מאת:


מגוון סיבות אשר הופכות הקמת חברה בשוויץ לכדאית ביותר!

שוויץ היא מדינה קונפדרלית המחולקת ל-26 קנטונים המשמשים כמדינות בדומה למדינות ארה"ב. המדינה שוכנת באירופה וגובלת בגרמניה בצפון, בצרפת במערב, באיטליה בדרום ובאוסטריה וליכטנשטיין במזרח. אוכלוסיית שוויץ מונה כ-8 מיליון תושבים ולטופוגרפיה של שווייץ תפקיד מרכזי בעיצוב כלכלתה, תרבותה והמסורת המדינית שלה.

כך למשל, היותה של שווייץ הררית הקשתה על התהוות חקלאות קלאסית של מישורים נרחבים ואילץ את השווייצרים להתמקד בייצור מוצרים מתוחכמים כמו גבינות ויינות איכות, שוקולדים ושעונים, כאשר גם תחום הבנקאות בשוויץ הוא מבין המובילים בעולם. בירת שוויץ, הנחשבת מבין המדינות בעלות רמת החיים הגבוהות בעולם, היא ברן אך שתי הערים המרכזיות מבחינת גודל ופעילות עסקית הן ציריך וז'נבה. הקמת חברה בשוויץ הינה רלבנטית עבור פעילויות עסקיות שונות ומציעה יתרונות רבים - ראשית כל, שוויץ ידועה כמדינה ניטרלית שאינה נוטה להתערב בסכסוכים מדיניים ובהתאם גם צבאיים. בשל כך נמנעה היא מלהשתתף במלחמות כולל בשתי מלחמות העולם. מהיבט זה, ניתן בהחלט לומר ששוויץ נהנית מביטחון מבחינה מדינית.

שוויץ מאופיינת בכלכלה יציבה ומשגשגת, כולל כוח עבודה מיומן במגוון רחב של תחומים ותוצר לנפש מבין הגבוהים בעולם. כלכלת המדינה מבוססת על מספר תחומים עיקריים כגון בנקאות ושירותים פיננסיים, תעשיה ותיירות. בשוויץ ישנה סביבה עסקית די תחרותית אך ידידותית ביותר למשיכת השקעות ורישום חברות. יצוין כי שיעורי המס בשוויץ נמוכים יחסית. חברות בשוויץ כפופות למערכת מס חברות כפולה: מס חברות פדראלי ומס חברות קנטוני-קהילתי. בהקמת חברה בשוויץ יש לקבוע את מקום מושבה במדינה (קנטון ספציפי) או לעמוד בתנאי של ניהול ושליטה בחברה מתוך המדינה. חברות תושב שוויץ כפופות למס חברות שוויצרי בגין הרווחים החייבים במס שלהן שנוצרו בשוויץ. הכנסות ממקור-חוץ המיוחסות למוסדות קבע זרים או לנכס נדל"ן הנמצא בחו"ל אינן נכללות בבסיס המס השוויצרי ונלקחות בחשבון רק למטרות חישוב שיעור המס בקנטונים שמטילים שיעורי מס פרוגרסיבי.

מיסוי החברה ברמה הפדרלית: שוויץ מטילה מס חברות פדרלי ישיר בשיעור אחיד של 8.5% על הרווח לאחר מס של החברה. בנוסף, מס החברות מותר בניכוי לצרכי מס ובהתאם לכך מקטין את בסיס המס החל (כלומר הכנסה החייבת במס), וכתוצאה מכך שיעור מס החברות הפדרלי הישיר המוטל על הרווח לפני מס עומד על כ-7.83%. ברמה הפדרלית, לא מוטל מס על רווחי ההון של החברה.

מיסוי החברה ברמה הקנטונית-קהילתית: בנוסף למס החברות הפדרלי הישיר, לכל קנטון חוקי מס משלו ומטיל מסי הכנסה ומסי רווחי הון קנטוניים-קהילתיים בשיעורים שונים. לכן, נטל מס ההכנסה (והמס על רווחי הון) משתנה מקנטון לקנטון. חלק מהמסים הקנטוניים והקהילתיים מוטלים בשיעורים פרוגרסיביים.

שיעורי מס החברות הכוללים: בהתאם לאמור לעיל, ניתן לומר כי באופן כללי, הטווח המשוער הכולל של השיעור המרבי של מס החברות הפדרלי, הקנטוני, וקהילתי המוטל על רווח לפני המס נע בין 11.5% ו-24.2%, בהתאם למקום התושבות (הקנטון) של החברה בשוויץ.

* רוצים לדעת עוד על הקמת חברה בחו"ל? לחצו כאן.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.