מאת:


ליווי עסקי לישראלים המבקשים להקים פעילות עסקית ברומניה

רומניה ללא ספק הינה היעד העסקי החם הבא - ישראלים רבים נכנסים לרומניה עם מגוון רחב של רעיונות, מהלכים ויזמיות עסקיות, אם בתחום הנדל"ן ואם בתחומים עסקיים אחרים, אם בעצמם, אם ביחד עם חברים ואם באמצעות חברות ו/או גופים אחרים המציעים להם עסקאות מגוונות.

 

הישראלים גילו כי רומניה מאוד קרובה למדינת ישראל, יש בה למעלה מ-20 מיליון תושבים, נתונים כלכליים מדהימים, אוכלוסייה נוחה ונעימה, אנטישמיות נמוכה ביותר ובעיקר ביקושים למסחר, לקניות, לאופנה, למזון ועוד. יוצא שרומניה היא קרקע פורייה ביותר לעסקים, במדינה סופר מתפתחת. יתרה מזאת, ישראלים מגלים כי ההתנהלות ברומניה נוחה להם, המחירים שם עדיין נמוכים, הקירבה לישראל וההשתייכות לאיחוד האירופאי מעמידים את רומניה בפוזיציה עסקית מעולה, אם לטובת עסקים ברומניה ואם לטובת עסקים מחוץ לרומניה וכי בכלל ה-"אנרגיה" ברומניה מזמינה את המשקיע הישראלי להיכנס לרומניה עם מיזמים ורעיונות ולהגשים בה את תוכניותיו העסקיות. השוק הרומני מתחזק, הכלכלה עולה, אנשים צורכים שם יותר ויותר, קטר הבניה דוהר קדימה, ביקושים של מאות אלפי דירות מעוררים את כל השוק ברומניה, חנויות ועסקים נפתחים שם עוד ועוד ויותר ויותר תיירים זורמים פנימה לתוך המדינה כאשר במסגרת ביקורם ברומניה צורכים אלו תיירות, טיולים, ביגוד, מזון ומה לא. כל אלה מביאים ישראלים רבים, אם כאלה להם זיקה משפחתית לרומניה ואם אחרים, לכלל מסקנה לפיה נכון להקים עסקים ברומניה ולהריץ אותו בכל המרץ.

 

בין ישראל לרומניה

ישראלים עייפו מהבירוקרטיה הישראלית, מהמרדף אחר הכסף, ממוסר העבודה הקשה, מרשויות שלפעמים מקשות יתר על המידה ומשכך מבקשים הם לשנות זירה, לפתוח זירה חדשה, להקים עוד עסק או עסק חדש במדינה מתפתחת, קרובה ונעימה. ישראלים לא אוהבים את שיעורי המס הגבוהים בארץ ובטח ובטח שאין הם אוהבים את ההתייחסות השלטונית לכל אלה המבקשים לרכוש דירות בישראל. לכל אלה יש להוסיף את שיעורי המס הנמוכים ברומניה, את העובדה שישראלים רשאים להקים ברומניה חברות בבעלותם המלאה ולשלם בה מס חברות בשיעור מצחיק של 1% מהמחזור (בתנאי שהוא לא עולה על 1 מיליון אירו) ובכלל ליהנות מרמת מחייה גבוההה וממנטליות אירופאית מדהימה במחירים נמוכים מהותית מאלה המקובלים בישראל. יחד עם זאת, אל לנו להתבלבל - לרומניה כללים, מנטליות, שיטות עבודה ומארג עסקי משלה. כל אלה מחייבים התנהלות זהירה ומפוקחת מצד המשקיע הישראלי וזאת על מנת לשמר את ההשקעה, להבטיח קבלת הנדרש במחירים הנכונים ולמנוע גנבות או מהלכים לא תקינים על אדמת רומניה.  

 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

לטובת העניין משרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח ויועצי מס, דוברי רומנית, אנגלית ועברית - אם ישראלים ואם רומנים, יודע לתת ללקוח הישראלי מענה וליווי עסקי מושלם על אדמת רומניה, כזה המבטיח בחינה עסקית של כל ההתנהלות, פיקוח על הנעשה על אדמת רומניה, פיקוח על רואה החשבון הרומני או מנהל החשבונות הרומני ובכלל – לפקוח עין בשפה הרומנית ולוודא כי העסק של הישראלי חי, נושם ומתנהל נכון, לרווחת בעליו. הפיקוח נדרש אם בעסקים בהם הישראלי עבר להתגורר ברומניה באופן מלא, אך הוא נדרש עוד יותר כאשר הישראלי מבקש לנהל את העסק בשלט רחוק, תוך הגעה לביקורים כאלה או אחרים. הפיקוח נדרש עד מאוד גם באותם מקרים בהם היזם הישראלי אינו שולט בשפה הרומנית. דווקא באותם מקרים – איש אמון ישראלי, מקצוען וידען, המכיר את ההתנהלות הרומניות והיודע מה ואיך לבדוק – עשויי לחסוך לישראלי עוגמת נפש ולהביא לידי מקסום היכולת העסקית שלו ברומניה. הכול במחיר שווה לכל נפש.

 

לטובת קידום הנושא לאלתר, תאמו פגישה בישראל או ברומניה! נייד ליצירת קשר, עו"ד אלי דורון 054-4251054

עסקים ברומניה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.75 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

קניה, מכירה ומיזוג של משרדי ייעוץ מס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

מייצגים רבים כיום מבינים כי משרד גדול יותר יאפשר להם להשקיע יותר בתקציב פרסום, להתפנות לטובת מפגשי שיווק ולנקוט בפעולות נוספות לטובת השבחת פועלם, מה שדוחף אותם לפעול לטובת הגדלת עסקם והגדלת המנגנון באמצעותם הם פועלים, לטובת שמירה על הקיים ו/או הגדלת שורת הרווח ו/או לטובת הקמת סביבת עבודה נוחה ותואמת את המצב.

הסכמי שותפות בין מייצגים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משבר הקורונה משפיע בין השאר גם על עולם המייצגים, רואי חשבון ויועצי מס - ניסיוננו מראה כי מייצגים רבים פועלים בימים אלה לטובת ביצוע עסקאות של מיזוג בין משרדם למשרדי מיצגים אחרים.

מכירת מניות בחברה פרטית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

מכירת מניות בחברה פרטית הינה פעולה מקובלת המבוצעת כדבר שבשגרה, גם בימים של פעילות כלכלית רגילה וגם בתקופות של משבר, דוגמת הקורונה - איך עושים זאת נכון? קראו כאן.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים