מאת:


עלייה משמעותית בפעילות אנשי עסקים ישראלים באפריקה ובמיוחד באתיופיה

בתקופה האחרונה נרשמה עלייה משמעותית בפעילות אנשי עסקים ישראלים ביבשת אפריקה ובמיוחד במדינת אתיופיה, כך עולה מסקירה של דסק אתיופיה-ישראל המשמש כלשכת מסחר בין שתי המדינות במשרדנו המתמחה במיסוי ישראלי ובינלאומי, כמו גם בייצוג אנשים עסקים ובעריכת עסקאות והסכמים בישראל ומחוצה לה.

לדברי עו"ד גיל יאסו מרכז דסק אתיופיה-ישראל במשרד, הדסק הוקם לפני כשנתיים וכעת רואים התעוררות בפעילות של אנשי עסקים ישראלים. לגבי עו"ד יאסו, שהוא עצמו יליד אתיופיה, הם מלווים יזמים ואנשי עסקים לטובת קידום מיזמים עסקיים ובחינת דרכי המימון. ישראלים פעילים כיום באפריקה ובאתיופיה במגוון תחומים החל מחוות גידול פרחים, גידולים חקלאיים, נדל"ן, אספקת מוצרי בנייה, תשתיות מים וביוב, תיירות, מזון ועוד. באתיופיה חיים כיום כ-85 מיליון תושבים, כ-70 מיליון מהם כפריים ורק כ-15 מיליון בערים. המספרים האלה מעודדים  ישראלים להשקיע שם. הישראלים גילו את "היבשת השחורה" ואנשי עסקים רבים נוהרים לשם, מרחק טיסה קצר, רק כ-3 שעות. לדברי עו"ד עו"ד יאסו, אתיופיה ממוקמת במיקום אסטרטגי, יש בה דמוקרטיה, יציבות שלטונית, קפיצת מדרגה מבחינה טכנולוגית וכוח עבודה זול יחסית.

עו"ד אלי דורון, שותף-מייסד במשרדנו מציין שדסק אתיופיה-ישראל משתלב בפעילות הבינלאומית הענפה כיום של המשרד, היודעת לשלב התקשרות חוזית עם שיקולי מס שקופים וראויים. לדברי עו"ד דורון לא מעט ישראלים ביניהם חיפאים קבעו את בסיס העסקים שלהם באפריקה: "לישראלים קל לעשות עסקים באתיופיה יותר מאשר חלק ממדינות מזרח אירופה". לדברי עו"ד דורון ממשלת אתיופיה מעודדת השקעות של זרים במדינה באמצעות תמריצים כמו קרקעות ללא תשלום, הטבות מיסוי ומתן פטורים שונים. לדברי עו"ד דורון, גופים כלכליים באתיופיה מגלים עניין בחברות ישראליות ואם בעבר אנשי עסקים היו נוהרים לארה"ב כעת ישראלים מגלים את אפריקה.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

קיפוח בעלי מניות המיעוט - תביעה נגזרת

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

במאמר זה נעסוק בהסדר המשפטי הקבוע בפרק השלישי לחוק החברות העוסק בתביעה נגזרת כאמצעי להתמודדות עם מצב של קיפוח בעלי המניות בחברה.

מתן שירותים משפטיים בעניין פירוק חברה מרצון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); פליקס נפתליב עו"ד

הליך פירוק חברה מרצון הינו הליך וולנטרי אותו יוזמים בעלי מניות בחברה (להבדיל מפירוק שנגרם עקב היקלעותה של החברה למצב של חדלות פירעון), המעוניינים לסגור את החברה ולחדול מהפעילות העסקית במסגרתה.

קניה, מכירה ומיזוג של משרדי ייעוץ מס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

מייצגים רבים כיום מבינים כי משרד גדול יותר יאפשר להם להשקיע יותר בתקציב פרסום, להתפנות לטובת מפגשי שיווק ולנקוט בפעולות נוספות לטובת השבחת פועלם, מה שדוחף אותם לפעול לטובת הגדלת עסקם והגדלת המנגנון באמצעותם הם פועלים, לטובת שמירה על הקיים ו/או הגדלת שורת הרווח ו/או לטובת הקמת סביבת עבודה נוחה ותואמת את המצב.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.