ייצוג יזמי נדל"ן, דיירים ופרטיים בעסקאות התחדשות עירונית

למחלקת הנדל"ן של משרדנו ניסיון עשיר בכל הקשור בטיפול וייצוג של יזמים, דיירים, בעלי דירות, בעלי זכויות ואחרים בעסקאות אשר עניינן בהתחדשות עירונית, תמ"א 38, פינוי בינוי ועוד. מחלקת הנדל"ן של משרדנו מורכבת מעו"ד ורו"ח אשר בעברם ייצגו את רשויות מס שבח וכן את משרד המשפטים וכיום מטפלים בעשרות רבות של מיזמים, יזמויות וקידום של אלפי יחידות מגורים לבנייה עבור לקוחות המשרד. משרדנו מתמחה בעולם ההתחדשות העירונית, אם ברמות הקנייניות ואם ברמות המס הנגזרות הימנו ובמסגרת זו צברנו ניסיון רב בכל הקשור בקידום מיזמים שכאלה.
 
משרדנו מודע למורכבות ולרגישות הנגזרת ממיזמים אשר עניינים בהתחדשות עירונית תמ"א 38 ויודע הוא לנטרל את אלה לטובת קידום ענייני לקוחותינו. משרדנו יודע ללוות את הלקוח בכל שלבי המיזם, החל משלב הרעיון ועד לשלב השלמתו ורישומו. אנו בקיאים בכל ההתנהלות המשיקה להתנהלות שכזו, לרבות טיפול ביועצים, התקשרויות חוזיות, מגעים והתנהלות מול ועדי בתים, רישומי זכויות, טיפול במחלוקות על שטחים, התקשרויות עם אדריכלים ונותני שירותים אחרים, טיפול בהתנגדויות, התנהלות מול ועדות וקידום כל פעולה נדרשת אחרת לטובת הוצאת המיזמים אל הפועל במינימום זמן ובמקסימום הצלחה. למשרדנו מיזמים בתחום ההתחדשות העירונית בכל שטח המדינה. אנו יודעים לתת ללקוח יחס אישי ומקצועי ולפעול בשמו בהצלחה רבה לטובת קידום המתחייב.
 

עו"ד (רו"ח) ירון טיקוצקי, שותף ומייסד, העומד בראש מחלקת הנדל"ן של משרדינו, מתארח בתכנית "סודות הנדלן" בנושא בטחונות לדיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

עריית ירושלים ניסתה לחייב יזמים בהיטל השבחה בגין תמ"א 38

ביה"מ חסם ניסיון של עיריית ירושלים לחייב יזמים בהיטל השבחה בגין תמ"א 38

זכויות בניה בבית משותף

כפי שנקבע בפסק דין פריד, גם אם אתם גרים בבית משותף שבו כל זכויות הבניה הוצמדו ליחידה אחת (או למספר מוגבל של יחידות) - אין הדבר מונע מדיירי הבניין לממש...

פינוי בינוי: המדריך המעודכן לשנת 2020

המדריך המעודכן לשנת 2020 בכל הנוגע להליכי פינוי-בינוי בישראל, מסלולים עיקריים ותנאים מקדמיים, כולל עדכון לגבי הפחתת הרוב הנדרש לביצוע פרויקט פינוי בינוי, לחצו כאן.

מדריך לוועד הבית בטרם התקשרות עם יזם בפרויקט פינוי בינוי

מדריך מיוחד לוועד הבית בטרם התקשרות עם יזם בפרויקט פינוי בינוי - על שלבי ההתארגנות, חתימה על מסמכי טרום הסכם, בחירת היזם וכל מה שחשוב לדעת בנושא, קראו כאן.

שינוי מדיניות בפרויקטים של פינוי ובינוי

לאחרונה החלה מגמה לפיה הרשויות המקומיות מסדירות וקובעות מדיניות תכנונית בתחום בה יש להקטין את תוספת השטח של הדירות החדשות אותה מקבלים הדיירים בפרויקטים של פינוי בינוי בתמורה לדירותיהם הישנות.

בחירת יזם לתכנית התחדשות עירונית

ענף ההתחדשות העירונית הוא הענף המוביל כיום בישראל כאשר אחת הבחירות החשובות שישפיעו על הצלחת כל פרויקט בתחום, היא ללא ספק בחירת היזם - קראו כאן בנושא.

דמי ניהול - פרויקט פינוי בינוי

קיים שינוי דרמטי בתנאי המגורים בפרויקטים מסוג "התחדשות עירונית", הן במעבר מבניינים ישנים למגדלים חדשים, והן בעלויות האחזקה שלהם. בעלי דירות קטנות וישנות מוצאים עצמם מתגוררים במגדלים מפוארים שמוחזקים על ידי חברות ניהול. כאמור, המעבר ממגדל ישן ומעופש למגדל יוקרה מגלם בתוכו שינוי ושיפור של ממש באיכות החיים. אולם, שינוי זה כרוך בתשלום ששכרו ניכר לחברות הניהול, ומצב דברים זה כשלעצמו יוצר עיכוב בהתקדמות הפרויקט.

עריכת הסכם מימון / הלוואה לטובת עסקת תמ"א

למשרדנו ניסיון רב בתחום המאפשר לנו לסייע לך היזם ו/או המלווה לקדם עסקת הלוואה בטוחה וראויה, כזו המתיישבת עם האינטרסים של כל הגורמים המעורבים ו/או כזו שתיתן לך את מקסימום ההגנה הנדרשת לטובת הוצאת המיזם אל הפועל.

פרויקט תמ"א תקוע

אחד הנושאים לגביהם עולות שאלות ומובעים חששות רבים נוגע לאפשרויות העומדות בפני דיירים במקרים בהם היזם קורס בעיצומו של פרויקט תמ"א 38 ונוטש את הפרויקט.

חברת תמ"א 38 אינה מהווה איגוד מקרקעין

בית המשפט המחוזי בשבתו כוועדת ערר נתן דעתו לבעיה שכיחה המתעוררת בעסקאות בתחום ההתחדשות העירונית וקבע כי חברה שהחתימה דיירים במסגרת עסקה לביצוע פרויקט תמ"א 38 שטרם נתקיימו תנאיו המתלים, אינה מהווה איגוד מקרקעין ועל כן רכישתה אינה חייבת במס רכישה.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.