מאת:


הגדלת רווחיות העסק, שיפור שורת הרווח, חוסנו ועצמתו בסיוע צוות רו"ח, כלכלנים ועו"ד בהובלת עו"ד ורו"ח ד"ר שלמה נס

קורה לא אחת כי עסק פעיל ומצליח, המתפתח בצורה יפה, קולט לקוחות, נותן מענה ללקוחות מרוצים, מגדיל מחזורים ועוד, נותר, בשורה התחתונה, עם רווח שהינו נמוך מהותית מהמצופה, וכי היחס בין שורת הרווח לבין מידת ההשקעה הבלתי נגמרת מצד הבעלים והמחיר המשולם על ידם בבריאות, זמן וכסף  - פשוט אינו פרופורציונלי.


כך יוצא כי בעל העסק והמעורבים בניהול העסק מרגישים, לא אחת, כי מחד העסק עובד ומתנהל יפה, אך באותה נשימה - הבעלים עצמו שקוע בעשייה מעל לצוואר לטובת מתן מענה ללקוח, הפעילות תדירה ולוחצת ובסופו של יום, כשבוחנים את שורת הרווח, מוצא עצמו בעל העסק עם תוצאה שאינה משקפת את ההשקעה בעסק ו/או את המחיר אותו הוא משלם בעל העסק והמעורבים - בזמן, בכסף ובבריאות. מדובר בתופעה שכיחה, בה העסק מתמודד עם העלויות השוטפות, עומד במחויבות שלו כלפי ספקים, עובדים וצדדים שלישיים, אך בסופו של יום, מסיבות לא ברורות, התוצאות מאכזבות ולא משקפות. באותם מקרים קורה כי בעל העסק מרגיש כי אין לו את האפשרות לנוח או להוריד את הרגל מהדוושה והוא רודף חודש אחר חודש אחר התזרים, הלקוחות והגבייה, ולא מצליח להגיע לרווחה וזאת למרות שהעסק עצמו הוא עסק טוב ומצליח. כל עוד נותן בעל העסק מנשמתו, העסק מתקדם, מתגלגל ועובד בצורה תקינה, אך נעלמת ממנו הרווחה או התחושה כי יש בנמצא כרית בטחון מספיק רחבה עליה יכול הוא להישען, מה שבסופו של יום, מאלץ את כל המעורבים לעבוד שנים על גבי שנים תחת לחץ רב. מצב זה, מטבע הדברים, פוגע בסופו של יום בחדוות החיים ובבריאות וזאת בעוד שלבעל העסק ברור כי בבעלותו עסק בריא ויפה, אך כזה שאינו משאיר די רווח לטובת הקלה, הורדת הילוך וניתוב משאבים לעבר מרכיבים אחרים אשר יכולים היו להשביח את העסק, לקדמו ולהביא לידי קפיצה בביצועיו.
 

כאן בדיוק המחלקה הכלכלית של משרדנו, המאוגדת באמצעות חברה כלכלית ייעודית, והמנוהלת על ידי ד"ר שלמה נס - עו"ד ורו"ח, ירון טיקוצקי - עו"ד ורו"ח, לאה רוסנק - רו"ח, רוית ברקוביץ -BA , עו"ד אודליה כהן המתמחה בשיווק ופיתוח עסקי ועוד שורה של מקצוענים, רואי חשבון, כלכלנים ועוד, יודעת לתן לך את המענה ולהביא לך, בעל העסק, לידי שיפור התוצאות. המחלקה הכלכלית של משרדנו מתמחה בשיפור ביצועיו של העסק ולחבריה ניסיון של מאות עסקים אשר זכו למענה מקצועי שבסופו של יום העמיד אותם במקום שונה מהותית מזה בו החלו. המחלקה יודעת לנקוט בשורה של בדיקות והכוונות אשר בשורה התחתונה עשויים להגדיל את הרווחיות של עסקך באופן חסר תקדים, לסייע בביסוסו, להבטיח את עמידתו, לחשוב על עתידו, לפתוח עבורו שווקים חדשים ולבסס את מעמדו וזאת מבלי שההליך יהיה כרוך בפעולות דרסטיות ו/או בפעולות הכרוכות חו"ח בפניה לערכאות. המחלקה יודעת גם, בין השאר, לפלג את ההכנסות של הפעילויות, לנתח כל פעילות ופעילות, לבחון את מגוון הפעילויות, לנתח את התוצר מכל פעילות והפוטנציאל הגלום בה, לזהות את הפעילויות היותר רווחיות ובהישען על אלה לקדם אסטרטגיה מנצחת. באותה מידה יודעת המחלקה לבחון את מכלול ההוצאות של העסק, את אופן התפלגות ההוצאות, זהות הספקים והחלופות להם, את התפקידים של הגורמים בארגון ובהישען על אלה לבוא ולגעת במקומות הרגישים, לייעץ לך בעל העסק כיצד ומה עליך לעשות והיכן ביכולתך לקצץ או לשנות. הכל מתבצע במהירות וביעילות לטובת קבלת שורת רווח שונה מהותית מזו לה הורגלת עד כה, תוך שיפור יציבות העסק, חשיבה על עתידו ואופן התפתחותו, החדרתו לשווקים חדשים ועוד.

במסגרת הניתוח האמור נהפוך כל אבן ואבן, נבין את אופן ההתנהלות, מבנה ההכנסות, ההוצאות והאשראי ובהישען על ממצאים אלה נדע להציע ללקוח חלופות ו/או פעולות אשר יש בהן, בין השאר, כדי להקטין את ההוצאות של העסק וכו'. באותה מידה, משנבחן את הפעילות ונזהה את מנועי הצמיחה של העסק, נוכל להגדיר עבור הלקוח כיצד נכון יהיה מבחינתו להתנהל, כיצד נכון להעמיד את מירב הכובד, אילו ענפים נכון יהיה לפתח ואילו ענפים נכון יהיה לצמצם או לסגור. יתרה מזו, במקרים המתאימים, נדע ככל שנדרש לייעץ כלכלית ומשפטית כיצד לבצע שינויים בכל הקשור לאופן ההתקשרות עם עובדים, ספקים, שותפים וכו'. כמו כן, נדע לייעץ האם נכון לשנות דבר מה בהתקשרויות, לשקול האם נכון וראוי להכניס משקיע לעסק, איך להתייחס לדור המשך ועוד. בנוסף נדע לבחון אפשרות לנקיטה בפעולות נוספות אשר בשורה התחתונה יביאו לידי כך ששורת הרווח תגדל, העסק יתבסס וערכו יעלה. כל בעל עסק מודע לכך כי לא לעולם חוסן ומשכך אין זה בריא, לא לעסק ולא למפעיליו, לפעול ב-סל"ד גבוה מבלי ששורת הרווח תתאים להשקעה ומבלי שהמערכת הנבנית תהא ערוכה גם לתרחישים בעייתים - על בעל העסק לבנות את ההתנהלות הכללית כך שגם אם בעתיד יתעורר קושי זה או אחר, עדיין העסק יידע לצלוח היטב את המצב.

במסגרת השיקולים שלנו נבחן בנוסף את הפעילות ואת התלות בנפשות הפועלות, בהרכב השותפים, במשפחתיות ועוד. השאיפה שלנו היא לנסות ולהגיע למצב בו העסק מתנהל בצורה מבוססת, יציבה וחכמה יותר, כשהתלות בבעלים או בגורמים ספציפיים בארגון הינה גמישה וניתנת לשינוי, ככל שנדרש לשם הבטחת היציבות. אנו מאמינים שעל העסק להיות כמה שפחות תלוי בגורמים ספציפיים ו/או בעובדים ו/או בספקים ו/או בבנקים ו/או נותני אשראי ספציפיים. השאיפה היא להגיע למצב בו העסק הוא עצמאי ככל שניתן ובעל גמישות המאפשרת לו להתנהל חזק ונכון, ברווחיות טובה וזאת בהינתן שינויים אפשריים. אין לנו ספק כי בחינה חכמה שלנו, על סמך ניסיון של עשרות שנים ומאות מקרים של הצלחה, שיקום, הבראה או שיפור שורת רווח – תביא לך, בעל העסק, את התוצאה המיוחלת. אנו מציעים לך להיפגש עמנו באופן לא מחייב ואנו נדע לערוך במהירות את הבדיקות המתחייבות ולחזור אליך עם תוצאות שככל הנראה יפתיעו גם אותך ויאפשרו לך להתחיל ליהנות מהעסק באופן שונה מכפי שנהנית ממנו עד כה.


התקשר אלינו עתה ואנו נדע לפעול בעניינך במהירות וביעילות!

הגדלת רווחיות העסק

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לתאום פגישה עם עו"ד

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ועדת החוקה אישרה את החוק להסדרי חוב בזמן הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח);צביה שיף,עו"ד

ועדת החוקה אישרה אתמול לקריאות שנייה ושלישית את הצעת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי (תיקון מס' 4 - הוראת שעה) (נגיף הקורונה החדש) (עיכוב הליכים לשם גיבוש ואישור הסדר חוב), התשפ"א 2021. החוק ייכנס לתוקפו שבועיים מיום פרסומו וחברות ויחידים יוכלו להיכנס להסדר בשנה הקרובה.

חישוב גובה מענק קורונה לעסקים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

משרדנו נותן את הליווי המשפטי המקצועי ואת הסיוע המלא בחישוב הנוסחאות והגשת הבקשות והמסמכים לרשויות המדינה - מה גובה המעניק שמגיע לכם? לחצו כאן למספרים המלאים.

מגפת חדלות הפירעון מאיימת למוטט את כלכלת ישראל

מאת: ד"ר שלמה נס, שותף מייסד בכיר במשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות'

משבר הקורונה מציב את המדינה תחת זעזוע חמור. מעבר למגיפה הבריאותית, ההשלכות הכלכליות מטרידות, אולי אף יותר. משקי בית, עסקים וחברות רבים, אשר דחו תשלומים, לקחו הלוואות, הגדילו חובות והרחיבו מסגרות אשראי – מגיעים לקווים אדומים והסכנה הגדולה ניצבת לפנינו. אם המדינה לא תפעל באופן אקטיבי להצלת המצב הכלכלי, נתעורר לתוך "מגיפה" חדשה – מגפת חדלות הפירעון.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.