מאת:


צברת רווחים בחברה זרה המנוהלת מישראל בחשבון בנק בחו"ל? כך תפעל

ישראלים רבים מתנהלים היום באמצעות רשת האינטרנט ובמגוון רחב של אופנים אחרים לטובת יצירת הכנסות המגיעות אליהם ממקורות שונים ורבים למעשה יודעים לעשות זאת בהצלחה רבה. חלק גדול מהישראלים מתמחים ביצירת עמלות אותן הם מקבלים בגין ניתוב לקוחות לאתרי הימורים או לאתרים אחרים בעולם במגוון אופנים ואת אותן עמלות הם מנתבים לחשבון בבנק הנתון בבעלות של חברה זרה פחות קפדנית, בגיאורגיה ו/או במדינות אחרות, אותה הם הקימו לטובת האמור. 
 
לפעמים, כאשר הישראלי מתחיל הוא לא יודע מה הפוטנציאל האמיתי של ההתנהלות שלו, להיכן דברים יובילו ועד כמה הוא יצליח וקורה לא אחת שהמוח הישראלי מצליח ואכן אותו ישראלי מצליח עד מהרה לגרוף לחשבון הבנק שלו עמלות בהיקפים גדולים, לפעמים של מיליוני דולרים רבים  ולפעמים אף גדולים עוד יותר. העמלות או ההכנסות המצטברות באותם חשבונות בנק בחו"ל יכול שיגיעו כעמלות מאתרים אחרים ויכול שיגיעו בגין שירותים או פעולות אחרות שאותם ישראלים ביצעו עבור אחרים, אם כאלה מחוץ לגבולות המדינה ואם כאלה הנמצאים דרך קבע במדינת ישראל. הבעיה בחלק מהמקרים נובעת מכך שעל פי הדין הישראלי חברה זרה המתנהלת מישראל רואים אותה כחברה ישראלית לכל דבר ועניין ולכן מבחינת רשויות המס בישראל - על אותה חברה להגיש דו"חות ולשלם מס בישראל כמו כל חברה ישראלית. הימנעות מלעשות כן, שקולה לעבירה פלילית חמורה. קורה שהישראלי בדו"ח השנתי שלו רוצה להיות שקוף וחוקי ולכן בטופס 150 הוא מציין כי יש לו מניות בחברה זרה. הבעיה היא שאם אותה חברה זרה מתנהלת מישראל, עצם הדיווח על החזקת המניות לא פותר את הבעיה. הבעיה לא נפתרה ומה שצפוי זה שבדיון השומתי הראשון שלו, מפקח המס יבקש לדעת מה מהות החברה הזרה, יבקש לראות את דו"חותיה ולהבין מהיכן היא מנוהלת ונשלטת. היה וימצא כי היא מנוהלת ונשלטת מישראל, יראו את אותה חברה זרה כחברה ישראלית וזו, כמו כל חברה ישראלית, תחויב במס מלא בגין כל ההכנסות שלו, לרבות מס הכנסה ומע"מ, ככל שחל כזה ואף מעבר לכך. הנסיבות מראות כי בחלק גדול של המקרים ישראלים מקימים חברות זרות ובמקביל הם מקימים חברות ישראליות. החברה הזרה צוברת הכנסות ומשלמת לחברה הישראלית כנגד חשבונית. גם מהלך שכזה אינו מכשיר את המצב והיה וימצא כי החברה הזרה התנהלה מישראל, עדין הבעלים והמנהל שלה נתונים לחשיפה פלילית וזה עלול להימצא כמי שביצע עבירות מס חמורות על פי פקודת מס הכנסה. מצב הדברים האמור מחייב טיפול משפטי אשר מטרתו היא לנטרל את החשיפה הפלילית ולהביא לידי הסרת המחדל האזרחי.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע במקרים שכאלו?
 
משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי מס הכנסה מתמחה בטיפול בנושאים מסוג זה. משרדנו יודע לטפל בחברות זרות המחזיקות כספים בחו"ל וזאת בעוד אותן חברות הרוויחו את הכסף כאשר הן מנוהלות מישראל. יש לקחת בחשבון כי חברה זרה המתנהלת מישראל חייבת במס חברות ישראלי מלא ובנוסף יש בנמצא סבירות כי אותה חברה תוגדר כחברת משלח יד זרה - הניזונה מהכנסות משירותים בלבד ומשכך, לאור חקיקה אנטי תכנונית, רואים בה כחברה אשר כל רווחיה צריכים להיות ממוסים כדיבידנד וזאת בנוסף על המס חברות. כל אלה חושפים את הבעלים פלילית ואזרחית מה שמחייב התנהלות חכמה ושקופה. לפעמים הכללת המניות בטופס 150, כפי שמתחייב, היא זו אשר מחייבת את המפקח לחקור את החברה הזרה, לבקש דו"חות כספים שלה ולוודא כי אכן היא נוהלה ונשלטה מחוץ לישראל. אם בעבר היה מספיק להראות כי יש בנמצא דירקטור זר ו/או עו"ד זר המנהל את החברה כדי להתגבר על בעיית הניהול והשליטה, הרי שהיום הדרישות הרבה יותר מחמירות והרבה יותר מהותיות. בנסיבות כאלה יש בנמצא צורך להיות מסוגלים להראות למפקח המס כי החברה הזרה הכן נוהלה בחול על ידי אנשי מקצוע ממשים, שלמה להם שכר ראוי וכי ההכנסה הופקה ממש מחוץ לישראל. הטכנולוגיה הנתונה בידי רשות המס היום מאפשרת להם בנקל להוכיח כי חברות הרשומות בחו"ל מנוהלות בישראל ומשכך מאוד לא מומלץ לנסות לטעון כי חברה הרשומה בחו"ל ומנוהלת מישראל, התנהלה בחו"ל. מה שנכון זה לנקוט בפעולות חכמות ושקופות במטרה  ולהביא לידי הסדרה גורפת של הנושא. יתרה מזאת אמנות שיצאו והסכמים בין לאומיים בדבר חילופי מידע ורגולציה כבדה המוטלת על הבנקים מביאה לפרץ של מידע המגיע לידיעת רשות המס, כך שיש להניח כי כל המידע בסופו של יום יגיע לרשות המס וכי לא ניתן להסתתר מאחורי חברה ו/או במדינה פחות מחמירה. המידע יגיע והיה ויגיע בטרם תטפל, תיחשף קשות פלילית ואזרחית - זאת אנו יודעים ורוצים למנוע עבורך.
 
למשרדנו ניסיון של מאות מקרים מסוג זה. אנו נדע להביא לידי הסדרה חוקית ושקופה אשר עלות המס בגינה היא המינימום האפשרי. אנו מאוד ממליצים לך הישראלי לא לנסות ולהציג מצגים כוזבים ו/או לנסות ולטעון כי החברה התנהלה בחו"ל שעה בה בנקל ניתן להראות כי לא כך הם פני הדברים. יש בנמצא מהלכים ודרכים נכונים חוקים ויותר משכנעים, אשר בסופו של יום יאפשרו לך לסיים את הפרשה בהרבה פחות חשיפה פלילית והרבה פחות עלויות. אנו יודעים כיצד להתנהל מול פקידי השומה ולעשות הנדרש בכדי שהאמור לא יגיע לדיון בפני חקירות מס הכנסה. במקרים שכאלה המטרה שלנו היא לשמור על המחלוקת בזירה האזרחית ולא לתת לה להגיע לזירה הפלילית. ההתנהלות לשם כך חייבת להיות זהירה ומקצועית מאוד. אנו מציעים לך לפנות אלינו, אנו נקיים עמך פגישה אישית דיסקרטית ולא מחייבת, נציג בפנייך את החלופות ונפעל במיידי לטובת פתרון הבעיה.
 
התקשר אליי עתה וניפגש באופן לא מחייב!
עו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.