מאת:


בעלי עסקים, זה הזמן להיערכות ליום של חזרה לשגרת קורונה.
ראוי כי כל בעל עסק ייערך ויתייעץ לתקופה זו, למנוע משבר וקריסה!

שר הכלכלה מינה את ד"ר שלמה נס, שותף מייסד בכיר במשרדנו, לעמוד בראש פורום מייעץ להתמודדות עם השלכות משבר הקורונה. כל אחד חייב להיערך נכונה, לבנות תוכנית, להתייעץ עם גורמים מקצועיים לקראת היום שאחרי - מה שנכון למדינה שלמה, נכון לכל עסק או חברה. מטרת הפורום הינה לייעץ לשר על גיבוש תכנית כלכלית לפיתוח המשק הישראלי והתמודדותו עם השלכות הקורונה. פרט לד"ר נס, הפורום כולל מומחים מהמגזר העסקי בעלי ניסיון רב, בהם דב מורן, רוני קוברובסקי, לילך אשר-טופילסקי, ד"ר שמעון אלקבץ, רו"ח אלינה פרנקל-רונן ותומר מור.
 
זהו מהלך אחראי וחשוב לבלימת המשבר במשק - גיבוש תכנית כלכלית להתמודדות עם השלכות מגפת הקורונה על הכלכלה הישראלית, שלא על ידי פוליטיקאים, אלא על ידי צוות מקצועי המומחה בתחומי הכלכלה וניהול עסקים. הציבור בישראל, ובעיקר בעלי העסקים והמנהלים, חייבים להפנים שכולנו נכנסים לתקופת "היום שאחרי" אך אין זה אומר שחוזרים למה שהיה קודם. מאחר והמשק עבר משבר כלכלי משמעותי, והחזרה הינה מדורגת, השוק בהאטה גדולה, ולכן כל אחד חייב להיערך נכונה, לבנות תוכנית, להתייעץ עם גורמים מקצועיים - מה שנכון למדינה שלמה, נכון גם לכל עסק או חברה. מתוך תחושת אחריות ציבורית ולאומית פעל משרדנו בכמה מישורים ציבוריים עם פרוץ הקורונה, בין היתר לקדם מתן פיצוי הולם לעסקים שנפגעו כלכלית, וכן בפנייה לבנקים ולעומדים בראשם להקפיא את האשראי וההלוואות למשך רבעון כדי לאפשר לעסקים לשרוד. פניית שר הכלכלה מהווה הזדמנות לבחינת דרכים אפקטיביות להבראת המשק, מאחר וחברי הפורום שנבחרו לשבת בוועדה הינם אנשים רציניים מאוד כל אחד בתחומו, בעלי ניסיון רב בתחומי הכלכלה וניהול העסקים. הפורום ידון וימליץ על תוכנית תוך שימת דגש על יעדים מרכזיים: 
 
  • גיבוש תמונת המצב בהתאם לתרחישים שונים וזיהוי אתגרים והזדמנויות.
  • גיבוש מנועי צמיחה משקיים ואמידת והשפעתם ומשמעותם על צמיחת המשק.
  • גיבוש תכנית כלכלית הכוללת כיווני פעולה וצעדים קונקרטיים למניעת קריסת עסקים וצעדים מבוססי מנועי צמיחה לטווח הבינוני-ארוך.

חודש וחצי עבר מאז פרוץ הקורונה בישראל, כאשר ברקע הכרזות כאלו ואחרות אבל לאתגר ההיערכות נדרשת עבודה יסודית ומערכתית המבוססת על ניסיון עבר ועל ידע מקצועי. המטרה של חברי הפורום, אשר מונו בימים האחרונים לתפקיד זה, היא להניח תוכנית על השולחן תוך 10 ימים. המסר החשוב והעיקרי ללקוחותינו הינו שמשבר הקורונה איננו גזירת גורל וכי הניסיון הרב שלנו מלמד כי לא כל משבר מוביל לקריסה. על כל אחד מוטלת אחריות להיערכות נכונה וכאשר פונים להתייעצות עם גורמים מקצועיים הבקיאים הן בפן המשפטי הן בפן הניהולי והן בפן העסקי-כלכלי, מתגלות דרכים רבות ויצירתיות להתמודדות ולפתרון עסקי ומשפטי לקושי ולמשבר של העסק או החברה.
 
ליעוץ והכוונה בנושא זה עומדים לרשותכם צוות עורכי דין בכירים ממשרדנו, ממחלקת שיקום והבראת חברות, מחלקת המיסים ומחלקת הליטיגציה וכן כלכלנים ורו"ח מחברת הייעוץ הכלכלי של הפירמה "טופ שיא". לפנייה למוקד ייעוץ החירום שלנו, צרו קשר כעת 03-6109100
הבראת העסק ויציאה ממשבר הקורונה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לתאום פגישה עם עו"ד

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ועדת החוקה אישרה את החוק להסדרי חוב בזמן הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח);צביה שיף,עו"ד

ועדת החוקה אישרה אתמול לקריאות שנייה ושלישית את הצעת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי (תיקון מס' 4 - הוראת שעה) (נגיף הקורונה החדש) (עיכוב הליכים לשם גיבוש ואישור הסדר חוב), התשפ"א 2021. החוק ייכנס לתוקפו שבועיים מיום פרסומו וחברות ויחידים יוכלו להיכנס להסדר בשנה הקרובה.

חישוב גובה מענק קורונה לעסקים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

משרדנו נותן את הליווי המשפטי המקצועי ואת הסיוע המלא בחישוב הנוסחאות והגשת הבקשות והמסמכים לרשויות המדינה - מה גובה המעניק שמגיע לכם? לחצו כאן למספרים המלאים.

מגפת חדלות הפירעון מאיימת למוטט את כלכלת ישראל

מאת: ד"ר שלמה נס, שותף מייסד בכיר במשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות'

משבר הקורונה מציב את המדינה תחת זעזוע חמור. מעבר למגיפה הבריאותית, ההשלכות הכלכליות מטרידות, אולי אף יותר. משקי בית, עסקים וחברות רבים, אשר דחו תשלומים, לקחו הלוואות, הגדילו חובות והרחיבו מסגרות אשראי – מגיעים לקווים אדומים והסכנה הגדולה ניצבת לפנינו. אם המדינה לא תפעל באופן אקטיבי להצלת המצב הכלכלי, נתעורר לתוך "מגיפה" חדשה – מגפת חדלות הפירעון.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.