מאת:

טיפול וסיוע משפטי לטובת העברת כספים מחו"ל לישראל עקב משבר הקורונה

משבר הקורונה נחת על אזרחי מדינת ישראל והעולם כולו "כרעם ביום בהיר", ללא כל אפשרות להערכות מוקדמת, ללא מתן שהות לחסוך כספים ו/או לעסוק מימוש נכסים. כתוצאה מכך, עסקים שונים נפגעו כלכלית, אנשים רבים מצאו עצמם ללא מקור פרנסה, רבים פוטרו ועסקים רבים נסגרו ו/או פעילותם ירדה באופן דרסטי. מאידך, בחלק גדול של המקרים, אותו ישראלי הנפגע, עדיין מחויב בתשלומים בישראל, אותם הוא לא יכול לעצור, אם לטובת מחיית ילדיו, חינוך, מגורים, משכנתא ועוד.
 
חלק מההוצאות השוטפות להן הורגל הישראלי, יכול הוא לעצור או לצמצם, אולם חלק גדול אחר של ההוצאות עדיין משולמות ועצירתן תביא לפגיעה קשה באורך החיים של הישראלי ו/או בני ביתו, עד לכדי חדלות פירעון ואת אלה מבקש הוא למנוע. כך יוצא שישראלים רבים נכנסים למצוקת תזרים כזו המאלצת אותם לבחון דרכים כיצד לגייס כספים לביתם וזאת מתוך אמונה כי משבר הקורונה יחלוף עד מהרה, מה שיאפשר להם לחזור ולהפיק הכנסות כבעבר. יחד עם זאת, אי הוודאות רובצת, אין בנמצא מידע מתי המגפה תיבלם ומתי המשק הכלכלי יחזור לרמות אותן הכרנו ערב משבר הקורונה, מה שמטבע הדברים מוסיף קושי באשר ליכולת לתכנן מהלכים וצעדים כלכליים.
 
 
משרדנו המלווה ישראלים רבים הנתונים במצב שכזה, מזהה כי בתחילה מנסה הישראלי לגייס כספים מתוך שטח המדינה, אם בדרך של מימוש חסכונות ואם בדרכים אחרות, לרבות מימוש נכסים בישראל. אולם כאשר ערוצים אלה נסגרים בפניו, מתחיל הוא לבחון דרכים חלופיות לגיוס כסף מחו"ל וזאת במגוון אופנים, דוגמת אלה:
1. הבאת כספים מחשבונות בנק בחו"ל.
2. מימוש נכסים בחו"ל - מכירתם והבאת התמורה לישראל.
3. קבלת הלוואות ו/או מתנות מבני משפחה החיים בחו"ל.
ועוד דרכים ממינים ומסוגים שונים אשר מטרתם היא הבאת כסף לארץ, לטובת מחייה סבירה.

הבעיה מתעוררת שעה בה מבקש הישראלי לבצע העברה של כספים מחשבונות בנק בחו"ל לחשבונות בנק בישראל. המערכת הבנקאית הישראלית כפופה להוראות בנק ישראל ולהוראות חוק איסור הלבנת הון ומשכך מטילה היא מגוון רחב של דרישות ותנאים לטובת וכתנאי לקבלת והכנסת הכסף לישראל. הניסיון מלמד כי ישראלים רבים המבקשים להעמיד את הבנק הישראלי בפני מצב מוגמר, אלה מבצעים העברה בנקאית מחו"ל לישראל מבלי לתאם זאת מראש עם הבנק בישראל ומשכך, לא אחת, נתקלים בהתנגדות הבנק בישראל לקבלת הכסף שאף מחליט להחזיר את הכסף למקור ממנו הגיע בחו"ל. בחלק אחר של המקרים, הבנק מתנה את קבלת הכסף לחשבון הבנק בישראל בהמצאת מסמכים ואישורים אותם הישראלי לא יכול ו/או מתקשה להמציא לבנק בישראל בכלל ולקצין הציות של הבנק בפרט.
 
כאן בדיוק משרדנו יידע לעזור לך!
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס המתמחים הן בדיני בנקאות, הן בדיני איסור הלבנת הון והן בדיני מס. צוות משרדנו מיומן בהתנהלות מול המערכות הבנקאיות בארץ ובעולם וביכולתו לפעול מול כל הגורמים הנדרשים לטובת קבלת הכספים לחשבון הבנק בישראל, בחוקיות ובשקיפות. בעניין זה יובהר כי טוב יעשה באם הישראלי יפנה למשרדנו בשלבים מוקדמים, בטרם מבוצעת העברה וזאת על מנת לגבש הסכמה עם הגורמים הנדרשים עוד בטרם מציבים את הבנק בפני "עובדה מוגמרת". משרדנו ישמח לפעול בשמך בדיסקרטיות מלאה לטובת הבאת הכספים והפקדתם בחשבון הבנק בישראל בחוקיות ובשקיפות, במהירות ובמינימום עלות. החשיבות שבפעולה מהירה, במיוחד במהלך תקופת הקורונה, מובנת ולמשרדנו הכלים והיכולת המשפטית לקדם הנדרש בצורה אופטימאלית עבורך.
 
התקשר עתה לעו"ד אלי דורון, ניפגש ונקדם את הנדרש ללא דיחוי - חייג עכשיו 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.8 ע"י 5 גולשים

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.