מאת:

שירותיו וחשיבותו של עורך דין מומחה בדיני מע"מ ומס

כמשרד מוביל בתחום המיסים, משרדנו מעניק ליווי וייעוץ משפטי ללקוחותינו בתחום המע"מ. במשרדנו עורכי דין מע"מ, אשר חלקם יוצאי רשות המיסים וחלקם רואי חשבון ויועצי מס, המטפלים בהליכי ביקורת, חקירה, דיוני שומה או כל הליך אחר מול רשויות המע"מ.

הניסיון מלמד, כי ליווי מקצועי כבר מהשלבים הראשונים, יכול לסייע על מנת לסגור את התיק בצורה המיטבית ביותר ללקוח, תוך הקטנת החשיפה שלו מול הרשויות.

 

חוק מע"מ

במדינתנו מרכיב המס הנגבה מכל אזרח ואזרח על ידי רשויות המס השונות, מהווה חלק מהותי ומורגש בהתנהלותו היום-יומית של כל עסק, מקטן ועד גדול, בכל רחבי הארץ. רשויות המס בישראל לומדות להכיר היטב כל אחד מאתנו, את הענף אליו אנו משתייכים ויודעות להעריך את הרווח הצפוי, אופי ההתנהלות ואת המצופה מאתנו אם ברמה הפורמלית והאופרטיבית, כמי שמשלמים מס בישראל.

כך יוצא שחלק ניכר מהכנסתנו מופרשת לרשות המס, אם על בסיס חודשי או על בסיס שנתי, חלקה מותנת ברווחים וחלקה בלתי מותנת, חלקה משולמת לרשות המס בגין חבות המס שלנו וחלקה האחר משולמת על ידנו כנאמנים האמורים לנכות מס במקור בגין תשלומים אותם אנו מבצעים עבור צדדים שלישיים.

יתרה מזאת, חקיקת דיני מיסים בישראל במדינתנו ענפה ומשתנה. החקיקה מטבעה באה להבטיח מגוון רחב של אינטרסים פיסקאליים הכוללים חובת דיווח רחבה ככל שרק ניתן, חובת רישום הכנסות בזמן אמת, חובת ניהול ספרים, חובת העברת ניכויים וחובות שונות ומגוונות אשר עניינן בתשלום המס. החקיקה בנושא, כאמור, באה להתמודד עם מציאות עסקית משתנה, עם מגוון רחב של עסקים, ענפים והיקפים ולנסות ולסגור מבחינת רשויות המס פרצות לטובת ייעול המערך, המעקב והפיקוח על התנהלותו של כל עסק ועסק בישראל. רשות המס אף נהנית, לטובת הבטחת האמור וקיום הוראות החוק, ממערך ממוחשב ומתוחכם ביותר היודע לבחון בזמן אמת כל דיווח וכל פעילות ולהביא לידי הצלבה של נתונים ומציאה אוטומטית של סתירות בדיווח ו/או בהתנהלות.

בתמיכה לכל אלה, לרשויות המס מערך של מפקחים, מבקרים, עורכי דין ורואי חשבון, המומחים בדיני מס וכן פקידי מס רבים העוברים הכשרה ספציפית בכותלי רשות המס לטובת איתור מחדלים ו/או אי סבירויות בדיווח, כמו גם גופים אחרים אשר התמקדותם היא באיתור עבירות מס, חקירת אזרחים ונקיטה בפעולות אשר יאפשרו גביית מס מרבית ובמקרים המתאימים את מיצוי הדין הפלילי עם עברייני מס כאלו ואחרים.

 

עבירות מע"מ

אזרחים רבים מוצאים את עצמם ללא כל התראה מוקדמת בפני בדיקה, ביקורת, חקירת מס הכנסה ו/או מע"מ מטעם הרשויות, בתיאום מול רואה החשבון, יועץ המס או עורך הדין או שלא בתיאום, בדרך של התייצבות בבית העסק או בדרך לקיחה לחקירה.

שלב זה, בו האזרח מוצא עצמו אל מול גורם מוסמך מטעם רשויות מע"מ ומס הכנסה, הינו שלב קריטי. זהו שלב בו לכל מילה, מסמך ואמירה ישנה חשיבות מכרעת. זהו שלב העשוי לחרוץ את גורלו של המקרה ולפעמים להסב נזק בלתי הפיך, אם ברמת השומה והמס לתשלום ואם ברמות הפליליות, היה ויש כאלה.

משכך רק טבעי הוא להתייחס למפגש שכזה בזהירות מרבית ולהתנהל על סמך ייעוץ מס משפטי מקצועי אשר יינתן לבעל העסק באמצעות עורך דין עבירות מע"מ ודיני מס הכנסה, אשר לו הידע והניסיון לטפל בתיקים מסוג זה, ידע וניסיון ספציפי לטפל בתיקי מס, בביקורות ובהתנהלות מול רשויות המס. 

למשרדנו עו"ד מיסים ומס הכנסה ודיני מע"מ בעלי הניסיון והידע ללוות לקוחות פרטיים וחברות בהליכים אזרחיים ופליליים הנוגעים לחוק המע"מ, תוך נטרול החשיפה הפלילית. במסגרת זו, אנו מלווים את הלקוח החל מהשלב הראשוני וגם במקרה בו נפתחת חקירה. כמו כן, בהליכי שימוע ופרה רולינג, הליכי השגה ודיוני שומה, הליכים הנוגעים להגשת חשבוניות פיקטיביות, הליכי כופר, ערעורי מע"מ, טיפול בנושאים מנהליים שונים ומתן חוות דעת בסוגיות מע"מ.

 

 

עו"ד מע"מ - ייצוג משפטי

משרדנו מעניק שירות משפטי וליווי מקיף,  הנשען על ניסיון מקצועי ועשיר וידע רב שצברנו לאורך הדרך. במסגרת זו אנו מעניקים את השירותים הבאים:

 • תכנון מס
 • הכנת חוות דעת משפטיות בתחום המע"מ
 • ניהול הליכי השגה, שומה ופרה רולינג
 • ייצוג בהליכי גבייה    
 • ייצוג מוזמנים לחקירות או מתן עדות
 • ליווי בהליכי מעצרים
 • ליווי משפטי בהליכי חקירה
 • ניהול הליכי ביקורת
 • ניהול הליכי שימוע
 • ייצוג בהליכים אזרחיים ופליליים הנוגעים לחשבוניות מס פיקטיביות
 • הכנת בקשות להמרה בקנס מנהלי
 • בקשות להמרה בכופר
 • ייצוג בבתי המשפט, ערעורים פליליים וועדות שליש
 

משרד עורכי דין מע"מ - מומחים בדיני מס

למשרדנו סניף מרכז בני ברק וסניף בחיפה. שני הסניפים מורכבים מעורכי דין מס ערך מוסף, יוצאי רשויות המס, אשר להם הידע והניסיון בטיפול בתיקי מס ומע"מ הקשורים ישירות בכל אזור בהתאמה. עורכי הדין מטעם משרדנו, המומחים בדיני מס ומע"מ מתנהלים מול משרדי השומה והמס ומול בתי המשפט בכל אזור בארץ כדבר שבשגרה. כך אנו נחשבים באזור חיפה והצפון כמשרד עורכי דין בחיפה הגדול ביותר.

התנהלותנו האינטנסיבית מול הרשויות, על פני מאות תיקים ואלפי שעות דיונים, איפרה לנו ללמוד על המדיניות והגישה של הרשויות ושל בתי המשפט, על מידת הנכונות של הרשויות להתגמש במקרים כאלה או אחרים לטובת קידום פשרה, להכיר את המדיניות של כל מחלקה ומחלקה בכותלי רשות המס, ללמוד על החלטות של רשות המס ושל בתי המשפט באזור ועוד. ידע נצבר זה, יחד עם הניסיון ומוניטין רב השנים שלנו, עוזרים לנו לקדם את הטיפול בצורה היעילה ביותר, כדי להביא לידי סיום מהיר ואיכותי, כזה המתיישב עם האינטרסים של כל הגורמים המעורבים. 

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.72 ע"י 11 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מועד הגשת התביעות במסלול האדום

מאת: אלי דורון, עו"ד

בהתאם לסעיף 36 לחוק מס רכוש וקרן פיצויים התשכ"ח 1961, תביעה לפיצוי בגין נזק עקיף במסלול האדום תוגש תוך שלושה חודשים מקרות הנזק. אך מאחר ומלחמת חרבות ברזל נמשכת כבר חודשים ארוכים הובהרו פרטים נוספים.

תיקון תקנות מס רכוש - אפריל 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

ב-9.4.24 פורסמו תיקונים לתקנות מס רכוש תקנות מס רכוש וקרן פיצויים. כל הפרטים במאמר>>

פיצוי ממס רכוש בגין מיזמים שלא יצאו אל הפועל עקב המלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד

האם הנזקים העקיפים שנגרמו לבעל עסק כתוצאה מביטול, דחייה, או סיכול של מיזם אשר לא יצא לפועל כתוצאה מהמלחמה, הינו נזק בר פיצוי במסלול האדום?

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.