מאת:


בעלי עסקים, זה הזמן להיערכות ליום של חזרה לשגרת קורונה.
ראוי כי כל בעל עסק ייערך ויתייעץ לתקופה זו, למנוע משבר וקריסה!

שר הכלכלה מינה את ד"ר שלמה נס, שותף מייסד בכיר במשרדנו, לעמוד בראש פורום מייעץ להתמודדות עם השלכות משבר הקורונה. כל אחד חייב להיערך נכונה, לבנות תוכנית, להתייעץ עם גורמים מקצועיים לקראת היום שאחרי - מה שנכון למדינה שלמה, נכון לכל עסק או חברה. מטרת הפורום הינה לייעץ לשר על גיבוש תכנית כלכלית לפיתוח המשק הישראלי והתמודדותו עם השלכות הקורונה. פרט לד"ר נס, הפורום כולל מומחים מהמגזר העסקי בעלי ניסיון רב, בהם דב מורן, רוני קוברובסקי, לילך אשר-טופילסקי, ד"ר שמעון אלקבץ, רו"ח אלינה פרנקל-רונן ותומר מור.
 
זהו מהלך אחראי וחשוב לבלימת המשבר במשק - גיבוש תכנית כלכלית להתמודדות עם השלכות מגפת הקורונה על הכלכלה הישראלית, שלא על ידי פוליטיקאים, אלא על ידי צוות מקצועי המומחה בתחומי הכלכלה וניהול עסקים. הציבור בישראל, ובעיקר בעלי העסקים והמנהלים, חייבים להפנים שכולנו נכנסים לתקופת "היום שאחרי" אך אין זה אומר שחוזרים למה שהיה קודם. מאחר והמשק עבר משבר כלכלי משמעותי, והחזרה הינה מדורגת, השוק בהאטה גדולה, ולכן כל אחד חייב להיערך נכונה, לבנות תוכנית, להתייעץ עם גורמים מקצועיים - מה שנכון למדינה שלמה, נכון גם לכל עסק או חברה. מתוך תחושת אחריות ציבורית ולאומית פעל משרדנו בכמה מישורים ציבוריים עם פרוץ הקורונה, בין היתר לקדם מתן פיצוי הולם לעסקים שנפגעו כלכלית, וכן בפנייה לבנקים ולעומדים בראשם להקפיא את האשראי וההלוואות למשך רבעון כדי לאפשר לעסקים לשרוד. פניית שר הכלכלה מהווה הזדמנות לבחינת דרכים אפקטיביות להבראת המשק, מאחר וחברי הפורום שנבחרו לשבת בוועדה הינם אנשים רציניים מאוד כל אחד בתחומו, בעלי ניסיון רב בתחומי הכלכלה וניהול העסקים. הפורום ידון וימליץ על תוכנית תוך שימת דגש על יעדים מרכזיים: 
 
  • גיבוש תמונת המצב בהתאם לתרחישים שונים וזיהוי אתגרים והזדמנויות.
  • גיבוש מנועי צמיחה משקיים ואמידת והשפעתם ומשמעותם על צמיחת המשק.
  • גיבוש תכנית כלכלית הכוללת כיווני פעולה וצעדים קונקרטיים למניעת קריסת עסקים וצעדים מבוססי מנועי צמיחה לטווח הבינוני-ארוך.

חודש וחצי עבר מאז פרוץ הקורונה בישראל, כאשר ברקע הכרזות כאלו ואחרות אבל לאתגר ההיערכות נדרשת עבודה יסודית ומערכתית המבוססת על ניסיון עבר ועל ידע מקצועי. המטרה של חברי הפורום, אשר מונו בימים האחרונים לתפקיד זה, היא להניח תוכנית על השולחן תוך 10 ימים. המסר החשוב והעיקרי ללקוחותינו הינו שמשבר הקורונה איננו גזירת גורל וכי הניסיון הרב שלנו מלמד כי לא כל משבר מוביל לקריסה. על כל אחד מוטלת אחריות להיערכות נכונה וכאשר פונים להתייעצות עם גורמים מקצועיים הבקיאים הן בפן המשפטי הן בפן הניהולי והן בפן העסקי-כלכלי, מתגלות דרכים רבות ויצירתיות להתמודדות ולפתרון עסקי ומשפטי לקושי ולמשבר של העסק או החברה.
 
ליעוץ והכוונה בנושא זה עומדים לרשותכם צוות עורכי דין בכירים ממשרדנו, ממחלקת שיקום והבראת חברות, מחלקת המיסים ומחלקת הליטיגציה וכן כלכלנים ורו"ח מחברת הייעוץ הכלכלי של הפירמה "טופ שיא". לפנייה למוקד ייעוץ החירום שלנו, צרו קשר כעת 03-6109100

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מגמות ותהליכים בדיני חדלות פירעון, לרבות בעקבות משבר הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); עינבל רחמים-אביטל עו"ד

איזון אינטרסים הוא שם המשחק בעולם המשפט. כך גם בדיני חדלות פירעון נדרש לאזן בין האינטרסים השונים של הגורמים המעורבים בהליך חדלות הפירעון, תוך שמירה על יציבות כלכלית של שוק החברות והעסקים ומטרות ערכיות שחשובות לחברה בכללותה.

הרמת מסך נגד בעל מניות המתקשר בשם חברה חדלת פירעון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן בתביעה כספית בערעור על פסק דינו של בית משפט השלום במסגרתו נקבע כי יש לחייב את בעל המניות בחברה בחוב של החברה, מאחר וזה התקשר בהסכם בשם החברה לאחר שהחברה הייתה חדלת פירעון וכאשר היה ברור לו כי החברה לא תוכל לעמוד בהסכם.

תביעות נגד נושאי משרה ורואי חשבון במסגרת הליכי חדלות פירעון של תאגידים

מאת: ד"ר שלמה נס, עו"ד ורו"ח; שי גליקמן, עו"ד; עינבל רחמים-אביטל, עו"ד; עומר לוי, עו"ד

בית המשפט העליון קבע לאחרונה כי קיימת אפשרות על פי הדין להכיר בזכויות תביעה נגד רואי חשבון מבקרים של חברה ככאלו שעומדות לבעלי תפקיד מטעם בית המשפט בעת הליכי חדלות פירעון ולא רק לנושי החברה. בכך קבע כי קיימת אפשרות בדין לחייב רואי חשבון מבקרים באחריות ישירה כלפי החברה המבוקרת ובעלי מניותיה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.