מחלקת הייעוץ והליווי להנהלות, דירקטורים ודירקטוריונים, במשרד DTKG&G מהמובילות והמתקדמות בישראל בתחום הדירקטורים, מעניקה ייעוץ וליווי במגוון רחב של נושאים רלוונטיים לדירקטור ולתחומי אחריותו, באמצעות קשת של אנשי מקצוע במגוון התמחויות ליצירת רשת ביטחון והצלחה לדירקטור פרטי או להנהלות ולדירקטוריונים.  

 

בראש המחלקה עורך הדין ורואה החשבון, ד"ר שלמה נס, לשעבר יו"ר דירקטוריון ודירקטור בחברות מהמובילות בישראל (חברת החשמל לישראל, רשות ניירות ערך, קבוצת איילון ביטוח, נציגות סיטי בנק בישראל, קבוצת פורמולה מערכות, פרטנר תקשורת, מבני תעשייה, טמפו תעשיות ועוד), בעל למעלה מ-30 שנות ניסיון כדירקטור וכיו"ר דירקטוריון בסקטורים שונים, וכן מרצה לדיני חברות ולניהול חברות באוניברסיטאות ובמסלולי ההכשרה השונים למנהלים ודירקטורים. כמו כן מרכז ד"ר נס את קורסי ההכשרה המקצועיים לדירקטורים בחברות ממשלתיות. מאחר ותחום הממשל התאגידי, אחריות הדירקטוריון וההנהלות של חברות בתהליך של רגולציה גוברת והרחבה משמעותית בתחומי הגברת האחריות האישית, יש צורך בקבלת כלים וידע וליווי מתאים לדירקטוריונים ולהנהלות של החברות כיצד להתנהל באופן מקצועי ואחראי, בהתאם למצב כיום ולדרישות החוק המתחדשות.

 

המחלקה מסייעת לדירקטורים והנהלות במגוון רחב של סקטורים, בליווי וייעוץ בתחומי ממשל תאגידי, ייעוץ ניהולי שוטף ובמתן שירותים משפטיים מאנשי מקצוע בכירים ומנוסים מתחומי המשפט, ראיית החשבון ומנהל עסקים. המחלקה פועלת בסינרגיה מלאה עם יתר המחלקות הפירמה כגון מחלקות המסים, הליטיגציה, דיני עבודה, מיזוגים ורכישות, טכנולוגיה ועוד ומעניקה ללקוחותיה מעטפת רחבה של שירות משפטי תחת קורת גג אחת. כמו כן, הליווי נעשה בשיתוף המחלקה הכלכלית של המשרד בהתאם לצורך ולנושא.
 

בין השירותים הניתנים במחלקה:

  • ייעוץ וליווי אישי לדירקטורים בנושאי אחריות אישית ועצמאות הדירקטור בתחום דיני חברות ופעילות הדירקטוריון.
  • מתן חוות דעת וליווי וייעוץ שוטף לדירקטוריונים כליווי ותמיכה בקבלת החלטות ובתהליכים עסקיים.
    במסגרת זו, יעוץ ומתן שירות להתמודדות חברה בסוגיות משפטיות בתחום הדירקטוריון והממשל התאגידי המתעוררות במהלך העסקים השוטף. 
  • יעוץ ממוקד בעתות משבר, לשיפור רמת הביצועים והתפקוד של דירקטוריונים עסקיים ובלתי עסקיים (עמותות וארגונים שונים), ובמקביל במתן הגנה ושמירה על הדירקטורים ונושאי המשרה.
  • גיבוי ויעוץ לדירקטוריונים והנהלות בחברות בתקופות משבר ובחשש לחדלות פירעון, על מנת להגן על המנהלים בין היתר בהתאם הוראות חדלות פירעון ושיקום כלכלי מחדש.
  • מתן הכשרה לדירקטורים ומנהלים ומתן הרצאות מקצועיות מגוונות, הכוללות עדכוני פסיקה והלכי רוח עדכניים בתחומי אחריות ופעילות הדירקטוריון.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

מידע מקצועי

חובות דירקטורים בחברות עם קשיים פיננסיים

במידה ודירקטור לא פעל לצמצום היקף חדלות הפירעון, והוא ידע או היה עליו לדעת כי התאגיד נמצא בחדלות פירעון, ולא נקט אמצעים סבירים, הרי שרשאי בית המשפט לקבוע שעליו לפצות את הנושים שנפגעו. כיצד יוכל דירקטור להגן על עצמו מטענה שלא פעל לצמצום חדלות הפירעון? מהם האמצעים הסבירים?

הרחבת אחריות הדירקטור

בשנים האחרונות עלה רף הדרישה לאחריות מצד דירקטורים כלפי החברה או התאגיד בו הוא מכהן. על פי חוק החברות ישנן שתי חובות כלליות ומחייבות חובת הזהירות וחובת האמונים. חובת הזהירות, המטילה על הדירקטור את החובה..

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים