מאת:


מלטה כיעד מבוקש ליזמים ובעלי אתרי הימורים באינטרנט

בשנים האחרונות, מהווה מדינת מלטה יעד מועדף עבור יזמים העוסקים בתחום ההימורים המקוונים. המדינה הזעירה, אשר בשנת 2004 התקבלה כחברה מן המניין באיחוד האירופאי, הייתה למדינה האירופית הראשונה שקבעה רגולציה מוסדרת בתחום ההימורים באינטרנט וכפועל יוצא הפכה בית למפעילי אתרי הימורים רבים מכל רחבי העולם המבקשים לפועל באופן חוקי בדרך של הוצאת רישיון.

 

נדגיש כי עד כה, הוענקו ע"י הרשות להסדר ההימורים במלטה רישיונות לכ-1,000 אתרי הימורים שונים המופעלים משטחי המדינה. אחד היתרונות המשמעותיים הגלומים בהוצאת רישיון להפעלת אתר הימורים במלטה, נובע משיבוצה של המדינה ב"רשימה הלבנה" המתפרסמת ע"י המועצה להסדר ההימורים בבריטניה. בתוך כך, רשאים בעלי רישיון להפעלת אתרי הימורים במלטה, לשווק שירותיהם באופן ישיר לתושבי בריטניה. אם ניקח בחשבון את שיעורי האגרות הנמוכות הכרוכות בהוצאת הרישיון כמו גם את שיעורי המס האטרקטיביים  במדינה, ניתן בנקל להבין מדוע הפכה מלטה ל"בירת ההימורים המקוונים של אירופה המערבית".

 

על-פי הדין המלטזי, קיימים 4 מסלולי רישוי שונים הפתוחים בפני מפעילי אתרי ההימורים: 
מסלול דרגה 1 – פעילות משחקי הימורים מסוג קזינו, משחקי כישרון והגרלות לוטו;
מסלול דרגה 2 – פעילות בתחום הימורי ההסתברות והימורים רוחביים;
מסלול דרגה 3 – פעילות בתחום הימורי הספורט;
מסלול דרגה 4 – פעילות בתחום פיתוח פלטפורמות הימורים (תוכנה).

 

מפעילי אתרי הימורים רשאים להגיש בקשה לקבלת רישיון במספר מסלולים, כאשר רישיון מוענק לתקופה של 5 שנים. במסגרת הליך הוצאת הרישיון, נדרשים מפעילי האתרים לעמוד במספר תנאים, בין השאר, בקשר עם הצגת פלטפורמה טכנולוגית הולמת שיהא בה כדי להבטיח את ביטחונם של ציבור המהמרים. כמו כן, נדרשים המפעילים לעמוד במספר דרישות שתכליתן מניעת הלבנת הון. נוסיף כי הרישיונות השונים יוענקו אך ורק למפעילים אשר חלק אינטגראלי ומהותי מפעילותם ימוקם על אדמת מלטה. מן הראוי לציין כי מפעילי האתרים נדרשים לעמוד בשורה של חובות אף לאחר קבלתן הרישיון, בין השאר, לעניין ניהול רקורד פיננסי נאות, אבטחת מידע והצגת פוליסות ביטוח מקיפות. 

 

כידוע, ככלל, הימורים מכל סוג ומין אסורים בישראל. האיסור כולל בתוכו הן ארגון ועריכת הימורים והן השתתפות בהימורים. מקור האיסור נובע מהוראת החוק לתיקון דיני העונשין (משחקים אסורים, הגרלות והימורים). נוכח האיסור הפלילי בדבר קיום פעילות הימורים בישראל, מחד, והפוטנציאל הכלכלי הגלום בפעילות זו, מאידך, ישראלים רבים אינם נוטשים את הרעיון ובוחרים להפעיל את מיזמי ההימורים שלהם באופן מקוון באמצעות רשת האינטרנט. כמובן שעל מנת להימנע מביצוע עבירה פלילית בישראל, הפעלת מיזם כאמור חייבת להתבצע מחוץ לגבולות המדינה (כמובן שהדבר כולל בתוכו גם את מקום הימצאותו של השרת). נוכח כל האמור לעיל, עבור יזמים ישראלים המבקשים לפעול בתחום ההימורים המקוונים, מבלי לעבור עבירה פלילית, אין ספק כי מלטה מהווה אפשרות לגיטימית ואטרקטיבית במיוחד. 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.