אפי אוחנה
פרטים ליצירת קשר

תחומי התמחות
דיני חברות
מיזוגים ורכישות

אפי אוחנה

עו"ד, כלכלן, שותף - מיסים, חברות מיזוגים ורכישות
עו"ד אפי אוחנה הינו שותף במשרדנו ומתמחה בתחום המשפט המסחרי, דיני מיסים, דיני חוזים ודיני חברות. אפי מלווה באופן שוטף חברות ויחידים ומייעץ להם במסגרת פעילותם המסחרית על כל גווניה.  
אפי מתמחה בתחום המיסוי האזרחי על כל רבדיו, ובכלל זה בתכנון וייעוץ מס, עריכת חוות דעת משפטיות וליווי וייצוג משפטי של נישומים בהליכי שומה בפני רשויות המס ובהליכי ליטיגציה בפני בתי המשפט בערכאות השונות.
במסגרת זו, אפי מטפל בהצלחה ובאופן אישי בהיבטי מס של לקוחותיו ומייצג אותם בענייני המס שלהם מול רשויות המס השונות (פרה רולינג, ערעורי מס, גילוי מרצון), לרבות בנושאים של מס הכנסה, מע"מ, מיסוי מקרקעין, מיסוי בינלאומי של חברות ויחידים ועוד.
בנוסף, אפי מעניק ייעוץ משפטי שוטף בתחום המשפט המסחרי והתאגידי ומלווה את לקוחותיו בביצוען של עסקאות מסחריות שונות, פשוטות ומורכבות, תוך מתן דגש מיוחד על היבטי המס של העסקה. בין היתר בהסכמי מייסדים להקמת חברות ושותפויות, הסכמי רכישה ותפעול, הסכמי מתן שירותים, הסכמי מיזוג, מכירת מניות, מכירת מוניטין וכו', וזאת החל משלב המו"מ, תכנון המס, בדיקת נאותות משפטית וניסוח ההסכמים וכלה בשלב החתימה והשלמת העסקה.
לאפי התמחות מיוחדת בתחום של סכסוכים ומאבקי שליטה בחברות והוא מלווה ומייצג בעלי מניות בכלל הערכאות המשפטיות, לרבות בהליכי גישור ובוררות בהליכים להגנה על זכויותיהם ובכלל זה במסגרת תביעות קיפוח, עושק המיעוט, הליכי היפרדות וכו'.
אפי שימש כעוזר הוראה בקורס "כלכלה למשפטנים" בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.
כמו כן, אפי נוהג להרצות בנושאים של דיני חברות ודיני מיסים במסגרת לשכת עורכי הדין, לשכת רואי החשבון ופורמים נוספים.
 
השכלה:
אוניברסיטת חיפה,LL.B. ו-.B.A בכלכלה, 2005

חברות בלשכת עורכי הדין:
חבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2006
מאמרים:
סיכום וובינר ניהול סיכונים כלכליים ומיסויים 02.03.2023
מאת: ; ; ;
ב-02 במרץ 2023 קיים משרדנו פאנל של מומחי מיסוי, חברות וליטיגציה בהשתתפות רו"ח, עורכי דין, יועצי מס ולקוחות ואשר עסק בניהול סיכונים בתקופת אי ודאות, קיזוז הפסדים לצרכי מס, מיסוי דמי שכירות של דירה למגורים ותביעות ייצוגיות.
פאנל הערכות לתום שנת המס 2022 ותחילת 2023 - וובינר 05.12.22
מאת: ; ; ; ;
ב-05 בדצמבר 2022 קיים משרדנו פאנל של מומחי המשרד בהשתתפות 150 רואי חשבון, עורכי דין, יועצי מס ולקוחות – שעסק בסוגיות של מיסוי, התחדשות עירונית, הקמת עסק והסכם מייסדים וחדלות פירעון. צפו בהרצאות>
הסכם שומה לשנים מסוימות מחייב את מס הכנסה גם בשנים הבאות
מאת:
האם הסכם שומה שנחתם ביחס לשנות מס מסוימות במסגרתו סווגו תקבולים ממכירת פטנט כרווח הון, מחייב את פקיד השומה גם בשנות מס הבאות ביחס לתקבולים עתידיים שנוצרו מאותו מקור הכנסה, או שמא רשאי מס הכנסה לסטות מההסכם ולסווג את התקבולים העתידיים כהכנסות פירותיות המחויבות לפי סעיף 2(1) לפקודת מס הכנסה?
ביהמ"ש המחוזי קבע כי חברה ששימשה כמתווכת בעסקה למכירת סחורה הינה בעלת הסחורה ועל כן אין לראותה כמי שנתנה שירותים בקשר עם מכירת הסחורה בישראל
מאת:
שופטת בית משפט מחוזי חיפה, אורית וינשטיין, ביטלה שומת מע"מ עסקאות שהוציא ממונה אזורי מע"מ חיפה לחברת פ.נ אטאס בע"מ בקשר עם 216 טון חמאה שיובאו לארץ ונמכרו על ידה, ושהיו מיועדים תחילה להגיע לרוסיה בהתאם להזמנת חברה רוסית, אלא שבשל רגולציות שמנעו כניסת החמאה לרוסיה הגיעו בסופו של דבר לישראל ונמכרו על ידי החברה המערערת.
הצג מאמרים נוספים
מדיה:
כללי קיזוז הפסדים - הרצאה בוובינר
מאת:
הקמת עסק והסכם מייסדים - הרצאה בוובינר
מאת:
הצג מדיות נוספות
חזרה אל הצוות המשפטיחזרה אל הצוות המשפטי

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.