מאת:


ייעוץ מס וליווי משפטי-חשבונאי לעולים חדשים ותושבים חוזרים המבקשים להגיש דו"חות ו/או להסדיר מצבם,
אל מול רשויות מס הכנסה בישראל בסיוע עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס

למדינת ישראל עולים בני אדם רבים ממגוון רחב של מדינות, אם מאירופה, אם מארה"ב ואם ממדינות או יבשות אחרות - חלקם מעולם לא היו בישראל וחלקם האחר היו באין ספור ביקורים בארץ, בטרם עלו פורמאלית לישראל. לחלקם עסקים בחו"ל ולחלקם הכנסות או פעילות אחרת, אם בישראל ואם מחוצה לה. חלק ניכר מאותם עולים, ניסו במשך שנים לעכב את העלייה, לפעמים הם העדיפו כי משפחתם תעלה ארצה לפניהם והם על פני שנים נשארו בחו"ל ובמהלך כל אותה תקופה הגיעו לישראל לביקורים בלבד. באותה מידה, יש בנמצא עולים להם נותרה פעילות ענפה ו/או נכסים רבים בחו"ל ויש בנמצא כאלה העולים לישראל בעודם אוחזים במניות, חשבונות בנק ועסקים בחו"ל ואשר בגינם נדרשת, או לאו, פעולת דיווח אם בישראל ואם מחוץ לישראל.

 

לאותם עולים, לא אחת, בעיות קליטה בישראל אותם יש להסדיר ולנטרל - חלק מאותם עולים מתקשים להעביר כספים מחשבונות בנק בחו"ל לחשבון בישראל ו/או חוששים הם לעשות כן ו/או נתקלים בבעיות, אם אל מול רשויות המס ואם אל מול המערכת הבנקאית בחו"ל המסרבת להמשיך ולהחזיק עבורם את הנכסים בחו"ל. לפעמים אנו נתקלים במצבים בהם בנקים או גופים זרים המחזיקים נכסים או כספים עבור העולה, מודיעים על כוונה לדווח בישראל, או למדינה ממנה עלה האדם, על הנכסים המוחזקים על ידם בחו"ל, עבור אותו עולה; לפעמים נתקלים אנו במצבים מורכבים יותר בהם העולה מחזיק נכסים בחו"ל תחת שם ילדיו ו/או בני משפחה אחרים, חלקם ישראלי, מה שלכאורה מכניס את אותם בני משפחה ישראלים לחובה בדיווח בישראל ולמורכבות העומדת בצידה. לטובת אלה ובמטרה להביא לידי הסדרה תקינה ולשם מניעת בעיות בעתיד, ישנה אפשרות להתנהל מול רשות המס בישראל, לחשוף את הנכסים הנמצאים בחו"ל ו/או את הכספים ו/או את העסקים שבחו"ל ולהביא לידי הסדרה כוללת אשר תנטרל כל בעיה. כך יוצא שיש בנמצא אפשרות ליזום הגשת דו"חות לרשויות המס בישראל, בשם העולה, הכוללים את כל הנכסים של הלקוח ובהמשך הדרך ליזום הליך שומתי מול רשויות המס לטובת גיבוש הסכם במסגרתו יוגדרו כלל נכסי העולה, חבויות המס ועוד. התנהלות תקינה וחכמה תנטרל, ככל שנדרש, חשיפות פליליות של בני משפחה הקשורים לעולה. כמו כן, התנהלות נכונה תנטרל בעיות צפויות לעולה מול המערכת הבנקאית ועוד.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי מס הכנסה, מתמחה בדיני מס ובליווי עולים חדשים להם נכסים ו/או הכנסות ו/או פעילות בחו"ל או בישראל. משרדנו יידע לבנות עבור העולה אסטרטגיה חוקית ושקופה אשר תבטיח התנהלות תקינה בישראל. אנו מורגלים לעבוד מול רשות המס בשמם של עולים ולקדם עבורם המתחייב לשם הבטחת שקיפות, חוקיות ונטרול של חשיפות. אנו מודעים לרגישות הקיימת בחלק מהמקרים אל מול מדינת המקור וגם מרכיבים אלה נלקחים על ידנו בחשבון - הכל לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.