מאת:

ייצוג משפטי לנפגעי נגיף הקורונה בהליכי פשיטת רגל

מגפת הקורונה נחתה על העולם ללא אפשרות להיערך כלכלית להשלכות הכבדות שהביאה - אם בתחילה, המגפה פגעה רק ובעיקר בענפים דוגמת חברות התעופה והספנות, נמלי התעופה, בתי המלון וכו', עד מהרה "מצאה" היא את דרכה לעבר ביתם וכיסם של שאר האזרחים, עצמאיים ו/או שכירים, אשר כתוצאה מהבלימה הכלכלית, נשללה מהם האפשרות לעמוד בהתחייבויותיהם הכספיות החודשיות, אם כלפי עובדיהם, אם כלפי ספקים, אם כלפי הבנק או כלפי בעל הנכס ממנו הם שוכרים את נכסיהם המסחריים ו/או את דירת המגורים וכו'.

מגפת הקורונה פגעה כלכלית קשות בשורה ארוכה של אזרחים להם מחד התחייבויות כספיות ומאידך שכבת ביטחון כלכלית רזה ו/או כזו שאינה מספיקה ו/או אינה עמידה למשברים כלכליים גדולים שכאלו. משבר הקורונה מחד עצר ממשית את התנועה והפעילות העסקית בעולם בכלל ובישראל בפרט ומאידך זעזע פסיכולוגית אוכלוסיות שלמות. אותו זעזוע פסיכולוגי גרם לישראלים רבים לעבור לעמדת "ספיגה", עמדה של אי וודאות אשר האופרטיבית שלה היא עצירת כל הוצאה, כל פיתוח עסקי, כל קניה ו/או מכירה ו/או כל מהלך אשר יש לו השלכות כלכליות. פועל יוצא מהאי העמידה בהתחייבויות כספיות של פלוני או אלמוני היא הסתבכות משפטית הכרוכה בין היתר בהליכים משפטיים, תביעות כספיות, הפרת חוזים, הליכי הוצאה לפועל, מימוש ערבויות, עיקולים ועוד מהלכים הננקטים אינדיבידואלית על ידי נושים כנגד החייב ובני ביתו. משמע, כל נושה, אשר לזכותו עומד חוב בר גביה, עושה ויעשה כל שניתן על פי דין לטובת גביית כספו והשבת המגיע לו, מה שבסופו של יום עלול להעמיד את החייב בפני מצב בלתי אפשרי בו הוא צריך להתמודד עם אין-ספור נושים, מעקלים ועיקולים, לצד פעולות העלולות לפגוע קשות בו, בעסקו, במשפחתו ואף בבריאותו.

 

משרדנו מתמחה בסיוע לאזרחים הנתונים במצוקה תזרימית, אם כזו שמקורה במגפת הקורונה ואם כזו שמקורה בנסיבות אחרות. למעשה, המציאות מלמדת כי ככל שאנו נכנס לתמונה מוקדם יותר, כך ייטיב מצבו של האזרח החייב, כך יקטן הסיכוי מצידו לעשות טעויות. חלק גדול מהחייבים הנמצאים במצוקה כלכלית עושים את מרבית הטעויות דווקא בשלבים הראשונים של המצוקה, בשלבים בהם עוד ניתן להציל את העסק ו/או את המשפחה מבחינה כלכלית. חייבים רבים, אם בשל אי הבנת החוק ואם בשל נסיבות אחרות, עושים טעויות גדולות דווקא בשעות ובימים הראשונים של הלחץ התזרימי, אם בדרך של העברת נכסים לבני משפחה אחרים, אם בדרך של מימוש נכסים בזול או מימוש נכסים ו-"העלמת" התמורה, או הזרמת מזומנים אחרונים לחשבון העסק, פירעון סלקטיבי של החוב, משמע תשלום חוב לאלה היותר לוחצים ומלחיצים, בדרך של העדפת נושים. כל הטעויות האמורות וטעויות דומות רבות אחרות עלולות לגרום לחייב נזקים בלתי הפיכים, לגרום לו לבצע עוולות אזרחיות ולפעמים אף לבצע עבירות פליליות. משכך, יש בנמצא חובה, בנסיבות כאמור, לא לחכות ולפנות לסיוע של עו"ד מומחה בדיני פשיטת רגל וחדלות פירעון אשר ידע לקבל פיקוד על המקרה, לנתח את המצב הכלכלי והמשפטי, להבין כיצד העסק עובד ומהן החשיפות הכרוכות, ובהתאם לבנות אסטרטגיה משפטית חכמה אשר תתיישב עם רצון הלקוח והאינטרסים שלו, מה שינטרל ביצוע עוולות ו/או עבירות פליליות, ימנע זליגה של כספים למטרות לא נכונות ובסופו של יום יביא לידי כך שהחייב  יוכל לחזור לחיים נורמליים ונקיים מחובות במינימום זמן.

 

 

 

מומחי משרדנו המתמחים בדיני פשיטת רגל יידעו לקבל עבורך הלקוח את ההחלטות באופן אובייקטיבי ושקול, על סמך ניסיון של עשרות שנים - לא מתוך חרדה ו/או מתוך לחץ, אלא על סמך מקצועיות, כאשר לנגד עיננו עומדות הוראות החוק והאינטרס להוציא אותך מהסיפור במהירות. ואכן, על סמך נסיבות המקרה, בחלק גדול של המקרים, נדע להכניסך להליך של פשיטת רגל, להביא לידי כך שבית המשפט אכן יאפשר לך להיכנס להליך זה ומשכך לפעול במהירות לטובת קבלת הפטר, משמע להגיע למצב בו אנו נגיע להסדר עם כלל החייבים, אם מרצונם הטוב והחופשי ואם באמצעות בית משפט ובאופן זה לגרום כי כלל חובותייך יאופסו ואתה תוכל לפתוח דף כלכלי חדש. לא פחות חשוב, אנו נדע, בסמוך להגיעך אלינו ועוד בטרם יינתן הפטר, לפעול באופן אשר יאסור על צדדים שלישיים להגיע לביתך, להטיל עיקולים ו/או לפגוע בכבודך ו/או בבריאות הנפשית שלך ו/או של בני ביתך. אנו נדע להביא לידי כך שבית המשפט יקבע סכום מינימלי סביר וראוי, אותו אתה יכול לשלם, בהינתן הכנסותיך והוצאותייך ותשלום זה ייוחס לכלל הנושים. כל עוד תעמוד בתשלום מינימלי זה, לא ניתן יהיה לנקוט נגדך בכל פעולה של עיקול או אכיפה. למשרדנו ניסיון של עשרות שנים בטיפול בנושאים דוגמת אלה ומשכך לנו הידע והיכולת לתת לך את המענה המושלם לטובת פתרון מהיר של הבעיה. אל תסחוב את הבעיה על כתפייך בדד ללא סיוע משפטי מקצועי, תן לנו לעשות את הנדרש עבורך, ברגע שתגיע אלינו, אנו נראה בבעיה שלך כבעיה שלנו ואנו נעשה הכל על מנת לגרום לך "לצאת" מהמצב כשגריר של כבוד מטעם משרדנו.

 

פנה אלינו כעת בטרם תעשה טעויות, אל תחכה - ככל שתתחיל לפעול מוקדם יותר, עם תחילתו של לחץ כלכלי ואם ניתן אז אפילו קודם לכן, אנו נדע לעזור לך ולהחזירך במהירות לחיים נורמליים נקיים מחובות. צור קשר כעת עם עו"ד אלי דורון 0544251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.33 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גביית דמי מזונות בהליך חדלות פירעון

מאת: אלי דורון, עו"ד

במסגרת החקיקה הקיימת, ישנם מספר מנגנונים, המאפשרים לקבל דמי מזונות גם כאשר החייב מצוי בהליך חדלות פירעון. הן החייב והן הנושה/ זכאי למזונות יכולים לממש את זכותם, הן ביחס לסדר נשייתם והן ביחס לזכאות לקבל בסופו של יום את מלוא הסכום שנפסק, לאור העובדה כי צו ההפטר לא חל על חוב מזונות.

מימוש דירת מגורים במסגרת הליך חדלות פירעון

מאת: אלי דורון, עו"ד

חוק חדלות פירעון ביטל את ההגנה, שניתנה בעבר לדירת המגורים של פושט הרגל, ובמקביל העניק הגנה הדורשת הפעלת שיקול דעת משפטי קפדני בעת הבחירה לממש דירת מגורים. מה אומרות על כך פסיקות בית המשפט?

צו הפטר לחייב - מחיקת חובות בהוצאה לפועל

מאת: אלי דורון, עו"ד

בהליך של חדלות פירעון ניתן להגיש בקשה לבית המשפט לקבלת צו הפטר, המעניק פטור לחייב מתשלום חובותיו הקיימים. הצו מגן על החייב מפני הנושים שלו ומונע מהם את האפשרות לנקוט בהליכים משפטיים כלפיו על מנת לקבל בחזרה את החוב שלהם.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.