מאת:


ליווי משפטי ותכנון מס לישראלים המבקשים להקים חברה ברומניה, לטובת רכישת נדל"ן ו/או לטובת כל פעילות עסקית אחרת
 

ישראלים רבים מבינים כי רומניה היא ההזדמנות העסקית הבאה על גבי הגלובוס - אותם ישראלים רואים כי רומניה עומדת לפני כניסה לגוש האירו, מה שככל הנראה יעלה שם את מחירי הנדל"ן, האבטלה בה מאוד נמוכה והצמיחה הכלכלית בה אדירה.
 

יתרה מזאת, אותם ישראלים מגלים כי ברומניה יש בנמצא שוק שכירות יוצא מן הכלל המורכב מרבבות סטודנטים הלומדים ברומניה בשלל האוניברסיטאות, מהנדסים ועובדים רבים המעתיקים את פעילותם בתוך רומניה או מגיעים מחוץ לרומניה לטובת עבודה ברומניה, שם עובדים הם עבור תאגידים בין-לאומיים גדולים. כל אותם עובדים, סטודנטים ואחרים משתוקקים לשכור דירות והשכירות ברומניה ביחס לשווי הדירות - גבוהה ורווחית במיוחד. ישראלים אלה מגלים כי ברומניה, בניגוד לישראל, ניתן לרכוש דירות במחירים סבירים היכולים להתחיל ב-50,000 אירו, כאשר את אותן דירות ניתן להשכיר לרומנים בתשואות גבוהות מאוד ולפעמים להגיע לתשואות העולות על התשואות בישראל ב-300% ואף מעבר לכך.

אותם ישראלים המבקשים לרכוש נדל"ן ברומניה מבינים כי על פי הדין הרומני, ישראלים להם אין דרכון רומני אינם יכולים לרכוש את מרכיב הקרקע בדירה, אלא את זכות השימוש בה בלבד וכי הדרך היחידה לרכוש גם את מרכיב הקרקע היא בדרך של הקמת חברה רומנית אשר תהא 100% בבעלותם. אותה חברה רומנית תהא הבעלים של הנדל"ן הנרכש ובאופן זה יכולים הישראלים לעקוף את המגבלה ובאמצעות חברה להיות 100% בעלים של נדל"ן רומני. יתרה מזאת, ישראלים רבים מבינים כי היה והם מתכוונים לשפץ ו/או להשקיע בבניה ו/או לרכוש מספר דירות, ייתכן ונכון עבורם לבצע את הרכישה באמצעות חברה רומנית. החברה הרומנית יכולה לרכז עבורם את הפעילות ברומניה, לאפשר החזר מע"מ, להגן עליהם מסחרית, להיות הבעלים של הדירות הנרכשות ולרכז את כלל ההכנסות מאותה פעילות.

מעבר לאמור, יובהר כי הדין הרומני קובע נכון להיום כי חברה רומנית אשר מחזור הכנסותיה אינו עולה על מיליון אירו, אזי מס החברות של אותה חברה ינוע בין 1% ל-3%, מה שבשורה התחתונה הופך את רומניה למקלט מס ממש. כך יוצא שישראלי המקים פעילות ברומניה, אם בתחום הנדל"ן ואם בתחומים אחרים, באמצעות חברה רומנית, יכול  די בנקל להגיע למס חברות בגין השכירות ו/או כל הכנסה אחרת שהחברה תקבל בשיעור של 1% ממחזור הכנסות החברה הרומנית. היה והכספים ימשכו על ידו מהחברה הרומנית, יהיה אותו בעל מניות מחויב ב-5% מס דיבידנד רומני והשלמה ל-30% מס דיבידנד על פי דיני מדינת ישראל. היה ואותו ישראלי יקים ברומניה חברה עסקית, יוכל הישראלי לצבור בה את הרווחים, לשלם את מס החברות המופחת בשיעור 1% ועם הכספים הנצברים בקופת החברה לבצע עסקאות נוספות, לרכוש בשמה של החברה נדל"ן ו/או לבצע מהלכים עסקיים אחרים.

כמובן שהמבנה המשפטי המתאים לכל ישראלי יקבע על סמך שורת פרמטרים, כאשר המטרה המרכזית היא להתנהל בחוקיות תוך מקסום הרווח של אותו משקיע ישראלי. נוסיף כי יתכנו מצבים בהם ישראלי אשר רוצה לרכוש מספר נכסי נדל"ן ברומניה יפעל בדרך של הקמת חברה רומנית, זו תקבל ממנו הלוואות ועם כספי ההלוואה יתבצעו רכישת הנדל"ן. בשוטף, החברה תשלם 1% מס חברות ברומניה וכל מה שהבעלים ימשוך מהחברה לכיסו הפרטי, ירשם כהחזר ההלוואה שניתנה על ידו כהון עצמי. על החזרי הלוואה אין בנמצא מס, לא בישראל ולא ברומניה. מס יכול ויחול על ריבית בגין אותה הלוואה, אך בגין מרכיב הקרן אין בנמצא מס. כך יצא שהישראלי בהדרגה ימשוך בחזרה את ההשקעה שלו ברכישת הנדל"ן ללא כל חבות מס. חבות זו תחול רק לאחר שימשוך את הקרן וזאת מתוך ההכנסות משכירות שיצטברו בעתיד בחברה.

 

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, מתמחה בתחום - למשרדנו סניף ברומניה המתמחה אף הוא בייצוג ישראלים המבקשים לבצע עסקאות ברומניה, אם בנדל"ן ואם בכל תחום אחר. עצם היותנו בישראל וברומניה, מאפשר לנו לתת לישראלים ליווי משפטי רציף, הלוקח בחשבון הן את הדין הישראלי והן את הדין הרומני ולהבטיח כי הלקוח יתנהל בצורה אופטימאלית, חוקית ושקופה. משרדנו מאמין ביחס חם, בלתי אמצעי ואינטימי אל מול כלל לקוחותיו. אנו מזמינים אותך להתקשר אלינו עתה ולקבוע מועד לפגישה לא מחייבת - ניפגש בישראל או ברומניה, נבחן את צרכייך וניתן לך מענה מושלם!

 

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.