מאת:

כל בעל עסק מכיר את המצב שבו הוא מוכר סחורה ומחכה לתשלום -
לצער רבים מאתנו התשלום לעיתים מעולם לא מגיע ואנחנו צריכים לתבוע בבית המשפט את שמגיע לנו.
 
בעלי עסקים רבים רוצים לשלם את החובות שלהם לספקים אך הם נקלעים למצוקה כלכלית ומשבר וכך הם מגיעים למצב של פשיטת רגל כללית. כאשר אנחנו מכריזים על פשיטת רגל תשלומי החוב שלנו עוברים למצב של הקפאת הליכים. הקפאת הליכים היא תהליך של חדלות פירעון לחובות שלנו. כלומר, היא מצב בו אנחנו חדלים מלהחזיר את הכסף שפרענו (הלווינו) מהנושה.
 

מה ניתן לעשות מול הנושים?

כאשר אנחנו מגיעים למצב של הקפאת הליכים וחדלות פירעון אנחנו למעשה צריכים להגיע בבית המשפט להסכם עם הנושים באיזה אופן נחזיר את החוב. חדלות פירעון היא מצב בו אנחנו רוצים להחזיר את החובות שלנו אבל אין לנו די כסף בשביל לעשות זאת. במקרה של הקפאת הליכים בית המשפט מביא את שני הצדדים (צד החייב והצד שחייבים לו) להסדר החזרת חובות. הסדר החזרת החובות יכול להיפרס על פני מספר חודשים וגם על מספר שנים רב. הזמן שבו ייקצב הסדר החוב שלנו תלוי ביכולת שלנו להחזיר את החוב וכמובן גם בגודל החוב. כדאי לנו להגיע להסדר חוב עם הנושים שלנו כי זהו הדבר ההוגן לעשות וזה גם ישתלם לנו יותר מאשר שהנושים יפנו לכונס נכסים ולהוצאה לפועל בעניינו.
 

כיצד עו"ד יכול לסייע לנו בתהליך?

כשזה מגיע לתחום של הקפאת הליכים כדאי שנעזר בסיועו המקצועי של עורך דין מנוסה בתחום - עורך דין מומחה בתחום יוכל לסייע לנו לשמור על הזכויות המשפטיות שלנו וגם לבצע בצורה הטובה ביותר והחוקית ביותר את החובות שלנו. על ידי כך שניוועץ עם עורך דין ונשכור את שירותיו נבטיח את הביטחון הכלכלי שלנו בעתיד וגם את זכויות האזרח שלנו. גם כאשר אנחנו חייבים חוב של מיליוני שקלים עדיין יש לנו זכויות רבות כאזרחי המדינה וכבני אדם, תפקידו של בית המשפט הוא לאזן בין הזכויות הטבעיות שלנו ובין החובות שלנו לבעלי החוב.
 
לסיכום, ניתן לומר שלא כדאי לנו להגיע למצב שבו יש לנו חובות ואין לנו איך להחזיר אותם. אם קרה הגרוע מכל ואכן הגענו למצב עניינים הדבר החכם ביותר שאנחנו יכולים לעשות זה לפנות לעו"ד בתחום - עורך הדין יסייע לנו לצאת מהתסבוכת הכספית והמשפטית במטרה לשוב ולתפקד כרגיל.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גביית דמי מזונות בהליך חדלות פירעון

מאת: אלי דורון, עו"ד

במסגרת החקיקה הקיימת, ישנם מספר מנגנונים, המאפשרים לקבל דמי מזונות גם כאשר החייב מצוי בהליך חדלות פירעון. הן החייב והן הנושה/ זכאי למזונות יכולים לממש את זכותם, הן ביחס לסדר נשייתם והן ביחס לזכאות לקבל בסופו של יום את מלוא הסכום שנפסק, לאור העובדה כי צו ההפטר לא חל על חוב מזונות.

מימוש דירת מגורים במסגרת הליך חדלות פירעון

מאת: אלי דורון, עו"ד

חוק חדלות פירעון ביטל את ההגנה, שניתנה בעבר לדירת המגורים של פושט הרגל, ובמקביל העניק הגנה הדורשת הפעלת שיקול דעת משפטי קפדני בעת הבחירה לממש דירת מגורים. מה אומרות על כך פסיקות בית המשפט?

צו הפטר לחייב - מחיקת חובות בהוצאה לפועל

מאת: אלי דורון, עו"ד

בהליך של חדלות פירעון ניתן להגיש בקשה לבית המשפט לקבלת צו הפטר, המעניק פטור לחייב מתשלום חובותיו הקיימים. הצו מגן על החייב מפני הנושים שלו ומונע מהם את האפשרות לנקוט בהליכים משפטיים כלפיו על מנת לקבל בחזרה את החוב שלהם.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.