מאת:

מלטה כיעד אטרקטיבי לאנשי עסקים ישראלים הפעילים בזירה הבינלאומית

בשנים האחרונות, בזכות שיטת מס נוחה ותחרותית במיוחד, מהווה רפובליקת מלטה יעד אידיאלי לניהול פעילות עסקית בינלאומית. מיקומה הגאוגרפי, דרומית לאיטליה, והיותה חברה מן המניין באיחוד האירופאי, ממצב אף יותר את מדינת האיים מאגן הים התיכון, כאטרקציה לאנשי עסקים הפועלים בזירה הבינלאומית, כשבכלל אלה אף אנשי עסקים ישראלים.

 

ברשימה זו נפרט בקצרה על יתרונות המיסוי אותם מציעה מלטה: מס חברות מופחת - ככלל עומד מס החברות הרשמי במלטה על שיעור של 35%, אלא ששיעור מס החברות האפקטיבי במדינה צונח לשיעור מופחת של 5% בלבד, זאת מתוקף מנגנון זיכוי יעיל, הייחודי למדינה זו. נדגיש כי על מנת ליהנות ממס חברות אפקטיבי בשיעור המופחת דנן, על חברה תושבת מלטה לחלק דיבידנד. כך לדוגמה, מצב דברים בו חברה תושבת חוץ (שאינה תושבת מלטה) מחזיקה בחברה תושבת מלטה, שאז לאחר חלוקת הדיבידנד, החברה הזרה פונה לרשות המס במלטה לקבלת החזר מס מתוך סך מס החברות ששילמה החברה תושבת מלטה. מניסיונינו, רשויות המס במלטה דואגות להשיב את מס החברות ששלם בתוך כשלושה שבועות מיום הדרישה.

 

* עוד מידע בנושא מיסוי בין לאומי, תמצאו כאן.
* מעוניינים להקים חברה בחו"ל? לחצו כאן.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הקמת עסק תאום בחו"ל בעקבות המלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד

החלטתם אסטרטגית להקים עסק בחול? עסק אשר ידע לייצר את ההכנסות אותם אתם מבקשים לייצר בימים בהם מדינת ישראל מושבתת כתוצאה ממלחמה ו/או בכלל להקים עסק בחול אשר ידע לעשות את מה שהם יודעים לעשות בישראל, כך תעשו זאת נכון.

העברת כספים מחו"ל בזמן מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד

בעת העברת כספים מחול לישראל מומלץ לבדוק תחילה כי הכספים המצויים בחשבון הבנק הזר הם "לבנים" וכי יש בידיכם את כל האישורים המעידים על כך והיה ויש בנמצא בעיה ו/או היה ואין בידך אסמכתאות ו/או היה והכספים "שחורים" אזי נכון לטפל בעניין מבעוד מועד, עוד בטרם תעביר את הכספים לישראל, לטובת הבטחת קליטת הכספים בישראל בחוקיות ובשקיפות וללא מעצורים מצד הרשויות ו/או הבנקים.

רילוקיישן לקפריסין בגיל פרישה

מאת: אלי דורון, עו"ד

קפריסין הינה אחד היעדים האטרקטיביים לביצוע רילוקיישן בגיל פרישה. יחד עם זאת, כדאי לדעת כי ביצוע רילוקיישן בגיל פרישה הינו מורכב יותר, בעיקר בשל העובדה כי לרוב האנשים בגילאים אלו משולמת פנסיה, ריביות או דיבידנדים שמקורם בישראל וכן רבים מחזיקים בנכסים שונים, בהם נכסי מקרקעין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.