מאת:

ייצוג ישראלים המבקשים להעלות לישראל בן/בת זוג מחו"ל עם אשרת שהייה חוקית, תושבות קבועה ומעמד של תושב קבע בישראל

הישראלי הממוצע הינו הרפתקן - הישראלי הטיפוסי מתגייס לצה"ל, עושה את המיטב ועם התקרב מועד השחרור, סופר הוא את הימים לשחרורו. עוד בטרם התייבש הדיו על תעודת השחרור, הוא יעלה על מטוס ויטוס ליעד מרוחק, ליעד בו יוכל הוא להתחבר לעצמו, להתחבר אל העולם, לנקות את הראש ולהעלם בסבך הגדול. לפעמם יעדיף הישראלי לצאת לחו"ל בגפו ולפעמים יצא הוא ביחד עם חברים, אותם בחלק גדול מהמקרים יחליף, תוך כדי מסע, בחברים ומכרים חדשים אותם פגש על פני הגלובוס.

 

הניסיון מלמד כי התנהלותו הטיפוסית של הישראלי ואופייו המיוחד, יסייע לו בהתנהלותו בחו"ל אם לטובת קבלת עבודה, השתלבות עסקית ו/או חברתית ואם לטובת הכרת חברים, בני/בנות זוג וכדומה. התנהלות זו ודומות לה, מייצרות לא אחת, בניגוד למתוכנן, קשרים רומנטיים, קשרי זוגיות, או זוגיות המתחילה בחוויה משותפת וברצון של השניים להכיר ולהמשיך לטייל וכזו שעם חלוף הזמן הופכת לקשר מתחזק עד לכדי הבשלה, אהבה ורצון להתמסדות. כך יוצא, שבנקודת זמן כזו או אחרת, בני הזוג מבינים כי הגיעה העת לעשות שינוי, הגיעה העת לחדול מלנדוד וכי נכון וראוי יהיה לחשוב על מעבר לפעימה הבאה, זאת הכרוכה לא אחת בחזרה לבית ההורים בישראל וכן בענייני עבודה, לימודים, חתונה, משפחה וכדומה ובשלב זה, לא אחת – עלולות לצוץ להן מספר בעיות משפטיות.

 

הבירוקרטיה המשפטית

הבעיה הגדולה כאמור מתעוררת עת מחליטים בני הזוג לחזור לישראל ולהשתקע בה. זוהי נקודה קריטית בה אין מקום לטעויות, נקודה בה נדרש הזוג לעמוד, אולי לראשונה, אל מול הבירוקרטיה הישראלית, החשדנות שבמהלך ומול אין-ספור חוקים, תקנות, הוראות פנימיות וסוגיות משפטיות מורכבות העלולות להתעורר עקב היות העולה לא יהודי/ת, מה שאומר כי "חוק השבות" אינו תקף למקרה, מה שמחייב הסדרה אל מול משרד הפנים, הלשכות המשפטיות ו/או הגורמים האחרים הנוגעים בדבר, משמע התנהלות מול מוסדות הממשלה, לטובת הקניית מעמד של תושב קבע לבן/בת הזוג אשר יאפשר לזוג לחיות יחדיו בישראל ואף לעבוד בישראל, ככול שזה ימצא לנכון לעשות זאת.

התנהלות משפטית זו, של העלאת בן או בת זו לישראל, חייבת להתבצע בהתאם לרגולציה ודיני ההגירה המקומיים בצורה סדירה ומדויקת, בליווי צמוד של עו"ד מומחה בדיני הגירה ישראליים, שאם לא כן, עלולים בני הזוג למצוא את עצמם בפני מציאות משפטית עגומה ממנה עוד עלולה להיווצר מניעה בהבאת בן/בת הזוג לישראל ובמקרים מסוימים אף לידי גירוש. כך יוצא, שהתנהלות לא חוקית של הזוג, אם מדעת ואם לאו, שהייה בישראל מעבר למותר, הפרת תנאי ויזת תייר וכו', עלולים לייצר הפרת חוק, עבירות פליליות והתנהלות אשר יש בה כדי לגרום לרשויות המדינה לבלום את כניסתו של אותו גורם לישראל וזאת מתוך הבנה לפיה הבאתו כרוכה בהתנהלות לא תקינה ולא חוקית, מולה יש להילחם.

 

קבלת אשרת שהייה בישראל ומעמד של תושב קבע

לטובת מניעת בעיות מסוג זה ולטובת הבטחת הבאת בן/בת הזוג הזר לישראל, קבלת אשרת שהייה ו/או אשרת עבודה ו/או מעמד של תושב קבע בישראל – בהתאם להוראות חוקי ההגירה הישראליים, יש לדעתנו חובה להפעיל עורך דין המתמחה בדיני הגירה לישראל, התנהלות מול משרד הפנים ובקבלת אשרות שהייה ומעמד של תושב בארץ. התנהלות משפטית נכונה, בסיוע עו"ד מומחה להגירה ממשרדנו, תבטיח השלמת המהלך המבוקש בצורה יעילה ורצויה, במינימום עלות וזאת מבלי שיגרם למי מהצדדים עוגמת נפש ו/או סבל ומבלי שהבירוקרטיה הישראלית תגרום, חס וחלילה, לבני הזוג להפרד ו/או לקבל החלטה בדבר העתקת עתידם ממדינת ישראל למדינת בן או בת הזוג ו/או ליעד שלישי אחר. מעורבות של עורך דין המתמחה בדיני הגירה ונקיטת הפעולות הנדרשות על ידו לטובת הבטחת התנהלות חלקה, קריטית וזאת במיוחד לאור העובדה לפיה הזוג, בשעה זו, ממילא נמצא בתקופה רגישה של קבלת החלטות, לחצים משפחתיים ואחרים, כך שכל קושי מיותר עלול להביא לידי שינוי בתוכניות בני הזוג, פגיעה במרקם היחסים ולפעמים אף מעבר לכך. עורכי הדין מטעם משרדנו, מודעים לרגישות האמורה, מה שעוזר לנו לתן לך הלקוח את המענה הרגיש, היעיל והאמתי, לו הנך זקוק.   

 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בעניין?

למשרדנו, המורכב משורת עורכי דין מנוסים יוצאי רשויות ממשלה שונות, מחלקת הגירה ייחודית אשר כל מטרתה, ניסיונה ויכולתה ממוקדים בהבאת תושבים זרים לישראל, אם מטעמים רומנטיים ואם מטעמים עסקיים חוקיים אחרים. מחלקת ההגירה של משרדנו תדע לעשות את העבודה עבורך ולתן לך הלקוח/ה מענה מהיר ויעיל בנושא. נחזור ונדגיש כי לעניות דעתנו יש בנמצא חובה לפעול באופן מוסדר וחוקי, באמצעות עו"ד מומחה בדיני הגירה אשר מתמחה בהתנהלות מול משרד הפנים וזאת החל מהצעדים הראשונים. משרדנו, המורכב משורה של עו"ד מומחים בדיני הגירה והתנהלות מול משרד הפנים, ישמח לעשות כן עבורך - אנו נשמח ללוות אותך ואת בן/בת הזוג, לטובת הבאתם לישראל במהירות האפשרית, הקניית מעמד חוקי עד וכולל הוצאת תעודת זהות ישראלית ומעמד של תושב קבע.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.85 ע"י 7 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תשלום היטל עובדים זרים

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, דור שיוביץ, משפטן

ביום 12.9.17 ניתן פסק דינו של בית המשפט העליון בעשרה ערעורים שבגדרם התעוררו שאלות משפטיות דומות, על שורה של פסקי הדין אשר ניתנו בבתי משפט מחוזיים שונים ועסקו בסוגיה משותפת - חיובם של הנישומים בהיטל בגין העסקת עובדים זרים יוצאי אריתריאה וסודן מכוח חוק תוכנית להבראת כלכלת ישראל.

קבלת מעמד תושב קבע בישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו ידע למצוא עבורך את הפרצה החוקית המאפשרת את הבאת אותו בן משפחה ארצה - משרדנו ידע לפעול מול הגורמים המוסמכים, לרבות מול משרד הפנים ולהביא לידי מציאת פתרון חוקי, ללא צורך בהליך משפטי והיה ובכל זאת יידרש הליך משפטי, ידע משרדנו להביא עבורך את המענה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.