העברת בין דורית - מדור ההורים לדור הילדים

הורים רבים מבקשים לשמור על ההון המשפחתי שלהם, באופן שזה יוכל לעבור לא רק לילדיהם אלא גם לדור השלישי של הנכדים. חוסר היכולת בביצוע של העברה בין דורית קשור לא רק למחלוקות המתגלעות בתוך המשפחה, אלא גם ובעיקר בשל חוסר תכנון מוקדם של אופן העברת ההון והנכסים.

 
משרדנו מתמחה בתכנון מושכל ומחושב של העברה בין דורית לדור הילדים והנכדים, תוך ראייה כוללת של כל נכסי המשפחה ובשילוב של תכנון מס קפדני, כבר בימי חייהם של ההורים. תוך השארת כספים מספיקים להוצאות מחיית ההורים עד להגיעם לגיל 120.
תהליך של העברה בין דורית כרוך בארבעה אספקטים עיקריים:
  • משפחתיים - הרצון הרגשי לשמר את ההון במשפחה ולמנוע סכסוכים בין הילדים בהווה ובעתיד לאחר שההורים ילכו לעולמם.
  • כלכליים -  תכנון פיננסי לשימור הכנסות שוטפות להוצאות המחייה של ההורים והכנסות מיוחדות לצרכים רפואיים מיוחדים, עזרה שוטפת לילדים בחלוקה שווה, ביטוחי חיים/בריאות/סיעוד.
  • משפטיים -  עריכת הסכמי מתנה לילדים בעוד ההורים בחיים, הכנת הסכם מתן זכויות בעסקים/בנדל"ן לרבות אפשרות להמשך העברת ההכנסות מהנכסים להורים עד הליכתם לעולמם. הכנת הסכמי ממון להורים ולילדים עם בני זוגם, עריכת צוואות, הסכמי חלוקת עיזבון, מינוי מראש של מנהל עיזבון, עריכת הסכמי בעלי מניות להסדרת הבעלות והשליטה בעתיד, או בעת נבצרות או פטירה.
  • מיסויים -  תכנון מס מוקדם בהעברה במתנה או בירושה, תוך ניצול הטבות מס לדור ההורים ולדור הילדים. כך למשל: הבטחת קבלת פטור ממס שבח לילדים בגין דירת מגורים שירשו, גם אם להורים יש יותר מדירה אחת, שילוב הילדים בעסק המשפחתי, העברת בעלות על דירות ונדל"ן אחר לילדים לניצול הטבות מס או למרות מיסוי מסוים כדי ליצור קביעות בשטח של ההעברות וכו'.
 
הטיפול כרוך בהיבטים של עריכת "אמנה משפחתית", עריכת תכנון פיננסי כלכלי, עריכת תכנון מס, עריכת הסדרים לניהול הנכסים, עריכת הסכמי בעלי מניות, עריכת הסכמי ממון, הקמה וניהול קרן נאמנות או הקדש, הנפקה לבורסה במידת הצורך, עריכת צוואות וניהול העיזבון.
 
הצלחה בהליך ההעברה הבין דורית מצריך תכנון מוקדם והיערכות מתאימה מראש, אשר עשויים למנוע מחלוקות בתוך המשפחה ותאונות מס. לפיכך, רצוי לעשות את תהליך ההעברה הבין דורית באופן הנכון והיעיל ביותר, תוך בחינת כלל השיקולים המיסויים, המשפחתיים, הכלכליים, המשפטיים והמסחריים. תכנון המתאים למשפחה אחת אינו מתאים בהכרח למשפחה אחרת.
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

נאמנויות כאמצעי להעברה בין דורית

המוסד המשפטי המכונה "נאמנות" הינו כלי בעל חשיבות רבה היכול לשמש למטרות מגוונות. במאמר זה נסקור את דרכי השימוש בכלי זה כאמצעי להעברה בין דורית ולשמירה על נכסי המשפחה.

גמירות דעת בהסכם מתנה הנחתם בידי הורה קשיש

בשני פסקי דין נדונו מקרים דומים שהגיעו לתוצאות שונות. מצב זה מעורר אי נחת ומדגיש פעם נוספת את חוסר הוודאות הגלומה בכל הליך משפטי. כאמור, על מנת להתגבר על חוסר וודאות זו, ראוי לוודא כי פעולת ההעברה נעשית באותו שלב בחיים שבו אין ספק לגבי צלילות דעתו של המעביר.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.