מאת:

קו חם, קולגיאלי ודיסקרטי לרואי חשבון, יועצי מס ועורכי דין להם לקוחות הנתונים במצוקה תזרימית

לא אחת קורה כי במהלך הטיפול השוטף אותו מעניק מייצג ללקוח, מתברר כי חוסנו הכלכלי של הלקוח הוא לא כפי שנדמה היה וכי הלכה למעשה הלקוח נמצא במצוקה כלכלית תזרימית. בחלק מהמקרים מדובר במצוקה סבילה אשר הסבירות כי העסק ייצא ממנה בנקל גבוהה ובחלק אחר של המקרים עולה כי המצוקה התזרימית היא מהותית וכי נכון להיום אותו לקוח חי על כרעי תרנגולות וכי כל ההתנהלות הנוכחית שלו שגויה ויש בה לכל היותר כדי לדחות את הקץ. לפעמים המצב התזרימי של הלקוח מובן ולפעמים מובן הוא פחות, לפעמים אכן ניתן לראות בנקל להיכן דברים מובילים ובחלק אחר של המקרים יש בנמצא קושי ממשי להבין עד כמה העסק במצוקה ומה הסיכוי של העסק לצאת מאותה מצוקה.
 
כמובן שיש בנמצא הרבה סממנים לעסקים במצוקה ואנשי מקצוע יודעים לאבחן את הבעיות מבעוד מועד, עם זאת אין עסקינן במדע מדויק ולפעמים יכולת ההישרדות של העסק תלויה בשורה ארוכה של פרמטרים, כמו גבייה, "נפילה" של לקוח גדול, משבר בענף, כניסה או אי כניסה של משקיע, סגירת מסגרות אשראי על ידי המערכת הבנקאית, סכסוך בין שותפים, ניהול כושל ועוד סיבות וקשיים אשר יש בהם כדי להביא לנפילה של העסק. הבעיה הגדולה במצבים מסוג זה נעוצה לא אחת ביכולת של בעל העסק דווקא לבחון אובייקטיבית את מצבו ולהיות מסוגל עצמאית לנהל את המשבר בו הוא נתון. לא אחת גם המייצג המלווה את העסק מתקשה לכפות את דעתו על בעל העסק ולפעמים גם לו עצמו קשה להעריך האם ההתנהלות תוביל לקריסה או ששוב, כפי שאירע בעבר, יצליח בעל העסק להיחלץ מהמצב הנתון ולצאת לדרך חדשה ובריאה. לפעמים ההבדל בין לקרוס לבין המשך התנהלות וחזרה לעבודה תקינה ו/או גבייה ראויה ו/או אי נפילה של לקוח מתנדנד וכו' - הוא דק ביותר, לאמיתו של דבר, הנבואה ניתנה לשוטים ומשכך,רבים הם המצבים בהם יש בנמצא קושי ממשי לקבוע עד כמה העסק יציב ועד כמה נתון הוא בסכנה.
 
כאן בדיוק מחלקת שיקום החברות והעסקים של משרדנו יכולה לעזור לך המייצג בדיסקרטיות, בקולגיאליות ובמקצועיות נטולת פשרות. מחלקת שיקום החברות של משרדנו, המנוהלת על ידי ד"ר שלמה נס, מתמחה בבחינת חוסנו הכלכלי של העסק, בניתוחו הכלכלי האמיתי ובנקיטה בפעולות מגוונות אשר יש בהן כדי להבריא את העסק ו/או כדי להכין אותו למקרה בו המצב יחמיר. מחלקת שיקום החברות של משרדנו יודעת להבין עד מהרה האם ועד כמה יש בנמצא משבר ובנסיבות בהן יש בנמצא כזה, תדע היא לפעול לטובת ניהול המשבר תחת מצב בו המשבר הוא זה שמנהל את העסק, הבעלים, הבנקים ואת כל הנוגעים בדבר. המחלקה מורכבת הן מעו"ד והן מרו"ח וכלכלנים היודעים לנתח את העסק, ללמוד את הסיכונים, להשוות את הנתונים ובעיקר לעבדם בצורה אובייקטיבית והכל על מנת למנוע מבעלי העסק, הדירקטוריון ו/או מגורמים אחרים לעשות טעויות פטאליות דווקא באותה שעה בה העסק נמצא במצוקה. ואכן, יודגש כי חלק גדול מהטעויות נעשות על ידי בעל החברה ו/או מנהליה שעה בה העסק נמצא במצוקה. לא אחת בעל העסק סבור כי הזרמת כספים פרטית ברמות מסוימות תגרום להוצאת העסק מהמצוקה ו/או ערבות או שעבוד נוסף הם אלה שיפתרו את הבעיה ו/או קבלת מסגרת אשראי ו/או הלוואה חוץ בנקאית הם חבל ההצלה של העסק, בעוד שבפועל הפעולות הנדרשות לטובת הבראת העסק והשבתו לאיתנו הינן שונות לחלוטין, כך שההתמקדות צריכה להיות בכיוון של התייעלות, ניתוח פעילויות, איתור פעילויות פחות רווחיות, סגירת מחלקות, הרחבת מחלקות אחרות, ביצוע שינוי בסוג העובדים, נתוח ושינוי מצבת הבטוחות, עריכת שינוים אל מול הספקים ו/או אל מול המערכת הבנקאית ועוד פעולות אשר בסופו של יום, בהתנהלות נכונה ומבוקרת, כזו המושתתת על ניסיון והבנה ועל הבראה של מאות חברות אחרות – תביא את הצדדים לעבר היעד המיוחל.
 

מדוע לפנות אלינו לסיוע בנושא?

בשל כל אלה, מחלקת חדלות הפירעון של משרדנו מציעה לך ליצור עמנו קשר במהירות. היה והנכם רואים כי יש בנמצא קושי, אל תחכו, תאמו עמנו פגישה, אנו נבחן את הדברים במהירות וביחד עמכם נקבל את ההחלטות הנכונות לטובת הצלת העסק. ברוב המכריע של המקרים יודעים אנו לייעץ לגורמים המנהלים כיצד לנהל את העסק וכיצד להבריאו ללא התערבות משפטית, אולם במקרים המתאימים יודעים אנו לייעץ לבעל העסק לנקוט בפעולה הנדרשת לטובת הבטחת התנהלות אל מול בית המשפט, כך שזו אופטימלית תאפשר הצלה של העסק, תוך פגיעה מינימלית בנוגעים בדבר.
 
ההתנהלות בנסיבות של קושי תזרימי חייבת להיות זהירה מאוד - המלכודות הן רבות, התנהלות לא נכונה עלולה להקים עילה לפירוק החברה ו/או לנקיטת הליכים של פשיטת רגל. הליכים אחרים עלולים לחשוף את החברה לאירועי מס לא מכוונים ו/או למהלכים אחרים העלולים להביא לידי סכסוכים ו/או להפרות של התקשרויות חוזיות אשר יש בכוחן כדי למותת את העסק בשלמותו. בשל כל אלה, הצעתנו החמה לך, המייצג המודאג, היא לא לקחת את האחריות על כתפייך. אנו מציעים לך לאפשר לנו להיכנס במיידי לתמונה, לנתח את המצב וביחד אתך והגורמים האחראים לקבל את ההחלטות המתאימות במיותר. אנו נראה לנגד עיננו רק את טובת העסק, בקור רוח וללא אמוציות ובהתאם נדע לנווט את המהלכים, כך שהנדרש לביצוע יבוצע על הצד הטוב ביותר. אנו סבורים כי אלה הקרובים לעסק, כמו בעלים, דירקטורים, מייצגים ואחרים חייבים בשעות קשות אלה לצעוד צעד אחד לאחור ולתת לנו לקבל פיקוד על המשבר ולהביא לידי החזרת המפתחות לבעל העסק במהירות ובהצלחה. יש לקחת בחשבון כי בשלבים אלה עלולים מי מהמעורבים, מדעת או שלא מדעת, לבצע מהלכים פליליים, כמו אי העברת ניכויי עובדים ו/או כמו נקיטה פעולות השקולות להעדפת נושים ו/או הברחת נכסים. בשל כל אלה, אנו סבורים כי נכון להיפגש עמנו, אנו נקיים עמכם פגישה לא מחייבת באופן אינטימי ואישי נמליץ על הפעולות הנדרשות. התקשר עתה ואנו נעשה הכל לטובת הפתרון הנדרש בהצלחה. אל תהסס, אנו בצד שלך, אנו נבטיח התנהלות חוקית ובריאה, כזו שתמקסם את היכולת שלך להבריא את העסק ביעילות ובתבונה, מבלי לחשוף את המעורבים בעבירות פליליות, פשיטת רגל ועוד.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גביית דמי מזונות בהליך חדלות פירעון

מאת: אלי דורון, עו"ד

במסגרת החקיקה הקיימת, ישנם מספר מנגנונים, המאפשרים לקבל דמי מזונות גם כאשר החייב מצוי בהליך חדלות פירעון. הן החייב והן הנושה/ זכאי למזונות יכולים לממש את זכותם, הן ביחס לסדר נשייתם והן ביחס לזכאות לקבל בסופו של יום את מלוא הסכום שנפסק, לאור העובדה כי צו ההפטר לא חל על חוב מזונות.

מימוש דירת מגורים במסגרת הליך חדלות פירעון

מאת: אלי דורון, עו"ד

חוק חדלות פירעון ביטל את ההגנה, שניתנה בעבר לדירת המגורים של פושט הרגל, ובמקביל העניק הגנה הדורשת הפעלת שיקול דעת משפטי קפדני בעת הבחירה לממש דירת מגורים. מה אומרות על כך פסיקות בית המשפט?

צו הפטר לחייב - מחיקת חובות בהוצאה לפועל

מאת: אלי דורון, עו"ד

בהליך של חדלות פירעון ניתן להגיש בקשה לבית המשפט לקבלת צו הפטר, המעניק פטור לחייב מתשלום חובותיו הקיימים. הצו מגן על החייב מפני הנושים שלו ומונע מהם את האפשרות לנקוט בהליכים משפטיים כלפיו על מנת לקבל בחזרה את החוב שלהם.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.