מאת:

ניהול חברה הוא נושא מורכב המצריך מכל בעל שליטה זמן יקר והתעסקות בביורוקרטיה ממשלתית. משרדנו מעסיק עורך דין חברות ומלווה חברות ותאגידים, כמו גם נושאי משרה ובעלי מניות, ומייעץ בכל הנושאים המשפטיים והמסחריים הנוגעים לפעילותה של החברה, משלב ההקמה ולאורך כל פעילותה השוטפת.

 

עורך דין חברות ועסקים

כמשרד עורך דין חברות, יש לנו ניסיון רב בליווי מגוון רחב של חברות, החל מחברות ציבוריות וכלה בחברות משפחתיות וחברות יחיד. במסגרת זו אנו מעניקים ייעוץ משפטי שוטף לחברות ועסקים החל משלב הקמת החברה ואופן ההתאגדות, רישום החברה ועריכת הסכמים בין מייסדיה. כמו כן, אנו מלווים את פעילותה השוטפת של החברה ומסייעים בעריכת החוזים המסחריים ובסוגיות הנוגעות לדיני עבודה, ביטוח, נדל"ן ומקרקעין, שוק ההון, ליטיגציה מסחרית, גבייה והוצאה לפועל, חדלות פירעון, פירוק חברה מרצון, פשיטות רגל ועוד.
כעורכי דין חברות יש לנו את היכולת ללוות את החברה באופן צמוד מיום הקמתה וכך להיות בעלי היכרות צמודה עם חברי הדירקטוריון וההנהלה וללוותם במסגרת ישיבות ודיווחים הנדרשים לרשויות השונות.
כמשרד בינלאומי בעל סניפים בצרפת, אוסטריה, רומניה וקפריסין – יש לנו גם את היכולת לתת מענה משפטי גלובלי וללוות את החברה גם במסגרת פעילותה בחו"ל.
 

עורך דין לענייני חברות 

במסגרת השירותים המשפטיים של משרדנו אנו מעניקים מענה משפטי בסוגיות הבאות:
 

הקמת חברה

הקמת חברה הוא תהליך מורכב המלווה במספר אספקטים אשר להם פן משפטי ופן כלכלי. מעבר לרישום עסק כחברה פרטית או כחברה ציבורית מוטלת על בעלי השליטה בחברה האחריות לניהול ספרי חשבונות, אחריות על אחזקת מניות וניהול אחריות משפטית. הגוף האמון על רישום והקמת חברות במדינת ישראל הינו רשם החברות ועל גוף יחיד או עסקי שחובר לפעילות עסקית קיימת החובה להיות רשום ברשם החברות לפני תחילת הפעילות העסקית.
עורך דין פתיחת חברה יבקש לפחות אדם אחד שיוכל לשמש גם כדירקטור החברה וגם כבעל המניות במידת הצורך. החלק הביורוקרטי בהקמת חברה כולל מילוי טפסים בהם בקשה לרישום חברה והצהרת דירקטורים, תשלום אגרת רישום חברה ויצירת תקנון חברה מוסדר המכיל מידע אודות פעילות החברה, סייגים משפטיים, שמה המלא של החברה והצהרת פרטיות.
יש הסבורים כי הקמת חברה הינה אקט פרוצדוראלי פשוט אשר אינו מצריך בקיאות ו/או הבנה ייחודית וכי די בפעולות טכניות פשוטות לטובת ייסודה. אבל, להליך ייסוד החברה חשיבות מכרעת, בפרט בשעה בה יש בנמצא יותר ממייסד אחד. ייסוד החברה בצורה נכונה מחייב עריכת הסכם בין המייסדים ו/או תקנון אשר שקול לחוזה בין בעלי המניות ואשר יש בו כדי להוות את הבסיס לכל התנהלות החברה בהווה ובעתיד. במסגרת תקנון החברה יש להתייחס למגוון רחב של סוגיות אשר יש בהן כדי למנוע בעיות מהותיות בעתיד ובכלל זה לסוגיות הנוגעות באופן קבלת החלטות, חלוקת תפקידים, סוגי מניות, האופן בו יש לטפל במחלוקות, זכות סירוב ראשונה, סמכויות שיפוט, אופן הכנסת משקיע והוצאתו, מנגנונים להבטחת התנהלות חוקית ושקופה, מנגנוני דילול, מנגנוני קבלת החלטות חריגת ועוד. עריכת מסמך שכזה מחייבת הבנת הפעילות המתוכננת, הבנה לעניין רצון המייסדים ותוכניותיהם לעתיד לבוא, כיצד הם רואים את עתיד החברה, כיצד המייסדים חושבים שנכון יהיה לנהלה בעתיד, מה היקף הפעילות שלה, האם למי מהמייסדים מותר לבצע פעולות או עסקים נוספים ועוד.
השקעה בשלב ראשוני זה בהסכם מייסדים ו/או בתקנון חכם עשויי לחסוך לבעלי החברה מחלוקות רבות בהמשך הדרך. התנהלות משפטית נכונה תצמצם את החשיפה למחלוקת משפטיות, תצמצם את החשיפה לתביעות בין השותפים ועוד. עורך דין לפתיחת חברה מיומן יוכל לסייע לכם ליהנות מתהליך הקמת חברה מזורז, מקצועי ונטול טעויות למען תחילת פעילות עסקית חלקה שתאפשר לכם להתמקד בפיתוח עסקי.
 

הכנסת משקיע לחברה

חברות רבות, אם כתוצאה ממשבר או אם בשל הרצון להתפתח ולצמוח, מחפשות לא אחת משקיע אשר יזרים כספים לחברה לטובת קידום המתחייב. בנסיבות שכאלה הן החברה והן המשקיע צריכים לקבל מענה משפטי מקצועי, לקבל את כל המידע הרלוונטי ובסופו של יום להביא לידי חתימה של הסכם אשר ישמור על הזכויות של הלקוח ושל המעורבים. מהלך שכזה חייב להיות מושתת על מצגים וחייב להיות מגובה בבטוחות מתאימות לטובת קידום הנושא. עורך דין לדיני חברות ידע לייצג אותך לטובת קידום מהלך שכזה ולטובת הוצאתו לפועל בצורה מושלמת.

מיזוגים ופיצולים של חברות

לא אחת בעל מניות מחליט כי נכון לפעול לטובת מיזוג בין חברות או פיצול הפעילות בחברה. זהו מהלך המשלב הן דיני מסחר, הן דיני חברות והן דיני מס. למשרדנו היכולת לתת את המענה האמור תוך פנייה מקבילה לרשות המס לטובת קבלת אישורן לכל מהלך שכזה בטרם הוא יצא לפועל, כך שמראש תדע מה חבות המס הצפויה לך.

הקמת חברת בת בארץ / בחו"ל

לא אחת מתעורר הצורך להקים חברות נוספות בארץ ובחו"ל כחברות בנות / אחיות לחברה המובילה. למשרדנו הידע הנכון לעשות כן, אם ברמת דיני החברות ואם ברמת דיני המס.

אחזקת מניות בנאמנות ובניית מנגנוני נאמנות

למשרדנו הידע והיכולת לתת לך את המענה בכל הקשור להקמת מנגנוני נאמנות, אחזקת מניות בנאמנות ונקיטה בשורה של פעולות אשר יש בהן כדי לתת לך את המענה הנדרש, הכול בחוקיות ובשקיפות המתחייבת.

ניהול סכסוכים עסקיים וגישור

למשרדנו ניסיון עשיר בניהול סכסוכים עסקיים בין כותלי בית המשפט ומחוץ להם תוך ניהול הליכי בוררות וגישור אלטרנטיביים. ייצוג לקוחות בהליכי גישור ובוררות דורש ניסיון רב ושליטה מלאה בהיבטי פעילות החברה והבנה מלאה של טיב המחלוקת על מנת להגיע לפתרון הטוב ביותר.

תביעות עושק מיעוט

לא אחת בעל מניות מרגיש כי קופח על ידי בעלי מניות הרוב ואף על ידי בעלי 50% מהמניות. בנסיבות שכאלה החוק מאפשר לבעל המניות הנפגע לפנות לבית המפשט המחוזי ולקבל את הסעד הנדרש. בית המשפט בהליכים שכאלה יכול לכפות מכירה של מניות, מינוי מנהל מיוחד לחברה ולתן עוד שורה ארוכה ביותר של סעדים. אנו נדע לתת לך את המענה ברמה הגבוהה ביותר ונקדם את הנדרש ביעילות ובמהירות.

תביעה נגזרת

לא אחת חברה נדרשת לתבוע את אחד מבעלי המניות, אלא שזה לא מתאפשר משום שאותו בעל מניות מהווה את הרוב בחברה. בנסיבות שכאלה החוק מאפשר גם למי שאין לו רוב במניות החברה ו/או לצדדים שלישיים לגרום לכך שהחברה, באישור בית המשפט, תתבע את אותו בעל מניות רוב ואף לגרום לכך שהחברה היא זו שתשלם את העלויות המשפטיות. צוות עורכי הדין של משרדנו המתמחה בליטיגציה ודיני חברות יידע לעשות כל שנדרש לטובת קידום הנדרש ולפעול לטובת קידום עניינך בהצלחה רבה.
 
סיוע בעת משבר

לא אחת קורה מקרה בו מצויה חברה בקושי תזרימי אם כתוצאה מטעויות עבר ואם מסיבות אחרות, לרבות התנהלות שוטפת מפסידה. משרדנו מתמחה בכל הקשור בייצוג חברות להן קושי תזרימי, בבחינת הנדרש לטובת התייעלותן, נקיטה בפעולות ייעול ובנסיבות בהן יש צורך לפנות לערכאות. אנו נדע לנקוט עבורך בכל פעולה נדרשת בהתאם לנסיבות המקרה, למצבת החובות, למצב החברה, ליכולת לאתר משקיע ועוד פרמטרים רבים אחרים. נדע לפעול לטובת גיבושו של הסדר נושים, לטובת נקיטה בהליך של הקפאת הליכים או הליך משפטי נדרש אחר. צוות משרדנו מתמחה בתחום שיקום העסקים וחדלות הפירעון מזה עשרות בשנים במהלכן טפלנו בהצלחה רבה באין ספור חברות שכאלה בהצלחה רבה. הדרכים להצלת חברה ולצמצום נזקים הינן רבות וייחודיות ולנו הניסיון והיכולת לתת את המענה הנדרש.

 

הכשרת הון שחור של חברה ונטרול עבירות מס

לא אחת קורה כי חברה ביצעה כחלק מההתנהלות השוטפת עבירות מס. בכלל זה יתכן מצב בו החברה לא דיווחה על כל ההכנסות שלה או ביצעה עבירות אחרות, כאשר האחריות הפלילית היא על בעליה. למשרדנו היכולת לפעול אל מול רשויות המס ולהביא לידי הסרת המחדל וצמצום הנזק עד למינימום האפשרי.

 

 

פירוק חברה מרצון

משרדנו מנוסה בניהול תהליכי פירוק חברה מרצון הכולל טיפול מלא בנושא הביורוקרטי וביטול רישום החברה ברשם החברות על מנת למנוע צבירת תשלומים עבור אגרות רישום חברה.
 

העברה בין-דורית

למשרדנו ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות של העברה בין-דורית, אם במצב בו יש בעל מניות אחד ואם במצב בו יש מספר משפחות ומספר בעלי מניות. עסקינן במהלך רגיש המחייב הבנה ורגישות ולמשרדנו הידע והיכולת לעשות כן. עשינו כן בעשרות מקרים ונשמח ללוות אתכם גם במקרים שכאלה.
 

משרד עורכי דין דיני חברות

כמשרד עורכי דין דיני חברות, אנו מעניקים לחברה מענה משפטי במגוון רחב מאוד של נושאים, החל מליווי וייצוג בהליכי משא ומתן, תהליכי רכישה או מיזוג, חתימה על הסכמי הפצה ושיווק, מכירה ורכישת חברה, הסכמי השקעות, הנפקת מניות ועוד.
אנו לומדים את פעילותה של החברה מקרוב ונותנים מענה שוטף בכל סוגיה המתעוררת במסגרת התנהלותה.
משרדנו מעניק לחברות רבות ייעוץ וייצוג משפטי על בסיס שירותי ריטיינר, במסגרתם החברה עובדת מול עו"ד שותף במשרדנו המתפקד כ-"שותף אחראי לקוח" וזה מפעיל את המומחים והמחלקות במשרד לטובת החברה, בהתאם לצרכיה המשתנים. במסגרת זו אנו זמינים באופן שוטף לגבי כל היבט משפטי של העסק:
 
  • מיסים - ליווי חברות והנהלות בכל סוגיית מס ישראלית, אזרחית ו/או פלילית לרבות טיפול בחילוט נכסים, מעצרים, חקירות, כתבי אישום בתחום המס וכן מיסוי בינלאומי. אנו מורגלים לטפל הן בבעיות המתעוררות במסגרת התנהלות שוטפת, דיון שומתיחקירה של מס הכנסה / מע"מ והן בתכנוני מס, רולינגים, הכשרת הון שחור / לא מדווח, טיפול בהעברת כספים מחו"ל ובכל עניין אחר. אם ברמה של ייעוץ, אם ברמה של הכנה לחקירה, אם ברמה של ליווי מס, אם ברמה של התנהלות מול בתי המשפט ואם בכל עניין אחר הקשור בדיני מיסוי.
  • ליטיגציה – ניהול תביעות משפטיות וסכסוכים משפטיים בפני הערכאות השונות. למשרדנו התמחות בניהול מאבקים משפטיים עבור חברות ובשם חברות אל מול צדדים שלישיים, סכסוך בין בעלי מניות מאבקי שליטה ובכל סכסוך עסקי באשר הוא. לטובת האמור אנו מעמידים הן את הידע המשפטי שלנו והן את הבקיאות הכלכלית, החשבונאית והמיסוית של עו"ד דיני חברות במשרדנו.
  • נדל"ן – משרדנו מתמחה בסוגיות ועסקאות נדל"ן מגוונות, עסקאות של קניה ומכירה של דירה, עסקאות הקשורות ביזמות נדל"ן, קניה ומכירה של מגרשים, ליווי בנייה מסחרית או רוויה והתחדשות עירונית .
  • חדלות פירעון ושיקום כלכלי – משרדנו מטפל בחברות בקשיים כלכליים ו/או תזרימים. אנו מתמחים בלעשות הנדרש בניסיון להביא לידי הבראת החברה והשבתה לפעילות תקינה ובמידת הצורך בנקיטה בהליכים הנדרשים לטובת גיבוש הסדר נושים ו/או הקפאת הליכים ו/או פירוק ו/או כל הסדר ו/או פעולה המתיישבת עם המטרות של הלקוח. למחלקה זו עשרות שנות ניסיון ומאות הצלחות, משמע מאות חברות ששוקמו ומאות מצבים בהם "המפתחות" החוזרו לבעלים של החברה לאחר הליך השיקום. אנו נדע לעשות כל שניתן לטובת צמצום הנזק ולקידום האינטרסים של הנוגעים בדבר.
  • דיני עבודה מתמחה במתן שירותים בתחום דיני עבודה ומייצגים הן מעסיקים והן עובדים, לטובת עריכת הסכמים ונקיטה בפעולות נדרשות לטובת הבטחת התנהלות נכונה של החברה אל מול עובדיה והן לטובת טיפול בהליכים בפני בתי הדין לענייני עבודה.
  • מסחרי, מיזוגים ורכישות – אנו מתמחים בהליכים של מיזוג בין חברות, רכישה של חברות, רכישה ע"י חברות  רכישת מניות או השקעה בחברה. למשרדנו היכולת לתת מענה הלוקח בחשבון הן את הסוגיות המסחריות והן את הסוגיות האחרות הנוגעות בדיני חברות, דיני מיסים, דיני קניין ועוד.
  • גבייה והוצאה לפועל התמחות בגביית חובות פרטניים ו/או חובות בהיקפים גדולים וקטנים עבור חברות וגופים מוסדיים. משרדנו מייצג חברות, בנקים ואנשים פרטיים.
  • שוק הון וניירות ערך -  הנפקה של חברות בישראל ובליווי הנפקות מחוץ של ישראל. למשרדנו היכולת והניסיון לתת לחברתך מענה מושלם עם ניסיון של עשרות שנים בתחום ובמסגרת זו אין ספור חברות שהונפקו על ידינו בהצלחה רבה.
  • הייטק והון סיכון – ליווי חברות הייטק וסטרטאפים החל משלב הרעיון, ההתאגדות, ההסכמים, תוכניות אופציה, מסחור קניין רוחני וכל עניין אחר. משרדנו מייצג אין ספור חברות שכאלו, חלקן הגיעו אלינו בשלבים ראשוניים ועתה הן נסחרות בבורסות בעולם או בישראל ו/או שהבעלים בצעו מכירה של הפעילות באמצעותנו בתמורה נאה.
  • הגירה ורילוקיישן לישראל - סיוע בקבלת אשרות עבודה לעובדים זרים ומומחים הנדרשים לעבודה בישראל.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.84 ע"י 38 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תשלום מס עסקאות עודף

מאת: אלי דורון, עו"ד

חוק מס ערך מוסף מטיל חבות במס על עסקאות בישראל. אלא, שישנם מקרים שבהם משולם מס מבלי חבות לשלמו. באילו מקרים ניתן לפעול על מנת לקבלו בחזרה? מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה טרם העסקה, וכן מיד לאחר כל שינוי שחל בתנאיה.

רישוי עסקים וצו סגירה מנהלי

מאת: אלי דורון, עו"ד

חוק רישוי עסקים קובע, כי כל עסק שמופיע בצו רישוי עסקים חייב ברישיון עסק להפעלתו. כדי להימנע מסנקציות בעקבות הפעלת עסק ללא רישוי, חשוב להתעמק בדרישות המשפטיות והרישוי המתאימות לכל סוג עסק.

פאנל הערכות לתום שנת המס 2022 ותחילת 2023 - וובינר 05.12.22

מאת: אלי דורון, עו"ד

ב-05 בדצמבר 2022 קיים משרדנו פאנל של מומחי המשרד בהשתתפות 150 רואי חשבון, עורכי דין, יועצי מס ולקוחות – שעסק בסוגיות של מיסוי, התחדשות עירונית, הקמת עסק והסכם מייסדים וחדלות פירעון. צפו בהרצאות>

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.