מאת:


ייצוג משפטי עבור ישראלים שעברו לחו"ל, הרוויחו כספים ממיזמי אינטרנט, הפקידו רווחים בחשבונות בחו"ל ועתה חוזרים ארצה

המציאות מלמדת כי ישראלים רבים אוהבים לרדת מהארץ לתקופה של מספר שנים, לטייל בעולם, להתגורר במדינות זרות, לפעמים גם רחוקות, ובחלוף פרק זמן, לא אחת לאחר שמצאו את כלתם לעתיד או לאחר שמיצו את טיולם, חוזרים הם ארצה לחייק מולדתם. בחלק מהמקרים מתנתקים אותם ישראלים מישראל לתקופה של שנה או שנתיים ולפעמים אף לחמש שנים או מעבר לכך, כאשר במהלך אותן שנות ניתוק מצליחים הם, אם על סמך ניסיונם הצבאי ואם על סמך ניסיון אחר, לרבות לימודים אוניברסיטאיים, לייצר מעבר לים הכנסות אשר מקורם בהתנהלות אינטרנטית.
 
בחלק גדול של המקרים ניתן למצוא ישראלים העוברים בין מגוון רחב של מדינות ולבסוף נעצרים במדינה מסויימת, אם בדרום אמריקה, אם בפיליפינים ואם בכל מקום אחר בעולם, שם במקביל הם מייסדים חברה בין-לאומית הרשומה במדינת מקלט מס כזו או אחרת שאינה המדינה בה הם מתיישבים, לאותה חברה בין-לאומית פותחים הם חשבון סליקה וחשבון בנק דוגמת בארה"ב, אשר אליו מועברים כספים מחברות הסליקה. בנוסף, אותם יזמים, לא אחת, מקימים חשבון בנק נוסף פרטי אליו מעבירים הם את כל הכספים שצברו בחשבון החברה, כאשר אותו חשבון פרטי נמצא לרוב במדינה שלישית, משמע לא במדינה בה הם התיישבו ולא במדינה בה מתבצעת הסליקה ו/או במדינה בה נמצא חשבון הבנק של החברה. את המבנה המשפטי האמור, מקימים הישראלים בעודם יושבים במדינה אחת, שונה מהמדינה בה נמצאים חשבונות הבנק או החברה אשר תחת שמה מוקם אתר אינטרנט ו/או נפתח חשבון סליקה ו/או חשבון בנק ובאמצעות אותה חברה, מוכרים הם שירותים ו/או מוצרים אם לאתרים אחרים, אם לקהל גולשים מגוון ואם לקהל המוגדר על ידי אותם יזמים מראש.
 
הניסיון מראה כי אותם יזמים ישראלים פועלים לייצר הכנסות באמצעות רשת האינטרנט, ממקום מושבם, אם באמצעות אתר אינטרנט שנבנה על ידם תחת החברה הבין-לאומית, המזמין אליו גולשים לטובת רכישת שירות/מוצר וירטואלי או ממשי, אותו יכולים הגולשים לרכוש באותו אתר ו/או בדרך של שיווק וקידום אתרים אחרים, מכירות מוצרים ממשיים ברשת, אם בסיוע "אמזון" ואם באופנים אחרים, קידום אתרים אחרים תוך הסתמכות על Affiliate Programs ואם באין ספור דרכים אחרות המאפשרות לאותם ישראלים, לפעמים תוך כדי תנועה, להפיק הכנסות בהיקפים גדולים. בחלק של המקרים, ההכנסות מגיעות לאותם יזמי אינטרנט ממגוון רחב של גולשים בעולם הרוכשים את השירות או את המוצר הנמכר כאשר התמורה המשולמת על ידי הגולש מתקבלת בהליך של סליקה, בדרך כלל אמריקאית. במקרה שכזה הכספים עוברים ממערך הסליקה האמריקאי לחשבון בנק, בדרך כלל אמריקאי גם כן, השייך לאותה חברה בין-לאומית ומאותו חשבון בנק שנתון בבעלות החברה, כאמור, מועבר הכסף היישר לחשבון בנק פרטי, הרשום על שם הבעלים של החברה הזרה, המוקם בדרך כלל במדינה שלישית. כך יוצא, לא אחת, כי אותם יזמי אינטרנט, במקביל להתנהלותם בעולם, במקביל לפעילות או מעבר בין מדינות ו/או "הורדת עוגן" במדינה אחת מיני רבות - צוברים הם בחשבונות הבנק סכומים גדולים. ואם לא די בכך, הרי שבחלק גדול מהמקרים, אותם יזמי אינטרנט, דווקא בשל התנהלותם הבין-לאומית ודווקא בשל הפיצול אותו הם מייצרים בין המדינה בה הם נמצאים לבין מדינת הסליקה והמדינה בה נמצאים חשבונות הבנק הפרטיים שלהם, רואים הם את עצמם כ-"תושבי העולם" ו/או כמי שבפועל לא אמורים לשלם מס בגין ההכנסות המתקבלות. אלה מבחינתם ניתקו את תושבתם הישראלית ומשכך פטורים הם מדיווח ו/או מתשלום מס בישראל, במקביל הקימו הם חברה במדינה הפטורה ממס/מקלט מס והם עצמם עובדים עבור החברה ממגוון מדינות בהן הם מטיילים ו/או ממדינה כזו או אחרת אשר על פי גישתם ו/או ע"פ דין אותה מדינה, אין הם מוגדרים כתושבים לצרכי מס ומשכך, לפעמים על סמך ייעוץ משפטי מקומי, רואים עצמם כמי שלא אמורים לשלם מס גם באותה מדינה בה "הורידו עוגן", מה שאומר בסופו של יום שאותם יזמים ישראלים, מצליחים לצבור כספים תוך אמונה שלמה כי כל הכסף אותו הם צוברים פטור ממס, אם בישראל ואם מכל מדינה אחרת המעורבת בהתנהלותם.
 
השאלות לרוב מתעוררות אצל היזם הישראלי עם שובו לארץ וכאן בדיוק משרדנו יודע לעזור - משרדנו המורכב מעורכי דין יוצאי רשויות המס מתמחה בתחום ויודע לתת את המענה המתבקש. אותו יזם בינלאומי החוזר ממסעו בעולם, אם בחלוף 5 שנים ואם בחלוף כל תקופה אחרת, מוצא את עצמו בפני מצב מורכב משהו, המשלב כספים המוחזקים על ידו בחו"ל, כספים עליהם הוא לא שילם מס, כספים אותם מתקשה הוא להכניס לישראל משום שהמערכת הבנקאית חושדת ודוחה ובמקביל חושש הוא לא אחת בצדק מהחשיפה הפלילית ו/או האזרחית העלולים לנבוע כתוצאה מאותה התנהלות, בפרט מעצם העובדה לפיה הלכה למעשה הוא לא יכול להצביע על מדינת תושבות בה שולם על ידו מס בגין התנהלותו הבין-לאומית. משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, מתמחה הן בדיני המס הבינלאומי והן הישראלי, וכן בדיני בנקאות, בדיני איסור הלבנת הון ובממשק ביניהם ובהישען על בקיאות זו יודעים אנו ללוות את היזם הישראלי החוזר, לנתח את מצבו המשפטי בדיסקרטיות מוחלטת, לחמש אותו בחוות דעת מוצדקות ומתאימות ולנקוט עבורו, בהסכמתו ובתיאום עמו בצעדים הנדרשים, לטובת נטרול חשיפות פליליות והבטחת התנהלות שקופה ונכונה מול רשויות המס ו/או מול המערכת הבנקאית הישראלית, מה שיאפשר לו בסופו של יום "לישון בשקט" בלילה, להביא את הכספים לישראל, לרכוש לעצמו בית ו/או כל נכס אחר בארץ. במקביל, נדע להנחות את היזם העולה החוזר באשר לאופן ההתנהלות העתידי, כאן מישראל, בחינת האופנים בהם עליו לנקוט לטובת התנהלות חוקית ושקופה, אפקטיבית וראויה, תוך ניצול מרבי של כלל הוראות החוק, הטבות המס ועוד.
 
פנה אליי כעת, נקיים פגישה לא מחייבת, דיסקרטית ומקצועית, נבין את המצב ובהתאם נחליט על דרך פעולה, היה ותבקש נדע להוציא את הנדרש אל הפועל ונבטיח התנהלות המתיישבת הן עם הוראות החוק והן עם האינטרס שלך. התקשר עתה לעו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.