מאת:


כל בעל עסק מכיר את המצב שבו הוא מוכר סחורה ומחכה לתשלום -
לצער רבים מאתנו התשלום לעיתים מעולם לא מגיע ואנחנו צריכים לתבוע בבית המשפט את שמגיע לנו.
 
בעלי עסקים רבים רוצים לשלם את החובות שלהם לספקים אך הם נקלעים למצוקה כלכלית ומשבר וכך הם מגיעים למצב של פשיטת רגל כללית. כאשר אנחנו מכריזים על פשיטת רגל תשלומי החוב שלנו עוברים למצב של הקפאת הליכים. הקפאת הליכים היא תהליך של חדלות פירעון לחובות שלנו. כלומר, היא מצב בו אנחנו חדלים מלהחזיר את הכסף שפרענו (הלווינו) מהנושה.
 

מה ניתן לעשות מול הנושים?

כאשר אנחנו מגיעים למצב של הקפאת הליכים וחדלות פירעון אנחנו למעשה צריכים להגיע בבית המשפט להסכם עם הנושים באיזה אופן נחזיר את החוב. חדלות פירעון היא מצב בו אנחנו רוצים להחזיר את החובות שלנו אבל אין לנו די כסף בשביל לעשות זאת. במקרה של הקפאת הליכים בית המשפט מביא את שני הצדדים (צד החייב והצד שחייבים לו) להסדר החזרת חובות. הסדר החזרת החובות יכול להיפרס על פני מספר חודשים וגם על מספר שנים רב. הזמן שבו ייקצב הסדר החוב שלנו תלוי ביכולת שלנו להחזיר את החוב וכמובן גם בגודל החוב. כדאי לנו להגיע להסדר חוב עם הנושים שלנו כי זהו הדבר ההוגן לעשות וזה גם ישתלם לנו יותר מאשר שהנושים יפנו לכונס נכסים ולהוצאה לפועל בעניינו.
 

כיצד עו"ד יכול לסייע לנו בתהליך?

כשזה מגיע לתחום של הקפאת הליכים כדאי שנעזר בסיועו המקצועי של עורך דין מנוסה בתחום - עורך דין מומחה בתחום יוכל לסייע לנו לשמור על הזכויות המשפטיות שלנו וגם לבצע בצורה הטובה ביותר והחוקית ביותר את החובות שלנו. על ידי כך שניוועץ עם עורך דין ונשכור את שירותיו נבטיח את הביטחון הכלכלי שלנו בעתיד וגם את זכויות האזרח שלנו. גם כאשר אנחנו חייבים חוב של מיליוני שקלים עדיין יש לנו זכויות רבות כאזרחי המדינה וכבני אדם, תפקידו של בית המשפט הוא לאזן בין הזכויות הטבעיות שלנו ובין החובות שלנו לבעלי החוב.
 
לסיכום, ניתן לומר שלא כדאי לנו להגיע למצב שבו יש לנו חובות ואין לנו איך להחזיר אותם. אם קרה הגרוע מכל ואכן הגענו למצב עניינים הדבר החכם ביותר שאנחנו יכולים לעשות זה לפנות לעו"ד בתחום - עורך הדין יסייע לנו לצאת מהתסבוכת הכספית והמשפטית במטרה לשוב ולתפקד כרגיל.
 
הקפאת הליכים כפתרון לחדלות פירעון

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לתאום פגישה עם עו"ד

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ועדת החוקה אישרה את החוק להסדרי חוב בזמן הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח);צביה שיף,עו"ד

ועדת החוקה אישרה אתמול לקריאות שנייה ושלישית את הצעת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי (תיקון מס' 4 - הוראת שעה) (נגיף הקורונה החדש) (עיכוב הליכים לשם גיבוש ואישור הסדר חוב), התשפ"א 2021. החוק ייכנס לתוקפו שבועיים מיום פרסומו וחברות ויחידים יוכלו להיכנס להסדר בשנה הקרובה.

חישוב גובה מענק קורונה לעסקים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

משרדנו נותן את הליווי המשפטי המקצועי ואת הסיוע המלא בחישוב הנוסחאות והגשת הבקשות והמסמכים לרשויות המדינה - מה גובה המעניק שמגיע לכם? לחצו כאן למספרים המלאים.

מגפת חדלות הפירעון מאיימת למוטט את כלכלת ישראל

מאת: ד"ר שלמה נס, שותף מייסד בכיר במשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות'

משבר הקורונה מציב את המדינה תחת זעזוע חמור. מעבר למגיפה הבריאותית, ההשלכות הכלכליות מטרידות, אולי אף יותר. משקי בית, עסקים וחברות רבים, אשר דחו תשלומים, לקחו הלוואות, הגדילו חובות והרחיבו מסגרות אשראי – מגיעים לקווים אדומים והסכנה הגדולה ניצבת לפנינו. אם המדינה לא תפעל באופן אקטיבי להצלת המצב הכלכלי, נתעורר לתוך "מגיפה" חדשה – מגפת חדלות הפירעון.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.