יונתן  פרידלנד

יונתן פרידלנד

עו"ד ונוטריון - משפט בינלאומי
עו"ד יונתן פרידלנד מתמחה בתחום המשפט הבינלאומי, בשאלות של אכיפת פסקי חוץ, ברירת הדין, והתנגשות הדינים במישור החוזי ובשאלות של עיזבונות בינלאומיות.  כמו כן, יונתן מעניק ייצוג משפטי לחברות ישראליות וזרות בשאלות של משפט ימי. 
יונתן כיהן במשך כ-30 שנה כנציג הקונסולרי של ארה"ב בצפון ישראל, כאשר בניהולו הפכה הסוכנות הקונסולרית לפעילה ביותר בעולם. בתוקף תפקידו פעל מול משרד החוץ של ארה"ב במישור הקונסולרי, מול משרד ההגנה של ארה"ב בעניינים של הצי השישי בישראל, מול משרד האוצר בענייני ביטוח לאומי של ארה"ב, ומול משרדים נוספים הפעילים במישור החברתי, תרבותי, וחינוכי במדינת ישראל.  בתור נציג קונסולרי יונתן הופיע לא אחת באמצעי התקשורת והרצה בפני קהלים בחיפה ובצפון.
יונתן מכהן כמייסד, חבר הנהלה, יו"ר מועצת מנהלים, ויועץ משפטי לארגונים ועמותות למען הציבור במישור החברתי והחינוכי בחיפה ובצפון, לרבות יועץ המשפטי של הקרן לחיפה, מייסד וחבר הנהלה של מכללת "ארז" בשלומי, יועץ משפטי של הקונסרבטוריון למוסיקה ע"ש רובין בחיפה, מייסד ויועץ משפטי של אגודת ידידי בית ספר "עופר" לילדים אוטיסטים בחיפה, יועץ משפטי לעמותה "מנוחה נכונה" בחיפה, חבר המועצה הדתית בחיפה (החבר הלא-אורתודוקסי הראשון בישראל), חבר מועצת מנהלים ויו"ר "קרן פולברייט" (The Fulbright Foundation) בניהולו של משרד החינוך הישראלי ומשרד החוץ של ארה"ב ויו"ר מועצת מנהלים של מתנ"ס נוה יוסף על כל שלוחותיו.
 
השכלה:
אוניברסיטת תל-אביב, LL.B ו- B.A.בחשבונאות בהצטיינות, 1993
אוניברסיטת ניו-יורק, .D.J במשפטים, 1978
אוניברסיטת ייל, .A.B בפילוסופיה, 1970
 
חברות בלשכת עורכי הדין:
חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 1982
חבר בלשכת עורכי הדין בניו יורק, ארה"ב משנת 1979
 
פרטים ליצירת קשר

Jonathan@dtkgg.com

חזרה אל הצוות המשפטיחזרה אל הצוות המשפטי

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.