מאת:


התובע, יליד 1964, עובד בבתי הזיקוק (להלן: "התובע") - במהלך עבודתו במשמרת לילה פרץ ויכוח סוער וחריף בין התובע לבין מנהל המשמרת.
מדובר בויכוח חריף וסוער שגרם לתובע לסערת רגשות קשה והותירו פגוע נפשית וזאת על לא עוול בכפו.

 

התובע המשיך בעבודתו ואף סיים את אותה משמרת. עוד באותו היום, כאשר שהה בביתו, החל התובע לסבול מכאבים לוחצים בחזה המקרינים לשתי הידיים, קוצר נשימה והזעת יתר. לנוכח מצבו הרפואי, פונה התובע לבית החולים ולאחר סדרת בדיקות וצנתור, נקבע כי לקה באוטם חריף תחתון של שריר הלב (להלן: "התאונה"). בהסתמך על נסיבות אירוע "התאונה", הגיש התובע כ-4 שנים לאחר האירוע, תביעה למוסד לביטוח לאומי, לצורך הכרה באוטם שריר הלב בקיר תחתון שבו לקה כ-"תאונה בעבודה" ולתשלום דמי פגיעה כדין. המוסד לביטוח לאומי דחה את התביעה מהנימוקים, כי על פי חוות דעת רפואית, אין קשר סיבתי בין האירוע בעבודה לאוטם הלבבי וכי התובע סובל מגורמי סיכון אישיים.

 

עו"ד דין שי אלמקייס הגיש תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה ולאחר ניהול הוכחות ומינויי מומחה יועץ, החליט בית הדין כי הויכוח בין התובע למנהלו אכן מהווה אירוע חריג כנדרש ומונה מומחה יועץ לצורך קביעת הקשר הסיבתי בין האירוע החריג לבין האוטם הלבבי ממנו סבל התובע. עוד הוסיף המומחה יועץ, כי לאחר שקילת כל הנתונים העובדתיים והרפואיים ולמרות שנקבע כי לתובע גורמי סיכון להתפתחות טרשת כלילית (כגון עישון, סכרת, היפרליפידמיה ועודף משקל) וכי לא הקפיד על נטילת הטיפול התרופתי, על כן היה בסיכון מוגבר בהשוואה לאדם רגיל בגילו לסבול ולפתח טרשת כלילית ולסבול גם מתופעות המחלה, כולל אוטם חריף של שריר הלב, החליט המומחה יועץ, כי קיים קשר סיבתי בין האירוע בעבודה להופעת האוטם החריף של שריר הלב. בנוסף קבע המומחה רפואי, כי "לאירוע החריג בעבודתו של התובע, היתה חשיבות מכרעת בעיתוי הופעת האוטם החריף של שריר הלב" וסביר היה כי האוטם לא היה מופיע במועד בו התרחש אלמלא האירוע החריג בעבודתו של התובע. על יסוד חוות הדעת של המומחה, יועץ רפואי מטעם בית הדין, ניתן פסק דין אשר קבע כי יש לקבל את התביעה ולקבוע כי אוטם שריר הלב בו לקה התובע יוכר כ"תאונת עבודה" כמשמעותה בחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשנ"ה-1995.

 

נציין כי פעילות משרדנו בתחום זה ממוקדת בעיקרה בטיפול בתביעות המוגשות לבתי משפט בנושאים רפואיים מורכבים ומגוונים בתחום נזקי הגוף בכלל והרשלנות הרפואית בפרט. המשרד עוסק בייצוג תובעים בלבד כנגד רופאים ומוסדות רפואיים מכל רחבי הארץ וכן כנגד כל קופות החולים, משרד הבריאות המוסד לביטוח לאומי.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת רשלנות רפואית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מתי טיפול רפואי כושל הוא בגדר רשלנות המזכה את הנפגע בתשלום פיצויים? ומתי מדובר בהתממשות של סיכון סביר הגלום בעצם קבלת הטיפול הרפואי?

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.