מאת:


טיפול משפטי בהעברות מרמה ו/או בחשד להעברת מרמה על ידי חייב

המציאות הישראלית מלמדת, אם כתוצאה מהקורונה ואם מטעמים אחרים, כי יותר ויותר ישראלים מוצאים את עצמם חייבים כספים לגורמים רבים, אם במישור האזרחי ואם במישור העסקי, אם לבנקים ואם לגופים אחרים. חלק גדול מאותם ישראלים נמצאים במצב בו הם "רואים את הנולד", כלומר רואים את הסכנה לקריסה מבעוד מועד ובפועל מבינים כי בתוך תקופה כזו או אחרת, לא יהיה באפשרותם לעמוד בכל ההתחייבויות הכספיות להן הם מחויבים, ברמה העסקית/הפרטית ומשכך מחליטים הם להיערך.
 
בשל כך יש בנמצא ישראלים רבים אשר מייד עם הבנתם כי קיימת סכנה שלא יעמדו בהתחייבויות הכספיות שלהם, מחליטים לפעול לטובת בניית תוכנית הבראה ו/או שיקום ו/או נוקטים בפעולות של חיסכון ו/או התייעלות ו/או הכנסת שותף או משקיע, לטובת עמידה עתידית בהתחייבויות. מאידך ישנם ישראלים אשר מסיבות כאלה ואחרות, מחליטים שלא לשלם בעתיד את החובות לספקים ו/או לנושים ו/או לכל גורם אחר ולטובת העניין מוכנים הם להימצא במצב בו תובעים אותם בגין החובות ו/או בוחרים שלא להילחם בכלל בעניין, ותחת זאת נערכים להליך של איחוד תיקים ו/או הליכי פשיטת רגל. יתרה מזאת, המציאות מלמדת כי חלק מאותם חייבים, הרואים את הנולד, פועלים לטובת הברחת נכסים שבבעלותם וזאת עוד בטרם הקריסה מגיעה, מה שבפני עצמו אינו מתיישב עם הוראות החוק. לשם כך פועלים הם, בניגוד לדין, מדעת או שלאו, לטובת פירעון קופות גמל ו/או קרנות השתלמות והעברת הכספים לבני משפחה ו/או צדדים שלישיים ולפעמים פועלים הם לטובת העברת נדל"ן פרטי/מסחרי במתנה לילדים ו/או לגורמים אחרים, וזאת מתוך אמונה כי פעולות של הרגע האחרון, בהן הם מעבירים נכסים, יבטיחו אותם בעתיד ויביאו לידי שמירת הון בו יוכלו לעשות שימוש בהמשך. חייבים פועלים לעתים בניגוד לדין ולפעמים אף תוך ביצוע עבירות פליליות וזאת למרות שיש בנמצא סכנה לפיה הפעילות שלהם עלולה להתפרש כהברחת נכסים ו/או העברת מרמה ו/או כפעולה אשר עלולה לשלול את האפשרות להיות בעתיד מוכרזים כפושטי רגל. יתרה מזאת, ישנם גם מצבים הפוכים, בהם אדם פשט רגל ואז, בשלב מאוחר יותר, הנאמן שמונה על ידי בית המשפט ו/או גורמים אחרים מנסים לטעון כלפיו ו/או כלפי גורמים קשורים אחרים כי מתנות ו/או עסקאות שביצע בעבר, בלי כל קשר לחדלות הפרעון, הינן העברות מרמה ומשכך מבקשים הם לבטל את העברת הנכסים האמורים, לממשן ולהביאן לטובת קופת הנשייה.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?
משרדנו הינו משרד המורכב מעורכי דין ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים המתמחים בדיני חדלות פירעון ופשיטת רגל. משרדנו מתמחה בכל הקשור בייצוג בנושאים הנוגעים בהברחת נכסים ו/או בהעברות מרמה ו/או בחשד לביצוע העברות מרמה. משרדנו יודע להתנהל מול הנאמן, מול בתי המשפט, מול כונס הנכסים הרשמי ומול כל גורם נדרש אחר לטובת טיפול בטענות של הברחת נכסים ו/או העברות מירמה במסגרת הליך של פשיטת רגל ו/או חדלות פירעון ו/או כל הליך קשור אחר.
 
ניתן ליצור קשר ישיר בעניין עם עו"ד אלי דורון: 0544251054
העברות מרמה על ידי חייב

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לתאום פגישה עם עו"ד

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.8 ע"י 5 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ועדת החוקה אישרה את החוק להסדרי חוב בזמן הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח);צביה שיף,עו"ד

ועדת החוקה אישרה אתמול לקריאות שנייה ושלישית את הצעת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי (תיקון מס' 4 - הוראת שעה) (נגיף הקורונה החדש) (עיכוב הליכים לשם גיבוש ואישור הסדר חוב), התשפ"א 2021. החוק ייכנס לתוקפו שבועיים מיום פרסומו וחברות ויחידים יוכלו להיכנס להסדר בשנה הקרובה.

חישוב גובה מענק קורונה לעסקים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

משרדנו נותן את הליווי המשפטי המקצועי ואת הסיוע המלא בחישוב הנוסחאות והגשת הבקשות והמסמכים לרשויות המדינה - מה גובה המעניק שמגיע לכם? לחצו כאן למספרים המלאים.

מגפת חדלות הפירעון מאיימת למוטט את כלכלת ישראל

מאת: ד"ר שלמה נס, שותף מייסד בכיר במשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות'

משבר הקורונה מציב את המדינה תחת זעזוע חמור. מעבר למגיפה הבריאותית, ההשלכות הכלכליות מטרידות, אולי אף יותר. משקי בית, עסקים וחברות רבים, אשר דחו תשלומים, לקחו הלוואות, הגדילו חובות והרחיבו מסגרות אשראי – מגיעים לקווים אדומים והסכנה הגדולה ניצבת לפנינו. אם המדינה לא תפעל באופן אקטיבי להצלת המצב הכלכלי, נתעורר לתוך "מגיפה" חדשה – מגפת חדלות הפירעון.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.