מאת:


העברת כספים מחו"ל לישראל בתקופת הקורונה, בליווי משפטי של עו"ד יוצאי מס הכנסה

מגפת הקורונה פגעה וממשיכה לפגוע בריאותית וכלכלית במשפחות רבות במדינת ישראל בחודשים האחרונים - כתוצאה מכך רבבות של ישראלים, צעירים ומבוגרים כאחד, מוצאים את עצמם ללא מקור פרנסה רציף ומסודר, אם כשכירים ואם כעצמאיים, ובמקרים רבים אף נקלעים במהרה לחובות והתחייבויות כאלו ואחרות בהם הינם מתקשים לעמוד.
 
הבעיה הכלכלית מתעוררת במגוון רחב של מישורים, אם במישורים הפרטיים ואם במישורים העסקיים - במישורים הפרטיים יוצא שמחד ההכנסות נעצרו בשל משבר הקורונה ומאידך האזרח עדין צריך לשלם עבור מחייתו ומחיית בני ביתו, וכן עבור משכנתא או שכירות, שכר לימוד, ליסינג לרכב ועוד. במישורים העסקיים יוצא שמחד העסק נסגר או מוגבל בפעילותו בשל הקורונה וההכנסות נעצרו או קטנו מהותית ומאידך החובות לספקים לא נעלמו, התחייבויות עבר לתשלום עדין קיימות, דמי שכירות ותשלומים שוטפים אחרים קיימים, ובעל העסק מתקשה לעמוד בנטל. במצבים מסוג זה קורה לרוב כי הנתון במצוקה מחפש דרכים לסיוע ולגיוס כספים, אם בדרך של הבאת כספים אשר יש לו בחו"ל, אם בדרך של מימוש נכסים שברשותו בחו"ל, אם בדרך של מתנות או הלוואות מגורמים שונים מעבר לים ואם בדרכים אחרות. בנקודת זמן זו על המבקש לממש נכסים בחו"ל ו/או להעביר כספים לישראל לקחת בחשבון שורה של פרמטרים ובכללם את העובדה לפיה המערכת הבנקאית הישראלית מתפקדת כשומר הסף ומשכך מחובתה לבדוק מהו מקור הכסף אותו מבקשים להעביר ארצה, כי אין עסקינן בעבירת הלבנת הון וכי המס שנדרש לתשלום בגין אותם כספים, אם לרשויות בישראל ואם ברשויות במדינות אחרות, אכן שולם. כמו כן על המבקש להעביר כסף לישראל לדעת כי על המערכת הבנקאית חלה חובת דיווח לרשות להלבנת הון, על כל הכרוך והמשתמע מכך. המערכת הבנקאית והמערכות הרגולטוריות האחרות בישראל מחויבות לבצע את כל הבדיקות ובמסגרת זו נדרשות הן לקבל שורה ארוכה של הסברים ומסמכים אשר יתמכו בטענה לפיה אין בנמצא קושי משפטי בקבלת הכסף. הבנק הישראלי מחויב לקבל את כל התשובות והמסמכים שאם לא כן, עלול הוא למצא את עצמו מואשם בסיוע לאחר להלבין כסף, להעלים הכנסות ועוד, כאשר החשיפה היא רב-לאומית משמע, הבנק הישראלי יחשוש כי מדינות זרות יכולות לתבוע אותו בגין סיוע לישראלי להעלים הכנסות ותשלום מס במדינות הזרות.
 
כיצד משרדנו יכול לסייע בנושא?
משרדנו יודע לבחון את התמונה בשלמותה, להבין מה מקור ההון או הכספים, לבחון את המחויבויות ובהתאם לנקוט בפעולות הנדרשות לטובת העברת הכסף לישראל בחוקיות ובשקיפות. אנו מייצגים הן לקוחות פרטיים והן בנקים ומשכך לנו הידע והניסיון בהתנהלות שכזו. אנו נדע כיצד נכון וחובה להתנהל לטובת הבטחת התנהלות חוקית וכזו שתאפשר לך להביא לארץ את הכסף המתחייב. בנסיבות בהן הכסף או ההון "שחור", אנו נדע כיצד לפעול מול הרשויות לטובת הסדרת המתחייב. אנו נעשה כל שנדרש לטובת התנהלות חוקית שתביא לך את הכספים לארץ בהתאם לכל דין.
 
פנה אלינו עתה ונקדם הנדרש מיידית. אנו נדע כיצד להתנהל לטובת קידום עניינך במהירות, ביעילות ובחוקיות - ניתן ליצור קשר ישירות עם עו"ד אלי דורון בטלפון 054-4251054 
העברת כספים מחו

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הצטרפות ישראל למתווה מיסוי הכלכלה הדיגיטלית של ה-OECD

מאת: צביה שיף, עו"ד; עמית כהן,עו"ד

לקראת אישור המתווה בוועדה הייעודית ב-OECD בתאריך 30 ביוני 2021, ממשרד האוצר נמסר על הכוונה לאשר מתווה מיסוי הכלכלה הדיגיטלית מצד ישראל, קראו כאן בהרחבה בנושא.

חבות מס בהשכרת דירת מגורים ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

ישראלים רבים מעדיפים לנתב את השקעתם לעבר מדינות מחוץ לישראל, שם המס בגין עצם רכישת הדירה נמוך מזה החל בארץ, התשואה לא אחת גבוהה יותר והגישה של המדינה כלפי המשקיעים בדירות נוחה יותר - כך לדוגמא ניתן למצוא ישראלים רבים המחליטים להשקיע ברכישת דירות ברומניה.

ערעור על שומה בזיכוי מס בישראל בגין תשלום מס בברזיל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

נבקש לעדכנכם, על סוגיה הנידונה בכותלי בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו בעניינו של ערעור על שומת מס וטענה לזכאות לקבלת זיכוי מס בישראל בגין מס זר ששולם בברזיל.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים