עמית משה כהן
פרטים ליצירת קשר

תחומי התמחות

עמית משה כהן

עו"ד, שותף - מיסים
עו"ד עמית משה כהן הינו שותף במחלקת המיסים במשרדנו, המתמחה במיסוי ישראלי ומיסוי בינלאומי. עמית מעניק ייעוץ מס למגוון של חברות ובעלי הון ישראלים וזרים בנושאים של מיסוי יחידים וחברות, מס הכנסה ובטיפול והסדרת היבטי המס מול רשות המיסים.
עמית בעל ידע משפטי נרחב וניסיון עשיר בתחומי המיסוי הישראלי, לרבות בהליכים בפני רשויות המס ובקשות פרה רולינג, בקשות לגילוי מרצון, ניהול הליכים בבתי המשפט, מס הכנסה, ניכוי מס במקור, מע"מ, ערערי מס רכוש בעניין נזקים עקיפים, מיסוי מטבעות וירטואליים, התנהלות אל מול המערכת הבנקאית ועוד. בתקופה האחרונה, עמית מסייע לעשרות בעלי עסקים בהגשת השגה וערר לגבי החלטת רשות המיסים להשבת מענקי הסיוע בשל משבר הקורונה.
עמית מעניק ייעוץ משפטי גם בתחום המיסוי הבינלאומי בכל הנוגע לסוגיות תושבות, הסדרת הכנסות בחו"ל, ליווי עולים חדשים ותושבים חוזרים ומתן פתרונות לישראלים המנהלים פעילות עסקית והשקעות בחו"ל.
עמית מסייע גם למגוון רחב של תאגידים ביניהם מוסדות ללא כוונת רווח, לרבות, עמותות, הקדשות וחברות לתועלת הציבור ומייעץ להם בתכנוני המס שלהם.
לעמית אף התמחות מיוחדת בהגשת עתירות לבג”ץ ובדיני המשפט החוקתי וכן ידע נרחב בדיני המשפט המנהלי העוסקים בפעולתם של גופי השלטון השונים: הממשלה ומשרדי הממשלה וכלל הגופים הפועלים תחתיהם ובמסגרתם, רשויות מקומיות וכן גופים סטטוטוריים.

השכלה:
המרכז הבינתחומי הרצליה, LL.B. ומנהל עסקים, 2010

חברות בלשכת עורכי הדין:
חבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2011
מאמרים:
פרטיות כענישה פלילית בעיני בית המשפט העליון
מאת: ; ;
בית המשפט העליון פסק לאחרונה באופן תקדימי על הזכות לשמירה על פרטיות וטען, כי חוק הגנת הפרטיות חל גם על התנהגות מטרידה ברשות היחיד וברשות הרבים.
תיקון החלטות בעניין מענקי קורונה שכבר אושרו לעסק
מאת: ; ;
לאחרונה, עדים אנו למה שנראה כמו מגמה של ממש, שבה החלטות רשות המיסים לשלילת מענקים לתקופת האומיקרון מלוות בד בבד עם הוצאת החלטות השוללות מענקים גם ביחס לבקשות עבור תקופות זכאות קודמות, בקשות שכבר אושרו והן נחשבות כ"תקופות סגורות".
הגשת השגות לבקשת השבת מענק הקורונה
מאת: ;
משרדנו מתמחה בליווי וסיוע לבעלי עסקים להגיש השגה (ערעור) על החלטת רשות המסים בנוגע לבקשה למענק הסיוע בשל משבר הקורונה - קראו כאן בהרחבה.
בית המשפט חייב בנק לקבל כסף ממכירת ביטקוין
מאת:
לאחרונה עדים אנו להסלמה קיצונית במלחמתם של הבנקים בביטקוין ובשאר המטבעות הוירטואליים. במה שנראה כמו מדיניות מתוכננת לחיסול ממוקד, מונעים הבנקים מלקוחותיהם את האפשרות להחזיר לחשבונותיהם בישראל כספים מחו"ל שמקורם במטבעות וירטואליים, אף שהלקוחות מבקשים להצהיר על תנועת הכספים ולשלם עליהם מסים כדין.
הצג מאמרים נוספים
חזרה אל הצוות המשפטיחזרה אל הצוות המשפטי

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.