מאת:


כל בעל עסק מכיר את המצב שבו הוא מוכר סחורה ומחכה לתשלום -
לצער רבים מאתנו התשלום לעיתים מעולם לא מגיע ואנחנו צריכים לתבוע בבית המשפט את שמגיע לנו.
 
בעלי עסקים רבים רוצים לשלם את החובות שלהם לספקים אך הם נקלעים למצוקה כלכלית ומשבר וכך הם מגיעים למצב של פשיטת רגל כללית. כאשר אנחנו מכריזים על פשיטת רגל תשלומי החוב שלנו עוברים למצב של הקפאת הליכים. הקפאת הליכים היא תהליך של חדלות פירעון לחובות שלנו. כלומר, היא מצב בו אנחנו חדלים מלהחזיר את הכסף שפרענו (הלווינו) מהנושה.
 

מה ניתן לעשות מול הנושים?

כאשר אנחנו מגיעים למצב של הקפאת הליכים וחדלות פירעון אנחנו למעשה צריכים להגיע בבית המשפט להסכם עם הנושים באיזה אופן נחזיר את החוב. חדלות פירעון היא מצב בו אנחנו רוצים להחזיר את החובות שלנו אבל אין לנו די כסף בשביל לעשות זאת. במקרה של הקפאת הליכים בית המשפט מביא את שני הצדדים (צד החייב והצד שחייבים לו) להסדר החזרת חובות. הסדר החזרת החובות יכול להיפרס על פני מספר חודשים וגם על מספר שנים רב. הזמן שבו ייקצב הסדר החוב שלנו תלוי ביכולת שלנו להחזיר את החוב וכמובן גם בגודל החוב. כדאי לנו להגיע להסדר חוב עם הנושים שלנו כי זהו הדבר ההוגן לעשות וזה גם ישתלם לנו יותר מאשר שהנושים יפנו לכונס נכסים ולהוצאה לפועל בעניינו.
 

כיצד עו"ד יכול לסייע לנו בתהליך?

כשזה מגיע לתחום של הקפאת הליכים כדאי שנעזר בסיועו המקצועי של עורך דין מנוסה בתחום - עורך דין מומחה בתחום יוכל לסייע לנו לשמור על הזכויות המשפטיות שלנו וגם לבצע בצורה הטובה ביותר והחוקית ביותר את החובות שלנו. על ידי כך שניוועץ עם עורך דין ונשכור את שירותיו נבטיח את הביטחון הכלכלי שלנו בעתיד וגם את זכויות האזרח שלנו. גם כאשר אנחנו חייבים חוב של מיליוני שקלים עדיין יש לנו זכויות רבות כאזרחי המדינה וכבני אדם, תפקידו של בית המשפט הוא לאזן בין הזכויות הטבעיות שלנו ובין החובות שלנו לבעלי החוב.
 
לסיכום, ניתן לומר שלא כדאי לנו להגיע למצב שבו יש לנו חובות ואין לנו איך להחזיר אותם. אם קרה הגרוע מכל ואכן הגענו למצב עניינים הדבר החכם ביותר שאנחנו יכולים לעשות זה לפנות לעו"ד בתחום - עורך הדין יסייע לנו לצאת מהתסבוכת הכספית והמשפטית במטרה לשוב ולתפקד כרגיל.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מגמות ותהליכים בדיני חדלות פירעון, לרבות בעקבות משבר הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); עינבל רחמים-אביטל עו"ד

איזון אינטרסים הוא שם המשחק בעולם המשפט. כך גם בדיני חדלות פירעון נדרש לאזן בין האינטרסים השונים של הגורמים המעורבים בהליך חדלות הפירעון, תוך שמירה על יציבות כלכלית של שוק החברות והעסקים ומטרות ערכיות שחשובות לחברה בכללותה.

הרמת מסך נגד בעל מניות המתקשר בשם חברה חדלת פירעון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן בתביעה כספית בערעור על פסק דינו של בית משפט השלום במסגרתו נקבע כי יש לחייב את בעל המניות בחברה בחוב של החברה, מאחר וזה התקשר בהסכם בשם החברה לאחר שהחברה הייתה חדלת פירעון וכאשר היה ברור לו כי החברה לא תוכל לעמוד בהסכם.

תביעות נגד נושאי משרה ורואי חשבון במסגרת הליכי חדלות פירעון של תאגידים

מאת: ד"ר שלמה נס, עו"ד ורו"ח; שי גליקמן, עו"ד; עינבל רחמים-אביטל, עו"ד; עומר לוי, עו"ד

בית המשפט העליון קבע לאחרונה כי קיימת אפשרות על פי הדין להכיר בזכויות תביעה נגד רואי חשבון מבקרים של חברה ככאלו שעומדות לבעלי תפקיד מטעם בית המשפט בעת הליכי חדלות פירעון ולא רק לנושי החברה. בכך קבע כי קיימת אפשרות בדין לחייב רואי חשבון מבקרים באחריות ישירה כלפי החברה המבוקרת ובעלי מניותיה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.