מאת:

בית הדין האיזורי לעבודה בנצרת זיכה חקלאי מכפר תבור מעבירות של אי תשלום שכר מינימום לעובדים תאילנדים אשר העסיק.
החקלאי הואשם בכך שלא שילם שכר מינימום וכן שכר עבור שעות נוספות לשישה עובדים תאילנדים אשר הועסקו אצלו בשדות, כל זאת בניגוד לחוק ולתקנות שכר מינימום.
המדינה טענה כי בביקורת שערכה ביום 16.11.05 נבדקו מסמכיהם של מספר עובדים תאילנדים וכי בהתאם למסמכים אלה עולה כי הנאשם לא שילם להם את שכרם כחוק.

על הנאשם הוטל קנס מנהלי בגובה 90,000 ₪ אך הוא בחר להישפט ובדיעבד ברור כי טוב עשה.
הנאשם אשר יוצג ע"י עו"ד גיל מור ממשרד עורכי הדין דורון טיקוצקי טען כי החקלאי דאג לתשלום שכר מלא לעובדיו וכי הסתמכותם של חוקרי משרד התמ"ת על תלושי המשכורת אשר הוצאו לתאילנדים הינה שגויה שכן הנאשם דאג לשלם לעובדים את מלוא שכרם וכן דאג להוציא תלושי שכר מתוקנים המבהירים זאת.
בית הדין קיבל את טענת הסנגור, עו"ד גיל מור, וקבע כי תלושי השכר המתוקנים משקפים את שעות העבודה בפועל ואת השכר ששולם לעובדים ע"פ חוק.

בהכרעת הדין מתח בית הדין ביקורת קשה על התנהלות פקחי משרד התמ"ת אשר לא טרחו לחקור את העובדים התאילנדים ועל כך כי לא התנהלו מולם בברוטאליות תוך שהם מתפרצים לדירתם ותולשים דפים מהמחברות שלהם. בית הדין מתח ביקורת על כך כי לא נגבו עדויות בזמן אמת מהעובדים התאילנדים ועל כך כי נמנע מלהגיש לבית הדין מסמכים רלוונטיים.

בית הדין קבע כי גרסת הנאשם ומנהל החשבונות שלו (שזומן לעדות מטעם המאשימה דווקא) הייתה מהימנה עליו וכי התרשמותו הייתה כי הנאשם שילם לעובדיו בהתאם לשעות שעבדו.
נשיאת בית הדין , כב' השופטת ורד שפר, קבעה כי המדינה לא הצליחה להוכיח כי החקלאי עבר את העבירות אשר יוטחו לו וכאמור זיכתה את החקלאי מאותן עבירות.

הע"ז 1008/10 (28.11.10)

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תשלום היטל עובדים זרים

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, דור שיוביץ, משפטן

ביום 12.9.17 ניתן פסק דינו של בית המשפט העליון בעשרה ערעורים שבגדרם התעוררו שאלות משפטיות דומות, על שורה של פסקי הדין אשר ניתנו בבתי משפט מחוזיים שונים ועסקו בסוגיה משותפת - חיובם של הנישומים בהיטל בגין העסקת עובדים זרים יוצאי אריתריאה וסודן מכוח חוק תוכנית להבראת כלכלת ישראל.

קבלת מעמד תושב קבע בישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו ידע למצוא עבורך את הפרצה החוקית המאפשרת את הבאת אותו בן משפחה ארצה - משרדנו ידע לפעול מול הגורמים המוסמכים, לרבות מול משרד הפנים ולהביא לידי מציאת פתרון חוקי, ללא צורך בהליך משפטי והיה ובכל זאת יידרש הליך משפטי, ידע משרדנו להביא עבורך את המענה.

אשרת שהייה בישראל לבן/בת זוג

מאת: צוות האתר

על ייצוג משפטי וליווי מקצועי של ישראלים המבקשים להעלות לישראל מחו"ל את בן או בת זוגם ולהקנות לאלה אשרות שהייה חוקיות, תושבות קבועה ומעמד של תושב קבע בישראל.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.