מאת:


ייעוץ משפטי לעולים חדשים או תושבים חוזרים מצרפת המתקשים להעביר כסף לחשבון הבנק בישראל

נכון להיום, נתונים אנו בתקופה בה מערכת הבנקאות העולמית מחוייבת, על פי רגולציה והסכמים בין-לאומיים, להעביר מידע בדבר חשבונות בנק של תושבים צרפתים, תושבים בריטיים, תושבים גרמנים ובכלל תושבים שמרכז החיים שלהם בארצות הברית ו/או ב-OECD. המשמעות היא כי מערכות הבנקים בישראל, בשוויץ, בגרמניה ובמדינות רבות נוספות חייבות לסרוק את כלל חשבונות הבנק שבניהולם, לוודא כי מדינת התושבות של כל לקוחות הבנק מעודכנת ברישומי הבנק בצורה מדוייקת ולפעול לטובת דיווח לכל מדינת תושבות על חשבון הבנק של אותו לקוח.

כך יוצא שהמערכות הבנקאיות חייבות בין השאר לאתר את הלקוחות שהינם תושבי צרפת ולהעביר מידע לרשויות המס בצרפת על חשבונות הבנק של אותם לקוחות. התנהלות לא תקינה של הבנקים חושפת אותם להפרת הסכמים בין-לאומיים, להפרות של נאמנויות, לחשיפות פליליות ולסנקציות מרחיקות לכת. יוצא שהבנקים היום יעדיפו לוותר על לקוח שלא פועל כדין העיקר להתנהל כשורה. מצב דברים זה מייצר מגוון רחב של מורכבויות, בפרט בנסיבות בהן הכספים המופקדים בחשבונות הבנק אינם מדווחים במדינה בה הופקו /או במדינת התושבות של אותו בעל חשבון בנק. כך יוצא שלדוגמא ישנם צרפתים רבים אשר החליטו מסיבה זו או אחרת לעלות לישראל, ממהרים הם לידע את הבנק הזר בדבר תושבותם החדשה וזאת מתוך שאיפה או תקווה כי הבנק בו נמצאים הכספים לא ידווח לממשלת צרפת על הכספים בחו"ל וכי לכל היותר הדיווח יהיה לעבר מדינת ישראל, בה ממילא מוקנה לאותו עולה חדש מעמד מיוחד הפוטר אותו מדיווח או מתשלום מס בגין הכנסות או מנכסים שיש לו מחוץ לגבולות מדינת ישראל.
 
 
כלומר, אנו רואים לאחרונה עלייה של צרפתים רבים לישראל וכך גם עולים ממדינות אחרות לרבות רוסיה ועוד, כאשר אחת הסיבות לעלייה מקורה ברצון שלהם לשנות את מדינת התושבות ובכך, כך הם סבורים, יצליחו להימנע ממצב בו מדינת התושבות שלהם מקבלת מידע על חשבונות שלהם בשוויץ או במדינות אחרות עליהם הם לא דווחו. הלכה למעשה הדברים אינם כה פשוטים - אכן, עם העלייה לישראל ועדכון הבנק הזר בדבר שינוי התושבות יתכן, אך לא בהכרח, הבנק הזר לא ידווח לממשלת צרפת על אותו חשבון בנק ומשכך, לכאורה, החשיפה הפלילית של אותם עולים לא תחשף. על כך ניתן להתווכח, הלכה למעשה לימוד דקדקני של האמנות ובחינה של הכוונה אינה שוללת אפשרות לפיה גם העלייה לא תמנע את הדיווח. אך כאמור, כל בנק בין-לאומי מתנהל כפי שמתנהל, לפעמים הקשר עם הלקוח, מדיניות בנקאית ועוד משפיעים על אופן התנהלות הבנק שבחו"ל. יחד עם זאת ומבלי להתייחס למידת החשיפה עקב העלייה לישראל ומבלי להתייחס לשאלה האם הבנק בחו"ל ידווח למדינה בה הופקה ההכנסה או לא, חשוב להבהיר שני דברים:
א. האחד – עצם העלייה לישראל לא מנטרלת את החשיפה הפלילית מול רשות המס בצרפת או כל מדינה אחרת בה הופקה ההכנסה.
ב. השני – אין באמור כדי לפתור לצרפתי או לכל תושב אחר את הבעיות הצפויות להתעורר אל מול המערכת הבנקאית בכלל ואל מול מערכת הבנקאות הישראלית שעה בה יבקש הוא להכניס את הכסף באופן מלא או חלקי לישראל, אם לטובת רכישת בית ואם לכל מטרה אחרת. הבנק בישראל יערים קשיים ויסרב לקבל את הכסף לחשבון בישראל אלא לאחר קבלת אישורים אותם יתקשה העולה החדש להמציא לבדו.
 
כיצד אנחנו נוכל לסייע במקרים אלו?
כאן בדיוק משרדנו יידע לעזור - משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון יוצאי רשויות המס, משרד משפטים וכו', יודע כיצד לטפל במקרים שכאלה. משרדנו יידע להבטיח התנהלות חוקית ושקופה אל מול המדינות הקשורות ובכך להביא לידי נטרול החשיפה הפלילית הן בישראל והן במדינת המקור בה הופקה ההכנסה. אנו נדע להוביל את הלקוח לעבר פתרון אשר יאפשר הכשרת ההון בכל המדינות הקשורות ואף להכניס את הכסף לישראל. משרדנו מייצג בנקים, בעבר ייצג את רשויות המס ולנו ניסיון רב בכל תחום הכשרת ההון וכל המתחייב מכך.
 
התקשר עתה וניפגש באופן דיסקרטי ולא מחייב, פנה כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.