למחלקת המס האזרחי של משרדנו ניסיון עשיר, בן עשרות שנים, בטיפול בכל סוגיות המס האזרחי בישראל.
בזכות הניסיון הרב שנצבר במחלקה בתחום זה, מיוצגים בה לקוחות רבים, ביניהם לקוחות פרטיים וחברות, בכל העניינים הקשורים במס ישראלי.
המחלקה מטפלת במגוון רחב של ענייני מס, ביצירתיות ובמקצועיות נטולת פשרות, תוך שמירה על דיסקרטיות ונאמנות מוחלטת ללקוח. 
אנו מכירים היטב את הלחצים הנפשיים והכלכליים המופעלים על לקוחותינו ואנו מעניקים להם את השירות המיידי ביותר, תוך מודעות רבה לצורך ביחס אישי ואינטימי. צוות המחלקה ושותפי המשרד מעניקים לכל לקוח את המענה המקצועי ביותר, במינימום זמן ובמינימום עלות, כשהמטרה היא שישולם מינימום מס, תוך שקיפות מלאה ובהתאם להוראות החוק. לזכות המחלקה עשרות פסקי דין תקדימיים, בהם שכנענו את בתי המשפט, במסגרת הליכים רבים ומגוונים, כי יש להעדיף את עמדת לקוחותינו על פני עמדת רשויות המס. פסקי דין אלה יושמו במקרים רבים אחרים בזכות עבודה מאומצת של מחלקת המסים של משרדנו. הצלחות אלו מעידות על היכולת הבלתי מעורערת של המחלקה להילחם עבור הלקוח בכל חזית אפשרית.
 
שירותים הניתנים ע"י מחלקת מיסוי אזרחי
 • ייעוץ מס ללקוחות פרטיים ולעסקים – הליווי ניתן הן במסגרת התנהלותו השוטפת של העסק והן לטובת מטרה ספציפיתכגון: קידום עסקה ו/או מהלך עסקי ו/או רכישה ו/או  ביצוע שינוי ו/או כל מהלך אחר.
 • מתן חוות דעת משפטיות התומכות באסטרטגיית מס ו/או בהתנהלות כזו או אחרת וזאת על מנת להבטיח התנהלות חוקית ושקופה ולטובת נטרול חשיפה פלילית.
 • ליווי רואי חשבון ויועצי מס מטעם הלקוח לטובת הגשת דיווחים שנתיים ו/או דיווחים אחרים, תוך מתן גיבוי משפטי לצורך הצגת עמדת מס בשקיפות, ומבלי שעצם הדיווח ייצר קושי משפטי ו/או בעיית מס. 
 • הוצאת פרה – קבלת רולינגים (החלטה מראש) מהמחלקות השונות בהנהלת רשות המס  ו/או גיבוש הסכמות אחרות עם הנהלת רשות המס ו/או לשכות משפטיות ו/או גורמים אחרים ברשות המס, לטובת הכרה מראש של עמדת הלקוח, באופן התנהלותו ובחבות המס שהלקוח סבור כי עליו לשאת. 
 • ניהול מחלוקות שונות מול רשויות המס - התנהלות מול מפקחי המס ומול הנהלת רשות המס ו/או לשכות משפטיות. יתכן והמחלוקת תהא אזרחית בלבד וייתכנו מצבים בהם המחלוקת האזרחית שלובה בעניינים פליליים בהם נותנת המחלקה מענה באמצעות מחלקת המיסוי הפלילי של משרדנו.
 • ניהול מגעים והליכים שומתיים בפני רשויות המס ו/או פקידי השומה ו/או מנהל מע"מ ו/או מנהל מס שבח, אם בשלבים ראשונים (שלב א') ואם בשלבים מתקדמים (שלב ב'), לרבות התנהלות מול לשכות משפטיות, וזאת במטרה להביא לידי פתרון מהיר ומוצלח ולגיבושו של הסכם שומה המתיישב עם האינטרסים של הלקוח.
 • הגשת ערעורים לבית המשפט על החלטת רשות המס וניהול ערעורי מס הכנסה ו/או ערעורי מע"מ ו/או עררי מס שבח, במטרה לבטל את דרישות המס.
  לזכות משרדנו הצלחות ותקדימים רבים, חלקם במסגרת הסכמים שהתגבשו לאחר הגשת ערעור וחלקם במסגרת פסקי דין סופיים. 
 • הגשת ערעורי מס בפני בית המשפט העליון וזאת במטרה לשמור על שנקבע על ידי בית המשפט המחוזי או מתוך מגמה להביא לידי התערבות בית המשפט העליון בקביעת בית המשפט המחוזי.
 • בלימה של הליכי גביה הננקטים כנגד נישומים על ידי רשויות המס, אם בדרך של מגעים והסדרים מול פקידי השומה השונים ואם בדרך של פניה לבית המשפט.
 • הכשרת הון לא מדווח ו/או הון שחור וזאת באמצעות הליך של גילוי מרצון ו/או הליכים אחרים הנדרשים לטובת נטרול חשיפה פלילית והבטחת התנהלות חוקית ושקופה.

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

תיירות, תעשיה, מסחר ומתן שירותים - רק מסלול אדום!

תביעה במסלול האדום, ביכולתה לפצות באופן מלא את הניזוק! לא רק בגין נזקים אותם ניתן לזהות בנקל מתוך הדו"חות, אלא גם באמצעות ראשי נזק נוספים אותם ניתן לתבוע בהישען על טיעון משפטי.

פיצוי מלא למושבים ולחקלאים - במסלול האדום בלבד!!!

הפער בין תביעה במסלול המשפטי האדום לבין ניסיון להצטופף לתוך מתווה המסלול ירוק, מסתכם בסכומי עתק, כך שאם המושב רוצה באמת ובתמים לקבל פיצוי המשקף את נזקו האמתי, חייב הוא, לתבוע ע"פ המסלול האדום.

פיצוי מלא לקיבוצים ומקדמות מידיות - במסלול האדום בלבד !!!

הפער בין תביעה במסלול המשפטי האדום לבין ניסיון להצטופף ולהיכנס לתוך מתווה השבלוני של המסלול ירוק, מסתכם בסכומי עתק, כך שאם הקיבוץ רוצה באמת ובתמים לקבל פיצוי המשקף את נזקו האמתי, חייב הוא, לתבוע ע"פ המסלול האדום.

אסטרטגיה משפטית לטובת הגשת תביעה לפיצויים במסלול האדום

במרבית מן המקרים, ניזוק אשר זכאי להגיש תביעה במסלול האדום, מחובתו לעשות זאת ואל לו לעשות שימוש במסלולים הירוקים, שכן המסלולים הירוקים הינם במידה רבה כוללניים ומוגבלים בסכום וביכולת הטיעון, בעוד שהמסלול האדום הינו מסלול שאינו מוגבל בסכום הפיצוי, גמיש, בר התאמה לעסק הספציפי ובפועל מאפשר לניזוק, בהישען על טיעונים משפטים נכונים, לתבוע ראשי נזק רבים, אותם לא ניתן לתבוע במסגרת המסלולים הירוקים, והכל ללא מגבלה של סכומים וללא כל צורך בתשלום אגרה.

מס רכוש ופיצויים בעת מלחמה

מדריך להגשת תביעות פיצויים עבור נזקים ישירים בעקבות מבצע "חרבות ברזל".מי יכול לתבוע, מתי צריך להגיש את התביעה וכיצד מגישים.

פיצויים עפ"י חוק מס רכוש

לאור פניות רבות, נבקש, לעשות עבורכם סדר ולנסות להסביר בקצרה מה הזכאות של אדם או עסק אשר ניזוק ו/או יינזק כתוצאה מהמלחמה.

תשתית משפטית לטובת הצלחה במסלול אדום

תביעה במסלול האדום אמורה לפצות את הניזוק בגין מלא הנזק, תביעה שכזו הינה תביעה משפטית גרידא, המושתתת על מגוון רחב של טענות משפטיות מתוחכמות ומורכבות, במאמר מידע מקיף על כל הסוגיות שיש לקחת בחשבון לפני הגשת התביעה

תביעות מסלול אדום - מקדמות שניות - חרבות ברזל

תביעות במסלול האדום ניתן להגיש במספר אופנים, במספר פעימות, או בתום המלחמה לאחר התגבשות מלוא הנזק. רשות המיסים הודיעה כי בכוונתה לאפשר הגשה למקדמה נוספת (לחודש נובמבר 2023) עבור עסקים הזכאים להגיש תביעה במסלול אדום.

ענף המסעדנות זכאי לפיצויים - מלחמת חרבות ברזל

ענף המסעדות בכל הארץ ובפרט באזורים המפונים נפגע קשה במהלך המלחמה, ובעלי המסעדות זכאים לפיצויים ממס רכוש. כך תפעלו על מנת לקבל אותם.

פיצוי מס רכוש וקרן פיצויים לעסקי חקלאות

לאור הנזק הרב שנגרם לחקלאים במהלך מלחמת חרבות ברזל, הן בנזק ישיר והן בנזק עקיף, המדינה החליטה על מתווה פיצויים נרחב לחקלאים. כל הפרטים במאמר>>

פיצוי עקיף, בגין פעילות בישוב ספר

במאמר נחדד את סוגית היעדר יכולת ניצול נכס בתחום ישוב ספר בזמן לחימה, אשר החוק מאפשר פיצוי לאותם עסקים, ומעניק פיצוי למי שנכנס לאותה קטגוריה אשר ידאג להגיש תביעה מתאימה, מלאה ובמועד.

התכנית לסיוע כלכלי חרבות ברזל

הממשלה אישרה את חוק התכנית לסיוע כלכלי שנועד לסייע לעסקים קטנים ובינוניים תוך השתתפות בהוצאות הקבועות שלהם וכן חלק מהוצאות השכר ששילמו לעובדים שנאלצו להישאר בבית.

הגמשת כללי החופשה ללא תשלום - מלחמת חרבות ברזל

פורסם ב-30.10.23 תזכיר חוק ממשלתי הנותן מענה לחלק מן הנזקים הכלכליים העקיפים שנגרמו ונגרמים לעסקים רבים ברחבי ישראל כתוצאה ממלחמת "חרבות ברזל". כל הפרטים במאמר>

זכאות מעסיקים לפיצויים עבור שכר עובדים מיישובים שפונו

רשות המסים הודיעה שמעסיקים יהיו זכאים לפיצוי בגין שכר ששילמו לעובדיהם שהם תושבי מיישובי עוטף עזה וגבול הצפון שפונו מבתיהם ונעדרו מעבודתם.

מתווה פיצוי עסקים מלחמת "חרבות ברזל"

לראשונה בעת מלחמה הוצג מתווה סיוע חדש למענק לעסקים בכל רחבי הארץ על מנת למנוע את קריסתם בשל נזקי מלחמת "חרבות ברזל".

מקדמות מידיות בגין נזק עקיף לעסקים ביישובי ספר בדרום ובצפון

רשות המס מאפשרת להגיש בקשות למקדמות בגין "נזק עקיף" שנגרם במלחמת חרבות ברזל, עוד לפני הגשת התביעה. איך כמחשבים זאת?

הקלות רשות המיסים והמוסד לביטוח לאומי - חרבות ברזל

על מנת להקל ככל הניתן על תושבי ישראל בתקופת מלחמת חרבות ברזל, מדינת ישראל, באמצעות רשות המיסים והמוסד לביטוח לאומי, פועלת למתן הקלות שונות לציבור הנישומים. להלן פירוט של ההקלות הידועות בשלב זה.

פיצויים בגין נזקי מלחמת "חרבות ברזל"

במדינת ישראל קיים חוק המיועד להעניק פיצוי בגין נזקיה של מלחמה, הן בנזק הישיר לנכסים, והן בנזק העקיף שנגרם מהיעדר יכולת לקיים פעילות כתוצאה מנזק לנכסים. בשל הדחיפות קבוע בדין הליך מהיר יחסית להגשת תובענה ולקבלת כספי הפיצוי.

פיצויים מיידים לעסקים ביישובי ספר

עסקים בעוטף עזה ובצפון הארץ הממוקמים ביישוב ספר זכאים להגיש תביעות פיצויים באופן מיידי

סיכול חוזה בעקבות המלחמה

מהי ההשפעה של מבצע "חרבות ברזל" על הזכויות והחובות החוזיות של צדדים בהתקשרות חוזית ומה דין הפרת חובות חוזיות אלו בעקבות המלחמה?

תביעת נזק עקיף ואופן חישובו ע"פ חוק מס רכוש

מהו נזק עקיף? נזק עקיף מוגדר בחוק מס רכוש וקרן פיצויים כהפסד או מניעת ריווח כתוצאה מנזק מלחמה בתחום ישוב ספר, מחמת אי אפשרות ניצול נכסים הנמצאים בתחום ישוב ספר, עקב פעילות מלחמה על ידי צבאות סדירים של האויב או עקב פעולות איבה אחרות נגד ישראל.

מיסוי אופציות לעובדים

משרד האוצר פרסם טיוטא לתיקון כללי מס הכנסה אשר, אם תתקבל, תביא לשינוי בדרישות הדין החלות לגבי חברות המקצות אופציות או מניות לעובדים.

תביעה על אובדן רווחים בעקבות מלחמה

עסקים הממוקמים ב"יישוב ספר" כהגדרת מונח זה בסעיף 35 לחוק מס רכוש, שרווחיותם נפגעה עקב מבצע "חרבות ברזל", גם אם לא נפגעו פיזית ובתנאי שהם נכללים ברשימת היישובים המוגדרים כיישובי ספר, זכאים לפיצוי בגין אובדן רווחים. מאמר זה מפרט את הליך הגשת התביעה.

שינויים בכללים להקצאת אופציות לעובדים

משרד האוצר פרסם טיוטה לתיקון כללי מס הכנסה בנושא הקלות מס בהקצאת מניות לעובדים. יחד עם זאת יש לעמוד בתנאים נוקשים לצורך זכאות להטבות אלו. מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי לצורך עריכת תוכנית אופציות והגשתה באופן שיעמוד בתנאי הדין.

עורך דין מע"מ

עורכי הדין מטעם משרדנו, המומחים בדיני מס ומע"מ מתנהלים מול משרדי השומה והמס ומול בתי המשפט בכל אזור בארץ כדבר שבשגרה. כך אנו נחשבים באזור חיפה והצפון כמשרד עורכי דין בחיפה הגדול ביותר.

החזרי מס משוק ההון

מספר כללי אצבע לקבלת החזר מס בגין השקעה בשוק ההון, לקראת הגשת הדו"חות לשנת 2022. טרם הגשת הדוח חשוב לבחון את כל ההיבטים הכרוכים בכך על מנת לנצל את מלוא ההטבות על פי החוק.

תשלום שכר לשחקני כדורגל בליגות חובבניות יהיה חייב במס

בית המשפט המחוזי קבע לאחרונה, כי גם תשלום שכר נמוך לשחקני כדורגל בליגות חובבניות יהיה חייב במס שכר ודחה ערעור שהגישה עמותה המפעילה קבוצת הכדורגל של אור יהודה שמשחקת בליגות התחתונות בישראל.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

הודעת גירעון מס בגין רכב ביבוא אישי

פסיקת בית המשפט השלום בנצרת בתביעה למתן סעד הצהרתי נגד בית המכס אשדוד בגין הודעת חיוב גירעון מס, שקיבל התובע על יבוא אישי של רכב. בכל מקרה של מחלוקת עם רשויות המכס, רצוי להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום אשר יידע להכווין, למזער נזקים ולייצג נאמנה את היבואן.

תשלומי מע"מ שקוזזו מחשבוניות מזויפות

האם קמה לעוסק זכות שיפוי על תשלומי מע"מ שהוחזרו לאחר שנקבע, כי קוזזו מחשבוניות מזויפות? על שאלה זו נדרש לאחרונה לענות בית משפט השלום בתל אביב.

התעמרות בעבודה פיצויים

אף כי אין עדיין חוק מפורש האוסר על התעמרות בעבודה, בתי דין לעבודה מעניקים פיצויים כספיים משמעותיים לעובדים המוכיחים שעברו התעמרות במהלך תקופת עבודתם אצל מעסיק. יש לזכור כי כל תקבול במסגרת יחסי עבודה בזיקה ליחסי העבודה, ימוסה על ידי המקבל בשיעור מס שולי.

כספי עבירה שחולטו לא ניתנים לניכוי

בית המשפט העליון הכריע לאחרונה באופן סופי בשאלת סיווג כספי חילוט מכוח חוק איסור הלבנת הון וקבע, כי סכומי כסף של הנישום, אשר חולטו במסגרת פסק דין שניתן נגדו בהליך פלילי, אינם ניתנים לניכוי מהכנסתו החייבת.

החזר מס עסקאות בגין חוב אבוד

בית המשפט קובע לראשונה אמות מידה לדיון בהארכת מועד להגשת בקשה להחזר מס בגין חוב אבוד, תוך קביעה שהחלטה בעניין זה תהא כפופה לביקורת שיפוטית. מעתה ה"דלת" לתביעת החזר מס ששולם בגין הכרזת החוב כ"אבוד" לאחר 3 שנים ממועד העסקה נותרת פתוחה.

קיזוז דמי ביטוח לאומי ששולמו ביתר והוחזרו

במסגרת חוק ההסדרים 2023-2024 נקבע כי החל משנת 2025 דמי ביטוח לאומי ששולמו ביתר והוחזרו יקוזזו לעניין חישוב ההכנסה החייבת או יהוו הכנסה חייבת.

שינויים חשובים במיסוי שכירות ובעל עסק זעיר

במסגרת חוק ההסדרים 23-24 תוקנו מספר תיקונים הנוגעים למיסוי דירות להשכרה ושונתה הגדרת היקף 'עוסק זעיר' ו'עוסק פטור', באופן שיסייע לבעלי העסקים הקטנים בישראל. "בעל עסק זעיר" יוגדר מעתה כיחיד תושב ישראל בעל עסק אשר מחזור עסקאותיו השנתי קטן מ- 120,000 ש"ח.

רפורמה בעולם ניכוי מס התשומות והחשבוניות

אחד התיקונים המשמעותיים בחוק ההסדרים, הוא יצירתו של הסדר חדש שנועד לסייע במלחמה בהון השחור, ויאפשר מעקב אחר חשבוניות פיקטיביות. על פי התקנות החדשות ניכוי חשבוניות בהן סכום העסקה נטו עולה על 25,000 ש"ח עד סוף שנת 2024 לא יתאפשר אלא באמצעות חשבוניות להן מספרים סידוריים שהקצו רשויות המע"מ. הסכום הקבוע צפוי לרדת בהדרגה במהלך מספר שנים, עד שיעמוד על סך של 5,000 ש"ח החל משנת 2028.

שומה על פי מיטב השפיטה וזכות ההשגה והערעור של הנישום

במידה והוצאה לנישום שומה על פי מיטב השפיטה או אף נקבעה שומה בהסכם, עומדת בפניו הזכות להגיש השגה בכתב. כמו כן עומדת בפניו הזכות להגיש ערעור על הצו שהוציא לו פקיד השומה לאחר שלב ההשגה. במידה והחלטתם כי יש מקום להגיש השגה או ערעור על השומה שהוצאה לכם, הרי שמומלץ להיוועץ עם בעל מקצוע בתחום המס, הבקיא בהליכים הדיוניים והמשפטיים.

דחיית תשלום מס הכנסה בעסקאות מיזוג

עסקאות מיזוג קיימות במתווים שונים, אך במהותן כוללות רכישת חברה על ידי חברה אחרת בתמורה למזומן או למניות החברה הרוכשת. אך מה לגבי משמעות המס של הליך מיזוג? - ישנם תנאים לזכאות לדחיית המס בעסקאות אלו.

הטבות מס ליחידים עם מוגבלות ובעיות רפואיות

יחידים עם מוגבלות ובעיות רפואיות שונות אינם תמיד מודעים למלוא הזכויות וההטבות אשר מוקנות להם מכוח החוק. אחת מן ההטבות מוצאת ביטוי בפקודת מס הכנסה בה נקבע הטבת מס אשר באה לידי ביטוי באפשרות לקבל פטור מתשלום מס על הכנסותיהם של עיוורים ונכים קשים, זאת בתנאים אשר נקבעו בחוק, תוך התחשבות בתקופת הנכות ובסוג ההכנסה של הנישום.

תיקון החלטות בעניין מענקי קורונה שכבר אושרו לעסק

לאחרונה, עדים אנו למה שנראה כמו מגמה של ממש, שבה החלטות רשות המיסים לשלילת מענקים לתקופת האומיקרון מלוות בד בבד עם הוצאת החלטות השוללות מענקים גם ביחס לבקשות עבור תקופות זכאות קודמות, בקשות שכבר אושרו והן נחשבות כ"תקופות סגורות".

טבלאות הוצאות המחיה בהצהרת ההון

להוצאות המחיה השפעה מכרעת על הפרשי ההון, וודאי כאשר מדובר על השוואת הון הנערכת על פני שנים רבות. לכן רצוי לבחון כל מקרה לגופו, דבר העשוי להפחית במידה ניכרת את הפרשי ההון עד כדי איפוסם.

תובענה ייצוגית להשבת מס שנוכה ביתר

בית המשפט העליון מגדיר באילו נסיבות ניתן להגיש תובענה ייצוגית להשבת מס הכנסה שנוכה ביתר

הקניית מקרקעין לנאמנות

העברת נכסי מקרקעין לנאמנות רצונית מחייבת דיווח ותשלום, וזאת בניגוד להורשת נכסי מקרקעין בה קיים פטור תוך דחיית המס.

תושבות מס ותושבות ביטוח לאומי

ישראלים רבים, החיים בחו"ל, מקבלים הודעה מהמוסד לביטוח לאומי בדבר הפסקת תושבותם במדינת ישראל, החלטה אשר בעטיה עלולות להיות השלכות כספיות בלתי מבוטלות. באשר להשלכות כאמור, נסקור בשורות הבאות בקצרה את סוגיית התושבות ומשמעותה מבחינת יחסי הגומלין שבין הביטוח הלאומי למס הכנסה.

ערר לגבי מענק קורונה שהגיש משרדנו התקבל - החברה תותיר בידיה 900,000 ש"ח

ביום 17.1.23, ועדת ערר לענייני קורונה - השתתפות בהוצאות קבועות לעסקים, הכירה בהוצאות קבועות של חברה העוסקת בענף התיירות ואשר התהוו בטרם פרוץ משבר הקורונה בישראל וזאת במסגרת עררים מס' 1385-22 ומס' 1390-22. ועדת הערר דחתה את עמדת רשות המיסים לפיה אין ליתן מענק בגין הוצאות קבועות שהתהוו לעוררת בטרם החלה התפשטות נגיף הקורונה בישראל (מרץ 2020).

קריאה אחרונה לנדרשים להחזיר את מענק הקורונה באופן מלא או חלקי

רשות המיסים הודיעה לאחרונה על מתן ארכה 'רוחבית' למועד הגשתן של השגות על דחיית בקשות למענקי קורונה, ותאפשר להגישן עד ה-28.2.2023. משמעות הדבר היא הזדמנות אחרונה בהחלט עבור עוסקים שקיבלו מענקים ונדרשו להשיבם להסביר לרשות המיסים מדוע הם זכאים למענקים, כאשר עוסק שקיבל מענק אך נמצא שאינו זכאי ובחר שלא להגיש השגה על החלטה זו - יידרש בהשבת המענק.

ארכה להגשת השגות על דחיית בקשות למענקי קורונה

רשות המיסים הודיעה לאחרונה על מתן ארכה 'רוחבית' למועד הגשתן של השגות על דחיית בקשות למענקי קורונה, ותאפשר להגישן עד ה-28.2.2023. משמעות הדבר היא הזדמנות אחרונה בהחלט עבור עוסקים שקיבלו מענקים ונדרשו להשיבם להסביר לרשות המיסים מדוע הם זכאים למענקים.

בית המשפט העליון דן בסיווג פעילות עסקית במכירת מקרקעין

מדובר בערעור על פס"ד של המחוזי בעניין אדם שביצע עסקאות נדלן מרובות במשך 20 שנה. הפס"ד עוסק בשאלה כיצד יש לסווג את אותן עסקאות מקרקעין, האם כפעילות 'הונית' שנערכה על ידי אדם פרטי או כחלק מפעילות עסקית מסוג 'פירותית' החייבת במע"מ?

הגשת השגות לבקשת השבת מענק הקורונה

משרדנו מתמחה בליווי וסיוע לבעלי עסקים להגיש השגה (ערעור) על החלטת רשות המסים בנוגע לבקשה למענק הסיוע בשל משבר הקורונה - קראו כאן בהרחבה.

דחיית תשלום המס בהעברת נכס מיחיד לחברה

רבים מגיעים למסקנה כי עדיף לפעול באמצעות חברה בע"מ. אך מה לגבי הנכסים שבבעלות היחיד ונדרשים לפעילות העסק? האם חובה לשלם את המס מיד עם העברתם לחברה? סעיף 104 לפקודת מס הכנסה [נוסח חדש] מייצר פתרון טוב למקרים אלו, ומאפשר דחיית מס.

היפוך נטל הראיה ונטל ההוכחה

משרדנו מייצג חברה ישראלית שהעניקה שירותים לחברות שונות בתחום הפרסום באינטרנט לחברות זרות ובאמצעותן, בערעור על דרישת פקיד השומה לייחס את מלוא ההכנסות לחברה הישראלית, ולחייבה במס בסכום אסטרונומי של כחצי מיליארד ש"ח. ההליך תלוי ועומד בפני בית המשפט, ולאחרונה דחה בית המשפט את בקשת החברה להורות לפקיד השומה להביא ראיותיו ראשון בהתאם לטענתו שהחברה ערכה עסקה מלאכותית.

'היחלצות' מהפעלת סעיף 106 לחוק מס ערך מוסף

למשרדנו הגיעה לאחרונה חברה שעמדה בפני הפעלת סעיף 106 לחוק מע"מ כלפיה, באופן שהיה מביא להטלת מס נוסף עליה, מבלי הצדקה. משרדנו ניהל מטעם החברה את השימוע מול מנהל מע"מ, שקיבל טענות אלה ונמנע מהפעלת סעיף 106 לחוק מע"מ כלפי החברה.

בית המשפט קבע - פלסטיני שזכה בטוטו חייב במס בישראל

זכייה בהגרלות מפעל הפיס היא חלומם של אנשים רבים במדינת ישראל, אך חשוב לדעת שגם עליה יוטל מס הכנסה. לאחרונה אף קבע בית המשפט שגם מי שאינו תושב ישראל חייב לשלם מס על זכיותיו בהגרלות שנערכות בישראל.

ביטול עסקה לצרכי מיסוי מקרקעין והשבת המס ששולם - לא בכל מקרה

בית המשפט המחוזי בחיפה נתן לאחרונה החלטתו וסילק על הסף בקשה להורות למנהל מיסוי מקרקעין חיפה לבטל עסקת קומבינציה ולהשיב את המס ששולם בגינה. בית המשפט קבע שאין בנסיבות העניין הצדקה להתערבותו ולהורות למנהל כמבוקש, בנסיבות בהן לא בוטלה העסקה על ידי הצדדים או על ידי בית המשפט - פעל המנהל כנדרש.

הסכם שומה לשנים מסוימות מחייב את מס הכנסה גם בשנים הבאות

האם הסכם שומה שנחתם ביחס לשנות מס מסוימות במסגרתו סווגו תקבולים ממכירת פטנט כרווח הון, מחייב את פקיד השומה גם בשנות מס הבאות ביחס לתקבולים עתידיים שנוצרו מאותו מקור הכנסה, או שמא רשאי מס הכנסה לסטות מההסכם ולסווג את התקבולים העתידיים כהכנסות פירותיות המחויבות לפי סעיף 2(1) לפקודת מס הכנסה?

חבות במס בגין פרסום במדיה החברתית

כיום יותר ויותר מפרסמים עושים שימוש ב'אושיות רשת' על מנת לפרסם את מוצריהם / שירותיהם באמצעותם. אך מה לגבי חבות המס כתוצאה מפרסום באופן זה?

מתנות ומזומנים המתקבלים בירושה

נישומים הנדרשים על ידי פקיד השומה בהתאם לסעיף 135 לפקודה להגיש דין וחשבון על רכוש והתחייבויות ליום מסוים, מספקים תמונת מצב מלאה לרשות המיסים בדבר הונם והתחייבותם לנקודת זמן ספציפית, בדרך כלל יום אחרון של השנה שנסתיימה. הנישום מפרט מידע אישי בדבר תכולת בית, נירות ערך, פיקדונות ותוכניות חסכון, כלי רכב ונדל"ן, השקעות בחברות ושאר נכסים שהוחזקו ליום ההצהרה וכן כל ההתחייבויות לאותו יום הכוללות הלוואות, משכנתאות, יתרות חובה בבנקים וכן התחייבויות נוספות אחרות.

החזר מס רכישה דירה שניה

עמידה בתנאים למס רכישה מופחת לא מצריכה בקשה לתיקון שומה גם לאחר שחלפו כמה שנים...

תיקון תקנות ה-CRS בשנת 2022

לאחרונה פורסמה טיוטא לתיקון תקנות מס הכנסה (יישום תקן אחיד לדיווח ולבדיקת נאותות של מידע על חשבונות פיננסים), התשע"ו-2017 הנוגעות להטמעת תקן ה- CRS בישראל. תקן זה מיועד להביא להחלפת מידע בין רשויות מיסוי לגבי חשבונות של תושביהן במדינות זרות. בישראל הוטמע תקן זה לפני שנים בודדות, ויישומו המוצלח הביא לחשיפתם של חשבונות בנק רבים שמנהלים ישראלים בחו"ל.

הקניית נדל'ן לנאמן האם הוא אירוע מס

אף על פי שלאחרונה השתנה המצב המשפטי כך שהקניית נכסי נדל"ן לנאמנות נחשבת כאירוע מס, השימוש במוסד בנאמנות לצורך הבטחת עתיד כלכלי ליורשים עדיין אטרקטיבי.

המגבלות בהפקדת מזומנים בחשבון הבנק וכיצד ניתן להתמודד עמן

לאחרונה (באוגוסט 2022) תוקנה מגבלת השימוש במזומנים לסך של 6,000 ₪ בלבד. הניסיון מלמד כי המבקש להפקיד מזומנים במערכת הבנקאית חייב להתנהל בשקיפות ובחוקיות, תוך גיבוש התנהלות אסטרטגית המתיישבת עם הוראות החוק, הנחיות בנק ישראל, חובות המערכת הבנקאית, ועוד.

סיווג חברה העוסקת במתן אשראי כמוסד כספי לעניין חוק המע"מ

בית המשפט קבע, כי מנהל המע"מ אינו רשאי לסווג חברה אשר הוקמה לצורך גיוס אשראי לפרויקט יחיד כמוסד כספי.

האם מפעל המשווק את עיקר תוצרתו בישראל יכול להיחשב למפעל מועדף

האם מפעל המשווק את עיקר תוצרתו במדינת ישראל, לרבות שטחי הרשות הפלסטינית ורצועת עזה יכול להיחשב למפעל בר תחרות, בשים לב לעובדה שבשנת 2012 הגיע מספר התושבים המתגוררים בשטח המדינה (יחד עם הגדה המערבית ורצועת עזה) ללמעלה מ-12 מיליון? זוהי השאלה אשר נדונה בפני בית המשפט העליון

הגשת ערעור מס הביאה להתערבות בשומה כלכלית שערך פקיד שומה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע מצא לנכון להתערב בחוות הדעת הכלכלית אשר נערכה בתמיכה לשומה שנערכה על ידו, הגם שלא נמצא לנכון להתערב בהחלטת פקיד השומה בעניין פסילת ספרים והצורך בהוצאת שומה לפי מיטב השפיטה.

הטבות מס למפעל מועדף

החוק לעידוד השקעות הון מעניק הטבות מס מפליגות העשויות להביא לחסכון מס בהיקף נרחב עבור מפעלים יצרניים העונים על תנאיו. עמידה בתנאי הזכאות מתאפשרת במספר מסלולים שונים כאשר במאמר זה נעסוק בהטבות המס המגיעות לעסק המוכר כ-"מפעל מועדף", הכרה הכרוכה בעמידה בתנאים מורכבים המחייבים תכנון קפדני של הפעילות.

הטבות מס למפעל טכנולוגי מועדף

החוק לעידוד השקעות הון מעניק הטבות מס מפליגות העשויות להביא לחסכון מס בהיקף נרחב עבור מפעלים העונים על תנאיו. עמידה בתנאי הזכאות מתאפשרת במספר מסלולים שונים כאשר במאמר זה נעסוק בהטבות המס המגיעות לעסק המוכר כ-"מפעל טכנולוגי מועדף", הכרה הכרוכה בעמידה בתנאים מורכבים המחייבים תכנון קפדני של הפעילות.

הפרשי הון בלתי מוסברים

כדאי לשקול לערוך הצהרת הון יזומה על מנת להיערך נכונה להצהרת הון פורמאלית אשר ידרש הנישום להגיש ובכך למנוע חילוקי דעות עם פקיד השומה וכן תשלומי מס ביתר. ישנה חשיבות רבה לשמירת מסמכים וראיות תומכות גם בחלוף זמן רב, שכן בלעדיהם יהיה קשה עד בלתי אפשרי מבחינת הנישום, לטעון לרמת מחיה שונה מזו הנטענת על ידי פקיד השומה, ולבצע השוואת הון מדויקת טרם הגשתה לפקיד השומה. קרא עוד

הפחתת כפל מס בגין הוצאת חשבוניות שלא כדין

בית המשפט העליון קיבל בחלקו ערעור שהוגש על ידי נישום וקבע, כי במקרים שבהם לא נגרם נזק לאוצר המדינה כתוצאה מהוצאת חשבוניות שאינן ערוכות כדין, יש מקום להפחתת הסנקציה האזרחית של חיוב בכפל מס.

סיווג טובין לעניין צו תעריף המכס

כיצד יש לסווג טובין המיובאים לישראל לצורך קביעת שיעור המכס אשר יחול על טובין אלה? פסק הדין הנזכר לעיל מתאר מקרה פרטני הרווי בפרטים טכניים ייחודיים, עם זאת, העיקרון כללי המשתקף מתוך פסק הדין הינו...

תמורה בגין הסכם אי תחרות של בעל מניות - האם הכנסה הונית או פירותית?

חברה פרטית מכרה חלק מפעילותה לחברה אחרת והתחייבה להימנע מתחרות עם החברה הרוכשת. במקביל נחתם הסכם נפרד בין הבעלים של החברה המוכרת לבין החברה הרוכשת במסגרתו התחייב גם הבעלים שלא להתחרות עם החברה הרוכשת וזאת כנגד קבלת תמורה נפרדת...

הקניית נכס מקרקעין לנאמנות היא אירוע מס

ב- 30.06.2022 פסק בית המשפט העליון שהקניית נכס מקרקעין בישראל לנאמנות רצונית יוצרת אירוע מס בה חלים מס שבח ומס רכישה. פסק דין זה שינה את הדין החל על העברת נכסי מקרקעין לידי נאמנות בכך שהעמיס עלויות נוספות לפעולה זו, אך אנו בדעה שלמרות זאת – יתרונותיה של נאמנות...

העברת נכס מקרקעין לנאמן תחויב במיסי מקרקעין

אופן יצירת הנאמנות ואופן ניהולה הינם בעלי השלכות הרות גורל על אופן המיסוי שיחול על העברת הנכסים. מיותר לציין, כי כל אדם המבקש להקנות את נכסיו עוד בחייו לדור ההמשך, מעוניין להפחית ככל הניתן את היקף המיסוי אשר יחול על הפעולה. על מנת להימנע...

חילוט שנעשה במסגרת תיק פלילי לא יותר בניכוי מההכנסה החייבת במס

משמעות פסק דינו החדש של בית המשפט העליון הינה כי נישום המפיק הכנסה בדרך של ביצוע עבירה עשוי למצוא עצמו מחויב במס בגין הכנסה שכלל לא נשארה בידיו אלא חולטה לטובת אוצר המדינה וזאת בנוסף לעונש הפלילי שבו הוא עלול לשאת כתוצאה מביצוע העבירה.

מיסוי עסקאות בעלי עניין בחברות הזנק

בית המשפט קבע בניגוד לעמדת רשות המסים כי עסקת רשיון שימוש בקניין רוחני בין צדדים קשורים אינה עסקה פיקטיבית ואינה מהווה מכירה בפועל של קניין רוחני.

גביית חוב מס של חברה מבעל שליטה לאחר הפסקת פעילות

בפסק דין חדש של בית המשפט המחוזי בירושלים נדונה השאלה מיהו בעל השליטה בחברה החייב בחוב המס של החברה, כאשר מדובר בחברה הרשומה בבעלות תאגיד זר שאין לו נכסים בישראל ואשר ייפה את כוחו של אדם אחר לפעול בשמו בישראל...

פטור ממס רכישה לנכה

תקנה 11 לתקנות מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) (מס רכישה) מעניקה פטור חלקי ממס רכישה ברכישת דירת מגורים לנכה, לעיוור ולמשפחות שכולות כאשר הדירה נרכשת...

בית המשפט ביטל צו תפיסת רכב

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע כי צו תפיסת נכסים מכוח סעיף 19 לפקודת מס הכנסה יינתן במקרים קיצוניים בלבד, כאשר קיים סיכון ממשי להברחת הנכס וכאשר בית המשפט השתכנע כי לא די בהטלת עיקול ברישום על הנכס כדי למנוע את הברחתו. תנאים נוספים למתן צו התפיסה הינם כי השומה שהוצאה לנישום בצו נראית סבירה על פניה, וכאשר מאזן הנוחות נוטה לטובת פקיד השומה.

החזר מע"מ עקב חוב אבוד

מדובר בקביעה תקדימית הקובעת שאם ערכתם ביטוח סיכוני אשראי וקיבלתם מחברת הביטוח פיצוי בגין חוב שהפך לחוב אבוד, הדבר אינו מונע מכם את האפשרות להוציא חשבונית זיכוי ולדרוש החזר של מס העסקאות ששולם בגין אותו חוב אבוד...

החזרי מע"מ בגין חובות אבודים

ביום 03.02.2022 פורסם פסק דין של בית המשפט המחוזי, בעניין איחוד עוסקים תנובה בע"מ, אשר עוסק בנושא קיזוז מע"מ עסקאות בגין חובות אבודים.

רכישת מניות בחברה באמצעות מנגנון תמורה מותנית

בעת האחרונה ניתן לראות ריבוי במספר העסקאות שבהן נרכשות מניות בחברות מגוונות, אם בתחום המסחר, אם בתחום הקמעונאות, אם בתחום התוכנה והחומרה ישראליות על ידי קרנות השקעה או חברות טכנולוגיה מחו"ל ואם חברות בתחומים אחרים. עסקאות אלה, ברובן, הן למעשה עסקאות רכישת מניות על ידי תאגידים מידי יזמים שייסדו חברה, מתוך רצון לרכוש מוצר/טכנולוגיה שפותחה בחברה הנרכשת.

התיישנות דיון בהשגה על החלטה בענייני קורונה ו/או מס שנתי

אחת התכליות של קבלת החלטה על ידי רשות מנהלית היא ליצור וודאות אצל אדם אשר טרם התקבלה החלטה בעניינו, במיוחד בעניינים הקשורים בכספים, שומות וחבויות מס. ראוי יהיה ואף נכון לומר כי כאשר המחוקק מגביל את הרשות לפעול בצורה מסוימת בעניין בעל חשיבות עבור האזרח אשר מתנהל מול אותה הרשות הנכבדה, הפועלת בממלכתיות לטובת קופת המדינה, עליה, למרות חשיבותה ומעמדה הנכבד, לעמוד בזמנים שהוקצבו לה.

מנגנון נאמנות - דרך להבטחת עתיד המשפחה

נאמנות היא הסדר משפטי בו נכסים מופקדים בידי צד ג', אדם או חברה, לצורך ניהולם לטובת נהנה או נהנים תוך תשלום ההכנסות המופקות מנכסים אלה לידי הנהנים. נאמנות יוצרת מעין - בעלות של הנאמן בנכס, ומנתקת את הקשר בין הנכס ובין הנהנים בנאמנות ויוצר הנאמנות. עובדה זו משמעותית בקשר להליכי חדלות פירעון להם עלולים הנהנים / יוצר הנאמנות להיקלע...

היבטי מיסוי במעבר מעסק עצמאי לחברה

בעלי עסקים רבים מתחילים את דרכם כעוסק מורשה (או אף עוסק זעיר), אולם בשלב מסוים, עם התפתחות העסק וגידול בהיקף פעילותו, מתעורר הצורך להעביר את פעילות העסק מידי היחיד למסגרת של חברה בערבון מוגבל. ניהול עסק באמצעות חברה בע"מ טומן בחובו מספר יתרונות בייחוד כאשר מחזור הפעילות של העסק גדל מעל רף מסוים, אם במישור המס ואם במישור האזרחי, לרבות – אפשרות לקבלת אשראי, היבטי ניהול ארגוני, מערך קבלת החלטות, אפשרות לשתף בני משפחה בעסק, ויצירתו של מנגנון שיוכל להמשיך ולתפקד גם לאחר פטירת הבעלים.

חיוב בדמי ביטוח לאומי עבור הכנסות חברה שמיוחסות לבעל מניות

לאחרונה פורסם חוזר ביטוח לאומי העוסק באופן חיוב דמי ביטוח לאומי עבור יחידים שהם בעלי מניות בתאגידים, ואשר הכנסות התאגיד מיוחסות כהכנסותיהן האישיות לצורך מס הכנסה. חוזר זה אינו מייצר שינוי בדין הקיים, ומטרתו העיקרית היא הבהרת הוראות הדין ואופן ביצוען.

היערכות לסוף שנת מס 2021

שנת 2021 מתקרבת לסיומה. כבכל שנה, זהו הזמן לבחון את התוצאות העסקיות של השנה החולפת, לבצע את הפעולות המתבקשות לנוכח תוצאות עסקיות אלו ולהיערך לקראת חובות הדיווח הנדרשות. בין יתר הפעולות המתבקשות לקראת תום השנה, כדאי שתשקלו את כל אלה:

הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה

נישומים רבים אינם מודעים לחובה החלה עליהם להגשת דוח על הכנסותיהם לפקיד השומה ועל החשיבות היתרה כי הדוח יוגש באופן מלא ומקצועי בצירוף מסמכים מאמתים.

מכירת דירות בידי חברה לא בהכרח תיחשב לפעילות עסקית החייבת במע"מ

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן בשאלה מתי מכירה של דירות מגורים בידי חברה תיחשב לפעילות המתבצעת במסגרת עסק שאותו מנהלת החברה, כך שפעילות זאת תהיה חייבת במע"מ ומתי ניתן יהיה לראות באותה המכירה כפעולה הונית של מימוש השקעה שאינה במסגרת העסק שמנהלת החברה, כך שלא יוטל עליה חיוב במע"מ.

רגולציית עסקים בתחום הקנאביס בישראל

מאמר העוסק באופן לא ממצה, ברגולציה החלה על מי שמעוניין לעסוק בתחום הקנביס בישראל לרבות גידול הצמח, עיבוד הצמח והפיכתו לתוצר רפואי, שינוע מוצרי קנביס, הפצת תוצרי הצמח, הקמת מעבדות בדיקה וכד'.

בית המשפט החליט על ביטול רישומו של עוסק (לעניין חוק המע"מ) לאלתר

בית המשפט המחוזי של מחוז מרכז (כבוד השופט אבי גורמן) קיבל את בקשת מנהל מס ערך מוסף נתניה לבטל לאלתר את רישום החברה כ"עוסק" לצורך חוק מס ערך מוסף, על אף קיומו של ערעור תלוי ועומד על ההחלטה בדבר מחיקת הרישום.

פושט רגל לא יקבל הפטר מחוב לרשות המסים שמקורו בהונאת מס

פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב קובע כי לא ינתן הפטר לחייב בגין חוב שהוא חייב לרשות המסים ואשר מקורו בעבירות מס שבהן הוא הורשע, כך שלמעשה חוב זה ימשיך לרבוץ על החייב למשך שארית חייו.

משיכת בעלים - הלוואה או דיבידנד

ברצוננו לעדכנכם בפסק דין של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו שעניינו ערעור מאוחד על שומות מס הכנסה

תקנות פחת מואץ לתקופת הקורונה- הודעת הבהרה

נזכיר, כי כחלק מהצעדים שנקטה הממשלה כדי לסייע לעסקים להתמודד עם השלכותיו הכלכליות של משבר הקורונה, אישרה ועדת הכספים תקנות למתן פחת מואץ לעסקים - תקנות מס הכנסה )פחת מואץ בתקופת ההתמודדות עם נגיף הקורונה)(הוראת שעה), התש"פ – 2020 (להלן: "התקנות").

התיישנות שומת עסקאות

ברצוננו לעדכנכם בפסק דין שניתן ע"י בית המשפט המחוזי בבא"ש העוסק בשני ערעורים שהדיון בהם אוחד, הערעור נסב סביב החלטת המשיב לדחות את ההשגות שהגיש המערער על שומות תשומות ועסקאות שנקבעו למערער. מלבד השומות פסל המשיב את ספריהם של המערערים לשנות המס האמורות 1997-2001.

רווחים ראויים לחלוקה

נבקש לעדכנכם, כי לאחרונה, ניתן פסק דינו של בית המשפט העליון בעניין ע"א 3277/19 פקיד שומה ירושלים נ' סקמסקי ואח' (להלן: "המשיבים") אשר עסק במיסוי רווחים הראויים לחלוקה במכירת מניות בידי יחיד.

הזכות לקיזוז הפסדים אינה עוברת בירושה

לאחרונה ניתן פסק דינו של בית המשפט העליון אשר הכריע בסוגיית הורשת הזכות לקיזוז הפסדים. הסוגיה המשפטית עסקה בשאלה האם זכות הקיזוז של הפסדים לצרכי מס, זכות העומדת לנישום מכוח הדין, היא 'זכות אישית' הנתונה לנישום בלבד ואיננה עבירה, או שהיא ניתנת למימוש גם על ידי יורשיו? האם הפסדים לצרכי מס הם 'נכס' בר-הורשה?

תיקון פקודת מס הכנסה לחובת דיווח החזקת מטבעות דיגיטליים

פרסום תזכיר לתיקון פקודת מס הכנסה לעניין חובת הדיווח בגין החזקה במטבעות דיגיטליים

סחר בניירות ערך בחשבון נוסטרו

ברצוננו לעדכנכם אודות פסק דין של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד שעניינו ערעור על החלטת רשות המיסים לרישום חברה העוסקת בסחר בניירות ערך כ'מוסד כספי' וזאת מכח סמכותה הקבועה בסעיף 54 לחוק מס ערך מוסף, התשל"ו-1975 (להלן: "חוק המע"מ" או "החוק") ומסעיף 1(א)(3) לצו מס ערך מוסף (קביעת מוסד כספי), התשל"ז-1977 (להלן: "צו הקביעה" או ה"הצו").

חיוב במס יסף על רווחי הון בעקבות פריסת מס

ברצוננו לעדכנכם בפס"ד אשר עניינו ערעור על שומת מס הכנסה של פקיד שומה אשר חייב את הנישום במס ייסף על מלוא רווח ההון שנוצר לו באותה שנת המס על אף בקשת הנישום לפריסה וכן נדנה השאלה מהו המועד לקביעת שער חליפין (לעסקה שנעשתה במטבע זר) לצורך חישוב רווח הון בעסקה.

דיווח תקופתי מקוון - אחריות על אמינות נתוני הדוח

ברצוננו לעדכנכם אודות פסק דין של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר עסק בדיווח התקופתי המקוון למע"מ והאם הוא מטיל חובות על רשות המיסים כלפי עוסקים המתעלמים מחובותיהם.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.