאחר שניתן צו הקפאת ההליכים: בית המשפט המחוזי בחיפה אישר הסדר נושים לחברת נעאמנה פאוזי בע"מ, מחברות קבלני האיטום הגדולות בצפון; ההסדר, המתפרש על פני תקופה של שנתיים, זכה לתמיכתם הגורפת של נושי החברה ועובדיה.

אין מה לחשוש מהליך פשיטת רגל!

באחרונה אנו רואים זליגה משמעותית של חייבים לכיוון פשיטת רגל באמצעות מערכת ההוצל"פ בהתאם לשינוי אשר נקבע בהלכה בפס"ד קאשי נ' בנק לאומי, לפיה מקום בו צו התשלומים רק מנציח את החוב, יש להפנות את החייב להליכי פשיטת רגל כדי לשחררו מהעולם של הליכי הוצאה לפועל.

בקשת צו הפטר לפשיטת רגל

במצב בו חייב אינו יכול לעמוד בהחזר חובותיו עומדת בפניו האפשרות לבקש הפטר, אם מחליט בית המשפט להיענות לבקשת ההפטר הרי שהחייב פטור מהחזר חובותיו. על פי פקודת פשיטת הרגל יכול חייב, בכל שלב בהליך, להגיש בקשת הפטר לבית המשפט.

צו הקפאת הליכים נעמנה פאוזי

בין הלקוחות : סולל בונה, דניה סיבוס. מצבת החובות כ-8 מיליון שקל. עו"ד ירון טיקוצקי: "החלטת בית משפט מחוזי תאפשר לחברה שנקלעה לקשיים בתזרים ורשמה לא מעט הצלחות בשנים האחרונות להמשיך לפעול ולהציל עשרות מקומות עבודה."

הקפאת הליכים לחברת נעמנה פאווזי

חובות החברה כ-9 מיליון שקל והיא מעסיקה עשרות עובדים בצפון. הבקשה הוגשה באמצעות עורכי הדין ירון טיקוצקי ועידן גור ממשרדנו.

הצעת חוק מתן דין קדימה לבעלי עסקים קטנים כנושים בפשיטת רגל ובפירוק חברה (תיקוני חקיקה), התשע"ב-2012

הצעת החוק שהביא ח"כ כרמל שאמה-הכהן מבקשת לתקן עוול קיים בכך שעסקים קטנים נאלצים לספוג עונש כבד פעמים, פעם אחת כאשר פושטי רגל נמנעים מלשלם להם, ופעם שניה כשנדחקים לקרן זווית בפירוק חברה בשל נושים בעלי עדיפות ונושים מובטחים הקודמים להם וכן מהעובדה הפשוטה שיכולת המיקוח שלהם בנושא של קבלת בטחונות וערבויות מהחברות שאיתם עובדים מצומצמת מאוד, יחסית לנושים הכבדים דוגמת הבנקים.

נאמן חברה בהקפאת הליכים

חברה הנקלעת לקשיים שאינם מאפשרים לה להמשיך ולפעול באופן שוטף, אולם הנה בעלת סיכויי הבראה, יכולה לעתור לבית המשפט המחוזי המוסמך בבקשה לצו הקפאת הליכים כנגדה. במסגרת "צו הקפאת ההליכים" מקבלת החברה מבית המשפט הגנה מפני נושיה.

סטאטוס חדש בהוצאה לפועל - איחוד תיקים זמני

בפס"ד שניתן לא מכבר על ידי בית המשפט השלום בתל אביב (רע"צ 15743-03-12 פוני נ' בנק אוצר החייל), קבע כב' השופט עודד מאור, כי יינתן לחייב צו זמני מיוחד לאיחוד תיקים למשך פרק זמן מוגבל של 6 חודשים, שבמסגרתם ישקול החייב את המשך צעדיו.

פשיטת רגל - סוף למלחמות מול נושים

המונח פשיטת רגל נשמע מאיים - מנגד יכול שההליך שנשמע מפחיד הוא בעצם יציאה לדרך חדשה וקבלת הגנה מפני הנושים וההליכים השונים, העשויים להעיק על החייב.

פרק ז'3 לחוק ההוצאה לפועל, תשכ"ז - 1967 - איחוד תיקים בהוצאה לפועל

חייב שמתנהלים כנגדו מספר תיקי הוצאה לפועל, רשאי לבקש איחודם של התיקים התלויים ועומדים כנגדו. הליך זה רצוי עבור חייבים שמתנהלים כנגדם מספר תיקים בהוצאה לפועל, ומאפשר קבלת צו לעיכוב מרבית ההליכים, היה ויעמוד החייב בצו התשלומים שיקבע בתיק האיחוד.

השיקולים בעת הגשת בקשה להפטר

בדומה לשמיטה הפטר הוא מצב עניינים בו חייב באמת ובתמים אינו יכול לעמוד בתשלום חובותיו, עם קבלת צו הפטר מבית המשפט ימחקו חובותיו.

פשיטת הרגל ככלי לגביית כספים מחייב

פשיטת רגל הינה מצב משפטי המכיר באי יכולת של אדם לשלם את חובותיו הכספיים. מדובר במצב בו אדם נפרד מנכסיו ומפסיק להיות בעליהם. בהכרזת החייב כפושט רגל על פי חוק, ברוב המקרים החייב הוא המבקש מהרשויות המתאימות הגנה מנושיו על ידי הכרזתו כפושט רגל.

מניין המועדים להגשת תביעת חוב בהליכי פשיטת רגל

כונס רשמי בתפקידו כנאמן על נכסי חייב, או הנאמן, רשאים, מטעמים מיוחדים שירשמו, להאריך את התקופה להגשת תביעת חוב של נושה לפרק זמן שיקבעו בהחלטתם.

חיוב נאמן בחובות

במסגרת הליך פירוק של חברה, לפי ס' 350 לחוק החברות ניתן שחברה תיכנס להליך שנקרא "הקפאת הליכים". במסגרת הליך זה החברה מקבלת מבית המשפט הגנה מפני נושים. הרציונאל של הגנה זו ושל ההליך כולו הוא למקסם את תשלומי החובות לנושים. הקפאת הליכים תבוא בחשבון אך ורק כאשר יש סבירות גבוהה כי בעקבות ההקפאה החברה תשוקם במידה המשפרת את מצב הנושים.

הוצאה לפועל:תיקון 29 לחוק ההוצאה לפועל- נטילת רישיון הנהיגה של החייב כאמצעי לגביית חובות

תיקון 29 לחוק ההוצאה לפועל תשכ"ז- 1967 (להלן: "החוק"), אשר נכנס לתוקף בשנת 2009 עשה לא רק שינוי מגמתי, באשר הכניס היבט חוקתי המגן על זכויות החייבים, ומרסן את כוחם של הזוכים, אלא גם כלים טכניים יצירתיים, המרחיבים את סמכויות הרשמים, אשר עשויים לסייע לזוכה לפרוע את החוב.

צו עיכוב יציאה מהארץ נגד חייב בהליך אזרחי

חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, מעגן בתוכו את ההגנה על חופש התנועה וקובע כי פגיעה בחופש התנועה תיעשה רק על פי חוק ותעמוד בתנאים הקבועים לכך בחוק. חופש התנועה, מאפשר לכל אדם בישראל לנוע בחופשיות וללא הגבלות, צו עיכוב יציאה מהארץ מגביל את חופש התנועה ועל כן יינתן בתנאים הקבועים לכך בחוק.

סעד זמני בהליך אזרחי

סעד זמני בהליך אזרחי יכול להיות צו עשה וצו לא תעשה (צו מניעה), צו עיקול זמני, צו לתפיסת נכסים או צו עיכוב יציאה מן הארץ - על השיקולים למתן הצו ועל פקיעתו של צו העיקול בסיקור המיוחד הבא.

תנאים להכרזה על אדם כפושט רגל

על אף שיש הטוענים כי המשבר כלכלי כבר חלף, משרדי הכונס הרשמי ברחבי הארץ עמוסים בבקשות לפשיטת רגל מאנשים אשר נקלעו לחובות ומחפשים הגנה מפני נושים בדרך של הליך פשיטת רגל. במאמר זה נסקור בקצרה בקשת פשיטת רגל אשר מוגשת ע"י חייב ואת התנאים בהם יש לעמוד על מנת "להצליח" ולהיות מוכרז פושט רגל.

מעמד ותפקיד הנאמן בהליך פשיטת רגל

בהליך פשיטת רגל ממונה נאמן על נכסיו של פושט הרגל ומרגע הכרזת החייב כפושט רגל יהיו נכסי פושט הרגל מוקנים לנאמן. במסגרת תפקידו מוטלת על הנאמן חובת נאמנות במסגרתה נדרש לפעול לטובת הנושים תוך כינוס נכסי פושט הרגל, בדיקת תביעות החוב, וחלוקת הרכוש באופן מוסדר לפי סדרי הנשייה הקבועים בחוק.

הליך מקוצר לפינוי דייר לא משלם

השוכר לא משלם ולא מפנה את הדירה? תיקון חוק ההוצאה לפועל מקצר את מועד הפינוי בהליך מקוצר של 35 ימים (במקום 71 ימים) וזאת מיום פתיחת תיק ההוצל"פ למימוש פסק הדין.

שיקים ללא כיסוי בדין הפלילי

שיקים הינם אחד מאמצעי התשלום הנהוגים בשוק העסקי, ועל כן עלולה להיות להם השפעה, לעתים מכרעת, על אנשים או עסקים המקבלים אותם. בספר החוקים הישראלי קיימים חוקים, ביניהם חוק העונשין, שמטרתם להגביר את האימון והבטחון בשיק כאמצעי תשלום, וכן להילחם בתופעת השיקים ללא כיסוי ולצמצם נגע זה.

אושרו הסדרי נושים ב.א. אלקטרוניקה ו-יצירה

בחודש מאי 2010 פנו חברות ב.א. אלקטרוניקה ו-יצירה טכנולוגיות זיווד, באמצעות עו"ד יואב הריס ממשרד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס, אל בית המשפט המחוזי בחיפה בבקשה למתן צו להקפאת ההליכים המשפטיים כנגדן. החברות, הממוקמות באזור תעשייה תפן, פעלו בתחום ייצור מעגלים מודפסים וזיווד אלקטרוני.

אכיפת חיובים: שלילת רישיון נהיגה ככלי לאכיפת חובות על פי חוק ההוצל"פ

ביום 16/11/2008 פורסם בכנסת תיקון 29 לחוק ההוצאה לפועל, תשכ"ז-1967 (להלן: "החוק" ו/או "חוק ההוצאה לפועל").

בית המשפט המחוזי בחיפה הורה על מתן צו הקפאת הליכים בעניינה של חברת אחים זאיד תחזוקה מתכת וצנרת בע"מ

בית המשפט המחוזי חיפה, כבוד השופט אלכס קיסרי, הורה בהחלטתו מיום 20.03.11, כי עד למתן החלטה אחרת יוקפאו כל ההליכים נגד החברה, וכן נגד מנהלה, מר טארק זאיד.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.