מאת:


ישראלים מקימים פעילות במלטה בתחומי ה-Gaming וההימורים המקוונים

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייתה של רפובליקת מלטה כיעד אטרקטיבי ביותר לאנשי עסקים ישראלים הבוחרים לפעול בזירה הבינלאומית,
ולאחרונה ניתן לראות מגמה זו גם בתחומי הגיימינג וההימורים המקוונים אשר הפכו לפופולאריים עד מאוד בקרב גולשי האינטרנט.

 

מלטה, מדינה קטנה המונה כחצי מיליון נפש, אשר מורכבת ממספר איים קטנים ובעלת מיקום נוח מבחינה גיאוגרפית - דרומית לאיטליה במרכז הים התיכון ובקרבה רבה למדינות ערב בצפון אפריקה, מהווה בזכות אלו אך לא רק, יעד אידיאלי לניהול פעילות עסקית בינלאומית. מלבד לאמור, מלטה היא חברה באיחוד האירופי ובמסגרת זו מתקיימים בינה ובין ישראל יחסי ידידות ענפים. מלבד אלו חשוב עוד לציין את העובדה כי מדובר במדינה בעלת רמת פיתוח אנושי גבוהה למדי. זאת הודות לרמת ההשכלה במדינה, אשר בה ניתן למנות אנשי פיתוח תוכנה ומהנדסים בתחומי המחשבים והאלקטרוניקה אשר גובה שכרם במדינה הוא נמוך יחסית לישראל ומדינות אירופאיות רבות. באשר לתחומי ה-GAMING ואתרי ההימורים המקוונים, חשוב לציין כי מלטה ידועה ומתגאה בחקיקה מהמתקדמות בעולם בנושא זה, ובשל כך חברות אינטרנט רבות בוחרות למקם שם את מרכזיהן. מלטה חוקקה בשנים האחרונות מסגרת תחיקתית בעניין מפעילי אתרי הימורים באינטרנט ומסדירה תחום זה באופן אשר מאפשר הגנה על הגולשים, ומתן פתרונות לכל סוגי ההימורים באינטרנט, הכוללים ספורט, קזינו והגרלות, תוך מניעת תופעות של הלבנות הון והבטחתה של הגנה מירבית על המשתתפים באמצעות רישיונות ייעודיים לכל תחום.

 

לעניין זה יצוין כי הסדרים אלו אמנם מחייבים ליווי צמוד של משרד עורכי דין הבקיא בתחום, אולם עמידה בתנאים שנקבעו בהסדרים אלו מאפשרת קבלת רישיון להפעלת משחקי הימורים באינטרנט, אשר מתורגמים בסופו של דבר בפופולריות בקרב מהמרי האינטרנט המנוסים אשר מגלים רק בהם אמון עת שהם בוחרים להפקיד שם את כספם להימורים. חשוב להבהיר לעניין זה, כי אותם בעלי ניסיון הם אלו אשר יהיו מוכנים לסכן סכומים גבוהים יותר.

 

יתרונות המיסוי במלטה

מלטה מציעה יתרונות מס רבים אשר נועדו לעודד משקיעים זרים, בין היתר ניתן למנות למשל את מס החברות האפקטיבי העומד על כ-5% בלבד. לעניין זה יש לציין כי מס החברות הרשמי במדינה עומד על 35%, אולם הודות למנגנון זיכוי ייחודי הקיים במדינה הוא מגיע ל-5% אחוזים ואף לעיתים למטה מכך. יודגש כי על מנת שחברה תיהנה ממס החברות המופחת, על חברה תושבת מלטה לחלק דיבידנד, ורשויות המס נוהגות להשיב את מס החברות ששולם בתוך כשלושה שבועות מיום הדרישה להחזר. עוד יצוין כי קיים פטור מניכוי מס במקור עבור דיבידנדים המשולמים לחברה זרה ע"י חברה תושבת מלטה, וכן פטור ממס על רווחי הון. בנוסף ליתרונות הללו, חשוב לציין כי מלטה נהנית מרשת אמנות מס ענפה וחתומה על כ-60 אמנות למניעת כפל מס, המאפשרים תכנוני מס ייעודיים בהתאם לצרכים המסחריים השונים.

 

נוסיף כי ביולי 2011 נחתמה אמנה חדשה למניעת כפל מס בין ישראל למלטה המבוססת על בסיס מודל אמנת ה-OECD, ואשר נכנסה לתוקף בינואר 2014 לאחר שישראל אישררה את האמנה. בנוסף, יזמים ישראלים יכולים לעשות שימוש יעיל בדירקטיבות השונות הקיימות באיחוד האירופי באמצעות חברה תושבת מלטה. באמצעות דירקטיבת חברת אם-חברה בת, ניתן לקבל פטור מניכוי מס במקור בעת חלוקת דיבידנד בין חברת אם וחברת בת תושבות מדינות האיחוד האירופי. עוד יצוין כי דיני המיסים ודיני החברות במלטה מבוססים על המשפט הבריטי אשר ידוע למשפטנים בישראל ולפיכך מהווה יתרון לאנשי עסקים הרוצים לפעול בזירה זו, אך מעוניינים לקבל את ליוויו המשפטי של משרד עורכי דין ישראלי.

 

זה המקום לציין כי למשרד עורכי הדין דורון-טיקוצקי-קנטור-גוטמן ניסיון רב שנים בתחום המיסוי הבינלאומי ובליווי משפטי לאנשי עסקים הפועלים בזירה הבינלאומית. משרדנו ישמח להעניק לך שירותים משפטיים מקצועיים הנוגעים לתחומים אלו ולכל מטרה עסקית או פרטית אחרת, כך שתקבל ייעוץ אישי ומקצועי המותאם לדרישותיך ולצרכיך.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.