ד
פרטים ליצירת קשר

תחומי התמחות
תחומי התמחות:
תאגידים ודיני חברות
מיזוגים ורכישות
ליטיגציה
בוררות וגישור
נדל"ן

ד"ר שלמה נס

עו''ד (רו''ח), שותף מייסד וראש מחלקת חדלות פירעון ושיקום כלכלי
עו"ד, רו"ח וד"ר למשפטים - שותף מייסד ועומד בראש מחלקת חדלות פירעון ושיקום כלכלי.
שלמה בעל ניסיון של למעלה מ-35 שנים בייעוץ משפטי ועסקי בכל תחומי ניהול חברות, בנקאות להשקעות, כלכלה, דיני חברות ומשפט מסחרי. שלמה מומחה בעל שם בגיבוש, יעוץ וליווי לתהליכי הסדרי נושים והסדרי חוב ובנאמנות וניהול חברות בקשיים, בכינוס נכסים, בפירוק או בהקפאת הליכים.
שלמה זכה לכינוי 'המשקם הלאומי' אחרי שכיהן כנאמן וכמנהל מיוחד בתיקים הגדולים ביותר במשק הישראלי, ביניהם רשת קו-אופ ישראל, רשת קלאבמרקט, בורגר ראנץ', קבוצת התקשורת מעריב, אגרקסקו חברה לייצוא חקלאי בע"מ, קבוצת אריה את עופר, קבוצת זיקה תעשיות, פויכטונגר השקעות, חייל אחזקות (סאמיט) ועוד.
שלמה מעניק ליווי וייעוץ כלכלי-משפטי בנושאים של השקעות, תוכניות פיתוח ורכישת עסקים, גיוסי הון בארץ ובחו"ל וכן בנושאים של ממשל תאגידי, חשיפות וסיכוני אשראי וסיכונים פיננסיים ומשפטיים. בנוסף, מייעץ ומלווה את לקוחותיו גם בנושאי מכרזים ממשלתיים וציבוריים (תשתיות, חשמל, אנרגיה תקשורת ומדיה, בנקאות ופיננסים ועוד).
בשנת 2021, שלמה מונה על ידי שר הכלכלה לשעבר, אלי כהן, לראש הפורום המייעץ ('פורום נס') למשרד הכלכלה לגיבוש תכנית כלכלית לפיתוח המשק והתמודדותו עם השלכות משבר הקורונה.
שלמה מרצה באוניברסיטת תל-אביב, בלהב פיתוח מנהלים, בפקולטה למשפטים ובביה"ס למנהל עסקים באוניברסיטת בר-אילן ובמוסדות אקדמיים נוספים בנושאים שונים ואף מרכז ומרצה בקורסי ההכשרה לדירקטורים במשרד ראש הממשלה ובמשרד האוצר.
בין תפקידיו הציבוריים בעבר ובהווה שימש כיו"ר דירקטוריון וכחבר דירקטוריון של חברות ציבוריות מובילות, ביניהן: יו"ר חברת החשמל לישראל, חבר מליאת רשות ניירות ערך, יו"ר איילון חברה לביטוח, יו"ר שומרה ביטוח, מ"מ יו"ר קבוצת פורמולה מערכות, יו"ר דרבן השקעות (יולי שוקי הון), יו"ר חברת טאו תקשורת, דירקטור במבני תעשייה (מבנה), פרטנר תקשורת בע"מ, טמפו תעשיות בירה, קליקסופטוור טכנולוגיות, N.M.C,  יונייטד אנטרטיימנט ועוד.
 
השכלה:
אוניברסיטת בר אילן, PhD במשפטים, 2001
אוניברסיטת בר אילן, LL.B., 1985
אוניברסיטת בר אילן, B.Sc. בכלכלה וחשבונאות, 1983
מבקר מערכות מידע מוסמך (C.I.S.A. ארה"ב), 1986
בוגר קורס מגשר מוסמך של משרד המשפטים ולשכת עורכי הדין

חברות בלשכת עורכי הדין:
חבר לשכת עורכי הדין משנת 1987
חבר מועצת רואי החשבון משנת 1986
מאמרים:
עורך דין מע"מ
מאת:
עורכי הדין מטעם משרדנו, המומחים בדיני מס ומע"מ מתנהלים מול משרדי השומה והמס ומול בתי המשפט בכל אזור בארץ כדבר שבשגרה. כך אנו נחשבים באזור חיפה והצפון כמשרד עורכי דין בחיפה הגדול ביותר.
סיוע בהליך השגה וערר להשבת מענקי קורונה
מאת:
משרדנו מטפל בימים אלו בשורה ארוכה של עסקים שנדרשו באופן מפתיע להשיב את מענקי הקורונה ששולמו להם על ידי המדינה כמענק השתתפות בעד הוצאות קבועות, אם באופן מלא ואם באופן חלקי.
ביטול עסקה לצרכי מיסוי מקרקעין והשבת המס ששולם - לא בכל מקרה
מאת:
בית המשפט המחוזי בחיפה נתן לאחרונה החלטתו וסילק על הסף בקשה להורות למנהל מיסוי מקרקעין חיפה לבטל עסקת קומבינציה ולהשיב את המס ששולם בגינה. בית המשפט קבע שאין בנסיבות העניין הצדקה להתערבותו ולהורות למנהל כמבוקש, בנסיבות בהן לא בוטלה העסקה על ידי הצדדים או על ידי בית המשפט - פעל המנהל כנדרש.
פרסום רואה חשבון
מאת:
בדומה למקצועות אחרים המוסדרים על ידי הוראות החוק, גם על רואי חשבון חלה מגבלה לגבי הדרכים המותרות לפרסום פעילותם, וזאת לטובת שמירה על כבוד המקצוע והגנה על השירות הניתן בידי הפרופסיה בלבד.
הצג מאמרים נוספים
מדיה:
ההשפעה של קריסת חברות הנדל"ן בישראל על מחירי הדירות - קטע מהתכנית "מאחורי הכסף"
מאת:
הצג מדיות נוספות
חזרה אל הצוות המשפטיחזרה אל הצוות המשפטי

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.