אלי דורון
פרטים ליצירת קשר

תחומי התמחות
מיסוי פלילי
ליטיגציה
לקוחות פרטיים

אלי דורון

עו"ד ונוטריון, שותף מייסד
עו"ד אלי דורון, שותף מייסד במשרדנו, מתמחה בליווי עסקאות רכישה ו/או מכירה, מיסויי אזרחי ומיסוי פלילי של חברות ופרטיים, תכנון מס בינלאומי, הכשרת הון שחור, ליטיגציה וטיפול בסכסוכים עסקיים ונדל"ן.
אלי ליווה ומלווה לקוחות רבים להם מחלוקות עם רשויות המס, מע"מ, מס הכנסה, מכס ועוד, אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי ובכלל זה ליווי משפטי בהכנה ובמהלך החקירה, טיפול בשלבי מעצר ושחרור, ניהול הליכי שומה והסדרים מול רשויות המס ובהליכים בפני בתי המשפט. במסגרת זו, הוא מעניק ייעוץ משפטי במחלוקות שעניינם דיני מס ובכלל זה, דיונים שומה שלב א', דיונים בהשגה, ערעורי מס, רולינגים, הסרת מחדלים, גיבוש הסכמי שומה, הכשרת הון "שחור", גילוי מרצון, טיפול בחשבונות בנק לא מדווחים והכשרתם ועוד.
כמו כן לאלי ניסיון רב בניהול תיקי ליטיגציה ומאבקים משפטיים אזרחיים מגוונים, הנוגעים לסכסוך בין שותפים, בעלי מניות וחברות תוך הסתמכות על טיעונים משפטים, מיסויים וחשבונאיים. בין היתר, טיפול בהפרות של הסכמים, מחלוקות בין נותני שירותים, מאבקי ירושה בין יורשים או הטוענים לעניין תוקפה של צוואה , סכסוכים בין קבלנים ויזמים, סכסוכים כספיים, סכסוכים בין יזמים, אי עמידה בהחזרי הלוואה ו/או בהתחייבויות חוזיות אחרות ועוד. 
אלי בעל ניסיון עשיר ורב שנים בליווי עסקאות ישראליות ובינלאומיות מכל הסוגים ומתן ייעוץ לגבי היבטי המיסוי של העסקה, לרבות בנושאים של מיסוי יחידים וחברות, מיסוי נדל"ן, מחירי העברה, מיסוי מטבעות דיגיטליים, מנגנוני שליטה וניהול, נאמנויות  ועוד.
אלי מלווה יזמים ישראלים הפועלים בחו"ל במגוון רחב של תחומים , ובכלל זה הקמת חברות בחו"ל, הקמת נאמנויות בין לאומיות, ייעוץ בנושאים הקשורים במרכז חיים ומדינת תושבות, ייעוץ בנושאים הקשורים בניהול ושליטה של חברות, ליווי יזמים הפועלים לטובת השקעות בתחום הנדל"ן ובתחומים עסקיים אחרים במדינות אירופה ועוד. 
אלי שימש במשך שנים רבות כמרצה באוניברסיטת חיפה בחוג לחשבונאות וכותב מאמרים מקצועיים רבים בתחום המיסים והעסקים.  
אלי אחראי על הקשרים הבינלאומיים של המשרד ובעל קשרים ענפים עם משרדי עורכי דין מובילים בעולם.
לפני הקמת המשרד, אלי עבד במשרד המשפטים ושימש כפרקליט בפרקליטות הפיסקאלית, שם ייצג את מס הכנסה ופקידי שומה שונים וכן את מחלקת החקירות של מס הכנסה וזאת במאות תיקים בפני שורה ארוכה של ערכאות. עם סיום עבודתו במשרד המשפטים המשיך על פני כעשור שנים להעניק שירותים משפטיים למשרד האוצר בכלל ולרשות המס בפרט.
 
השכלה:
אוניברסיטת לסטר, אנגליה, LL.B, שנת 1993
בוגר עתודה P.E., בהצטיינות, 1986
 
חבר בלשכת עורכי הדין:
חבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 1994
מאמרים:
תיקון תקנות מס רכוש - אפריל 2024
מאת: ; ;
ב-9.4.24 פורסמו תיקונים לתקנות מס רכוש תקנות מס רכוש וקרן פיצויים. כל הפרטים במאמר>>
פיצוי ממס רכוש בגין מיזמים שלא יצאו אל הפועל עקב המלחמה
מאת: ; ;
האם הנזקים העקיפים שנגרמו לבעל עסק כתוצאה מביטול, דחייה, או סיכול של מיזם אשר לא יצא לפועל כתוצאה מהמלחמה, הינו נזק בר פיצוי במסלול האדום?
דרכון רומני – מדוע הוא כל כך מבוקש?
מאת: ;
הבהרות רשות המיסים בנוגע לתביעות מס רכוש - מרץ 2024
מאת:
רשות המס פרסמה שתי הבהרות חשובות: מתי וכיצד ניתן לעבור בין המסלול הירוק למסלול האדום? ומי זכאי למסלול האדום ביישובים שפונו וביישובים שלא פונו.
הצג מאמרים נוספים
מדיה:
שובו של הליך גילוי מרצון 2024 - עו"ד אלי דורון בתוכנית שורת הרווח
מאת:
זכאות החקלאים לפיצויים - כל מה שחשוב לדעת!
מאת:
חרבות ברזל: מה חשוב שתדעו על מתווה הפיצויים לעסקים?
מאת:
העברת כספים מחו"ל בזמן מלחמה
מאת:
הצג מדיות נוספות
חזרה אל הצוות המשפטיחזרה אל הצוות המשפטי

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.