מאת:


ליווי עסקי ופיקוח חשבונאי על עסקים ברומניה, בסיוע עו"ד ורו"ח ישראלי דובר רומנית

ישראלים רבים מגלים את הפוטנציאל שבמדינת רומניה - מדינה המשתייכת לאיחוד האירופאי, הנתונה בצמיחה מתמדת עם שיעור אבטלה נמוך לצד שיעור צמיחה גבוה במיוחד, עלות מחייה נמוכה מזו שבישראל, שיעורי מס נמוכים מהותית מאלה בישראל ועוד ועוד יתרונות המושתתים על למעלה מ-20 מיליון תושבים הנתונים בהליכי צמיחה מתמדת במדינה הצמאה לחידושים והתקדמות.

לכך ניתן להוסיף גם כי עסקינן באוכלוסייה רומנית מתפתחת, אירופאית, מלומדת ואינטליגנטית וכמו כן עלויות השכר ברומניה נמוכות מהותית ביחס לישראל, מה שהופך את כל אלה, את רומניה, ליעד מבוקש עבור מגוון רחב של ישראלים המבקשים להגדיל את הפעילות העסקית הגלובלית ו/או להקטין את הוצאות הייצור שלהם ו/או את חבויות המס (ברומניה למשל ישלמו מס חברות של 1% מהמחזור בעוד שבארץ משלמים 23% מהרווח) ו/או להקים עסק חדש מחוץ לישראל ו/או להשתמש ברומניה כמדינת "מקפצה" אשר באמצעותה יוכלו הם לחדור לשווקים האירופאים השייכים לאיחוד האירופאי ואולי אף, במקרים המתאימים והחוקיים, למכור תוצרת ומוצרים ישראלים ואחרים למדינות אשר לחברה ישראלית קיים קושי אובייקטיבי לעבוד בהן. לכל אלה ניתן להוסיף את הביקוש הממשי לדירות מגורים שברומניה, לצורך של מקומיים במיליוני דירות לרכישה, לאחר שנים רבות של העדר בניה ולפרוגרמות ותוכניות עידוד של המדינה אשר באות ומסייעות הן ליזמים בתחום הנדל"ן והן לרומנים המבקשים לרכוש נדל"ן ברומניה. מעבר לכך, נוסיף את הנלמד מהשטח לפיו נכון להיום, ולשנים האחרונות בכלל, התשואות מנדל"ן רומני גבוהות מהותית מאלה שבישראל ובמדינות רבות על פני הגלובוס, אם נדל"ן למגורים ואם נדל"ן מסחרי, מה שמעודד ישראלים רבים, תחת תשלום סכומי מס רכישה ענקיים בישראל, להתפתח נדל"נית לעבר רומניה ולהקים בה פלטפורמת נדל"ן, אם קטנה וצנועה הבאה לשרת צרכים פרטיים מצומצמים ואם כזו רחבה יותר הבאה לתת מענה לחברות ולאנשי עסקים ישראלים, המבקשים היום "לעבוד" עם הונם היושב היום בישראל או בבנקים בעולם כמעט ללא תשואה חיובית ולאור המצב בישראל, להשקיע ברומניה המתפתחת ובכך ליהנות הן מהצפי בעליית שווי הנדל"ן עצמו והן מתשואות מידיות העולות כאמור מהותית על המקובל משכירות בישראל.
 
כך יוצא שישראלים רבים מוצאים את עצמם מקימים עסקים ברומניה וזאת במגוון רחב של תחומים, אם בתעשייה, אם במתן שירותים, אם בנדל"ן ואם בתחומים רבים אחרים, כאשר בחלק מהמקרים מחליטים הם לעבור ולהתגורר ברומניה ובחלק אחר של המקרים מחליטים הם להקים להישאר בישראל ולהקים מערך ניהול עצמאי המורכב מתושבים רומנים ו/או ישראלים ו/או שילוב ביניהם, היושב ופועל מרומניה ובאמצעותו לקיים עסק רומני לכל דבר ועניין, אם בזיקה לעסק קיים בישראל ואם בהעדר כל קשר למדינת ישראל. יחד עם זאת ולמרות הפוטנציאל הגלום באמור, ברור וגלוי כי ישראלי המבקש לעשות כן ולהקים עסק ברומניה, חייב להתנהל בזהירות וזאת בכל שלבי המיזם. משמע עליו תחילה לבחון היטב לאיזה מיזם הוא נכנס ו/או מקים והאם אכן אותה פעילות צפויה להניב עבורו את ההכנסות המדוברות ובהמשך, היה ומוקדם העסק ברומניה, על אותו ישראלי בעל העסק לפקח על הנעשה, לוודא כי אכן הפעילות מתבצעת בצורה תקינה, כי אין בנמצא זליגה של הכנסה, כי אכן הצוות הרומני מתנהל ביושרה ובשקיפות וכי צוות הנהלת החשבונות, רואה החשבון הרומני, יועציו המקומיים וכדומה אכן פועלים כולם כדין בהתאם למתחייב מבלי לרמות או לגנוב את הבעלים הישראלי, המגיע בתדירות כזו או אחרת לרומניה, אם בכלל.
 
כיצד אנחנו נוכל לסייע?
כאן בדיוק יכולים אנו לעזור לך - משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח ישראלים ורומנים ובפועל למשרדנו הישראלי שלוחה רומנית הפועלת ברומניה מזה למעלה מעשור. משרדנו יודע לנקוט בכל הפעולות הנדרשות על מנת לסייע לישראלי המבקש להקים עסק ברומניה לקבל את ההחלטה המתאימה ובנוסף יודע הוא לעזור לישראלי אשר כבר הקים עסק ברומניה לנקוט בפעולות הנדרשות על מנת להבטיח כי אכן אין בנמצא זליגות וכי ההתנהלות מתבצעת על ידי הצוות הרומני בצורה חוקית ושקופה וכי אין בנמצא הכנסות אשר מנותבות למקומות שאינם בשליטת הבעלים. משמע, ביכולת משרדנו לסייע לבעלים הישראלי ולהבטיח כי הצוות הרומני, לרבות המנהלה הרומנית והרו"ח הרומני, כולם כאחד, פועלים בצורה המתיישבת עם החוק הרומני וכי אלה או מי מאלה לא גונב מהעסק ו/או נוטל טובות הנאה ו/או נמצא בניגוד עניינים ו/או עושה מהלכים אסורים, כאלה העלולים לפגוע בעסק או בבעליו הישראלי. לשם כך אנו יודעים להתנהל בשפה הרומנית, לבחון את הנדרש אם משפטית ואם חשבונאית, וזאת כשליחים של הבעלים הישראלי, בנאמנות ובדיסקרטיות והכל תוך שמירה על כלל הוראות החוק הישראלי והרומני. אין אנו מהווים תחליף לרו"ח רומני אך בהחלט יש לנו את היכולת לבדוק כי הוא והצוות עושים מלאכתם נאמנה וכי היה ומתגלה כי משהו אינו תקין, להציף הנושא ולגבש אסטרטגיית פעולה ביחד עם הבעלים הישראלי והכל הן באמצעות רו"ח ישראלים דוברי רומנית ועברית והן באמצעות צוות עורכי הדין של משרדנו המורכב מעו"ד רומנים וישראלים.

את כל זאת יודעים אנו לעשות בדיסקרטיות ובמחיר השווה לכל נפש. אנו נדע לעשות זאת בתיאום מלא עם הבעלים מבלי לפגוע במרקם היחסים עם הצוות הרומני ובהתאם לקבל החלטות האם להיחשף בפני הצוות ברומניה או לא ובאילו פעולות נכון לנקוט לטובת הבטחת הצלחת המיזם וזאת החל מהצעד הראשון. אנו רואים רק את טובת הבעלים הישראלי ומשכך ברור לנו כי יש לנו אל הידע והיכולת להניב תוצאות חשובות ואף הכרחיות. השירות יכול להינתן באופן חד פעמי ויכול הוא להינתן על סמך תכנית שנתית או רב-שנתית כזו או אחרת, הכל על פי הצרכים ודרישת הבעלים.
 
אנו מזמינים אותך לקיים עמנו פגישה לא מחייבת במשרדנו בישראל, נבין ביחד את המצב ובהתאם נקבל החלטות!
התקשר ונתקדם במקצועיות נטולת פשרות, חייג כעת לעו"ד אלי דורון 0544251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.