מאת:


עורך דין לענייני חברות ועסקים

ניהול חברה הוא נושא מורכב אשר מצריך מכל בעל שליטה זמן יקר והתעסקות בביורוקרטיה ממשלתית. משרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' מונה למעלה מ-70 עורכי דין יוצאי רשויות המס ומשפטנים בכירים אשר יכולים לסייע לכם בדרך המקצועית ביותר לנהל את כל הפן המשפטי והפיננסי של פעילות החברה, משלב ההקמה ובחירת סוג החברה (חברת יחיד, חברה מפרה, חברה מוגבלת או חברה שאינה מוגבלת) ועד לשלב הפעילות השוטפת.
 
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי משרד המשפטים, רשויות המס וגופים מגוונים אחרים, להם התמחות ספציפית וניסיון של עשרות שנים בכל הקשור בדיני חברות ובהתנהלותה המשפטית השוטפת של חברה. כידוע, חברה הינה אישות משפטית נפרדת, בעלת מורכבות משלה, בעלת זכויות וחובות משלה ומשכך כל ההתנהלות משפטית הנוגעת בחברה מחייבת התמחות ובקיאות ייחודית. משרדנו, ידע לתן לך את המענה בכל סוגיה הנוגעת בדיני חברות ובכלל זה בנושאים המפורטים להלן:
 

1. הקמת וייסוד חברה

הקמת חברה הוא תהליך מורכב המלווה במספר אספקטים אשר להם פן משפטי ופן כלכלי אשר משפיע באופן ישיר על פעילות עסק קיים. מעבר לרישום עסק כחברה פרטית או כחברה ציבורית מוטלת על בעלי השליטה בחברה האחריות לניהול ספרי חשבונות, אחריות על אחזקת מניות וניהול אחריות משפטית. הגוף האמון על רישום והקמת חברות במדינת ישראל הינו רשם החברות ועל גוף יחיד או עסקי שחובר לפעילות עסקית קיימת החובה להיות רשום ברשם החברות לפני תחילת הפעילות העסקית. על מנת להקים חברה יש צורך באדם אחד לפחות שיוכל לשמש גם כדירקטור החברה וגם כבעל המניות במידת הצורך. החלק הביורוקרטי בהקמת חברה כולל מילוי טפסים בהם בקשה לרישום חברה והצהרת דירקטורים, תשלום אגרת רישום חברה ויצירת תקנון חברה מוסדר המכיל מידע אודות פעילות החברה, סייגים משפטיים שמה המלא שם החברה והצהרת פרטיות. יש הסבורים כי הקמת חברה הינה אקט פרוצדוראלי פשוט אשר אינו מצריך בקיאות ו/או הבנה ייחודית וכי די בפעולות טכניות פשוטות לטובת ייסודה, ברם – טעות רובצת על פתחת דלתם. להליך ייסוד החברה חשיבות מכרעת, בפרט בשעה בה יש בנמצא יותר ממייסד אחד, יותר מבעל מניות אחד. ייסוד החברה בצורה נכונה מחייב עריכת הסכם בין המייסדים ו/או תקנון אשר שקול לחוזה בין בעלי המניות ואשר יש בו כדי להוות את הבסיס לכל התנהלות החברה בהווה ובעתיד. במסגרת תקנון החברה יש בנמצא חובה להתייחס למגוון רחב של סוגיות אשר יש בהן כדי למנוע בעיות מהותיות בעתיד ובכלל זה יש להתייחס לסוגיות הנוגעות באופן קבלת החלטות, חלוקת תפקידים, סוגי מניות, האופן בו יש לטפל במחלוקות, זכות סירוב ראשונה, סמכויות שיפוט, אופן הכנסת משקיע, אופן הוצאת משקיע, אופן הוצאת בעל מניות אם בכלל, מנגנונים להבטחת התנהלות חוקית ושקופה, מנגנוני דילול, מנגנוני קבלת החלטות חריגת ועוד. עריכת מסמך שכזה מחייבת הבנת הפעילות המתוכננת, הבנה לעניין רצון המייסדים ותוכניותיהם לעתיד לבוא, כיצד הם רואים את עתיד החברה, כיצד המייסדים חושבים שנכון יהיה לנהלה בעתיד, מה היקף הפעילות שלה, האם למי מהמייסדים מותר לבצע פעולות או עסקים נוספים ועוד. השקעה בשלב ראשוני זה בהסכם מייסדים ו/או בתקנון חכם עשויי לחסוך לבעלי החברה מחלוקות רבות בהמשך הדרך, להביא לידי התנהלות חכמה ונכונה של החברה ועקב זאת לחסכון מהותי בכל הקשור לאי הבנות וסכסוכים בעתיד. התנהלות משפטית נכונה תצמצם את החשיפה למחלוקת משפטיות, תצמצם את החשיפה לתביעות בין השותפים ועוד. עורך דין חברות מיומן יוכל לסייע לכם ליהנות מתהליך הקמת חברה מזורז, מקצועי ונטול טעויות למען תחילת פעילות עסקית חלקה שתאפשר לכם להתמקד בפיתוח עסקי.
 

2. ניהול פעילות החברה וליווי משפטי שוטף

משרדנו מציע לבעלי שליטה שירותים מקצועיים כגון ליווי וייצוג במשא ומתן למיזוג או תהליכי רכישה, חתימה על הסכמי הפצה ושיווק, מכירה ורכישת חברה, הסכמי השקעות, הנפקת מניות ועוד. הייחוד של משרדנו הוא ביכולת לתן לעסק ו/או לחברה מענה משפטי במגוון רחב מאוד של נושאים. אנו דוגלים בדעה כי יש לעשות הכול על מנת שאנו כעורכי הדין של החברה נלמד את פעילותה מקרוב ובאופן שכזה לתת את המענה השוטף בכל סוגיה המתעוררת במסגרת התנהלותה. מטעם זה משרדנו מעניק לחברות רבות שירותי ריטיינר במסגרתם החברה עובדת מול עו"ד שותף במשרדנו המתפקד כ-"שותף אחראי לקוח" וזה מפעיל את המומחים והמחלקות במשרד לטובת החברה, בהתאם לצרכים המשתנים. במשרדנו 10 מחלקות כאשר כל מחלקה מתמחה בתחומה ויודעת לתת מענה לחברה המיוצגת על ידי הפירמה. להלן מחלקות המשרד המובילות שיעמדו לצידכם:
 
א. מחלקת המס - המתמחה בליווי חברות ובעלי חברות בכל סוגיית מס ישראלית אזרחית ו/או פלילית לרבות טיפול בחילוט נכסים, מעצרים, חקירות, כתבי אישום בתחום המס וכן בדיני מס בין-לאומי. אנו מורגלים לטפל הן בבעיות המתעוררות במסגרת התנהלות שוטפת, במסגרת משפטים הנובעים מדיון שומתי, חקירה של מס הכנסה / מע"מ וכו' והן בתכנוני מס, רולינגים, הכשרת הון שחור / לא מדווח, טיפול בהעברת כספים מחו"ל ובכל עניין אחר, אם ברמה של ייעוץ, אם ברמה של הכנה לחקירה, אם ברמה של ליווי מס, אם ברמה של התנהלות מול בתי המשפט ואם בכל עניין אחר הקשור בדיני מס. צוות משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי מס הכנסה, יוצאי מע"מ ויוצאי משרד המשפטים ידע לתת לך מענה מושלם.

ב. מחלקת ליטיגציה - המתמחה בניהול מאבקים משפטיים בפני בתי המשפט השונים. למחלקה התמחות בניהול מאבקים משפטיים עבור חברות ובשם חברות אל מול צדדים שלישיים, בין בעלי מניות, מלחמת שליטה וכל סכסוך עסקי באשר הוא, כאשר לטובת האמור אנו מעמידים הן את הידע המשפטי שלנו והן את הבקיאות הכלכלית חשבונאית מיסוית.

ג. מחלקת נדל"ן - מתמחה בכל הקשור בסוגיות ועסקאות נדל"ן מגוונות, אם בעסקאות של קניה ומכירה של דירה ואם בעסקאות הקשורות ביזמות נדל"ן, קניה ומכירה של מגרשים, ליווי בנייה מסחרית או רוויה, התחדשות עירונית (ייצוג הן ועדי בתים והן יזמים במסגרת תמ"א 38 או במסגרת פינוי ובינוי). למעשה אנו מטפלים במאות פרוייקטים של התחדשות עירונית, כאשר בחלק מהמקרים אותם אנו מלווים משפטית שנים רבות, השלמנו את מלוא הטיפול החל מהשלבים הראשונים ועד לשלבים של מכירת הדירות, מסירתן ורישום הבית כבית משותף.

ד. מחלקת שיקום עסקים וחדלות פירעון - מחלקה המורכבת מעו"ד, רו"ח וכלכלנים המתמחים בכל הקשור בטיפול בחברות להן קשיים כלכליים ו/או תזרימיים. אנו מתמחים בלעשות הנדרש בניסיון להביא לידי הבראת החברה והשבתה לפעילות תקינה ובמקרים אחרים מתמחים אנו בנקיטה בהליכים הנדרשים לטובת גיבוש הסדר נושים ו/או הקפאת הליכים ו/או פירוק ו/או כל הסדר ו/או פעולה המתיישבת עם המטרות של הלקוח. למחלקה זו עשרות שנות ניסיון ומאות הצלחות, משמע מאות חברות ששוקמו ומאות מצבים בהם "המפתחות" החוזרו לבעלים של החברה לאחר הליך השיקום. אנו נדע לעשות כל שניתן לטובת צמצום הנזק ולקידום האינטרסים של הנוגעים בדבר.

ה. מחלקת דיני עבודה - מתמחה במתן שירותים בתחום דיני עבודה ובכלל זה מענה לחברה המעסיקה עובדים, מחתימה אותם על הסכמי העסקה ונוקטת בכל פעולה נדרשת לטובת התנהלות נכונה ויעילה. אנו מייצגים הן מעסיקים והן עובדים, הן לטובת עריכת הסכמים ונקיטה בפעולות נדרשות לטובת הבטחת התנהלות חוקית והן לטובת טיפול בהליכים בפני בתי הדין לענייני עבודה בכל שטח המדינה.

ו. מיזוגים ורכישות - המחלקה מתמחה בנקיטה בכל פעולה נדרשת לטובת מיזוג בין חברות ו/או לטובת ביצוע רכישה של חברות ו/או רכישה ע"י חברות  ו/או רכישה של מניות ו/או השקעה בחברה, על כל הפרמטרים הקשורים בכך, אם ברמה המסחרית ואם ברמת המס. למשרדנו היכולת לתת מענה הלוקח בחשבון הן את הסוגיות המסחריות והן את הסוגיות האחרות הנוגעות בדיני חברות, דיני מס, דיני קניין וכל דין נדרש אחר.

ז. מחלקת גבייה - מחלקה המתמחה בגביית חובות, אם חובות פרטניים ו/או חובות בהיקפים גדולים וקטנים עבור חברות וגופים מוסדיים. משרדנו מייצג הן חברות, הן בנקים והן פרטיים.

ח. מחלקת שוק הון - מחלקה המתמחה בהנפקה של חברות בישראל ובליווי הנפקות מחוץ לישראל.
 
ט. מחלקת היי טק - מחלקה המתמחה במתן מענה משפטי לחברות בתחום ההיי-טק ובכלל זה בכל ההתנהלות הנדרשת החל משלב הרעיון, ההתאגדות, ההסכמים, תוכניות אופציה, מסחור קניין רוחני וכל עניין אחר הקשור בחברות הזנק. משרדנו מייצג אין ספור חברות שכאלו, חלקן הגיעו אלינו בשלבים ראשוניים ועתה הן נסחרות בבורסות בעולם או בישראל ו/או שהבעלים בצעו מכירה של הפעילות באמצעותנו בתמורה נאה.
 
י. דיני הגירה ורילוקיישן לישראל - מחלקה המתמחה בכל הקשור בקבלת אשרות עבודה לעובדים זרים/מומחים הנדרשים לעבודה בישראל.
 
3. הכנסות משקיע לחברה
חברות רבות, אם כתוצאה ממשבר או אם בשל הרצון להתפתח ולצמוח, מחפשות לא אחת משקיע אשר יזרים כספים לחברה לטובת קידום המתחייב. בנסיבות שכאלה הן החברה והן המשקיע צריכים לקבל מענה משפטי מקצועי, לקבל את כל המידע הרלוונטי ובסופו של יום להביא לידי חתימה של הסכם אשר ישמור על הזכויות של הלקוח ושל המעורבים. מהלך שכזה חייב להיות מושתת על מצגים וחייב להיות מגובה בבטוחות מתאימות לטובת קידום הנושא. משרדנו ידע לייצג אותך לטובת קידום מהלך שכזה ולטובת הוצאתו לפועל בצורה מושלמת.  
 
4. הנפקת חברות ו/או גיוסי הון
מחלקת שוק ההון של משרדנו מתמחה כאמור בהנפקה של חברות בישראל ובליווי הנפקות מחוץ של ישראל.  למחלקה היכולת והניסיון לתת לחברתך מענה מושלם עם ניסיון של עשרות שנים בתחום ובמסגרת זו אין ספור חברות שהונפקו על ידינו בהצלחה רבה.
 

5. תביעות עושק מיעוט
לא אחת בעל מניות מרגיש כי קופח על ידי בעלי מניות הרוב ואף על ידי בעלי 50%  מהמניות. בנסיבות שכאלה החוק מאפשר לבעל המניות הנפגע לפנות לבית המפשט המחוזי ולקבל את הסעד הנדרש. בית המשפט בהליכים שכאלה יכול לכפות מכירה של מניות, מינוי מנהל מיוחד לחברה ולתן עוד שורה ארוכה ביותר של סעדים. עסקינן בהליך משפטי המצריך בקיאות משפטית וחשבונאית. אנו נדע לתת לך את המענה ברמה הגבוהה ביותר ונקדם את הנדרש ביעילות ובמהירות.
 

6. תביעות נגזרות
לא אחת חברה אמורה לתבוע את אחד מבעלי המניות, אלא שזה לא מאפשר זאת משום שהוא מהווה הרוב בחברה ו/או מטעמים אחרים. בנסיבות שכאלה החוק מאפשר גם למי שאין לו רוב במניות החברה ו/או לצדדים שלישיים לגרום לכך שהחברה, באישור בית המשפט, תתבע את אותו בעל מניות רוב ואף לגרום לכך שהחברה היא זו שתשלם את העלויות המשפטיות. עסקינן במהלך משפטי המחייב בקיאות ייחודית ולנו בפירמה הידע והניסיון לנקוט בהליכים משפטיים שכאלה. צוות עורכי הדין של משרדנו המתמחה בליטיגציה ודיני חברות יידע לעשות כל שנדרש לטובת קידום הנדרש ולפעול לטובת קידום עניינך בהצלחה רבה.
 

7. סיוע לחברות הנתונות בקושי תזרימי ו/או פירוק החברה
לא אחת חברה נכנסת לקושי תזרימי, אם כתוצאה מטעויות עבר ואם מסיבות אחרות, לרבות התנהלות שוטפת מפסידה. משרדנו מתמחה בכל הקשור בייצוג חברות להן קושי תזרימי, בבחינת הנדרש לטובת התייעלותן, נקיטה בפעולות ייעול ובנסיבות בהן יש צורך לפנות לערכאות. אנו נדע לנקוט עבורך בכל פעולה נדרשת בהתאם לנסיבות המקרה, למצבת החובות, למצב החברה, ליכולת לאתר משקיע ועוד פרמטרים רבים אחרים. נדע לפעול אם לטובת גיבושו של הסדר נושים, אם לטובת נקיטה בהליך של הקפאת הליכים ואם בנקיטה של הליך משפטי אחר. צוות משרדנו מתמחה בתחום שיקום העסקים וחדלות הפירעון מזה עשרות בשנים במהלכן טפלנו בהצלחה רבה באין ספור חברות שכאלה בהצלחה רבה. הדרכים להצלת חברה /או לצמצום נזקים הינן רבות וייחודיות - לנו הניסיון והיכולת לתת את המענה הנדרש במיידי!
 

8. מיזוגים ופיצולים של חברות
לא אחת בעל מניות מחליט כי נכון לפעול לטובת מיזוג בין חברות ו/או פיצול הפעילות בחברה. עסקינן במהלך המשלב הן דיני מסחר, הן דיני חברות והן דיני מס. למשרדנו היכולת לתת את המענה האמור באופן מושלם תוך פנייה מקבילה לרשות המס לטובת קבלת אישורן לכל מהלך שכזה בטרם הוא יצא לפועל, כך שמראש תדע מה חבות המס הצפויה לך.
9. העברה בין-דורית
למשרדנו ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות של העברת שליטה בין-דורית, אם במצב בו יש בעל מניות אחד ואם במצב בו יש מספר משפחות ומספר בעלי מניות. עסקינן במהלך רגיש המחייב הבנה ורגישות ולמשרדנו הידע והיכולת לעשות כן. עשינו כן בעשרות מקרים ונשמח ללוות אתכם גם במקרים שכאלה.
 
10. אחזקת מניות בנאמנות ובניית מנגנוני נאמנות

למשרדנו הידע והיכולת לתת לך את המענה בכל הקשור לסוגיות נאמנות, אחזקת מניות בנאמנות ונקיטה בשורה של פעולות אשר יש בהן כדי לתת לך את המענה הנדרש, הכול בחוקיות ובשקיפות המתחייבת.
 

11. הקמת חברת בת בארץ / בחו"ל
לא אחת מתעורר הצורך להקים חברות נוספות בארץ ובחו"ל כחברות בנות / אחיות לחברה המובילה. למשרדנו הידע הנכון לעשות כן, אם ברמת דיני החברות ואם ברמת דיני המס.
 

12. הכשרת הון שחור של חברה ונטרול עבירות מס
לא אחת קורה כי חברה ביצעה כחלק מההתנהלות השוטפת שלה עבירות מס - בכלל זה יתכן מצב בו החברה לא דיווחה על כל ההכנסות שלה ו/או ביצעה עבירות אחרות - האחריות הפלילית היא על בעליה. משרדנו המורכב מעו"ד יוצאי רשויות מס היכולת לפעול אל מול רשויות המס ולהביא לידי הסרת המחדל וצמצום הנזק עד למינימום האפשרי וזאת גם בתקופה בה נוהל גילוי מרצון פג. משרדנו מורכב מיוצאי רשויות מס לו ניסיון רב בתחום.
 

13. ניהול סכסוכים עסקיים וגישור

למחלקה המשפטית של משרדנו ניסיון עשיר בניהול סכסוכים עסקיים בכותלי בית המשפט ומחוץ לכתלי בית המשפט הכולל ניהול תהליך גישור וייצוג בתהליך בוררות וניהול קונפליקטים. ייצוג לקוחות בהליכי גישור ובוררות דורש ניסיון רב ושליטה מלאה בהיבטי פעילות החברה והבנה מלאה של טיב המחלוקת על מנת להגיע לפתרון הטוב ביותר.
 

14. פירוק חברה מרצון

משרדנו מנוסה בניהול תהליכי פירוק חברה מרצון הכולל טיפול מלא בנושא הביורוקרטי וביטול רישום החברה ברשם החברות על מנת למנוע צבירת תשלומים עבור אגרות רישום חברה.
 

15. סיוע לקבלת הקפאת הליכים

פעילות של חברה יכולה להיות מושפעת מעשרות גורמים גלובליים או מקומיים ולא אחת חברות מגיעות למצב של חדלת פירעון עקב לקיחת אשראי גבוה מידי ואי יכולת להחזיר תשלומים בזמן. כאשר חברה עדיין פעילה ומסוגלת לגייס את ההון הנדרש להמשך פעילות וביצוע הסדרי חוב מול נושים, ניתן לקבל צו הקפאת הליכים אשר למעשה עוצר את תהליך ההוצאה לפועל ולא מאפשר פתיחה של הליכי נשייה חדשים כנגד החברה. צו הקפאת תהליכים מסדיר אשראי מחודש לחברה על ידי גופים פיננסים לצורך תקופת התאוששות. הסדר הקפאת הליכים כולל פטור מערבויות וסיווג הנושים לקבוצות בהתאם לסוג החוב והגעה להסדר חוב מולם.
 
 

למשרדנו יש את היכולת לנקוט בשם חברתך ולייצגה בבית המשפט תוך שימוש בכלים משפטיים וידע מעשי חשבונאי על מנת להשיג הסדר חוב וצו הקפאת הליכים תוך הצגת מסלול הבראה מוסדר עד לחזרה תקינה של פעילות החברה. עו"ד חברות מטעם משרדנו יוכל לסייע לכל חברה בתחילת דרכה או בשמך תקופת פעילותה ליהנות משרותים משפטיים מקצועיים וסיוע צמוד אשר יוכל לכוון אתכם להצלחה בניהול החברה מול גורמים פיננסיים ומשפטיים. אנו נדע לתת לך את המענה האופטימאלי ברמה הגבוהה ביותר, פנה אלינו כעת ונדאג לקדם הנדרש במקצועיות ובחוקיות נטולת פשרות. ניתן ליצור קשר ישירות בכל עת עם עו"ד אלי דורון בטלפון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.84 ע"י 38 גולשים

עשוי לעניין אתכם

קיפוח בעלי מניות המיעוט - תביעה נגזרת

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

במאמר זה נעסוק בהסדר המשפטי הקבוע בפרק השלישי לחוק החברות העוסק בתביעה נגזרת כאמצעי להתמודדות עם מצב של קיפוח בעלי המניות בחברה.

מתן שירותים משפטיים בעניין פירוק חברה מרצון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); פליקס נפתליב עו"ד

הליך פירוק חברה מרצון הינו הליך וולנטרי אותו יוזמים בעלי מניות בחברה (להבדיל מפירוק שנגרם עקב היקלעותה של החברה למצב של חדלות פירעון), המעוניינים לסגור את החברה ולחדול מהפעילות העסקית במסגרתה.

קניה, מכירה ומיזוג של משרדי ייעוץ מס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

מייצגים רבים כיום מבינים כי משרד גדול יותר יאפשר להם להשקיע יותר בתקציב פרסום, להתפנות לטובת מפגשי שיווק ולנקוט בפעולות נוספות לטובת השבחת פועלם, מה שדוחף אותם לפעול לטובת הגדלת עסקם והגדלת המנגנון באמצעותם הם פועלים, לטובת שמירה על הקיים ו/או הגדלת שורת הרווח ו/או לטובת הקמת סביבת עבודה נוחה ותואמת את המצב.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.