מאת:


מלטה כיעד אטרקטיבי לאנשי עסקים ישראלים הפעילים בזירה הבינלאומית

בשנים האחרונות, בזכות שיטת מס נוחה ותחרותית במיוחד, מהווה רפובליקת מלטה יעד אידיאלי לניהול פעילות עסקית בינלאומית. מיקומה הגאוגרפי, דרומית לאיטליה, והיותה חברה מן המניין באיחוד האירופאי, ממצב אף יותר את מדינת האיים מאגן הים התיכון, כאטרקציה לאנשי עסקים הפועלים בזירה הבינלאומית, כשבכלל אלה אף אנשי עסקים ישראלים.

 

ברשימה זו נפרט בקצרה על יתרונות המיסוי אותם מציעה מלטה: מס חברות מופחת - ככלל עומד מס החברות הרשמי במלטה על שיעור של 35%, אלא ששיעור מס החברות האפקטיבי במדינה צונח לשיעור מופחת של 5% בלבד, זאת מתוקף מנגנון זיכוי יעיל, הייחודי למדינה זו. נדגיש כי על מנת ליהנות ממס חברות אפקטיבי בשיעור המופחת דנן, על חברה תושבת מלטה לחלק דיבידנד. כך לדוגמה, מצב דברים בו חברה תושבת חוץ (שאינה תושבת מלטה) מחזיקה בחברה תושבת מלטה, שאז לאחר חלוקת הדיבידנד, החברה הזרה פונה לרשות המס במלטה לקבלת החזר מס מתוך סך מס החברות ששילמה החברה תושבת מלטה. מניסיונינו, רשויות המס במלטה דואגות להשיב את מס החברות ששלם בתוך כשלושה שבועות מיום הדרישה.

 

* עוד מידע בנושא מיסוי בין לאומי, תמצאו כאן.
* מעוניינים להקים חברה בחו"ל? לחצו כאן.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.