תביעת רשלנות רפואית עקב פגם גנטי בילוד ו/או פגם גנטי אחר
 
הרפואה והאבחון הגנטי מתקדמים בקצב מהיר ביותר - יותר ויותר ממצאים ובדיקות גנטיות יוצאות לשוק ויותר ויותר בדיקות גנטיות משמשות היום את הרפואה, לטובת איתור מחלות ומגבלות גנטיות.
 
יותר ויותר מומחים גנטיים נכנסים לפעילות, יותר מעבדות בתחום מוקמות ותעשייה שלמה המתיימרת למכור שירותים בתחום האבחון הגנטי מוכרות את שירותם לקהל הרחב, אם כחלק מסך הבריאות ואם מחוצה לא, אם ביוזמת רופא מטפל ואם על דעת ההורה המבקש להבטיח תקינות גנטית. אבחונים אלה, מטבע הדברים, עוזרים להורה לדעת על מצב הילוד, על מחלות גנטיות ועל בעיות גנטיות אחרות אשר הילוד עלול לסבול מהן.
בדיקות מעבדה אלו מאפשרות, לא אחת, ללמוד על החשיפה ו/או הסבירות לבעיה גנטית. את הבדיקות הגנטיות והממצאים ניתן לקבל, לפעמים - בטרם נקלט ההיריון  ולפעמים, לאחר קליטתו – בדרך של בדיקת מי שפיר, דם עוברי ובדיקות אחרות. מטבע הדברים, ממצאים אלה קריטיים ועל ההורים לדעת על דבר קיומן ועל חשיבותן, מוקדם ככול שניתן וזאת על מנת שהם יוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות, אם באשר לכניסה או אי כניסה להריון, אם באשר לטיפול או השבחה גנטית כזו אחרת, אם באשר להמשך או אי המשך ההיריון ואם לטובת נקיטת הליך חוקי של הפסק הריון.
יחד עם זאת ולמרות החשיבות המכרעת שיש לייחס לבדיקות גנטיות אלה ולמרות הנזקים העלולים להיווצר עקב אי הקפדה על האמור, במבחן התוצאה, יוצא לא אחת, כי הצוות הרפואי ו/או המומחים הגנטיים ו/או צוות המעבדה שגה ו/או התרשל - במובן זה שהוא לא אמר למטופל כי יש בנמצא אפשרות לבצע בדיקה גנטית ו/או כתוצאה מכך שהבדיקות שבוצעו לא היו נכונות ו/או מתאימות ו/או שממצאי הבדיקות היו שגויות ו/או שממצאי הבדיקות הגנטיות לא נותחו בצורה נכונה ו/או שהבעיה לא הובחנה למרות שניתן היה להבחן אותה.
מחדל מסוג זה מסב, בסופו של יום, נזק לילוד הנולד פגוע גנטית ו/או להוריו של הילוד ו/או לאחרים הנוגעים בדבר ומכניס הוא את אלה למצב בו הם נדרשים לממן את העלויות הנובעות כתוצאה מאותו מחדל, לדאוג לטיפולים רפואיים, למכשור ועוד, מה שניתן לתבוע במסגרת בית המשפט.

 
כיצד אנו יכולים לסייע במקרים אלו?
למשרדנו, המורכב מעו"ד, חלקם יוצאי משרד המשפטים, הידע והניסיון בטיפול במאות תיקי רשלנות, כך שיש לנו את הידע והיכולת לתן לך את המענה המשפטי הנדרש ולתבוע בשמך ו/או בשם הילד את אותם הגורמים ו/או הרופאים ו/או המעבדות ו/או המומחים הגנטיים אשר התרשלו והותירו אותך ואת הילוד במצב בו הוא נמצא עתה.
משרדנו, המעסיק שורה של רו"ח וכלכלנים, ידע לפעול ע"ס חוות דעת מקצועיות, במקצועיות, במהירות וביעילות, לטובת הוכחת הרשלנות ולטובת הערכת הנזקים הכספים הכבדים שנגרמו עקב אותה רשלנות. על סמך כל אלה ידע משרדנו לתבוע בשמך, להוכיח את הרשלנות ולתבוע את הנזק שנגרם. 
 
התקשר אלינו עתה ואנו נפעל במיידי לטובת אכיפת החוק, שמירה על זכויותיך ותביעת פיצוי מרבי בגין העוול שנגרם.

זקוקים לסיוע וייצוג של עורך דין וכלכלן מומחה ומנוסה בתחום? צרו עמנו קשר ותקבלו טיפול מהיר ומקצועי בהקדם!
עו"ד אלי דורון נייד: 
054-4251054

 

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

תאונת דרכים כפעולת איבה

מה דינה של תאונת דרכים שנגרמה כתוצאה או במהלך פעולת איבה. מי יכסה את הנזק לנפגע? כל הפרטים המאמר

הכרה בפגיעה נפשית בפעולות איבה

כל אזרח או תושב ישראל אשר נפגע פיזית או נפשית מפעולה של מדינה או ארגון עוין לישראל וודאי שנפגעי מלחמת חרבות ברזל נחשבים ככאלה, זכאי לפיצויים לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה תש"ל 1970. כאמור גם פגועי נפש נפגעי חרדה ופוסט טראומה וכדומה נכנסים לקטגוריה זו.

שיעור תגמולים לפי חוק נפגעי פעולות איבה

מי שהוכר כנפגע פעולות איבה זכאי לתגמולים ע"פ החוק. נפגע בפעולת איבה שהגיש תביעה לתגמול נכות, יוזמן להופיע לפני ועדה רפואית, שבסמכותה לקבוע את דרגת נכותו לתקופה זמנית או קבועה, לפי חומרת הפגיעה.

פיצויים לנפגעי הלם וחרדה מפעולות איבה

כל אזרח או תושב ישראל אשר נפגע פיזית או נפשית בפעולת איבה, זכאי לפיצויים לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה. כך גם פגועי נפש, נפגעי חרדה ופוסט טראומה.

דרכי פיצויי לנפגעי גוף ונפש מפעולות טרור ומלחמה

בימים אלו, כאשר מדינת ישראל נלחמת להשגת ביטחון אזרחיה אל מול זוועות הטרור יש לזכור כי פגועי גוף ונפש יכולים לתבוע על פי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה.

פיצויים בגין נזקים עקיפים שנגרמו לעסקים במבצע "מגן וחץ"

בעלי עסקים אשר ניזוקו מפעולות מלחמה ואיבה במבצע "מגן וחץ" והמצויים "באיזור המיוחד" זכאים להגיש תביעה לפיצויים בגין נזקים עקיפים שנגרמו להם בין ה- 9.5.2023 ל- 15.5.2023 לפי אחד מהמסלולים הרלוונטיים בעניינם.

פיצויים לבעלי עסקים ביישובי ספר

בעלי עסקים ביישובי ספר, הפועלים בתחום אולמות השמחה, גני אירועים ומוסדות תרבות ופנאי, זכאים לפיצויים בגין פגיעה בהכנסות ונזקים עקיפים במסגרת קרן הפיצויים של רשות המיסים. התיקונים שהוכנסו לתקנות מאפשרים לעסקים אלו להגיש תביעת פיצויים בשל היותם חשופים לביטולים של אירועים ולהפחתה משמעותית בפעילותם בעת ההסלמה הביטחונית וכן בשל הקושי להתאושש כלכלית נוכח ויתור על שירותיהם.

תאונות אופנוע - נזקי גוף

מה חשוב לדעת כאשר מגישים תביעה בגין נזקי גוף בעקבות תאונת אופנוע? מאחר ומדובר בתאונות דרכים שכיחות, חברות הביטוח אוהבות להקשות.

העליון ביטל הטלת אשם תורם על עובד שנפצע בתאונת עבודה

בית משפט העליון הפך את החלטתו של בימ"ש המחוזי וקבע כי עפ"י המקרה לא ניתן להטיל אשם תורם על עובד בניין אשר נפל מגובה ונותר נכה, וכי צריך להחמיר דווקא עם מעסיקיו.

פיצוי בגין נזקי רכוש בעקבות מבצע עלות השחר

האם ובאיזה אופן ניתן לקבל פיצוי בגין נזקים אלה מהמדינה? - תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף), תשל"ג- 1973 מסדירות את תשלום הפיצוי....

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.