מאת:

הקפאת הליכים, הסדרי נושים והבראת חברות בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה בתחום

לא אחת פעילות עסקית כזו או אחרת ו/או חברה בע"מ המפעילה עסק כזה או אחר, מוצאת את עצמה במצוקה תזרימית המסכנת את המשך קיומה של אותה פעילות וחושפת אותה לתביעות, אם מצד הבנקים, מצד ספקים, מצד רשויות המס ומכיוונים נוספים. מצוקה תזרימית זו יכול שתנבע מאירוע נקודתי, החלטה עסקית שגויה, לקוח שקרס, שינוי ארגוני לא צפוי, שינוי בתנאי שוק, שינו מדיניות הבנק באשר לפעילות, ביטול הזמנה גדולה, תביעה לא צפויה ומסיבות רבות נוספות.

 

מצב דברים זה חושף לא אחת מפעל חיים לכדי קריסה, אם ברמת התאגיד ואם ברמה הפרטית, וזאת לאור ערבויות אישיות עליהם חתומים בעלי החברה אל מול בנקים, ספקים וכדומה. אין חולק כי מצב דברים שכזה מייצר משבר של ממש, אם ברמה העסקית ואם ברמה המשפחתית. יתרה מזאת, משבר שכזה, בפרט כשמדובר בעסק ששרד שנים רבות, עלול לגרום לבעליו לעשות טעויות חמורות ובכלל זה, להזרים את יתרת חסכונותיהם הפרטיים לעסק ו/או לקחת התחייבויות נוספות, הכל על סמך אמונה לפיה ניתן יהיה להציל את העסק. כך יוצא שעסקים רבים הנתונים בסכנת קריסה גורמים לבעלים להזרים את יתרת כספם ולבצע מגוון פעולות שגויות אשר בסופו של יום, היה והעסק קורס, נותרת המשפחה ללא כל. על כך ניתן להוסיף, כי בעלי חברות רבות, אם מדעת ואם בשוגג, מוצאים עצמם מתמודדים עם נושים בעייתים, שוק אפור, בנקים וגורמים אחרים, כאשר בחלק מהמקרים, ההתנהלות של הבעלים מלווה בהחלטות שגויות השלובות בהעדפות מרמה ועוד מהלכים העלולים להתפרש כעבירות מס ו/או כעבירות פליליות אחרות. במצבים שכאלה יוצא לא אחת כי הבעלים יזרים את יתרת ההון הדל שנותר לעבר הנושים הלוחצים יותר ו/או המאיימים יותר תחת ניתובם ליעדים אשר יש בהם כדי לסייע לעסק ו/או הותרתם לטובת הליך ההבראה. כל אותן בעיות והחלטות שגויות מתקבלות לא אחת דווקא משום שבעל העסק אינו מסוגל להשלים עם המצב - הוא מתקשה להכיר בבעיה, הכבוד, ההיסטוריה, הלחץ המופעל – כל אלה פוגעים בשיקול הדעת. כך יוצא שהבעלים אינו מסוגל לבחון אובייקטיבית את עסקו ואת מצבו הכלכלי, הוא מאמין שכשם שבעבר עבר משברים, גם הפעם יעבור אותם בהצלחה ולכן מזרים הוא לפעילות את כרית הביטחון המשפחתית, לוקח הלוואות ועוד.

 

כיצד אנחנו יכולים לסייע?

כאן בדיוק נכנסת לתמונה פעילות משרדנו - משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי משרד האוצר, משרד המשפטים ועוד, ידע לבלום עבורך את הנזק ולקבל עבורך את ההחלטות הקשות מתוך שאיפה להציל עבורך את העסק ואת הונך האישי. משרדנו יידע לנהל את המשבר עבורך תחת מצב לא רצוי בו המשבר הוא זה שמנהל אותך. הדין הישראלי קבע מספר כלים משפטיים אשר כל מטרתם היא לעזור לעסק במצוקה תזרימית כאמור. ניהול ושימוש נכון בכלים אלה יאפשר לנו לצמצם את הנזק ובחלק ניכר של המקרים להציל את העסק ממש, לחתוך במצבת החובות, להבריא את העסק ולהחזיר את המפתחות לבעליו. משרדנו יידע לבחון עבורך את העסק, לראות האם נכון להילחם עליו ועל מה להילחם - על סמך זאת ידע משרדנו לבנות עבורך תוכנית פעולה ואסטרטגיה כזו המושתתת בראש ובראשונה על בחינת העסק ועל הכדאיות שבהמשך תפעולו. בנסיבות בהן אנו רואים כי יש בנמצא עסק שנכון להילחם עליו, עסק עם עתיד המסוגל להרוויח, נדע לנקוט בפעולה הנכונה, לבקש מבית המשפט להגן על החברה, למנוע את ההליכים נגדה מצד נושים ולתת לנו פרק זמן לטובת הבראה וגיבוש הסכם עם כלל הנושים. הליך ההבראה יבוצע על ידנו במהירות וביעילות. למשרדנו מחלקות משפטיות וכלכליות המתמחות באמור ובהישען על אלה נדע האם נכון לקצץ בהוצאות ו/או לממש נכסים ו/או להביא משקיע ו/או לייעל את המערכת ו/או לפטר עובדים ו/או לבצע אין ספור פעולות אחרות, כשבסיומן נפעל לגיבוש הסכמה עם כלל נושי החברה באשר לאחוז אותו הם יקבלו מתוך כלל החוב כלפיהם, על פני תקופה מוגדרת, בה החברה תוכל להשתקם ולהשלים המתחייב. משרדנו ידע להסביר לנושים כי נכון לשתף פעולה, לעזור לעסק, להגיע להבנה בדבר קבלת חלק מהחוב, על פני מצב בו העסק יקרוס.

 
הניסיון מלמד כי נכון ורצוי לפנות אלינו בעניין מוקדם ככל שניתן, אין לעכב טיפול במצוקה תזרימית - בדרך כלל התנהלות ללא ליווי משפטי כלכלי מקצועי, פוגעת בסיכויי השיקום של העסק ומנתבת משאבים לכיוונים שגויים. חשוב לפעול בעניין בזהירות, לא לעכב ולא להתעכב. 
פנו אלינו עתה, ניפגש, נלמד את המצב וביחד נגבש אסטרטגיה מתאימה!

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.85 ע"י 7 גולשים

עשוי לעניין אתכם

פירוק שותפות בנכסי נדל"ן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

יש חשיבות מכרעת בבניית אסטרטגיה אשר תאפשר הוצאת המתבקש אל הפועל בתבונה ובמינימום מס והכול תוך שמירה על עקרונות של חוקיות ושקיפות מלאה.

תביעה לפינוי מושכר עקב הפרה צפויה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ניהול מאבקי ירושה - מחלוקת בנוגע לצוואה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

סכסוכי ירושה הם תופעה מצערת הפוקדת משפחות לא מעטות. ראוי לערוך הבחנה בין שני מצבים מרכזיים של סכסוכים הנוגעים לנכסים שמותיר אחריו אדם שהלך לעולמו:

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.