מאת:


העברת כספים מחו"ל לישראל בתקופת הקורונה, בליווי משפטי של עו"ד יוצאי מס הכנסה

מגפת הקורונה פגעה וממשיכה לפגוע בריאותית וכלכלית במשפחות רבות במדינת ישראל בחודשים האחרונים - כתוצאה מכך רבבות של ישראלים, צעירים ומבוגרים כאחד, מוצאים את עצמם ללא מקור פרנסה רציף ומסודר, אם כשכירים ואם כעצמאיים, ובמקרים רבים אף נקלעים במהרה לחובות והתחייבויות כאלו ואחרות בהם הינם מתקשים לעמוד.
 
הבעיה הכלכלית מתעוררת במגוון רחב של מישורים, אם במישורים הפרטיים ואם במישורים העסקיים - במישורים הפרטיים יוצא שמחד ההכנסות נעצרו בשל משבר הקורונה ומאידך האזרח עדין צריך לשלם עבור מחייתו ומחיית בני ביתו, וכן עבור משכנתא או שכירות, שכר לימוד, ליסינג לרכב ועוד. במישורים העסקיים יוצא שמחד העסק נסגר או מוגבל בפעילותו בשל הקורונה וההכנסות נעצרו או קטנו מהותית ומאידך החובות לספקים לא נעלמו, התחייבויות עבר לתשלום עדין קיימות, דמי שכירות ותשלומים שוטפים אחרים קיימים, ובעל העסק מתקשה לעמוד בנטל. במצבים מסוג זה קורה לרוב כי הנתון במצוקה מחפש דרכים לסיוע ולגיוס כספים, אם בדרך של הבאת כספים אשר יש לו בחו"ל, אם בדרך של מימוש נכסים שברשותו בחו"ל, אם בדרך של מתנות או הלוואות מגורמים שונים מעבר לים ואם בדרכים אחרות. בנקודת זמן זו על המבקש לממש נכסים בחו"ל ו/או להעביר כספים לישראל לקחת בחשבון שורה של פרמטרים ובכללם את העובדה לפיה המערכת הבנקאית הישראלית מתפקדת כשומר הסף ומשכך מחובתה לבדוק מהו מקור הכסף אותו מבקשים להעביר ארצה, כי אין עסקינן בעבירת הלבנת הון וכי המס שנדרש לתשלום בגין אותם כספים, אם לרשויות בישראל ואם ברשויות במדינות אחרות, אכן שולם. כמו כן על המבקש להעביר כסף לישראל לדעת כי על המערכת הבנקאית חלה חובת דיווח לרשות להלבנת הון, על כל הכרוך והמשתמע מכך. המערכת הבנקאית והמערכות הרגולטוריות האחרות בישראל מחויבות לבצע את כל הבדיקות ובמסגרת זו נדרשות הן לקבל שורה ארוכה של הסברים ומסמכים אשר יתמכו בטענה לפיה אין בנמצא קושי משפטי בקבלת הכסף. הבנק הישראלי מחויב לקבל את כל התשובות והמסמכים שאם לא כן, עלול הוא למצא את עצמו מואשם בסיוע לאחר להלבין כסף, להעלים הכנסות ועוד, כאשר החשיפה היא רב-לאומית משמע, הבנק הישראלי יחשוש כי מדינות זרות יכולות לתבוע אותו בגין סיוע לישראלי להעלים הכנסות ותשלום מס במדינות הזרות.
 
 
כיצד משרדנו יכול לסייע בנושא?
משרדנו יודע לבחון את התמונה בשלמותה, להבין מה מקור ההון או הכספים, לבחון את המחויבויות ובהתאם לנקוט בפעולות הנדרשות לטובת העברת הכסף לישראל בחוקיות ובשקיפות. אנו מייצגים הן לקוחות פרטיים והן בנקים ומשכך לנו הידע והניסיון בהתנהלות שכזו. אנו נדע כיצד נכון וחובה להתנהל לטובת הבטחת התנהלות חוקית וכזו שתאפשר לך להביא לארץ את הכסף המתחייב. בנסיבות בהן הכסף או ההון "שחור", אנו נדע כיצד לפעול מול הרשויות לטובת הסדרת המתחייב. אנו נעשה כל שנדרש לטובת התנהלות חוקית שתביא לך את הכספים לארץ בהתאם לכל דין.
 
פנה אלינו עתה ונקדם הנדרש מיידית. אנו נדע כיצד להתנהל לטובת קידום עניינך במהירות, ביעילות ובחוקיות - ניתן ליצור קשר ישירות עם עו"ד אלי דורון בטלפון 054-4251054 
העברת כספים מחו

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לתאום פגישה עם עו"ד

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

אמנת מס ישראל אוסטריה - מיסוי יחידים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מטרת האמנה, בדומה לאמנות שנחתמו בין ישראל בין מדינות רבות אחרות בעולם, היא למנוע מצב שבו אדם יחוייב במס מלא על ידי שתי מדינות בגין אותה הכנסה או אותה פעילות עסקית ובפועל להביא לידי הידוק שיתוף הפעולה בין המדינות, עידוד המסחר וההתנהלות המשותפת, כך שישראלים יבקשו להשקיע ו/או לפעול באוסטריה ולהפך, הכל לרווחת שתי המדינות .

עוברים לחו"ל והמשפחה נשארת בארץ - האם אתם עדיין תושבי ישראל?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

פסיקת בתי המשפט קובעת בניגוד לעמדת רשות המסים כי בנסיבות המתאימות אדם שעבר להתגורר בחו"ל ומשפחתו בחרה להישאר בישראל יכול להיחשב לתושב חוץ

דוח ניתוק תושבות לצרכי מס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד, יועץ מס

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.