מאת:


בין הלקוחות : סולל בונה, דניה סיבוס. מצבת החובות כ-8 מיליון שקל. עו"ד ירון טיקוצקי: "החלטת בית משפט מחוזי תאפשר לחברה שנקלעה לקשיים בתזרים ורשמה לא מעט הצלחות בשנים האחרונות להמשיך לפעול ולהציל עשרות מקומות עבודה".

שופט בית משפט המחוזי בחיפה , ד"ר עדי זרנקין, נענה לבקשת חברת עבודות האיטום הוותיקה נעמנה פאוזי בע"מ, והוציא השבוע צו הקפאת הליכים למשך חודשיים. החברה, נחשבת לאחת מקבלניות האיטום המובילות בארץ, ובין לקוחותיה נמנות חברות כגון סולל בונה ודניה סיבוס ומאחוריה פרויקטים גדולים דוגמת בית משטרת חיפה, פארק ״עיר המלכים״ באילת, בית הסוהר " חרמון", ועוד.

כפי שהסבירו באי כוחה, עורכי הדין ירון טיקוצקי, יואב הריס ועידן גור, ממשרד דורון, טיקוצקי ושות', במסגרת הבקשה מטעמה למתן צו ההקפאה, החברה נקלעה למשבר תזרימי בעקבות קריסתם של מספר לקוחותיה ובהם חפציבה, א. ג'ברין וחברת רסידו, - אשר נותרו חייבים לה כ- 5 מיליון ₪ מחד, ופעולותיה שלה לפרוע את חובותיה לספקיה שלה במסגרת פרויקטים אלה בפריסה מעותדת, מאידך, באופן שהכביד על התפעול השוטף, כאשר החברה עצמה פעילה ומבצעת פרויקטים ובידה צבר הזמנות לביצוע בהיקף נרחב, והיא מעסיקה עשרות עובדים- אשר מוסיפים ומתייצבים באתרים השונים ואשר מסרו את הסכמתם ותמיכתם בהליך, כמו גם לקוחות החברה וכן בנק מרכנתיל דיסקונט הנושה העיקרי המובטח.

בבקשה טוענים עורכי הדין טיקוצקי, הריס וגור, כי אף על פי שפעילות החברה עצמה רווחית, הרי שלנוכח מצבה התזרימי, שמקורו כאמור בהתחייבויות עבר, זקוקה החברה לחסות הקפאת הליכים על מנת לעצור את הסחרור אליו נקלעה, ולאפשר לה להתארגן, לגבות חובות עבר, ולהציע הסדר לטובת כל הנוגעים בדבר.
מבקשת הקפאת ההליכים, שהוגשה על ידי עורכי הדין ממשרד דורון, טיקוצקי, עולה כי חובות החברה מסתכמים בכלמעלה מ-8 מיליון ש"ח, מתוכם כ-2 מיליון שקל לבנק מרכנתיל. התקבולים הצפויים מסיום העבודה באתרים בהם פועלת החברה עשויים להותיר בידה רווח גולמי של כ- 2.5 מיליון ₪ המיועדים להתקבל בתקופה בת כשבעה חודשים בהם תוסיף ותהא פעילה, וכן לזכותה תקבולים לקבל בגין פרויקטים אותם סיימה, ואף חובות עבר המגיעים לה -אשר טרם מוצו הליכי גבייה בגינם. החברה כבר החלה בפעולות התייעלות שצמצמו את חשיפתה כלפי ספקים.

בית משפט מחוזי מינה כנאמנים לחברה את רו"ח יעקב זיצר ורו"ח חוסאם בשארה אשר צפויים לגבש תכנית הבראה לחברה והסדר לנושיה.
עו"ד ירון טיקוצקי ציין כי ההחלטה של בית משפט מחוזי חיפה תאפשר לחברת נעאמנה פאוזי שנקלעה לקשיים בתזרים ורשמה לא מעט הצלחות בשנים האחרונות להמשיך לפעול כעסק וחי ולהציל בכך עשרות מקומות עבודה.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מגמות ותהליכים בדיני חדלות פירעון, לרבות בעקבות משבר הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); עינבל רחמים-אביטל עו"ד

איזון אינטרסים הוא שם המשחק בעולם המשפט. כך גם בדיני חדלות פירעון נדרש לאזן בין האינטרסים השונים של הגורמים המעורבים בהליך חדלות הפירעון, תוך שמירה על יציבות כלכלית של שוק החברות והעסקים ומטרות ערכיות שחשובות לחברה בכללותה.

הרמת מסך נגד בעל מניות המתקשר בשם חברה חדלת פירעון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן בתביעה כספית בערעור על פסק דינו של בית משפט השלום במסגרתו נקבע כי יש לחייב את בעל המניות בחברה בחוב של החברה, מאחר וזה התקשר בהסכם בשם החברה לאחר שהחברה הייתה חדלת פירעון וכאשר היה ברור לו כי החברה לא תוכל לעמוד בהסכם.

תביעות נגד נושאי משרה ורואי חשבון במסגרת הליכי חדלות פירעון של תאגידים

מאת: ד"ר שלמה נס, עו"ד ורו"ח; שי גליקמן, עו"ד; עינבל רחמים-אביטל, עו"ד; עומר לוי, עו"ד

בית המשפט העליון קבע לאחרונה כי קיימת אפשרות על פי הדין להכיר בזכויות תביעה נגד רואי חשבון מבקרים של חברה ככאלו שעומדות לבעלי תפקיד מטעם בית המשפט בעת הליכי חדלות פירעון ולא רק לנושי החברה. בכך קבע כי קיימת אפשרות בדין לחייב רואי חשבון מבקרים באחריות ישירה כלפי החברה המבוקרת ובעלי מניותיה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.