מאת:


שירותיו וחשיבותו של עורך דין מומחה בדיני מע"מ ומס

במדינתנו מרכיב המס הנגבה מכל אזרח ואזרח על ידי רשויות המס השונות, מהווה חלק מהותי ומורגש בהתנהלותו היום-יומית של כל עסק, מקטן ועד גדול, בכל רחבי הארץ. רשויות המס בישראל לומדות להכיר היטב כל אחד מאתנו, לומדות הן להכיר את הענף אליו אנו משתייכים ויודעות הן להעריך את הרווח הצפוי, את אופי ההתנהלות ואת המצופה מאתנו אם ברמות הפורמאליות ואם ברמות האופרטיביות, כמי שמשלמים מס בישראל.

 

כך יוצא שחלק ניכר מהכנסתנו מופרשת לרשות המס, אם על בסיס חודשי ואם על בסיס שנתי, כאשר חלקה מותנת ברווחים וחלקה בלתי מותנת - חלקה משולם לרשות המס בגין חבות המס שלנו ממש וחלקה האחר משולם על ידנו כנאמנים האמורים לנכות מס במקור בגין תשלומים אותם אנו מבצעים עבור צדדים שלישיים. יתרה מזאת, חקיקת המס במדינתנו ענפה ומשתנה בכל הקשור בדיני מס - החקיקה מטבעה באה להבטיח מגוון רחב של אינטרסים פיסקאליים הכוללים חובת דיווח רחבה ככל שרק ניתן, חובת רישום הכנסות בזמן אמת, חובת ניהול ספרים, חובת העברת ניכויים וחובות שונות ומגוונות אשר עניינן בתשלום המס. החקיקה בנושא, כאמור, באה להתמודד עם מציאות עסקית משתנה, עם מגוון רחב של עסקים, ענפים והיקפים ולנסות ולסגור מבחינת רשויות המס פרצות לטובת ייעול המערך, המעקב והפיקוח על התנהלותו של כל עסק ועסק בישראל. רשות המס אף נהנית, לטובת הבטחת האמור וקיום הוראות החוק, ממערך ממוחשב ומתוחכם ביותר היודע לבחון בזמן אמת כל דיווח וכל פעילות ולהביא לידי הצלבה של נתונים ומציאה אוטומטית של סתירות בדיווח ו/או בהתנהלות. בתמיכה לכל אלה, לרשויות המס מערך של מפקחים, מבקרים, עו"ד ורו"ח המומחים בדיני מס וכן פקידי מס רבים, חלקם כלכלנים, רואי חשבון ויועצי מס, העוברים הכשרה ספציפית בכותלי רשות המס לטובת איתור מחדלים ו/או אי סבירויות בדיווח, כמו גם גופים חוקרים אחרים אשר התמקדותם היא באיתור עבירות מס, חקירת אזרחים ונקיטה בפעולות אשר יאפשרו גביית מס מירבית ובמקרים המתאימים את מיצוי הדין הפלילי עם עברייני מס כאלו ואחרים.

 

ביקורת מס הכנסה / מס ערך מוסף (מע"מ)

אזרחים ישראלים רבים מוצאים את עצמם ללא כל התראה מוקדמת בפני בדיקה / ביקורת / חקירת מס הכנסה ו/או מע"מ מטעם הרשויות, אם כזו אגרסיבית ואם "נעימה" יותר, אם בתיאום מול רואה החשבון, יועץ המס או עורך דין ואם שלא בתיאום, אם בדרך של התייצבות בבית העסק ואם בדרך של התייצבות בבית האזרח ולקיחתו לחקירה כבר בשעות המוקדמות של הבוקר. שלב זה, בו מוצא עצמו האזרח אל מול גורם מוסמך מטעם רשויות מע"מ ומס הכנסה, הינו שלב קריטי. זהו שלב בו לכל מילה, מסמך ואמירה ישנה חשיבות מכרעת, זהו שלב העשוי לחרוץ את גורלו של המקרה ולפעמים להסב נזק בלתי הפיך, אם ברמת השומה והמס לתשלום ואם ברמות הפליליות, היה ויש כאלה. משכך רק טבעי הוא להתייחס למפגש שכזה בזהירות מרבית ולהתנהל על סמך ייעוץ מס משפטי מקצועי אשר יינתן לבעל העסק באמצעות עורך דין המתמחה במע"מ (מס ערך מוסף) ודיני מס הכנסה, אשר לו הידע והניסיון לטפל בתיקים מסוג זה, ידע וניסיון ספציפי לטפל בתיקי מס, בביקורות ובהתנהלות מול רשויות המס. יובהר כי הגורם המגיע מטעם הרשויות לטובת בחינת הפעילות העסקית של האזרח, ברשותו הידע, התחכום והניסיון לנתב את ההתנהלות בצורה חכמה ומתוחכמת, בצורה העלולה לא אחת לפגוע קשות בנבדק ומאידך לקדם מהותית את עמדת ואינטרס רשות המס. כך שכל פעימה, צעד ופעולה קריטיים ומשכך מחייבים הם יעוץ, ליווי וסיוע של עו"ד מיסים המתמחה בדיני מס הכנסה ומע"מ. בעניין זה נדגיש כי ללוקאליות ולהכרה פרטנית של רשויות המס בכל אזור ישנה משמעות מכרעת ומשכך יש בנמצא חשיבות, שעה בה מתעוררת בעיית מס, לפנות דווקא לעו"ד מס באיזורך. ללוקאליות כאמור, בתיקי מס במיוחד, יש חשיבות מכרעת לטובת קידום ענייני הלקוח בצורה חוקית ושקופה.

 

כיצד אנחנו נוכל לסייע גם לך?

סניפי משרדנו, הסניף הצפוני בחיפה וסניף מרכז בעיר בני ברק, מורכבים מעו"ד יוצאי רשויות המס אשר להם הידע והניסיון בטיפול בתיקי מס ומע"מ הנוגעים והקשורים ישירות בכל אזור בהתאמה על עריו השונות. עורכי הדין מטעם משרדנו, המומחים בדיני מס ומע"מ מתנהלים מול משרדי השומה והמס ומול בתי המשפט בכל איזור בארץ כדבר שבשגרה. התנהלותנו האינטנסיבית מול הרשויות, עשרות בשנים, על פני מאות תיקים ואלפי שעות דיונים, מאפשרת לנו ללמוד על המדיניות והגישה של הרשויות ושל בתי המשפט השונים לסוגיות מס שונות; ללמוד על מידת הנכונות של הרשויות להתגמש במקרים כאלה או אחרים לטובת קידום פשרה; להכיר את המדיניות של כל מחלקה ומחלקה בכותלי רשות המס; ללמוד על החלטות של רשות המס ושל בתי המשפט באיזור בתיקים ובמקרים דומים ועוד - מה שבסופו של יום עוזר לנו לקדם את הטיפול בצורה חוקית ויעילה ולהביאו לידי סיום מהיר ואיכותי, כזה המתיישב עם האינטרסים של כל הגורמים המעורבים. אשר על כן, אנו כעורכי דין מנוסים מאוד בתחומי המיסים ומע"מ השונים משוכנעים כי לנו הידע והניסיון הספציפי בטיפול בתיקי מס מורכבים כאלו ואחרים ומשכך לנו היכולת להתנהל בשמך אל מול רשויות המס בתחכום, במקצועיות ובהצלחה רבה. הרגישות שבהליך ברורה לנו, הגורם מולו עלינו להתנהל מוכר לנו היטב, כך שנוכל לקדם עבורך את הנדרש מול הרשויות הרלוונטיות באופן אופטימלי ולהביא העניין לידי סיום באופן המתיישב עם האינטרסים שלך בצורה איכותית ביותר!

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.87 ע"י 8 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מיסוי עסקאות בעלי עניין בחברות הזנק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט קבע בניגוד לעמדת רשות המסים כי עסקת רשיון שימוש בקניין רוחני בין צדדים קשורים אינה עסקה פיקטיבית ואינה מהווה מכירה בפועל של קניין רוחני.

גביית חוב מס של חברה מבעל שליטה לאחר הפסקת פעילות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בפסק דין חדש של בית המשפט המחוזי בירושלים נדונה השאלה מיהו בעל השליטה בחברה החייב בחוב המס של החברה, כאשר מדובר בחברה הרשומה בבעלות תאגיד זר שאין לו נכסים בישראל ואשר ייפה את כוחו של אדם אחר לפעול בשמו בישראל...

פטור ממס רכישה לנכה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

תקנה 11 לתקנות מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) (מס רכישה) מעניקה פטור חלקי ממס רכישה ברכישת דירת מגורים לנכה, לעיוור ולמשפחות שכולות כאשר הדירה נרכשת...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.