חוק רישום וסיווג קבלנים

במטרה להסדיר את חוק הבנייה בארץ, חוקקו עוד בשנת 1969 את חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסאיות ובנאיות הקובע, כי לא ניתן לעסוק בענף הבנייה בקבלנות בהיעדר רישום בפנקס הקבלנים, המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון.
לפיכך, חברות בנייה אינן יכולות לשכור את שירותיו של קבלן שאיננו בעל תעודת קבלן רשום בתחום עבודות הבנייה הבנאיות. לרבות קבלנים במקצועות השונים לדוגמא שלד, חשמל, אינסטלציה, ביוב, איטום, מיזוג, תשתיות, פיתוח חצרות, שיפוצים, עבודות אבן, מתקני אנרגיה, בריכות מים, עבודות עפר וחציבה, הנחת קווי תקשורת, קווי חשמל ועוד.
בנוסף, קבלן רשום היום נדרש לפני כל הגשה של תוכניות לעיריות השונות ואף בעת קבלת טופס 4.
כל קבלן רשום רשאי לבצע עבודות על פי הענף הראשי, ענפי המשנה וההיקף הכספי וזאת על בסיס הניסיון, ההכשרה והסיווג הרשום. קבלן אשר מבצע עבודות באופן שאינו תואם את הרישיון שלו, עובר על החוק וצפוי לעונשים וסנקציות.
החוק מאפשר לשנות את הסיווג עד לרמה הגבוהה ביותר (סיווג 5), המאפשרת לבצע עבודות ללא הגבלה על היקף הסכום הכספי שלהן. העלאת הסיווג מאפשרת לגשת לעבודות בהיקפים גדולים יותר, לגייס עובדים פלסטינים ולהשתתף במכרזים ממשלתיים ושל רשויות מקומיות.
 
 
סיוע בהוצאת רישיון קבלן רשום והעלאת הסיווג הקבלני

משרדנו מסייע לקבלנים בכל רחבי הארץ בהליך הוצאת הרישיון. אנו עובדים באופן אישי וצמוד עם הקבלן בכל הליך הגשת המסמכים, בהכנה לדיון בוועדה המקצועית במידה ונדרש ובייצוגו בוועדה, ובהתנהלות מול רשם הקבלנים עד לקבלת האישור הסופי. כמו כן, אנו פועלים יחד עם הקבלן להעלאת הסיווג במטרה להגדיל את היקפי העבודה וההכנסות שלו ולהוספת ענפי משנה נוספים לרישיון בהתאם לחוק.

משרדנו מייעץ ומלווה את הקבלן גם בהליך הערר המנהלי בפני ועדת הערר כאשר התקבלה החלטה הדוחה את הבקשה להירשם בפנקס הקבלנים, הדוחה את הבקשה להעלאת הסיווג או כל החלטה אחרת.

במסגרת זו אנו מעניקים את השירותים הבאים:
  • רישום בפנקס הקבלנים
  • טיפול בהעלאת סיווג
  • חידוש רישום
  • ערעור על החלטות רשם הקבלנים
  • העתקת סיווגים
 

עורך דין רישום קבלנים - ייצוג שוטף

אנו מעניקים ייעוץ משפטי שוטף ומלווים את הקבלן גם במקרים בהם הוטלו עליו סנקציות שונות בעקבות ביקורות באתרים או פיקוח של רשם הקבלנים.

בנוסף, אנו מעניקים שירותים משפטיים במסגרת פעילות מסחרית שוטפת, כאשר נדרשים לחוזים משפטיים מול ספקים וקבלנים אחרים, כאשר יש לבצע העתקה של הסיווג לחברה אחרת, במסגרת עסקאות מיזוגים ורכישות עם חברה קבלנית אחרת ובמסגרת סכסוכים עסקיים וסוגיות של דיני עבודה.

מאחר ופנקס הקבלנים פתוח לציבור, רישיון קבלן מורשה הוא נכס המאפשר לכל קבלן להציג בפני לקוח פוטנציאלי את היותו קבלן מקצועי, מפוקח והעומד בכל הדרישות המחמירות של רשם הקבלנים.
לפיכך, להתנהלות נכונה מול רשם הקבלנים יש חשיבות רבה ויכולה להגדיל את הסיכוי שהבקשה תתקבל ללא עיכובים מיותרים. 
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.