מאת:


בתאריך 3.1.2013 פירסמה רשות המיסים את הוראות הביצוע להגשת תביעות פיצויים ממס רכוש בגין הנזקים העקיפים שנגרמו לעסקי הדרום כתוצאה ממבצע 'עמוד ענן'. כצפוי, ההוראה דומה במתכונתה להוראה שניתנה בעבר במבצע "עופרת יצוקה".

 

לפי התקנות, רשאי כל ניזוק בטווח של עד 40 ק"מ מהרצועה, להגיש תביעה בגין נזק עקיף באחד מתוך שלושת המסלולים: מסלול שכר עבודה, מסלול מחזורים ומסלול הוצאות שוטפות. תנאי להגשת תביעה בכל אחד מן המסלולים, הוא כי שולמה משכורת לעובדים שנעדרו בשל המצב הביטחוני, כהגדרת מונחים אלה בתקנות האמורות:

· מסלול שכר - מעסיק יוכל להגיש תביעה לקבלת פיצוי בגין שכר ששולם לעובדים, שלא הגיעו לעבודתם בהתאם להנחיות פיקוד העורף. כמו כן, הפיצוי יינתן עבור עובד שנעדר ממקום עבודתו בשל השגחה על ילדיו שמתחת לגיל 14, עקב סגירת מוסדות חינוך בהתאם להנחיות פיקוד העורף (הפיצוי מתייחס רק לאחד מההורים). הפיצוי יהיה בגובה 132.5% משכר הבסיס של העובד.

· מסלול מחזורים - בעל העסק יוכל להגיש תביעה לקבלת פיצוי בגין ירידה במחזור העסקי בשל המצב הביטחוני, בהתאם לדיווח השוטף של העוסק למע"מ (חד חודשי או דו- חודשי). הנוסחה תכלול השוואת המחזור העסקי בהתאם לשיטת הדיווח כאמור, לעומת תקופה מקבילה אשתקד.
· מסלול הוצאות - בעל העסק יוכל להגיש תביעה לקבלת פיצוי בגין הנזק התפעולי שנגרם לעסק בתקופה הרלבנטית, בשל המצב הביטחוני בדרום.

מדובר במסלולים אשר לכל אחד מהם נוסחה כלכלית שעל פיה ייקבע סכום הפיצוי לניזוק. לכל עסק ניתנת אפשרות בחירה חד פעמית. לא ניתן לחזור מהבחירה ולהחליף מסלול לאחר הגשת התביעה. ליישובים הנמצאים עד שבעה ק"מ מהרצועה, ניתן מסלול חלופי נוסף, "מסלול אדום", בו ניתנת האפשרות להגיש תביעה על כלל נזקי העסק לפי תחשיבים כלכליים ספציפיים אשר ישקפו בצורה ממצה את כל נזקי העסק. התקופה בגינה יינתנו הפיצויים נקבעה לעשרה ימים שחלו בתאריכים 14 לנובמבר ועד 23 בנובמבר 2012

ההוראה קובעת התייחסות נפרדת לתחומים הבאים:
מפעילי אולמות אירועים/בתי מלון - על מנת לתת מענה לביטול הזמנות ואי ביצוע הזמנות חדשות, יהיו זכאים מפעילי אולמות אירועים/בתי מלון לתבוע פיצוי בשל נזק עקיף גם בגין התקופה שמסתיימת ביום ה- 28.2.2013, אם יוכיחו ביטול וצמצום הזמנות כפי שמפורט בתקנות האמורות.

חקלאים - בשל ייחודיות הענף, הפיצוי לחקלאים מביא לידי ביטוי את המאפיינים הייחודיים של הענף, כך שחישוב הפיצוי נעשה על בסיס נוסחה, המשקפת את אובדן התוצרת בניכוי הוצאה נחסכת. מסלול זה הינו מסלול החל על ניזוקים שעיסוקם בענפי גידולים צמחיים, למעט ענף הגינון, ונמצאים באזור שבטווח של עד 7 ק"מ מרצועת עזה.

חלון הזמן בו ניתן להגיש את התביעה נקבע לארבעה חודשים החל מיום 01/01/2013 ועל כן, מומלץ לטפל בהקדם האפשרי בהגשת התביעה. כמו כן הגשת תביעה בהקדם האפשרי תאפשר בקונסטלציה מסוימת, קבלת מקדמות לא מבוטלות כפי שנקבע בתקנות. בתוך כך, נדגיש כי במידה ולא תתקבל החלטה בתוך 45 יום מיום הגשת התביעה, יתקבל תשלום מקדמה בסך 50% מגובה התביעה ובמידה ולא תתקבל החלטה בתוך 180 יום, יתקבל תשלום מקדמה נוסף בגובה 40% מגובה התביעה. כאמור, היום ממנו מתחילה הספירה לקבלת המקדמות הוא יום הגשת התביעה.

 

כיצד משרדנו יכול לסייע בנושא זה?

משרדנו מתמחה בתביעות מס רכוש – פיצויים בגין נזקי לחימה ופעולות איבה למעלה מעשרים שנה דרך ייצוג המדינה בתביעות מס רכוש למעלה מעשר שנים וייצוג מאות לקוחות ועסקים אשר ניזוקו מפעולות לחימה ופעולות איבה החל ממלחמת לבנון השנייה ועד היום. במסגרת ניסיוננו, למדנו, עם השנים, לערוך את התחשיבים הכלכליים המדויקים ביותר ודרכם לבחור את מסלול הפיצוי הנכון והטוב ביותר עבור לקוחותינו בדרך לפיצוי מקסימלי על נזקיהם. הטיפול בתביעה מתבצע ע"י מחלקה מיוחדת במשרדינו המורכבת מיועצים משפטיים לשעבר של רשויות המס ומס רכוש, עו"ד ורו"ח. אנו מעניקים ליווי צמוד וקשר אישי לכל לקוח החל מרגע פתיחת התיק ועד לקבלת הפיצוי בפועל בבית הלקוח. נשמח לעמוד לרשותכם, ככל שיידרש! 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת רשלנות רפואית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מתי טיפול רפואי כושל הוא בגדר רשלנות המזכה את הנפגע בתשלום פיצויים? ומתי מדובר בהתממשות של סיכון סביר הגלום בעצם קבלת הטיפול הרפואי?

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.